יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה

מלווה ליום יום ?


someone
תאריך:2/02/2017
תגיות: 
שלום לכולם , אני בן 24 מוכר בביטוח לאומי 100 אחוז נכות נפשית ,סובל מOCD ,סכיזופרניה ,חרדה חברתית . כרגע נמצא בהליך שיקומי השלמת בגרויות מטעם משרד הבריאות ,יש לציין שיש לי חונך שמלווה אותי בתהליך למה אני רושם את הקדמה זו ?כי אני הגעתי למצב שמתקשה מאוד ביום יום לתפקד ,חצי יום עד שבעצם מגיעים המשפחה חזרה לבית מעבודתם אני סוג של משותק ..חווה דברים לא פשוטים ,אני כל היום בבית ובזמן האחרון הOCD פחת אצלי ,אך הפחדים והחששות והחרדות עלו גבוהה ..זה כולל מחשבות וחוויות לא פשוטות רציתי לשאול אם יש אפשרות לפנות לגורמים כמו ביטוח לאומי או משרד הבריאות ולבקש סיוע שמישהו ילווה אותי ביום יום עד הערב שהמשפחה חוזרת לבית כי נוצר מצב שהתהליך שאני עושה השיקומי נפגע עקב כך שאני חצי מהיום "משותק" ומפוחד אם זה לא אפשרי ולפי המחשבה שלי זה כמעט בטוח לא יינתן לי ..שואל אותכם אם יש לכם רעיונות מסוימים שיעזרו לי להתגבר על מה שנוצר זה כבר חודש חודש וחצי קיים החשש הזה.. ..חשבתי על תעסוקה אבל אני מתקשה לבצע משימות יום יומיות כגון עזרה בבית אני עוזר אבל לוקח לי זמן רב וזה מתיש אותי לא בגלל חוסר רצון או עצלנות חלילה..אלא בגלל שתוך כדי העשייה הזו הראש רץ והמחשבות לא מפסיקות לרוץ .. חשבתי עם משפחתי על מעגלים חברתיים באיזור קרוב שבו אני גר המשפחה חשבה על אישפוז יום חוזר אבל הסברתי להם שזה לא יתאים כל כך אשמח לרעיון טוב ,תודה .

תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

היי, קראתי את דבריך בעיון רב ועושה רושם שלמרות שהתחלת מסע טוב וחיובי של החלמה, המחלה שלך מרימה את הראש ואתה זקוק כרגע ליותר תמיכה. לצערי ליווי של כך כך הרבה שעות בבית - דרך סל השיקום אינו קיים.
מציעה לך לשקול שוב שני נושאים: עבודה מוגנת (יש היום אופציות רבות ומענינות) ואישפוז יום (יש היום מחלקות בקהילה שנותנות מענים נהדרים למצבים כמו שאתה מתאר)
אם תרצה מוזמן לפנות אלי 054-6852344 ואנסה לכוון אותך למקומות באזור מגוריך.
מאחלת שתרגיש טוב במהרה, אורלי

אורלי צבר, 03.02.17 07:22
<a href="index2.php?id=6491&lang=HEB">אורלי צבר</a>

שלום לך,
האם אתה יוצא בימים מסוימים ללימודים או לפעילות אחרת? אולי עבודה במסגרת מוגנת יכולה להוות פתרון. אם אתה מטופל, אולי המטפל/ת שלך יוכל לעזור לך למצוא מקום מתאים. כמו שבני המשפחה יוצאים בבוקר לעבודתם, אולי גם אתה זקוק למסגרת שתצא אליה בבקרים. למעשה גם מי שאין לו את הקשיים שלך, היה מתקשה להתמודד עם שהות של חצי יום לבד, או בלי פעילות כלשהי להיות עסוק בה. יש כל מיני דברים שאפשר לעשות, כמו עבודה במסגרת 'סיפור חוזר' או במסגרת אחרת שתעניין אותך ותמצא חן בעיניך.
בהצלחה רבה,
יעל

יעל הלוי, 02.02.17 23:08
<a href="index2.php?id=2027&lang=HEB">יעל  הלוי</a>

שלום רב,
אני קוראת את דבריך ומתרשמת שאתה אכן מתמודד עם חרדות ומחשבות מציפות שגוזלות ממך אנרגיה ומפריעות לתהליך השיקום שלך. לפי התיאור שלך אני מתרשמת שאתה מודע לקושי ומתוך כך מבקש עזרה.
האם בדקת אפשרות שהחונך יגיע ליותר זמן? האם בדקת עם רופא את הקשיים שלך? האם יש לך עם מי להתייעץ כדי לבדוק מדוע לאחרונה יש הרעה במצבך?
אני חושבת שהכי נכון לבדוק את הדברים עם אנשים שמלווים אותך בהתמודדות, רופא, חונך, משפחה. האם אתה יוצא לפעילות חברתית? או עושה פעילות גופנית? שתי האפשרויות הללו יכולות לסייע ובמידה וזה מתאים לך בהחלט תוכל להיעזר בכך.
מקוה שנתתי משהו שיוכל להקל עליך, העיקר, אל תישאר לבד עם הדאגות. שתף אנשים שיכולים לעזור לך, בברכה תמי

תמי קויפמן, 02.02.17 21:45
<a href="index2.php?id=7805&lang=HEB">תמי קויפמן</a>

בחוק נכות כללית יש גם סיוע בשירותים מיוחדים. האם בדקת זכאותך לגימלה זו ואז לממן מישהו שיהיה איתך בבוקר ויסייע לך לבצע דברים שונים.

יפה ארפה, 02.02.17 21:01

למעלה