קהילת בריאות הנפש - ממ"נ


נושאים נבחרים בקהילה

יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה


מסע מפרך ...


mehalev מתוך הבלוג של mehalev19.09.2016 | 14:45

שוב טלפון, עוד אמא מיואשת (ויסלחו לי האבות, 95% מהשיחות הן מהאימהות), שוב השאלה מה לעשות עם הבן, שוב אותו סיפור:

הבן שלה (בסה"כ בן 25) אושפז, שוב (!!!) בשל התקף פסיכוטי והנה עומדים לשחרר אותו מבית החולים ואין לאן.

והיא צריכה להתמודד לבד, לבד, אביו עזב את המשפחה, נטל מזוודה וברח לחו"ל, הקושי להתמודד עם ילד חולה היה קשה לו מידי.

גם באותם מקומות מועטים ביותר (אותם ניתן לספור על כף יד אחת וישארו אצבעות ריקות) שיכולים להוות מאין פתרון, לא מקבלים את הילד שלה, למה? כי הוא לא נקי 6 חודשים (וכיצד יהיה נקי אם אין מקום שיעזור לו להיות כזה), "וחוץ מזה", אומרים לה - "רשימת ההמתנה ארוכה מאוד".

מניסיון העבר שלה (והוא עשיר), ההמתנה בבית מביאה את הבן (שבתקופת האשפוז היה "נקי") לשימוש חוזר בסמים, ואז שוב אותם מסגרות קיימות מתרחקות והופכות ליעד בלתי אפשרי, ואז שוב התקף ושוב אשפוז.

מעגל קסמים מתיש, מיותר, מקומם, מרגיז, שובר!!!!!!

בעבר היא ניסתה, בשל העומס באותם מקומות ציבוריים, לשלוח את היקר לה למקומות פרטיים. לקחה הלוואות, צמצמה את צרכיה וצרכי משפחה עד למינימום תוך תקווה שבכך תציל את בנה, אבל לשווא.

בבית יש לה עוד ילד קטן, ילד חמוד בן 6 והוא לא רוצה את אחיו הגדול בבית. הוא זוכר את הפעמים הקודמות, את הצעקות, הגניבות, את האלימות, אובדן השפיות, את היום שהפך ללילה, את הלילה שהפך ליום, את אבא שברח.

מה לעשות היא בוכה לי, הדמעות יורדות בלי שליטה, היא רוצה אותו כל כך, רוצה לעזור וכיצד, איזה מסע מפרך ....

בבקשה שתפו. כל מי שרואה סטטוס זה, כל מי שלבו שבור על אותם הורים, על אותן משפחות, על אותו אח קטן, על אותם מתמודדים שקופים הנמצאים בסוף שרשרת המזון, שכל פשעם הוא שהם חולים במחלת נפש ובמחלה נוספת ושמה התמכרות ובשל מחלתם הכפולה אינם מסוגלים לנהל אורח חיים תקין ואינם רצויים באף מקום.

מי יכול לעזור, אתם שואלים, האם אפשר לעזור? אז כן. אפשר לעזור ואלה שיכולים הם הרשויות, משרד הבריאות ומשרד הרווחה, שיקימו עבור אותם מתמודדים מסגרות נוספות על אותן אלה שקיימות, שיקימו בתים נעימים וחמים שיתאימו לאותם מתמודדים שאינם מסוגלים לחיות חיים רגילים כמוך וכמוני, מקומות בהם הם יקבלו את הטיפול המתאים להם ולא יזרקו לרחובות ויחיו כמו כלבים עזובים.

מי עוד צריך ויכול לעזור? 120 חברי הכנסת שלנו שיאפשרו את הקמת אותם בתים ומסגרות, שיאפשרו להוציא את הרעיון הלא כ"כ קשה ליישום מהכח אל הפועל.

מי עוד? אתם, שיכולים לשתף סטטוס זה ולהעלות את המודעות לנושא כואב זה (מופיע בדף הפייסבוק שלנו https://www.facebook.com/mehalev.x)

 


תגובות
אין תגובות לפוסט

למעלה