יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה

הבדל בין לקויות למידה


דודי
תאריך:13/04/2016
תגיות: 
איך זה שיש אנשים עם לקויות למידה שצריכים עזרה להיות עצמאים ולמצוא עבודה לעומת אנשים אחרים עם לקויות למידה שלא צריכים בכלל עזרה למרות שקשה להם והם מקובלים לגמרי בחברה ה"נורמלית"? לדוגמא אברי גלעד סובל מקשיי ריכוז והוא מתפקד כמו בנאדם מן השורה וגם סאבלימינל דיסלקט ואין לו שום בעיה להסתדר בכוחות עצמו ולהיות עם חבר'ה "רגילים"

תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

אני לגמרי מסכימה עם תגובות כל קודמי. רוצה להוסיף שבכל לקות ישנן מידות שונות של 'עוצמה'... וכן: "תחושת מסוגלות" ואומץ-להעיז הן תולדה לא רק של טיב ועוצמת הלקות, אלא גם של האישיות והאינטראקציות עם הסביבה...

מט"י נתניה, 16.04.16 19:31

אנשים הם שונים. יש כאלה שקושי מדרבן אותם להצטיינות והשגים (ספורטאים נכים למשל אבל עוד המון אחרים) ויש כאלה שהקושי מנטרל אותם, מנמיך אותם ועוד. האנשים מהסוג השני, כדאי שיקבלו עזרה ויוכלו להתקדם בחיים ולהיות יותר שמחים ומרוצים בחלקם.

אביטל ינובסקי, 14.04.16 11:39

כמו בכל לקות יש טווח פגיעה. יתכן שהאנשים שאתה מזכיר הם עם לקות מינורית ומצאו את המסלול המקצועי המתאים. גם בענין חברתי חשוב לחפש את אלה שאיתם נוח ונעים להיות בקשר.

יפה ארפה, 14.04.16 11:00

אנשים שמודעים שיש להם ליקוי מסויים רצוי שיבחרו מקצוע כזה שבו הליקוי הוא יתרון או אינו חיוני להצלחה בתפקיד ,למשל תהיה צלם,מציל,טבח, מדריך טיולים,ליצן רפואי, מוכר בחנות, בעל עסק פרטי קטן או אחר.....

amuz1, 14.04.16 08:04
<a href="index2.php?id=7348&lang=HEB">amuz1</a>

למעלה