חוויות של מטייל עיוור שמסייר, מבלה ואוכל בבירת גרמניה

מערכת abiliko 25.11.15

שגיא יודוביץ' הוא בלוגר גרפומן (במובן הטוב של המילה), שדרן רדיו מחונן וניהל כאן בעבר את קהילת לקויי הראייה של אביליקו. בבלוג שלו הוא עסק רבות בנושא תיירות נגישה לעיוורים ולקויי ראייה. לפני זמן-מה הוא טס לברלין, ואת רשמיו הוא פרש בסדרה של פוסטים מרתקים.

 

בפוסט הראשון הוא כתב על חווויתיו הנעימות וגם המעצבנות במסעדת "נוקסה ואגוס" שכולה בחשיכה יחד עם חברה רואה, סעודה שהחלה בתפריט ההפתעות ונגמרה בשירת "הנה מה טוב ומה נעים" עם שאר הסועדים. (אפרופו מסעדות, הוא הקדיש פוסט נוסף לחוויה מרתיחה עם מלצר גס-רוח במסעדה מקסיקנית בעיר)

שגיא הקדיש גם פוסט מיוחד "להרגיש את יהדות ברלין דרך האנדרטאות" עם תיאורים מפורטים של המקומות ודרכי הגעה בתחבורה הציבורית. בפוסטים אחר הוא מתאר מסע מודרך בברלין עם מדריך הטיולים אביחי בקר, עם תחנות במבנים ואנדרטאות מרכזיים בעיר, כמו אנדרטת הזיכרון טרפטופארק 

פוסט חשוב לכל עיוור שמתכנן לנסוע לברלין - רשימת אטרקציות לעיוורים בעיר, כולל קישורים, מספרי טלפון וכתובות של בתי קפה, מסעדות ושווקים מעניינים ששווים ביקור. כמובן שלא חייבים להיות עיוור כדי להנות מהאטרקציות.

בפוסט אורח שגיא אירח את מירי רז, שנסעה לברלין עם בנה בן ה-17, שהוא לקוי ראייה ווהיא מפרטת את רשמיה לגבי שלל תחנות בדרך מנתב"ג ועד המוזיאונים והשירותים הציבוריים בעיר.

 

אין ספק, כל עיוור (וגם לא עיוור) שמתכנן לנסוע לברלין צריך קודם לעבור בבלוג של שגיא יודוביץ'.
תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

אין תגובות לכתבה
למעלה