יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה

משהו השתבש בפעילות המוחית – וצריך להושיע


מיכלי מתוך הבלוג של מיכליירושלים  28.1.2015

לידיעת  העוסקים בחקר המוח – משהו  השתבש בפעילות המוחית של בני – וצריך להושיע

עשרים ושלוש שנה של מחלת סכיזופרניה פעילה, עם תרופות, הביאו את בני לחוסר יכולות בתחום הקוגניטיבי- חברתי- רגשי. באופן מדאיג.
בעבר, עם גיוסו של בני לצבא שויך לקבוצת איכות גבוהה, והתבלט באינטליגנציה גבוהה וביכולות מרשימות בתחומים מגוונים.

כיום, בני איננו מסוגל לראות מכלול, או לחבר בין פעולה לפעולה, כמעט ולא מצליח להקשיב להוראות, אך ללא הוראות הוא "קופא" במקומו. הוא קצר רוח והתגובות שלו אוטומטיות לרוב, ובמעבר בין פעולות פשוטות שונות הוא נתקע. היכולת להבין דברים מופשטים נעלמה כמעט לגמרי.
בימים אילו כמעט ולא מצליח ללמוד משהו חדש, הוא איבד את יכולתו לעשות העברה מתחום לתחום, גם אם מדובר  בסוגיות פשוטות , הוא עסוק בעיקר בצרכיו הפיסיים, וצרכיו החברתיים והרוחניים מעטים.
בני לא מצליח לשתף איש בחייו הנוכחיים, מכיוון שנראה שאיננו יודע או איננו מבין מה באמת קורה לו.
אני חשה שאנרגיות החיים שלו כמעט ואזלו, ומשהו "תפוש" בפעילות המוחית שלו .
 
קשה לי לקבל שאין מה לעשות, ושאי אפשר  לעצור את הירידה הקוגניטיבית המואצת של מוחו – ירידה הגורמת לסביבה ולאנשים, (מלבד אילו האוהבים אותו כמוני ), להתרחק ממנו.
 
יחד עם זאת, חשוב לזכור שיש לבני, עדיין, פוטנציאל שכלי רוחני ורגשי סביר, וחייבים למצוא את הערוצים ואת האפשרויות כדי לממשו.
 
נוסף לכך, יש לי  ולרוב משפחות נפגעי הנפש תקווה ואמונה שקיימות  דרכים נוספות  לטיפול במוח  בנוסף לתרופות.
 
בקטע זה אני פונה לרופאים, לחוקרים ולמטפלים המתמחים במוחו של האדם  –  אנא, אל תתייאשו מהמוח של חולי הסכיזופרניה, והציעו דרכים נוספות להתמודד עם התהליכים ההרסניים המתרחשים במוחו של בני ושל חבריו, אילו שהתרופות  לא הצליחו לאזנם ולהרגיעם, למרות שנטלו אותן.
 
אני פונה לאנשי המקצוע  בבקשה לעסוק במיוחד  בלמידת המוח של חולי הסכיזופרניה, ולהתכוון ל"פריצת דרך" בהבנת אותם שינויים וסטיות במוח  האנושי  - אילו הגורמים לתופעות הקשות והמזיקות. ועיקר פנייתי, יש להמשיך לחפש  וגם למצוא דרכים יעילות לטיפול ולמניעה.
 

תודה מראש – מיכלי


תגובות
אין תגובות לפוסט

למעלה