יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה

הבלוג של עוצמה - פורום משפחותלהלן שתי המלצות חשובות ביותר לתקופת הסגר.

1. אושר לכל אדם עם מוגבלות, אשר בשל מוגבלותו זקוק לצאת מעבר למרחק של קילומטר לחרוג ממרחק זה. בעיקר, חשוב לדעת כי במקרה הצורך ניתן לצאת עם מלווה אחד, וכעת, מותר גם ברכב, לפי הוראות חדשות מטעם נציבות השוויון לאנשים עם מוגבלות. מומלץ לא להסתפק בדגש זה, ובנוסף, להצטייד בתעודה המעידה על נכות הנפש, אם יש לכם, כדי לסייע במפגש עם כוחות האכיפה, וחשוב לא פחות: לקרוא את המסמך המלא של ההנחיות לגורמי האכיפה, ואף להדפיס ולהציגו לגורמי האכיפה בעת הצורך/

2. אדם עם מוגבלות, השוהה במסגרת חוץ ביתית, רשאי לבקר אצל בני משפחתו או אפוטרופוס בתקופת הסגר של חגי תשרי, בהתאם לצו בידוד בית והתנאים שייקבעו. הביקור, כמובן, אמור להיות בהסכמת המשפחה/אפוטרופוס. להלן קישור למסמך על אישור מעבר, שיש להדפיס, למלא ולהחתים את מנהל המסגרת

את שני המסמכים (הנחיות האכיפה ואישור מעבר למתמודד החוזר לביתו ממסגרת חוץ ביתית) תוכלו למצוא באתר עוצמה, בקישור הבא:

https://www.ozma.org.il/%d7%97%d7%93%d7%a9%d7%95%d7%aa/%d7%9e%d7%99%d7%93%d7%a2-%d7%97%d7%a9%d7%95%d7%91-%d7%90%d7%95%d7%93%d7%95%d7%aa-%d7%94%d7%97%d7%a8%d7%92%d7%95%d7%aa-%d7%94%d7%a1%d7%92%d7%a8-%d7%a2%d7%91%d7%95%d7%a8-%d7%9e%d7%aa%d7%9e%d7%95%d7%93/


תגובות
אין תגובות לפוסט

 

מצורפת הזמנה לכנס "צוותי משבר נפשי - הצורך והיישום" - כנס מקוון ייחודי, שעוצמה יזמה ביחד עם עמותות מובילות בתחום, ושמטרתו גיבוש תוכנית פעולה בנושא צוותי משבר נפשי.

אחת הבעיות החמורות בתחום בריאות הנפש היא היעדר פתרונות במצבי משבר נפשי. בשל כך, לא מעט אירועים של אדם עם בעיה נפשית, בעת מצוקה חריפה, הסתיימו באופן טרגי.
על רקע זה, אנו, העמותות המובילות הפועלות בתחום בריאות הנפש, עורכות כנס שנועד לגבש תכנית פעולה מוסכמת ולקראת יישומה בפועל.

הכנס, בברכתו של שר הבריאות, יתקיים במסגרת אירועי שבוע בריאות הנפש, בתאריך 13.10.2020 בשעות 9:30-14:30.
לתוכנית המלאה ולהרשמה ((שימו לב שיש להירשם לכנס וטופס ההרשמה מצוי בתחתית התוכנייה) נא לחצו על הקישור הבא:
עמותת עוצמה: https://lp.vp4.me/m91x?cs=ozma

מספר המקומות מוגבל, נא הקדימו להירשם,
בברכה,
עמותות: לשמ"ה, עוצמה, משפחות בריאות הנפש


תגובות
אין תגובות לפוסט

מסר חשוב שהגיע מהמוסד לביטוח לאומי, בעקבות פנייה של עוצמה בנושא.
אנא הפיצו אותו בקרב משפחות המתמודדים והמתמודדים עצמם.


תגובות
אין תגובות לפוסט

בחודשים מאי-יוני 2020 המשיכה עוצמה את הפעילות האינטנסיבית שהתקיימה לכל אורכה של תקופת ההתמודדות הראשונית עם ההתוודעות לווירוס הקורונה.
עם החזרה לשגרת החיים, התחדשה פעילות הסינגור הכללית ומעורבות העמותה בשלל העניינים בהם היא עוסקת לקידום עניינם וזכויותיהם של המתמודדים ומשפחותיהם.
אנו שמחים לשלוח אליכם את העדכון הדו-חודשי שלנו על פעילות עוצמה בחודשים אלה.
https://webversion.net/93BF48FBB2C9588B0DBA57F366…/show.aspx


תגובות
אין תגובות לפוסט

 

בעקבות הפוסט האחרון בבלוג של מיכלי, העוסק בביקורת שירותי השיקום ותנאי הדיור בקהילה מנקודת מבט אישית של בני משפחת המתמודדים, אנו מזמינים בני ובנות משפחה לשתף בחוויות האישיות שלכם, ונפרסם זאת באתר.
המטרה היא לשתף בידע, ולאסוף אותו על מנת לעבוד מול ועם המערכת על תיקון כל הדורש תיקון. במיוחד לאור הכיוון של מערכת בריאות הנפש להגדלת השיקום של מתמודדים בקהילה בעתיד הקרוב והרחוק.

אנא שלחו את סיפוריכם אלינו ונפרסם אותם: ozmawebsite@gmail.com. ניתן לפרסם את הסיפורים ללא שם, אם הדבר עשוי לסכן את המתמודד או את משפחתו.

חשוב לזכור שהפרסום באתר עוצמה איננו תחליף להגשת תלונה, אלא שיתוף של התנסויות, תובנות וקשיים. במידה ותרצו לתרגם את סיפוריכם לפניה מסודרת לגורמים במערכת בריאות הנפש, ניתן להיעזר בעמותה לצורך כך. אנא ציינו זאת כשאתם שולחים את הסיפור.

מצורפים הקישורים לפוסט של מיכלי, ול-3 התרעות חמות שהגיעו אלינו בימים האחרונים:

1. חדש משלו - אין. https://tinyurl.com/y9sz7rof
2. ללכת בין הטיפות - רק לא להזיק לעתיד המטופל: https://tinyurl.com/ydadj2hm
3. בירוקרטיה המכבידה על מתמודד הנפש: https://tinyurl.com/yby56rvf
4. נופלים בין הכיסאות: https://tinyurl.com/y7krjwe9


תגובות
אין תגובות לפוסט
שלום לך,
צוותי הפעולה ב”עוצמה” ממשיכים בפעילות לובי וסנגור בנושאים המשמעותיים לנו. אנו גאות וגאים לשלוח אליך עדכון לגבי פעילויות “עוצמה” בחודשים נובמבר -דצמבר 2019.
לקריאת העדכון המלא - ליחצו כאן.
קריאה מהנה.
שלכן ושלכם
עוצמה - פורום משפחות ארצי 
 
 

תגובות
אין תגובות לפוסט

 

צוותי הפעולה ב”עוצמה” ממשיכים בפעילות לובי וסנגור בנושאים המשמעותיים לנו. אנו גאים לעדכן לגבי שלל פעילויות “עוצמה” בחודשים יולי-אוגוסט 2019.

לקריאת העדכון - לחצו כאן.


תגובות
אין תגובות לפוסט

שלום רב, 

צוותי הפעולה ב”עוצמה” ממשיכים בפעילות לובי וסנגור בנושאים המשמעותיים לנו.
אנו גאים לפרסם את העדכון הדו-חודשי לגבי פעילויות “עוצמה” בחודשים מאי – יוני 2019.

לקריאת העדכון המלא: לחצו כאן


תגובות
אין תגובות לפוסט
בתאריך 20.6.19 התקיימה האספה הכללית של עמותת “עוצמה”. 
באספה הודיעה סילביה מדניקוב, יו”ר העמותה בארבע השנים האחרונות, על בקשתה לסיים את תפקידה כיו”ר העמותה. האסיפה הכללית בחרה בריבי צוק כיו”ר החדש.
סילביה תמשיך לפעול בעמותה בתחומי פעילות שונים.
לקריאת הדברים שנשאו סילביה מדניקוב וריבי צוק באסיפה, לחצו כאן
 

תגובות
אין תגובות לפוסט

 

ביום רביעי, 12.6.19 התקיים באוניברסיטת חיפה יום העיון "מובילים שינוי בבריאות הנפש".
היה זה יום עיון ייחודי ומרגש.
ביום העיון השתתפו בעלי עניין מזויות שונות, מטפלים לסוגיהם (רופאים, פסיכולוגים ועובדים סוציאליים, מתחום הטיפול ומתחום השיקום), מתמודדים, משפחות ואף מספר קובעי מדיניות. יום העיון הוקדש בעיקר למעגלי שיח מתוכננים היטב. הישיבה בצוותא, של כל בעלי העניין, בשיח כנה ומעמיק בגובה העניים, מנקודות מבט שונות, של אנשים שהנושאים בדמם, בניסיון להבין לחבור ולשנות יצר חוויה אחרת. 
ההרצאה שקדמה למעגלי השיח יוחדה לשאלה כיצד יוצרים שינוי חברתי, והדגישה את הצורך בנחישות, התמדה ושיתפי פעולה נרחבים. האוירה ביום העיון נטעה תקווה שאנו יכולים לעשות זאת, ושהונח יסוד לשיתופי פעולה רחבים יותר מאלה שאנו רגילים להם. נקווה שאכן יתגשם.
עוצמה היתה שותפה לרקימתו של הרעיון בשלבים הראשונים של ייזומו של יום העיון, נציגת עוצמה, אילה, הנחתה שולחן בנושא התמודדות עם משברים חריפים בקהילה, ותשעה פעילים נוספים התפזרו בין מעגלי השיח הנוספים המשמעותיים לפעילות העמותה (בין טיפול לשיקום, הטיפול הקיים במרפאות היום, מקומם של בני המשפחה בטיפול, פסיכותרפיה, טכנולוגיות חדשות וטיפולים אחרים בקהילה).


תגובות
אין תגובות לפוסט

למעלה