קהילת בריאות הנפש - ממ"נ


נושאים נבחרים בקהילה

יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה


לטובתו או לרצונו


mehalev מתוך הבלוג של mehalev04.08.2016 | 11:26

בוקר טוב,

שמעתי היום בתוכנית הנהדרת ברשת ב' - סדר יום עם קרן נויבך - על השינויים בחקיקה בנוגע למפעל הפיס.
שמעתי על השינויים השונים, אבל תפס אותי בעיקר עניין אחד, רעיון אחד אותו יכניסו או חושבים להכניס: הנפקת כרטיס מהמר, אשר בלעדיו לא ניתן יהיה להשתתף בהגרלות מעל סכום מסוים (נמוך יחסית). המטרה, כך אמר המרואיין, לעקוב אחרי אזרחי ישראל ולשמור שלא יהמרו יותר מידי. וואוו. ממש האח הגדול. המדינה תעקוב אחרי הפרט ותשמור עליו, תגונן על האזרחים מעצמם.

לא אכנס כעת לשאלה האם הרעיון טוב אם לא, אלא שהדבר העלה בי תהיות.

לאלה השואלים מהן התהיות ומה בין הרעיון דלעיל לבין תחלואה כפולה, שהוא העניין אשר בגינו נפתח פייסבוק זה, זו תשובתי:

ישנם לצערי קבוצה גדולה מאוד של אנשים המתמודדים עם תחלואה כפולה (בריאות הנפש עם התמכרות) שמחשבתם אינה צלולה, שבמקרה הטוב כושר השיפוט שלהם לקוי, ובמקרה הרע, אין להם כל כושר שיפוט שהוא. אנשים אלה, שלא מצליחים ולא יכולים לקרוא את המציאות כפי שהיא. אנשים שלא רק שנפשם חולה, אלא שהם מכורים לסם, דבר המגדיל את חוסר השיפוט. אנשים שמדמיינים שהם חיים במציאות אחרת. אנשים שאינם יודעים ו/או יכולים להתנהל באופן עצמאי.
למרות האמור, למרות העובדה כי אנשים אלה אינם מסוגלים להבחין בין נכון ללא נכון, שמדמיינים לדוגמא שהם מולטי מיליונרים ו/או שהם עם כוחות על ו/או שמישהו הוא אוייב בעוד הוא אח ו/או חבר קרוב וכיו"ב, למרות זאת המדינה שלנו, המחוקקים שלנו, נותנים בידם כח עצום, כח הרסני, כח שגורם להם להרס עצמי, נותנים להם להחליט לבד על גורלם. המדינה, המחוקקים, לא מאפשרים לבני משפחות של אותם מתמודדים לקבל החלטות שהן לטובת המתמודד היקר שלהם. לאחרונה אף שונה חוק האפוטרופסות ובין היתר המוטו היה - לא חשוב טובת המטופל אלא רצונו. כן, קראתם נכון. לא חשוב טובת המטופל אלא רצונו. הרצון הפגום והלקוי, הרצון שאינו נשען על בוחן מציאות נכון.

לא ניתן היום לכפות גמילה על אנשים אלו, לא ניתן להכניס אותם למסגרת של גמילה ללא רצונם (וכיצד ירצו, הרי הרצון שלהם נפגם ללא היכר, הן בשל מחלת הנפש והן בשל ההתמכרות), לא ניתן להכניס אותם לכל מסגרת שהיא ללא רצונם, אף לא לשיקום ו/או אפילו ל"בית חם" שיהווה עבורם קורת גג. אנשים אלו נפלטים לרחוב, כי בני המשפחה שלהם לא מסוגלים להתמודד איתם בביתם, ושם, ברחוב, הם עושים פשעים, מציקים לאזרחים ובעלי עסקים ולעיתים קרובות נעצרים ע"י המשטרה, אך משוחררים כי לא ניתן להעמידם לדין. ואין עוזר ואין מסייע.

הכיצד לא ברור לאלה היושבים שם למעלה ומחוקקים חוקים כי ללא אפשרות להכניס את אותם אנשים למסגרות מתאימות, הם למעשה מותירים את אותם מתמודדים קשורים, אזוקים וכבולים לנצח למחלתם הקשה, שרק הולכת ומחמירה ללא טיפול והשגחה, ויוצרים מעמסה בלתי אפשרית על בני המשפחה בפרט ועל החברה בכלל.

פשוט לא יאומן!!!!!

מה דעתכם?

https://www.facebook.com/mehalev.x


תגובות
אין תגובות לפוסט

למעלה