יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה

קו מנותק


מיכלי מתוך הבלוג של מיכלי23.01.2016 | 14:05

ירושלים  25.8.11
 
אני שוהה בחופשה במלון בחו"ל. הנוף מרהיב. אני מתרווחת על הכורסה, מתחילה לרפות את המתח שנותר בגופי, ומנסה לשחרר את הדאגות המציפות אותי. זהו המקום המתאים להעיף את הדאגות למרחבים הפתוחים של העולם הגדול.
אין בעיות תקשורת בין הארץ לבין חוץ לארץ. אני מתקשרת אל בני משפחתי וגם אל  חברי השמחים לשמוע את קולי ומאחלים לי למצות את  החופשה בטוב. אני זקוקה מאד לחופשה הזו.
 
היחיד שאיננו משיב הוא בני. יש לו טלפון, יש לו פלאפון,  אבל המרחקים חוסמים את התקשורת בינינו. אני מנסה ליצור עימו קשר,  אבל אין תשובה.
חשוב לי לדבר עימו ישירות ואני משאירה עוד הודעה עקיפה בתא הקולי,  בלי לקחת בחשבון את התשלומים הגבוהים הצפויים תמורת התקשרויות הנפל הללו.
האם הוא התנתק בכוונה או שמא המכשיר התקלקל או אבד?  האם הוא כועס על כך שנסעתי או שמא שמח על האפשרות להתנהל לפי "הראש שלו",  לפי מה שקרוי בפיו עצמאות ?
האם הוא מתעלם מניסיונות ההתקשרות שלי במודע ואולי שלא במודע?  ייתכן שהוא פשוט שקוע בעולמו ואיננו מסוגל לשמוע דבר חוץ מקולותיו שלו.
 
לאיזה קשר אני מצפה?  כשאנחנו נמצאים פנים אל פנים יש קרבה, אבל אין שיחות, וכאשר מפרידים בינינו המרחקים ואולי גם הפחדים, אזי דום- שתיקה.
בעצם,  אני חולמת לשמוע את קולו של בני האומר לי: "תהני,  אצלי בסדר,  להתראות ",  אבל לצערי  זה לא קורה,  אפילו ה"שבת שלום" המסורתית שלנו לא חוצה את הים התיכון ולא מגיעה אלי בערב השבת שבחופשה.
 
מאז פרצה מחלתו של בני, לא הצלחתי לנוח באמת.
אני מזדהה עם הילד ההולנדי הקטן בסיפור הידוע : הילד שסותם באצבעו את החור שנפער בסכר בניסיון נחוש ובלתי אפשרי כמעט למנוע את השיטפון הגדול...
 
בחופשתי זו, אני נשענת על כריות צבעוניות, ומעבירה לנגד עיני את השאלות ששאלתי אנשי מקצוע ואת התשובות שלא קיבלתי,  את כל שעות הדריכות וההתייצבות בזמן "הנכון" ובמקום "הנכון" במטרה למנוע משהו גרוע יותר:  למנוע הזנחה,  למנוע רשלנויות, למנוע דחייה שלו ע"י הסביבה,  ובעיקר למנוע הסלמה במצבו.  
אני יודעת שהשקעתי הרבה מאד,  אך קשה לי להעריך מה מידת תרומתי האמיתית למאבק הקיומי שלו, שלי ושל כולנו.
 
ובחופשה הנוכחית לא אזכה ל"מתנה" לה אני מצפה: שיחת טלפון קצרה מבני שבארץ אלי בחו"ל, או לפחות מענה לניסיון ההתקשרות שלי אליו.
 
מיכלי


תגובות
אין תגובות לפוסט

למעלה