המוטו המוביל - כאן כולם נהנים!

מערכת abiliko 24.11.15

המוטו של דיסני הוא "כאן כולם נהנים!" וזהו אכן סימן ההיכר של כל אחד ואחת משפע הפארקים, בתי-המלון, המסעדות והחנויות שהופכים את אורלנדו כל כך נגישה.


אם כן הקומפלקס העצום הזה, שיכול להשתוות לעיר של ממש וקרוי "דיסניוורלד" הינו מתחם ענק המורכב ממספר פארקים שהם ביחד מרכיבים את דיסני וורלד. כל פארק טומן בחובו שפע אטרקציות שכל אחת יפה ומהנה מחברתה. החלק היפה הוא שניתן להגיע עד לאטרקציות ממש, עם כיסא הגלגלים שלכם. יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון כי חלק מהאטרקציות דורשות מעבר מכיסא הגלגלים למתקןש בו מתבצעת האטרקציה. אין מה לחשוש, עדיין יוותרו די מתקנים עליהם תוכלו אתם, הרתוקים לכיסא הגלגלים, לעלות וליהנות. כמו כן, חשוב מאוד לציין כי כל בתי המלון המצויים בקומפלקס השייך לדיסני וורלד הינם נגישים לאנשים עם מוגבלויות, ובהם אף קיימת הנגשה בכל דרכי הגישה מבית המלון ועד הפארקים. בנקודה זו נוסיף ונציין כי בהחלט תתכן אפשרות שבה הגישה לפארק תהא באמצעות רכבת או כלי תחבורה אחרים, העוברים מבית המלון ועד לפארק. כמו כן חשוב לציין כי נכון לרגע כתיבת שורות אלו עדיין לא קיימת טיסה ישירה לאורלנדו. לפיכך, על הלקוחות להבין שמדובר בטיסה שבה נדרש מעבר ממטוס למטוס ומשדה-תעופה אחד למשנהו, ע"מ להגיע לאורלנדו דיסני וורלד. ככלל, הטיסה מישראל לארה"ב אורכת כ-11 שעות ויש לקחת טיסה נוספת עד אורלנדו, לאחר הנחיתה. 

אז מה זה דיסני וורלד?
מדובר במתחם שבו 4 פארקים ראשיים (עליהם נפרט בהמשך), 2 פארקי מים ואטרקציות נוספות (ורבות) הקשורות למתחם דיסני. בניגוד ליעדים אחרים בהם לא נמליץ על לינה בבתי-מלון ברמת 2.5*, הרי שכאן כל בית מלון מונגש ובכל מלון מספר חדרים המותאמים לאנשים עם מוגבלויות (משתנה בהתאם לסוג המלון). נכון הוא כי בתי המלון היוקרתיים יותר ממוקמים בצמידות לפארקים הגדולים והחשובים וכי הגישה מהם תהא קצרה (יחסית) לכל פארק ופארק, אולם במקביל, גם מלון 2.5* מרשת דיסני הממוקם בפארק עצמו, "יעשה את העבודה". כמו כן, כל אורח של רשת דיסני במתחם, יזכה ל"שעות קסם". השעות הקסומות הן שעות המאפשרות כניסה מוקדמת לפארקים, שעה שהאתר סגור למבקרים שאינם אורחי הרשת. באופן הבא, זוכה המטייל בעל הצרכים המיוחדים לגישה קלה יותר, דחוסה פחות ולסיוע פרטני יותר מאנשי הצוות של האתר. בל יובן אחרת, בדיסני כולם נהנים ולכן בכל פארק ופארק תמצאו שירות מיוחד לאנשים בעלי צרכים מיוחדים. האורח יזכה לכרטיס מיוחד המקנה לו ולמצטרפים אליו הטבות חשובות כגון: קיצור תורים, סיוע בכניסה למתקנים ואפילו בהשכרת ציוד עזר.

ככלל, בכל פארק של דיסני תוכלו לשכור עגלות ילדים, "סקוטרים" ממונעים ועוד ציוד רב ומגוון. אנו נשמח במידת הצורך לסייע אף בנושא זה ולפרט על כך. חשוב ביותר, והדבר נוגע לכל אטראקציה, לשים ליבכם למיגבלות הגיל/גובה/מצב בריאותי ביחס לכל אטרקציה. הדבר עשוי למנוע המתנה מיותרת ובזבוז זמן יקר. מידע בנושא זה יינתן אף הוא בפארק עצמו והלקוחות יודרכו ע"י צוות המומחים שלנו מבעוד מועד, להיכן לפנות.

כמו כן, ולשומרי הכשרות, המומחים שלנו יוכלו לסייע לכם לאכול אוכל כשר (גלאט) בכל אחד מן הפארקים ואשר יוגש לכם בנקודות נבחרות ובהתאם להנחיותינו. 

אז באילו פארקים מדובר?
המפורסם מבין 4 הפארקים המרכזיים של דיסני הוא "ממלכת הקסם" (The Magic Kingdom). סמלו של פארק זה הינו הטירה המפורסמת של סינדרלה. כאן תוכלו לראות כיצד הדמויות האהובות של דיסני מתעוררות לחיים, רוקדות, שרות, מחבקות ואפילו...מעניקות חתימות. הפארק מונה כ-48 אטרקציות המחולקות בין כמה "עולמות":

ארץ ההרפתקאות: ארץ קסומה ויפה בה תוכלו לשוט עם שודדי הים בקריביים.
הרחוב הראשי של ארה"ב: בו חנויות מרהיבות ומיוחדות כאילו יצאו מספרו של דיסני ממש ובו גם מוצרי מזון.
טירת סינדרלה: עולם בפני עצמו, מה כבר יש לומר על טירה מפורסמת כל כך, לראות ולהתפעם ובמיוחד, לא להחמיץ את מופע הזיקוקים העוטף את הטירה בלילה, רגע לפני הסגירה.
כיכר החירות: בו תוכלו לפגוש את נשיאי ארה"ב לדורותיהם.
ארץ המערב הפרוע: בו תוכלו לדהור ברכבת כורים עתיקה או להירטב ממטח מים הניתז מגובה בניין בן 5 קומות (בהתאם למצבכם הרפואי והתאמתכם למתקנים אלו).
עולם האגדות: דיסני במיטבו הקלאסי. כאן תוכלו לפגוש את שלגיה, לבקר בבית של פיטר-פן ולרחף עימו השמיימה (בהתאם למצבכם הרפואי והתאמתכם למתקנים אלו) או אולי לנסות את מזלכם ולהתחרות באחד מדוכני הזכייה הפרוסים לפניכם.
עולם המחר: שפע של חלליות, חייזרים ושכלולים. 
הממלכה הקסומה בדיסני וורלד כאן כולם מכייפים והמגבלה הופכת ליתרון-שירות מיוחד ועקיפת תורים, זה מה שמגיע לאנשים מיוחדים, כמוכם...

פארק EPCOT:
כפי שהוסבר קודם לכן, כל הפארקים של דיסני נגישים (אם כי קיימות מספר אטרקציות שאינן מתאימות לבעלי מוגבלויות וצרכים מיוחדים קשים). לכן, גם כאן תוכלו ליהנות משירות מיוחד השמור רק לאנשים מיוחדים ואנו, כמובן, נדריך אתכם בהתאם עם רכישת החופשה.

תחילתו ולידתו של מתחם זה הוא במוחו הקודח של דיסני. דיסני חלם להקים עיר עתידנית בה יתגוררו בני-אדם. מדובר היה, כמובן, בחלום נוסף של דיסני שביקש להראות כיצד יחיו בני-האדם בעתיד. התושבים היו אמורים להתרכז סביב מבני מסחר מעגליים, לנוע באמצעות רכבת חשמלית ומנהרות, להתנייד מעל הקרקע באמצעות מדרכות נעות והכל, תחת כיפה המכסה את העיר ומאזנת את הטמפרטורה. נראה מופרך ודמיוני? יתכן, אולם זהו המוטו של דיסני: להפוך את החלום למציאות. לכן, גם כאן יוכלו בעלי המוגבלויות והצרכים המיוחדים, לשוט או לעופף, לרחף ולהמריא והכי חשוב, ליהנות מכל רגע ולחייך בגדול. נכון הוא שבפועל הרעיון של דיסני מומש בצורה שונה ופראק אפקוט פועל בצורה שונה מהמתוכנן אולם אין זה כלל חשוב, היות והתוצאה הסופית מדהימה! אפקוט הוא פארק "חכם" ומהנה במיוחד, כפי שנפרט מיד.

פארק אפקוט הינו פארק מעניין ביותר. ככל שממלכת-הקסם הינו פארק עצום בשטחו ובמתקניו, הפארק הזה כפול בשטחו משטח ממלכת-הקסם. אנו נמליץ לכם להקדיש יומיים לצורך הביקור באפקוט וזאת על מנת למצות את האפשרויות והאטרקציות הרבות שבו בניחותא ובהנאה מלאה.

אפקוט מחולק למעשה לשני פארקים/איזורים המרכיבים אותו.

האזור הראשון הינו "עולם העתיד", והשני "חלון הראווה של העולם".

עולם העתיד: מורכב ממספר אטרקציות. חלקן דורשות מעבר מכיסא הגלגלים למתקן עצמו (כפי שנדרש ביתר הפארקים בנוגע למתקנים מסוימים).

המתקן הבולט ביותר בפארק הינו "ספינת כדור הארץ" - Spaceship Earth : זהו מעין "כדור" המורכב מאלפים רבים של "משולשים" או מעין פירמידות קטנות. המטיילים עולים לנסיעה איטית ומהנה האורכת כ-16 דקות. נסיעה זו מדגימה את ההתפתחות הטכנולוגית הנוגעת לתקשורת בין בני-אדם בתקופות השונות ועד לעתיד (כפי שהדבר נראה בעיני חברת דיסני). לאחר נסיעה זו, קיימת אפשרות לבחון חידושים באיזור משחק אינטראקטיבי, הנוגעים לרפואה, מדע ואנרגיה.

טסט טרק - (Test Track): מדובר במתקן בו הנוסע עובר לרכב חדש ומדמה, על גופו מסלול ניסויים הבחון את הרכב. אטרקציה זו דורשת מעבר מכיסא הגלגלים לרכב המדובר. כמו כן יש לקחת בחשבון שהרכב מדמה טיפוס על גבעות, מגיעה למהירות גבוהה מאוד, בולמת בלימה חדה ומאיצה, מבצעת פניות חדות ועוד. כאמור מתקן זה אינו מתאים לכל אחד מאיתנו אולם מצאנו לנכון לספר לכם עליו היות ואנחנו בטוחים שכמה מכם בוודאי יוכלו להפיק תועלת ממנו. 

המשימה: חלל (Mission: Space) - : אם אי פעם חלמתם לחוש את תחושת ההמראה לחלל, כאן המקום. הנוסעים עוברים לסימולטור טיסה לחלל. חוויה של ממש.

ביתן "האדמה" (The Land): המדובר בקומפלקס רגוע יחסית המאפשר לכם לשוט בנחל מלאכותי ולראות דרך מעניינת לביצוע גידולים חקלאיים, חממות וכו'. כמו כן, קיים במקום מתקן נוסף Soarin. מתקן זה מדמה ריחוף מעל שמי קליפורניה שווה בהחלט. סוגר את הקומפלקס הסרט The Circle Of Life שבו מככב סימבה מלך האריות-חינוכי יפה ומהנה.. 

כמובן שקצרה היריעה מלהכיל את כל האטרקציות באיזור של אפקוט והכוללת סרטים ומופעים ולכן נעבור לחלקו השני של אפקוט:

"חלון הראווה של העולם":
המדובר באוסף מרהיב ומיוחד המאפשר הצצה אל 11 בירות מסביב לעולם. מסין ועד מרוקו. מיפן ועד בריטניה, פשוט כל כך, נגיש כל כך ויפה, כל כך יפה. הנכם מוזמנים להיכנס ולראות במו עיניכם את המיטב והמירב של כל ארץ המציגה כאן. להיכנס בפשטות ובאופן נגיש אל רחוב מרוקאי טיפוסי, להציץ בפגודות ולשוט בנהרות (שייט בהתאם למצבכם הרפואי כמובן). למעשה בחלק זה של הפארק הנכם נחשפים לתרבות של כל ארץ המלווה בחנויות אותנטיות ובניחוחות מיוחדים. לראות ולהרגיש באופן הכי נגיש.

פארק מקסים נוסף הינו אולפני הוליווד של דיסני:
פארק זה קטן יותר בשטחו באופן משמעותי משני הפארקים שהוזכרו קודם, אולם בהחלט מדובר באתר ששווה לבקר בו. המדובר באולפן הקלטה של סרטים המשלב בתוכו גם פארק נושאי גדוש באטרקציות.

הפארק מחולק לחמישה איזורים יפים שהם: שדירת הוליווד, שדירה יפה שהינה למעשה רחוב קניות המתחיל מפתח הפארק ועד שמוביל אתכם לאטרקציות מסרטי דיסני. רחוב "ניו-יורק", העתק נעים ויפה של רחוב טיפוסי בניו-יורק. כאן תוכלו לראות את הסרט אינדיאנה ג'ונס בהופעה חיה, תוכלו לסייר בחלל ממש כמו בסרט "מלחמת הכוכבים" (בהתאם למצבכם הרפואי) ותוכלו להיזכר בימים עברו עם כוכבי הסרט "החבובות" (ואפילו בתצורת תלת-מימד). איזור נוסף הינו שדירות מיקי. כאן תוכלו לסייר באולפני הסרטה של ממש וליהנות מהבנה טובה יותר כיצד הדברים פועלים מאחורי הקלעים. שני איזורים נוספים הינם חצר ההנפשה ושדרות סאנסט. שם תוכלו להיווכח כיצד נעשים ונערכים סרטי הנפשה שונים ואם מצבכם הרפואי יאפשר, תוכלו לחוות אטרקציות מפחידות במיוחד, ראו הוזהרתם, לא לבעלי לב חלש... 

סוגר את רשימת הפארקים הנגישים והמדהימים הללו פארק נוסף. פארק שאנו, בעלי הצרכים המיוחדים יכולים להתחבר אליו במיוחד, פארק של חיות...ממלכת החיות של דיסני: הפארק מתבסס על אטרקציות מעולם הטבע ואף מתייחס לדינוזאורים.

גם פארק זה, בדומה ל"אחיו" מתחלק לכמה "ארצות". "נווה מדבר": עוסק באטרקציות נהדרות הנוגעות לבעלי חים מדבריים (טוב חברים לא כולם בעולם ראו גמלים אמיתיים...). איזור נוסף הינו אי הגילויים והתגליות. האיזור משופע בקנגורואים, שקנאים, איילים וזהו למעשה מרכזו של הפארק כולו. לאוהבי האריות מומלץ מאוד להגיע ל"אפריקה". שם תוכלו לצפות בפסטיבל האריות ובכלל לחוש בספארי של ממש. למעוניינים לבקר בבית חולים-לחיות, מומלץ מאוד להגיע ל"תחנת משמר כדור הארץ". סיור באטרקציה זו הינה בגדר חובה לאוהבי בעלי-החיים. "אסיה" כשמו של האיזור, הנכם נחשפים לחיות הטבע המתגוררות באסיה דרך ג'ונגלים ונהרות. לבעלי לב חזק (ולמי שמצבו הרפואי מאפשר זאת) מומלץ לדהור ברכבת ההרים של הוורסט, חוויה אמיתית לאוהבי האקסטרים. וכמובן, קצת דינוזאורים לקינוח...(ב"ארץ הדינוזאורים").

חשוב לציין כי פארק זה נסגר בשעה מוקדמת יחסית על מנת לאפשר לחיות מנוחה והתרעננות ולא להלחיצם. קחו זאת בחשבון שעה שאתם מתכננים את ימיכם בדיסני.

טוב חברים, קיימות עוד אטרקציות נוספות, פארקי מים ומרכזי קניות, אבל תשאירו קצת מקום לדימיון ו...לטיול עצמו. 

 

להזמנת טיול נגיש, לחצו כאן
תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

אין תגובות לכתבה
למעלה