השקת מודל לתמיכה בקבלת החלטות לאנשים עם מוגבלות


חוברת חדשה של ארגון "בזכות" – מודל שירות לתמיכה בקבלת החלטות. זהו למעשה מסמך מפורט המציע לראשונה בישראל מודל שירות לתמיכה בקבלת החלטות. המודל מבוסס על ההתנסות שנצבר בפיילוט, דיונים רבים בין התומכים ובין האנשים שקיבלו את התמיכה.

מערכת ממ“נ 01.11.16

מודל לתמיכה בקבלת החלטות

שלום לכולם,

מאז התיקון לחוק האפוטרופסות לא מעט שואלים אותי – אז מה זה בעצם תמיכה בקבלת החלטות. הרושם הוא שמשהו דרמטי קרה אבל בעוד קל יחסית להבין את ההשלכות של מינוי אפוטרופוס קשה הרבה יותר להבין מהי תמיכה בקבלת החלטות בתכל'ס.

לאור זאת אני שמח לשלוח לכם קישור לחוברת חדשה של בזכות – מודל שירות לתמיכה בקבלת החלטות. זהו למעשה מסמך מפורט המציע לראשונה בישראל מודל שירות לתמיכה בקבלת החלטות. המודל יתורגם לאנגלית בחודשים הקרובים ויופץ גם בקרב הקהילה הבינלאומית. המודל מבוסס על ההתנסות שצברנו בפיילוט, דיונים רבים בין התומכים ובין האנשים שקיבלו את התמיכה, דיוני ועדה מייעצת שכללה ייצוג של כל הגורמים (אע"מ, בני משפחה, אנשי מקצוע, אנשי ממשלה) ומחקר ההערכה.

החוברת המצורפת כוללת 7 נספחים ובהם סיכום בשפה פשוטה של התיקון לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, סיליבוס של הכשרת התומכים, דיון על התאמת המודל לאזרחים ותיקים, סקירת מצב האפוטרופסות בבתי הדין השרעיים ועוד. השתתפו בכתיבת הנספחים - פרופ’ ישראל (איסי) דורון, פרופ’ ארלין קנטר, טל כהנא, ד”ר שירה ילון-חימוביץ’, ד”ר בני הוזמי, מאיה גולדמן, ד”ר טל פלג-שולמן.

החוברת נכתבה בליווי וייעוץ של שוש קמינסקי מבית איזי שפירא.

המטרה של פרסום המודל היא להתחיל לפתח תורה שבכתב על תמיכה בקבלת החלטות, לעודד גופים נוספים לפתח שירות כזה ולהמשיך את הלחץ על הממשלה להכיר בצורך בשירות הזה ולממן אותו.

הנה הקישור לפוסט >  שמציג את המודל והנה הקישור הישיר לדו"ח > .

כל טוב,
יותם טולוב
מנכ"ל "בזכות"

 

תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

אין תגובות לכתבה
למעלה