יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה

הקבלה היא אם כל המדעים.


מתוך הבלוג של ד"ר מיכאל לייטמןהקבלה זו המערכת שמנהלת את כל המציאות. אין כלים לשפוט את זה ולכן עוזבים את זה. לא ניתן באמת להבין את החכמה כי יש להגיע לגובה רוחני כדי לרכוש את הכלים להבנה זו. הבעיה לאדם מהעולם הזה, ולא משנה כמה חכם יהיה, שחסרים לו כלי קליטה. פיתוח כלי הקליטה שנותנת התורה מאפשר חקירה של העולם הרוחני.

הרב, ד"ר מיכאל לייטמן, העומד בראש ארגון קבלה לעם מסביר שדרך התכונות של האדם ניתן להגיע להרגשה של המציאות העליונה, כי מציאות זו נבנית על הרגשות שלנו.

המדע מוצג היום כתחום שאינו קשור כלל לרגש. הרב לייטמן מסביר שכל הקליטה שלנו היא רגשית ומגיעה מהחוויה האישית שלנו. האדם קולט את התופעות ורק אז חוקר אותן. האדם הוא רצון ליהנות והמדע הוא בדיקה של רצונות אלו, השוואה בין רגש לרגש. האדם רוצה להכיר את השורש שלו, את הכוח שממנו נולד ובכך להבין לאן ללכת, מהם התהליכים שאותם הוא צריך לעבור.

אם התהליך הוא רגשי, מדוע המדע מעוניין לנטרל את הרגש ולעבוד מתוך ההיגיון בלבד? זה נראה לנו כמשהו אמיתי יותר אבל הבסיס הוא רגשי בלבד.

למדע יש יכולת ניבוי, מהו הניבוי בחכמת הקבלה? ברגע שמגיעים להשגת המערכת מתחילתה ועד סופה, שזהו גמר התיקון של המערכת, מגלים עד כמה אנחנו יכולים להשתתף בזה בבחירה חופשית. או שמממשים נכון את הבחירה החופשית או שיש בדרך הרבה אפשרויות לזהות את הטעות שלך ואת המצב שהיית בו קודם. התהליך כולל גילוי החטאים ותיקונם כך שניצור מצב וסביבה לגילוי החטאים ולתיקונם. חכמת הקבלה שייכת למדעי החברה ודרכם מגלים את המדעים המדוייקים כי מדע זה כולל את הבריאה כולה, ולא ידיעות חלקיות. המדע הוא מחקר מהסביבה, וחכמת הקבלה חוקרת את העולם העליון, ומסבירה איך האדם יכול להכיר ולהתקדם בהשגת העולם העליון, להיות אדם שעיניו בראשו.

מרגע שמקובלים החלו להשתתף במערכת של ההנהגה והשגחה פוחת הצורך לעבור תהליך של סיגופים וידיעה מלאה של התנ"ך והתלמוד. דרך ההכנה שמספקים ספרי הקבלה ניתן להתחיל את תהליך הלימוד של חכמת הקבלה. כל אדם חכם בזמנו היה גם פיזקאי, כימאי וכלל את כל המדעים בתוכו. היום כבר אין בזה צורך. חכמת הקבלה אינה רואה את עצמה כמעורבבת עם המדע, ואין צורך לכתוב הסברים על תופעות של מינרלים דרך חוקי הקבלה משום שאז החומר יהיה מובן רק לאנשי המדע הספציפי הזה.

ארגון קבלה לעם מציע קורסי מבוא לחכמת הקבלה משום שתפקידה של חכמה זו הוא להעלות כל אדם ואדם כך שיכיר את המערכת הכללית ויוכל להשוות את שפת חכמת הקבלה עם כל מדע שיכיר. העולם שלנו מיועד להגיע לגמר התיקון, והכלים שקיבלנו צריכים להפוך לכלים של השפעה. 


תגובות
אין תגובות לפוסט

למעלה