יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה

הבלוג של עוצמה - פורום משפחות 

צוותי הפעולה ב”עוצמה” ממשיכים בפעילות לובי וסנגור בנושאים המשמעותיים לנו. אנו גאים לעדכן לגבי שלל פעילויות “עוצמה” בחודשים יולי-אוגוסט 2019.

לקריאת העדכון - לחצו כאן.


תגובות
אין תגובות לפוסט

שלום רב, 

צוותי הפעולה ב”עוצמה” ממשיכים בפעילות לובי וסנגור בנושאים המשמעותיים לנו.
אנו גאים לפרסם את העדכון הדו-חודשי לגבי פעילויות “עוצמה” בחודשים מאי – יוני 2019.

לקריאת העדכון המלא: לחצו כאן


תגובות
אין תגובות לפוסט
בתאריך 20.6.19 התקיימה האספה הכללית של עמותת “עוצמה”. 
באספה הודיעה סילביה מדניקוב, יו”ר העמותה בארבע השנים האחרונות, על בקשתה לסיים את תפקידה כיו”ר העמותה. האסיפה הכללית בחרה בריבי צוק כיו”ר החדש.
סילביה תמשיך לפעול בעמותה בתחומי פעילות שונים.
לקריאת הדברים שנשאו סילביה מדניקוב וריבי צוק באסיפה, לחצו כאן
 

תגובות
אין תגובות לפוסט

 

ביום רביעי, 12.6.19 התקיים באוניברסיטת חיפה יום העיון "מובילים שינוי בבריאות הנפש".
היה זה יום עיון ייחודי ומרגש.
ביום העיון השתתפו בעלי עניין מזויות שונות, מטפלים לסוגיהם (רופאים, פסיכולוגים ועובדים סוציאליים, מתחום הטיפול ומתחום השיקום), מתמודדים, משפחות ואף מספר קובעי מדיניות. יום העיון הוקדש בעיקר למעגלי שיח מתוכננים היטב. הישיבה בצוותא, של כל בעלי העניין, בשיח כנה ומעמיק בגובה העניים, מנקודות מבט שונות, של אנשים שהנושאים בדמם, בניסיון להבין לחבור ולשנות יצר חוויה אחרת. 
ההרצאה שקדמה למעגלי השיח יוחדה לשאלה כיצד יוצרים שינוי חברתי, והדגישה את הצורך בנחישות, התמדה ושיתפי פעולה נרחבים. האוירה ביום העיון נטעה תקווה שאנו יכולים לעשות זאת, ושהונח יסוד לשיתופי פעולה רחבים יותר מאלה שאנו רגילים להם. נקווה שאכן יתגשם.
עוצמה היתה שותפה לרקימתו של הרעיון בשלבים הראשונים של ייזומו של יום העיון, נציגת עוצמה, אילה, הנחתה שולחן בנושא התמודדות עם משברים חריפים בקהילה, ותשעה פעילים נוספים התפזרו בין מעגלי השיח הנוספים המשמעותיים לפעילות העמותה (בין טיפול לשיקום, הטיפול הקיים במרפאות היום, מקומם של בני המשפחה בטיפול, פסיכותרפיה, טכנולוגיות חדשות וטיפולים אחרים בקהילה).


תגובות
אין תגובות לפוסט

צוותי הפעולה ב”עוצמה” ממשיכים בפעילות לובי וסנגור בנושאים המשמעותיים לנו. אנו גאים לשלוח אליך עדכון לגבי פעילויות “עוצמה” בחודשים מרץ-אפריל 2019.

1. בבית פנימה – פעילות “בתוך” העמותה

מפגש הפעילים החודשי

במפגש החודשי של פעילי עוצמה בחודש מרץ שמענו בחלקו הראשון של המפגש את הרצאתה של ד”ר ענבל לוסטיג פסיכולוגית בבי”ח גהה בנושא: הורות אפקטיבית – היחסים בבית עם המתמודד. בחלקו השני של המפגש התקיים דיון על הפעילות השוטפת של העמותה.

מפגשי פעילים בירושלים

פעילי עוצמה בירושלים העלו במפגש החודשי שלהם את הנושאים הבאים:

  • קרן נאמנות שתהווה סיוע לבן המשפחה לאחר 120 שנה.
  • עדכון על שיעורי השתתפות נמוכים בוועדת ההיגוי במילם. הוחלט לנסות לפעול בעניין מול צוות מרכז המשפחות.
  • ההפגנה נגד סגירת מרפאת ברזיל נשאה פרי. בינתיים, המרפאה לא פונתה. הפעילים ימשיכו לעקוב אחר ההתפתחויות.

2. קשרים עם מרכזי המשפחות

ב28 במרץ רוכזו ביוזמת עוצמה עדויות בפני צוות החשיבה בנושא בריאות הנפש בקהילה. עו”ס סילביה אזולאי, מנהלת תחום משפחות וצעירים ואחראית ארצית למפגשי משפחות בעמותת אנוש, עו”ס אורה חן, מנהלת מילם ת”א, ועו”ס יבגני קנייפל, עו”ס מרכז יה”ל ראשון לציון, העלו עדויות בפני  צוות החשיבה. בעדותם, התייחסו למשפחות של מאתגרי טיפול, והעלו תובנות בנושא, על מנת שצוות החשיבה ייתן דעתו בהמלצותיו לאוכלוסיית מאותגרי הטיפול.

3. פעילות מול משרדי הממשלה, מועצות לאומיות וקופות החולים

פגישה במשרד מבקר המדינה

ב-26 במרץ נציגות עוצמה נפגשו עם נציגים ממשרד מבקר המדינה בקשר לעריכתו של דו”ח ביקורת בנושא בריאות הנפש בקהילה.

התוכנית האסטרטגית 2030 במשרד הבריאות

המשרד עוסק בבנייתה של תוכנית אסטרטגית כוללת לתחום בריאות הנפש, כחלק ממאמץ כולל לקביעת סדרי עדיפויות עתידיים לפיתוח המערכת. את המהלך מובילים ד”ר בועז לב וד”ר טל ברגמן. חברי הוועד המנהל בעוצמה קיבלו כתבי מינוי לצוותי החשיבה במסגרת התוכנית, והשתתפו בחודשים מרץ ואפריל בשבעה מפגשים של צוותי התוכנית, כולל:

  • ישיבה של ראשי הצוות עם ד”ר לב וד”ר ברגמן במשרד הבריאות בירושלים,
  • ישיבת עבודה בנושא אשפוזים כפויים בבית החולים איתנים,
  • מפגשי עבודה בכפ”ס ובי-ם בנושא מערכת השיקום,
  • ישיבות עבודה במשרדי המועצות הלאומיות בנושא מניעה ראשונית ושניונית.

צוות החשיבה, משמש גם כתת ועדה של המועצה הלאומית לבריאות הנפש בנושא הפערים הקהילתיים ברפורמה לבריאות הנפש.

המועצה הלאומית לבריאות הנפש

ב- 14 במרץ השתתפה נציגת עוצמה בישיבת המועצה הלאומית לבריאות הנפש. המועצה קיימה דיון בנושא הטיפול בהפרעות קשב ובנושא קנביס רפואי ופסיכיאטריה.

פורום חירום לאומי 5 מיליארד לבריאות

ביוזמת הוועד המנהל של עוצמה, ולאחר שנגבו ונערכו עדויות של מתמודדים ומשפחות, שוכנע צוות הקמפיין, בראשות שמוליק בן יעקב, יו”ר האגודה לזכויות החולה, בנחיצות קיום ישיבה מיוחדת שתוקדש לנושא בריאות הנפש. חברת הועד המנהל ופעילת עוצמה השתתפו והעידו בישיבת הוועדה שהתקיימה ב-15 באפריל.

ניתן לקרוא את העדויות באתר עוצמה ולצפות בהקלטת הוידאו בפייסבוק של הקמפיין (כאן, וכאן).

4. ארגוני החברה האזרחית, כנסים, ימי עיון והרצאות

שיח חברתי תרבותי על בריאות הנפש במרחב הציבורי במנהל קהילתי בית כרם

ב-7 במרץ, השתתף נציגנו, פרופ’ אלי שמיר, במפגש עם פעילי “ירושלים סובלנית -נפשות”, היוזמים בעיר מהלכים לשינוי עמדות והפחתת הסטיגמות בזירה הירושלמית בכלל ובהקשר לציבור האנשים המתמודדים עם מוגבלות נפשית בפרט. הוצע להוביל מהלך למעבר מהמינוח “מחלת נפש” ל”הפרעה מנטלית”. עוד עלה במפגש הצורך להעביר את מרכז הכובד ממאבק בסטיגמה ל”מאבק חיובי”, המיועד לחיזוק שילובם של  המתמודדים בחיי הקהילה. מנהלת תוכנית “עמיתים” בחברה למתנ”סים, הבטיחה לארגן מפגש של מנהלי החברה לבחינת הדרכים לקידום הכלה חברתית של מתמודדים ומשפחותיהם.

סדנת  storytelling

ב- 11 במרץ השתתפו נציגינו בסדנא בה התנסו בכתיבת סיפור על פי מודל תואם מדיה חברתית. לדברי מנכ”לית ומנהלת תחום פיתוח התוכן של חברת “LEAVE A MARK”,  פייסבוק הוא כלי עוצמתי לספר סיפור כובש שישפיע על קהל היעד בהתאם לחזון המספֵּר.

יום עיון בנושא בריאות נפש וזכויות אדם במרכז האקדמי רופין

ב-18 במרץ השתתפה נציגתנו ריבי צוק, ביום העיון. הרצאתה התמקדה בצורך לראות את סוגיית זכויות האדם של אנשים עם מוגבלות נפשית בפריזמה רחבה.

המאבק לקידום זכויותיהם של אנשים עם מוגבלות צריך להביא בחשבון את מאפייניהם הייחודיים, לרבות העובדה שמרבית המתמודדים שוהים בקהילה ורק כ-3% מהם שוהים באשפוז. סוגיית האשפוז בכפיה, חשובה ומהותית ככל שתהא, אינה אלא היבט אחד של זכויות האדם של המתמודדים עם מוגבלות נפשית.

גיוון, שינוי, העמקה והנגשה של שירותי הטיפול והשיקום בקהילה, כמו כן מיגור הסטיגמה הם יעדים מרכזיים בקידום זכויותיהם של אנשים עם מוגבלות. אלה עשויים להביא לצמצום הצורך באשפוזים, ובכלל זה באשפוז הכפוי. ניסיון לצמצום האשפוז, לרבות האשפוז הכפוי, כיעד העומד בפני עצמו, ללא שינוי של מערך השירותים ומתן מענים מתאימים, סופו שיביא לפגיעה בזכויות האדם של המתמודדים, על דרך הקרימיניליזציה וההזנחה, ולא לקידומן של אותן זכויות.

פגישה עם נציגים ממכון ברוקדייל

ב-25 במרץ נפגשו נציגינו עם חוקרים מהמכון, העוסק במחקר חברתי יישומי בישראל ומטרתו לסייע לטיוב החלטות הנוגעות לרווחת אנשים ולתרום לחיזוק החברה בישראל. זאת, באמצעות לימוד מחקרים וידע מעמיק. במפגש עלו סוגיות המעסיקות את עוצמה ובעיקר היעדר התקדמות הרפורמה בתחום התחלואה הקשה והכרונית.

יום עיון של החברה לפסיכיאטריה משפטית בישראל

ב-16 באפריל השתתפה נציגתנו ביום העיון “תם עידן הכפייה בפסיכיאטריה?”.

המנחה, הפרופ’ יובל מלמד, קבל על כך שמן החולה הפסיכיאטרי נשללת הזכות לביקורי בית הניתנת לחולה הסוכרת. השופט חנן אפרתי התייחס למורכבות ההחלטה השיפוטית על אשפוז כפוי. ד”ר שמואל הירשמן, מנהל ביה”ח לב השרון, הדגיש את חשיבות השיקול הרפואי באשפוז. ד”ר חיליק לבקוביץ, מנהל בית חולים באר יעקב, סקר פיילוט מתוכנן  בביה”ח אותו הוא מנהל, המציע לכאורה חלופות לאשפוז בכפייה. עמדתו חוזקה ע”י עוה”ד שרון פרימור, מ”בזכות”. ד”ר גבי לובין ואחרים שהתייחסו לכך, במסגרת פאנל לדיון עם הקהל, חלקו אפילו על שמו הפרובוקטיבי של יום העיון. לדעתם השיח לא צריך להיות על “צמצום” האשפוז, כי אם על מהותו: אופן האשפוז, ראייה של פסיכיאטרים כמי שאמונים על טובתו של המטופל, התחשבות ברצונו של המטופל, והעברת תקציבים לשיפור תנאי האשפוז.

הרצאה בקורס להיבטים משפטיים ורפואיים של האשפוז הכפוי באוניברסיטת ת”א

ב-17 באפריל הרצתה חברת הועד המנהל ריבי צוק בפקולטה ללימודי המשך באוניברסיטה בנושא חובת המדינה להענקתו של טיפול ראוי בבריאות הנפש.

5. הצטרפו לעוצמה היום

רוצים/ות להצטרף לפעילות העמותה? פרטים בקישור הבא.

 

נחזור ונעדכן בעתיד. בינתיים, עקבו אחרי הדיווחים השוטפים על פעילות עוצמה בעמוד הפייסבוק שלנו (עשו LIKE לעמוד): https://www.facebook.com/psychosocialdisabilities/?ref=settings


תגובות
אין תגובות לפוסט

שלום רב,

צוותי הפעולה ב”עוצמה” ממשיכים בפעילות לובי וסנגור בנושאים המשמעותיים לנו. 

אנו גאים לפרסם את העדכון הדו חודשי לגבי פעילויות “עוצמה” בחודשים ינואר-פברואר 2019.

לקריאת העדכון המלא: לחצו כאן,

בברכה,

עוצמה - פורום משפחות ארצי

 

תגובות
אין תגובות לפוסט

קשה לי לכתוב, ולא בגלל שקשה לי להיחשף. קשה לגעת בפצע הזה בכל פעם מחדש. השחיקה נותנת בי ובנו אותותיה. עדות שנמסרה בפני הוועשה האזרחית לחקר תחלואי מערכת הבריאות (25.3.2019)

מאת: לילי. ב., אחות לאח ולאחות מתמודדי נפש

 כל כך מקווה שהפעם יתכנסו כל הכוחות הפועלים, ויובילו לתהליך של ליווי/שיקום של אחי לאחר היציאה מהאשפוז.

אחי, כיום בן 51, מתמודד נפש, עם בעיות קוגניטיביות. התנהגותית ותפעולית. מוכר לרשויות הבריאות והרווחה. מקרה מורכב, משולב. הבעיה הנפשית פרצה אצלו בגיל 17. התמודדות לא פשוטה בלשון המועטה, כאב וסבל – שלו כמתמודד, ושלנו בני המשפחה. אנחנו האחים מלווים אותו, בשל אי יכולתם של ההורים לעשות זאת, מאז ועד היום, 34 שנים. הוא גר עם אמי בביתה שבמושב. קשישה סיעודית במצב דמנטי, בת 87. היא חיה ומתגוררת בצניעות רבה ונתמכת במטפלת זרה.

מערכת הבריאות אינה דואגת לו למסגרת ולתמיכה הולמת. ובהעדר פתרון מתאים לו במסגרת הקהילה, אנחנו סועדים אותו: מגורים, אוכל, ניקיון וכביסה.

אבל, כשהוא אינו מאוזן הקושי מתגבר. אז, הנוכחות שלו הופכת למציקה עד מאיימת. במצב כזה אנחנו מוסיפים תשלום למטפלת על מנת שלא תברח. תוספת שכר למטפלת מעבר למה שהמדינה מקציבה? זה עוד קל. הדריכות שלנו, החשש ממה יקרה, הפחד שתרצה לעזוב, חוסר האונים והפגיעה בבריאות שלנו, הנפשית והפיזית, זה החלק השוחק.

נופל בין הכיסאות בין משרד הבריאות לבין משרד הרווחה

אחי נופל בין הכיסאות. אין גורם שלוקח אותו תחת חסותו כמו שצריך. כשהוא באשפוז ארוך, גורמים טיפוליים וסוציאליים נכנסים לתמונה ומנסים לעזור, אך כשהוא יוצא לבית אמי, הוא נותר ללא חסות.

אחי מאתגר טיפול. לא הצליח להשתלב במסגרת של הוסטל או עבודה שיקומית מסודרת. אינו משתף פעולה באופן סדיר עם הטיפול התרופתי ולא בהכרח דבק בנטילת הכדורים. לנו אין כל השפעה עליו ואין ספק שעובדים מקצועיים במסגרת טיפולית ציבורית, היו יכולים לסייע לו. לנו אין את הידע המקצועי, האפשרויות הכספיות והכוח הנפשי לכך.

ונשאלת השאלה: לשם מה נגבה מאיתנו לאורך השנים מס בריאות ממלכתי? האם לא על מנת לתת מענה לאדם במצב בריאותי לקוי? גופני או נפשי, זה היינו הך.

רק כשאושפז, נשמנו

לאחרונה חלה הידרדרות במצבו, הוא היה בהכחשה ולא שיתף פעולה. בשבוע שלפני האשפוז, מצבו הנפשי החריף. היה באי שקט בולט, בחוסר היגיינה מחריף. זועם על כל העולם, מדבר ללא הרף, הופך את הלילה ליום ומרעיש בכל הבית. מפריע לאמי בשנתה ומטריד אותה. כשהוא בחוסר מנוחה, לרוב מסתובב ברחובות, בין בתי אנשים, לבית חולים, לבית, למשטרה.

מראהו מוזנח, נוטף רוק, בגדים מוכתמים, בסערה מילולית. השוטרים לקחו אותו באישון לילה למיון, לנו היה ברור שצריך לאשפז אותו, אבל לא אושפז. אולי מהיעדר מיטות אשפוז, אולי כי רצו לבחון אם זה “יסתדר” ובר חלוף. נתנו לו זריקה ושחררו אותו. רק כעבור עוד יומיים סוערים והידרדרות נוספת במצב, שהיתה יכולה להיחסך לו ולכל הנוגעים בדבר, בהתערבות משטרה –שהרי אין תקציב או מענה הולם, למשל, מד”א נפשי– ואחרי הגעה בדרך לא דרך לפסיכיאטר המחוזי, הפעם, יוצרים איתנו קשר וסוף סוף מורים על אשפוזו.

רק כשאושפז, נשמנו.

חייבים למצוא מענה מורכב למצב מורכב

כעת הוא מאושפז מזה כחודש וחצי. 4 שבועות במחלקה סגורה, ויותר משבועיים במחלקה פתוחה.  הטיפול במחלקות היה והינו מסור, ואני מאוד מעריכה את הטיפול והיחס.  אך תמיד הדאגה שלי ליום שאחרי השחרור מאישפוז, בשל היעדר רצף טיפולי-שיקומי במסגרת הקהילה, במקרה שלו.

צריך למצוא מענה הולם מצב ומורכבות, ולתת סיוע לאחי הסובל ולנו בני המשפחה אובדי העצות. מתבקש באופן שוטף, להשליש את התשומות בליווי ובסיוע כשהוא בבית, או לדאוג לחלופה של שהייה בהוסטל או מגורים טיפוליים. למצוא לו מסגרת ציבורית מתאימה בקהילה למתמודדים כמוהו, הסובלים מבעיות נפשיות, והם בתפקוד נמוך. כזו שתלווה אותו, שיהיה גורם שידאג שייטול את הטיפול התרופתי ויתמוך בתפקוד החסר.

צריך מד”א נפשי!

לעניין ההתמודדות בשעת משבר: בעבר לקחנו אותו בעצמנו, אבל אנחנו למודי ניסיון מר, ומרוב ניסיונות כושלים לאשפז אותו בעצמנו – אם זה בליווי של אחד האחים, בליווי של אמבולנס, בליווי של שוטרים, בהגשת תלונה על מסוכנות לבני המשפחה, ושום דבר. המצב שלו רק הלך והסתבך (מעצר, בתי משפט), ושלנו איתו. כמה שאנחנו מעורבים ואיכפתיים. שכן, בנוסף יש לנו עוד אחות מתמודדת נפש. במקרה הזה הגענו למצב שאין לנו כבר את הכוחות לנסות עוד פעם. הרמנו ידיים.

כל פעם שזה קורה, חרב עלינו עולמנו מחדש, באין כתובת סדורה לפנות אליה. גם שירותי הרווחה משדרים חוסר אונים. אז מה אנחנו נעשה? מה הוא יעשה?

אומרים לנו לפנות בפקס לפסיכיאטר המחוזי. תגידו, במצב של משבר, למי יש כח להתמודד עם ביורוקרטיה של שליחת פקס? מי יכול, כשהוא נקרא לבית במשבר, לעזוב הכל וללכת לחפש פקס? שנת 2019! יש אמצעים אחרים. וגם אם שלחת פקס, מי אמר שקיבלו אותו ומטפלים.

צריך מענה נגיש יותר!  בדיוק כמו שיש במקרה חירום רפואי אחר. צריך מד”א נפשי!

צריך מענה טוב יותר בקהילה למצבי משבר. מד”א נפשי, המשלב אנשי רפואה ומשטרה, שעברו הכשרה להתמודד עם מצבים כאלו, יכול היה מאוד לעזור. הן במתן טיפול מידי כשאפשר, והן בהפניה לאשפוז כשצריך. השוטרים עושים כמיטב יכולתם, אבל מעורבות משטרה מסתיימת לעיתים בטרגדיה, ולעיתים פשוט אינה מענה מספק למצב.

המשפחה זקוקה לביטחון ברגעי משבר

לא יכול להיות שאמא שלי הסיעודית, לא תוכל לחיות בבית שלה עם המטפלת ברוגע ובבטחה. לא יכול להיות, שאנחנו האחים, נאלץ בכל פעם מחדש להשבית את עבודתנו ולשים את משפחתנו וחיינו בצד, כשיש מצב חירום בבית.

ופשוט לא יכול להיות, לא יכול להיות, שמתמודד כמו אחי, יהיה ללא מענה !!! מורכב ככל שיהיה המצב שלו, לא יתכן שבמדינת ישראל בשנת 2019, לא יקבל טיפול הולם וגורם שייקח עליו חסות.

אני מאוד מקווה שתחול תמורה במצב לטובה, הן במישור האישי של אחי, והן ביחס לכל מתמודדי הנפש באשר הם, מהקלים שבהם עד למאתגרי הטיפול.

מגיע להם, מגיע לנו!


תגובות
אין תגובות לפוסט

שלום רב,

צוותי הפעולה ב”עוצמה” עוסקים ללא הרף בפעילות לובי וסנגור בנושאים המשמעותיים לנו.

אנו גאים לשלוח אליך עדכון לגבי פעילויות “עוצמה” בחודשים אוקטובר-דצמבר 2018.

הדיווח חותם שנה גדושת יוזמות לקידום ענייני המתמודדים ובני משפחתם: בתוך עוצמה עצמה, עם מרכזי המשפחות, פעילות עניפה בוועדות הכנסת ומול משרדי ממשלה, ועדות ארציות וקופות החולים, וכן, פעילות משותפת עם ארגוני חברה אזרחית נוספים, השתתפות בימי עיון, כנסים והרצאות.

לקריאת הדיווח המלא עברו לקישור: סיכום פעילות עוצמה

 

תגובות
אין תגובות לפוסט

לפני כחודשיים נודע לנו בעוצמה על כוונתה של קופת חולים כללית להעתיק, ולהבנתנו, הלכה למעשה לסגור, את מרפאת ברזיל בקריית יובל בירושלים. המרפאה משרתת כאלף מתמודדים ומקיימת מרכז ייחודי לטיפול יום.
בשיתוף כוחות עם ארגונים נוספים, עמיתים שונים, ובמיוחד מתמודדי המרכז, ובראשם דבורה, התחלנו במאמצים להעביר את רוע הגזירה.
אתמול התבשרנו מעל גלי האתר (בתוכנית הרדיו סדר יום עם קרן נויבך), שמשרד הבריאות בדק ומצא שאין בנמצא מרפאות אחרות שיוכלו לקלוט את מטופלי מרפאת ברזיל, ועל כן הורה לקופת חולים כללית שלא לסגור את המרפאה. אנו מברכים את אגף בריאות הנפש על בדיקתו היסודית את התלונה ועל כך שהגיע למסקנה המתבקשת.
אנו מצרים לציין שתגובתה של קופת חולים כללית, על פיה אך ביקשה לשפץ את המבנה, וכי בדעתה לעשות כן בעתיד, מעוררת דאגה. נמשיך ונעקוב.
להרחבה, ניתן להאזין לדיווח בתוכנית “סדר יום” מיום 23.1.19 (החל מדקה 46), שבה גם מתראיינת דבורה, מתמודדת ובין מובילות המאבק: להאזנה:
https://www.kan.org.il/radio/program.aspx?progId=1142#
להרחבה נוספת ולקריאת התגובה המפורטת של עוצמה בנושא: לחצו כאן


תגובות
אין תגובות לפוסט

 פעילת עוצמה לקחה חלק בהפגנה שהתקיימה השבוע ברחובות ליד הבית המאזן שהותקף ובמחאה על דרישת השכנים להוציא את הבית המאזן משכונתם.

לקריאה נוספת על התקיפה לפני מספר ימים:

https://www.10.tv/news/180847?fbclid=IwAR1W3iXhH7dxcFmH2RAIMyZHKw_-Wb4_E7wV7Aqm__ryzrFn0OZywLz-PaU

 


תגובות
אין תגובות לפוסט

למעלה