קהילת בריאות הנפש - ממ"נ


נושאים נבחרים בקהילה

יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה


ניוזלטר אוקטובר 2017: פעילות עוצמה - פורום משפחות ארצי


עוצמה - פורום משפחות מתוך הבלוג של עוצמה - פורום משפחותשלום לכם,
אנו שמחים לשתף אתכם עם הניוזלטר הראשון לשנת תשע"ח של "עוצמה - פורום ארצי של משפחות מתמודדים". 
את פני השנה החדשה קיבלנו בפעילות מוגברת של נציגי עוצמה במאבק הנכים, בד בבד עם המשך פעילות הסנגור והלובי הקבועה שלנו. להלן חדשות ועדכונים שונים:

1. מתווה העלאת קצבת הנכות. לאחר מאבק ארוך, זכו הנכים להסכם המקובל על מרבית הארגונים שיצאו למאבק. עיקרו הוא בטיפול בהקפאת הקצבה מזה שנים רבות, שהביאה נכים לפת לחם. 
ההישג העיקרי השני הוא ביטול הקצבה הדיפרנציאלית שהממשלה רצתה בה, ושבפועל, רבים מהנפגעים ממנה היו נכי נפש, שנכותם אינה נראית או נשמעת.
חברות עוצמה, סילביה וריבי, לקחו חלק בשיחות המשא ומתן ואף נפגשו עם פרופ' שמחון, והסבירו את הקשיים המיוחדים של הנכות הנפשית. הן ציינו בפניו כי עבור נכי נפש קצבת הנכות היא למעשה קצבת קיום יחידה.
בדיון הלילי שהביא למתווה עצמו היה שותף מלא אבי אורן מלשמ"ה, שקיבל את תמיכת "עוצמה" להיות חלק מצוות המשא ומתן כנציג קולם של המתמודדים עם נכות נפשית.
בעקבות המתווה שהושג בתחילת אוקטובר, הוציאה עוצמה נייר עמדה המפרט את יתרונות וחסרונות המתווה. לקריאת נייר העמדה, לחצו כאן .
 
2. המתווה הושג בשיתוף המתמודדים, הסטיגמה עדיין לא חלפה. בעקבות המתווה, עסקה העיתונות הכלכלית במשמעויותיו התקציביות. הדיון העיתונאי חשף את האופן הסטיגמתי שבו תופסת העיתונות הכלכלית את פגועי הנפש.
אחד הפרסומים המבזים ביותר הופיע בעיתון כלכליסט וזכה לתגובת עמותת עוצמה (הטיפול בעניין מצוי בעיצומו). לקריאה השתלשלות הדברים, לחצו כאן

3. הזעקה האילמת של פגועי הנפש. פעילי עוצמה לקחו חלק פעיל במאבק הנכים: נכה, לא חצי בן אדם. הם השמיעו את קולם של נכי הנפש, אחת מקבוצות הנפגעים העיקריות מבעיית קצבת הנכות הנמוכה. קיראו עוד על פעילות עוצמה במאבק בקישור הבא - לחצו כאן, וכן את העדכונים השוטפים שפורסמו בעמוד הפייסבוק של עוצמה - לחצו כאן.

4. פעילות עוצמה נמשכת כל העת בוועדות ארציות ומקומיות שונות וכן בתחומים של דיור, תעסוקה, ריבוי תחלואות ומאבק בסטיגמה ותוצאותיה. אנו קוראים לבני המשפחה של מתמודדים להצטרף לפעילות ולתרום מיכולותיכם וכישוריכם לטובת הטבת המצב של המתמודדים כולם. 
להצטרפות לפעילות עוצמה, לחצו כאן.

5. לעמוד הפייסבוק של עוצמה נכנסתם כבר? עשיתם לנו "לייק" על מנת לקבל עדכונים שוטפים?
https://www.facebook.com/psychosocialdisabilities/

בברכת שנה חדשה וטובה,
סילביה מדניקוב,
יו"ר עוצמה 

תגובות
אין תגובות לפוסט

למעלה