עיר עתיקה, מדהימה ובהישג יד!

מערכת abiliko 25.11.15

פראג נחשבת ליפה בערי אירופה. רחובות ציוריים, ארכיטקטורה מרהיבה ומסתורית, עבר יהודי עשיר שזור בנגלה ונסתר, כל אלו הופכים את פראג לאוצר תיירותי (ומסתורי) של ממש.
פראג הינה בירתה של צ'כיה. פראג ממוקמת על נהר ולטאבה המרהיב והינה מרכז כלכלי, עסקי ותרבותי של המדינה ובה מגוון רחב של בתי-מלון, עסקים שונים ומסעדות.

עברה של פראג אפוף מסתורין. ייסודה של פראג מיוחס לנסיכה שהחליטה לבנותה במאה-9 אולם בפועל, ובמהלך 1200 שנים, שלטו בה מלכים רבים והכל תוך תהפוכות ושינויים. יחד עם זאת, ועל אף השינויים הרבים, פראג ידעה לשמר את ההיסטוריה הארוכה והמפוארת שלה וחלק ממבניה העתיקים, כמו מצודת פראג וגשר קרל, נותרו על קנם.

לפראג היסטוריה יהודית מרשימה ביותר. פראג שימשה כביתו של המהרי"ל מפראג זצוק"ל, אשר אף נטמן בבית העלמין היהודי העתיק בעיר. זהו בית-העלמין העתיק ביותר בעולם ומשערים שהוקם לפני כ-1,500 שנים ובו כ-12,000 מצבות. בבית-עלמין זה נטמן הרב יהודה-לייב בן הרב בצלאל מפראג -המהרי"ל מפראג זצוק"ל ועד ימינו פוקדים את קברו של המהרי"ל המוני יהודים; הרב דוד אופנהיים זצוק"ל; ראש הגטו היהודי מרדכי מייזל ועוד רבים וחשובים נוספים.

פראג הייתה ונשארה מקור השראה תרבותי חשוב לעולם היהודי כולו וברובע היהודי עדיין ניתן להתפלל בבתי-כנסת עתיקים ומקודשים, בהם בית-הכנסת "החדש ישן" בו התפלל המהרי"ל מפראג זצוק"ל. 

ערב פרוץ מלחמת העולם השנייה חיה בפראג קהילה יהודית ענפה שמנתה כ-50,000 איש, רוב הקהילה היהודית נספתה בשואה אולם חרף זאת חותמה של קהילה חשובה זו נותר בעינו.

כיום הרובע היהודי בעיר הינו רובע יפייפה, עשיר בארכיטקטורה מיוחדת ובמורשת יהודית חשובה. ברובע זה ניתן לראות עדיין בתי כנסת ישנים, את בית הקברות היהודי העתיק, בית הקהילה היהודית, המוזיאון היהודי ועוד. כיום, ראשי העיר פראג מעודדים תכופות את קשרי התיירות הענפים עם ישראל ונראה כי מדובר בעיר ידידותית ביותר עבור המטייל הישראלי.

עבורנו, פראג הינה יעד מועדף עבור המטיילים בעלי הצרכים המיוחדים. מרכזה התיירותי של פראג נוח לביקור שעה שעסקינן במרכז קטן יחסית ובו אתרי התיירות בה קרובים אחד לשני, במקביל, מדובר ביעד קרוב שאינו מצריך שעות טיסה מרובות ומאפשר "קפיצה קלילה לחו"ל".

פראג, עיר מדהימה בהישג יד המאפשרת ביקור קסום באחת הערים היפות בעולם.

העברות ותחבורה:
טיול טוב הינו טיול שבו כולם נהנים. זהו בדיוק המוטו המנחה את החברה שלנו. לשם כך אנו באביליקו טראוול נעזרים באנשי מקצוע ייחודיים הנותנים מענה לצרכים הייחודיים של אנשים הזקוקים לסיוע בניידותם. כאן, כמו ביתר יעדינו בעולם, נציע בעבורכם מגוון רחב של אפשרויות טיול והתניידות. החל ממוניות המותאמות לנכים בעלי כיסאות הגלגלים, למן שדה-התעופה ועד בית המלון (וחזרה), עובר לסיורים מודרכים ומותאמים בתוך העיר עצמה, ועד טיולים היוצאים את גבולות העיר ומאפשרים לחוות את ארץ היעד במיטבה. כמובן, שכל שירות יתומחר בהתאם לצרכי הלקוח ולרצונותיו תוך התאמה למידת ניידותו וכשירותו הרפואית, כפי שהדברים נמסרים לנו מהלקוח עצמו. 

לינה בפראג:

אנו, כמי שמומחים בנושא הנגישות והתיירות הנגישה, דאגנו להציג בפניכם בתי מלון איכותיים, הממוקמים במיקום מרכזי בעיר אשר מותאמים לנכים בדרגות נכויות שונות. בית המלון שיוזמן עבורכם, בסופו של דבר, יהא שילוב הגון בין מיקום, מחיר התואם את תקציבכם, והחשוב מכל אלו, מלון המותאם לצורכיכם המיוחדים. בתי המלון המומלצים על ידינו הינם, בד"כ, בתי מלון בדרגת 4* ומעלה בפרט שעסקינן בעיר פראג, בה מחירי הלינה בהחלט סבירים.

המלצתנו היא כי תלונו בעיר העתיקה. זהו המקום האידיאלי עבורכם, ככל שעסקינן בבית-מלון נגיש (וישנם לא מעט בתי-מלון נגישים). לינה בעיר העתיקה מאפשרת גישה במרחק קצר, כזה שיתכן וייתר את הצורך בשימוש באמצעי תחבורה (בהתאם למצבכם הרפואי) לאתרים החשובים. העיר העתיקה הינה לב ליבה הפועם של העיר פראג כולה. שם תוכלו לבקר בשפע האטרקציות המרכזיות שהעיר ולחוש את המראות ויופייה של העיר מקרוב. כמובן שלינה בעיר העתיקה יקרה מעט יותר ואולם מעיון מעמיק, כזה שמומחי החברה ערכו בעבורכם, עולה כי זהו המקום האידיאלי שבו תוכלו לחוש את העיר מקרוב, להימנע משימוש בתחבורה (ככל שמצבכם הרפואי יאפשר זאת) וליהנות משפע של אתרים ומקומות נדירים ביופיים. 

על קצה המזלג...

כאמור, העיר פראג משופעת באתרים נדירים שרובם מתרכזים באיזור העיר העתיקה. אנו הבאנו בפניכם רשימה חלקית אולם בטוחנו כי קריאתה היא בגדר "חובה".

הידעתם מהי המצודה העתיקה בעולם? אם כן בפראג התשובה לכך...מצודת פראגנחשבת למצודה העתיקה בעולם כשאר הינה בת למעלה מ-1,000 שנים. המצודה משופעת בצריחים מרשימים, ארכיטקטורה בולטת ביופייה והיא אף מקום מושבו של נשיא צ'כיה. בתחומי מצודה זו בנוי לו ארמון מלוכה של ממש ומבנים בעלי ערך היסטורי ואומנותי רב.

אסטרונומיה זה לא משחק ילדים... אולם ביקור בכיכר העיר העתיקה, הנחשבת לאחת הכיכרות היפות בעולם ובה שעון אסטרונומי האהוב כל כך על מבוגרים וילדים כאחד, כן! השעון המוצב בחזית בניין העירייה הישן מצלצל בכל שעה עגולה ובאותה העת, הפסלים אשר יוצאים מתוכו נעים סביבו ומסובבים את ראשם. שעון זה הינו כשלעצמו אטרקציה ייחודית לכל המשפחה. מה גם, ששעון זה שוכן בתוך הכיכר העתיקה והיפה. כיכר זו מוקפת בבוטיקים, חנויות ייחודיות ולא פחות מכך, בקריסטל, המון קריסטל ופורצלן...למי שמעוניין לרכוש מתנה ייחודית ויפה, או פשוט לפנק את עצמו והאישה, פראג זהו המקום לרכישת פורצלן וקריסטל מהאיכותיים בעולם והמחירים, עוד תופתעו לטובה...

בית העירייה - קונצרט ומוזיאון: בפראג כמעט כל דבר מכיל בתוכו סיפור נוסף...גם בית-העירייה, העומד בגאון כ-700 שנה, איננו "עוד מבנה" נוסף. המדובר במתחם עצום השוכן אף הוא בסמוך לעיר העתיקה ובו מסעדות, בתי-קפה, אולמות קונצרטים (לחובבי המוזיקה שבכם-מומלץ!) ואפילו, מוזיאון. הבניין מעוצב בסגנון ארט-נובו והוא מציג חזות מרהיבה.

גשר קרל: נבנה במאה-14 ועדיין עומד על תילו. הגשר חוצה את נהר הוולטבה ומגשר, הלכה למעשה, בין העיר העתיקה לחדשה. בגשר נקודות תצפית ובהן ניתן לראות את העיר-העתיקה במלוא יופייה. חשוב לציין כי הגשר סגור לכלי-רכב והדבר מאפשר, במיוחד לנו ציבור הנכים, גישה נוחה ונעימה לטיילת השופעת דוכני אוכל, רוכלים, מוזיקאים ואומנים שונים.

כיכר וצלאב: ממוקמת בלב "העיר החדשה" מחוץ לגבולות מקום בית-המלון בו תלונו. הגעה לשם מחייבת נסיעה. מולה ניצב המוזיאון הלאומי. כיכר זו מסמלת עבור העם הצ'כי את נפילת המשטר הקומוניסטי. כיום כיכר זו הומה בבני-אדם, שופעת חנויות ומקומות בילוי.

מהרו להזמין יעד מיוחד זה, המשלב חדש וישן, גלוי ונסתר, אירופה במובנה הקלאסי, היפה ואפילו...היהודי.

ברשותנו חבילות בנות 3, 4, לילות ואף יותר. כמו כן, למעוניינים בנופש כשר ונגיש, ברשותנו מלון כשר ונגיש ברמת 5* ובמחירים מפתיעים! 

 

להזמנת טיול נגיש בפראג וקבלת מידע נוסף, לחצו כאן
תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

אין תגובות לכתבה
למעלה