בתי מלון, מוזיאונים, מסעדות וכדור פורח - טיול נגיש ומעניין בבירת קטלוניה.

מערכת abiliko 24.06.15

 

העורך של אתר Disability Horizons יצא לחופשה של יומיים בברצלונה על כיסא הגלגלים, והוא מביא באתר שלו ובסרטון את רשמיו. מאז שאירחה את האולימפיאדה ב-1992 נעשתה בירת קטלאניה אחת הערים הנגישות ביותר בעולם, תהליך שנמשך משנה לשנה. בתי המלון מכילים חדרים נגישים ומאובזרים, המוזיאונים והגלריות מונגשים, ובחופי הים ישנם חדרי שירותים ומלתחות מותאמים ונגישים, רמפות המוליכות מהחוף עד המים ועובדים המסייעים בכניסה וביציאה מן המים.

בכל בית מלון ישנם חדרים נגישים ומותאמים לכיסאות גלגלים, כולל חדרי שירותים רחבים עם מאחזי יד ופעמון מצוקה לסיוע במקרה הצורך.

הכתב טייל בכנסיות ובמוזיאונים, כולל המבנה המפורסם ביותר בברצלונה, Sagrada Familia, וגילה שכמעט כל האזורים בו נגישים לכיסאות גלגלים. במקום נעשו גם התאמות לטובת לקויי הראייה בדמות הדרכות חושיות המאפשרות למשש את דגמי המבנים, סיורים קוליים וחדר עם הקרנה אור-קולית. ב- Casa Milà, מלבד ההנגשה הפיזית, שולבו לאורך הדרך מדריכים חושיים' ,תבליטים ושילוט בברייל, לטובת כבדי הראייה. היכולת לאחוז פיסות ארכיטקטוניות ולמשש את צורת המבנים של גאודי מעוררת את עבודתו לחיים ומאפשרת לכולם ליהנות מיצירתו.

80% מקווי המטרו נגישים לכיסאות גלגלים, ובכל האוטובוסים ישנן רמפות לסיוע בעלייה ובירידה. בעיר ישנו גם אוטובוס תיירים נגיש לגמרי שמציע הדרכות קוליות ב-11 שפות. ליד אצטדיון הכדורגל המפורסם הכתב ירד ועלה על רכבל מונז'ואיק, שנגיש לכיסאות גלגלים ומאפשר להשקיף ולקבל תמונה פנוראמית של העיר מגבעת מונז'ואיק.

 

במרחק 80 קילומטר, בסיוע אוטובוס תיירים , שוכנת L’Anoia שבה ניתן לטוס בכדור פורח! הכניסה לכדור הפורח נעשית בקלות הודות לדלת מיוחדת, וישנם שני מושבים ניתנים להתאמת הגובה לטובת אנשים שאינם מסוגלים לעמוד. כך ניתן לצפות בהנאה מרגשת על כל האזור ממעוף הציפור. אטרקציה נוספת באזור היא Jean Leon’s Cellar - מרתף יינות נגיש לכיסאות גלגלים שמאפשר לסייר ולצפות בתהליך הפקת היין ואף ליהנות מטעימות יין בסוף הסיור.

כפי שניתן להתרשם, העיר ברצלונה נחשבת לאחת הערים הנגישות ביותר לאנשים עם מוגבלות, תהליך שהולך ומתפתח משנה לשנה. התחבורה, בתי המלון וגם האטרקציות התיירותיות נגישות ונוחות להתמצאות. ערים רבות יכולות ללמוד מהמקרה של ברצלונה!

 

לכתבה המקורית באתר Disability Horizons.

לשכת התיירות של קטלוניה

אוטובוס התיירים הנגיש של ברצלונה
תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

אין תגובות לכתבה
למעלה