יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה

דחוף את עזרתכם בבקשה


רוזט
אני אמא לילד עם פיגור קל
תאריך:19/10/2014
תגיות:אבחון 
בני בן 27, 25 שנה היה מוגדר עם פיגור קל,מאחר והוא היה ברמה גבוהה מאוד,אני והמנהלת של ההוסטל בו הוא היה,החלטנו שעושים אבחון מחדש,בוועדה הוחלט שהוא עם אנטלגנציה גבולית,ולא עם פיגור,העברתי אותו להוסטל שיקומי לבעלי אנטלגנציה גבולית,היה שם בקושי חצי שנה,והעיפו אותו בגלל התנהגות לא נאותה בנושא המיני, מאז כבר חצי שנה הוא אצלי בבית בלי מסגרת, רציתי לשאול,האם יש אפשרות לעשות ועדה מחדש,כדי שיחזירו לו את האבחנה הקודמת שיהייה עם פיגור קל,

תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

ערעור על האבחון

שלום רוזט
יש אפשרות לערער על האבחון. זה גם אמור להיות כתוב במפורש, במסמכים של תוצאות האבחון. מצד שני, אם יש לבנך בעיה בנושא ההתנהגות המינית , כדאי לנסות ולטפל בתחום ולכוון אותו למסגרת של אגף השיקום שיודעת להתמודד עם בעיות כאלו. העו"ס במח' לשירותים חברתיים במקום מגוריכם, אמורה לעזור לך בתהליך.
בברכה
רויטל לוין
יעוץ להורים של בוגרים עם צרכים מיוחדים,למציאת מסגרת לחיים.
www.revital-levin.co.il

רויטל לוין, 18.11.14 08:49
<a href="index2.php?id=6709&lang=HEB">רויטל לוין</a>

מקום מתאים לבן

שלום רוזט
התפלאתי לראות, שבנך אובחן עם פיגור בגיל כה צעיר (שנתיים, לפי מה שכתבת) ואפשרי שרוב הפיגור הוא סביבתי. אם רמתו גבוהה, יש סיכוי טוב שיוכל ללמוד התנהגות נאותה ונראה לי לא הוגן ולא רצוי להשאיר אותו במקום ובמצב שמתחת ליכולתו. מצטרפת לתשובה הקודמת - רונית ארגמן מתמחה בחינוך וטיפול מיני לבעלי צרכים מיוחדים.
גם בבית יש אפשרויות של דיור מוגן ביתי, מסגרות עבודה שיקומיו ועוד. האם יש לו אבחון פסיכיאטרי? במסגרת משרד הבריאות עשויות להיות אפשרויות נוספות - ושונות. התייעצי עם העו״ס במקום מגוריך.
בהצלחה!

דפנה איל, 19.10.14 22:48

שאלה נוספת

הי אודט, אני באופן אישי עובדת עם ילדים ופחות מכירה את התחום. מה שבלט לי בסיפור שלך הוא שבנך, אדם עם קשיים התפתחותיים הראה ככול הנראה קושי בהבנה של התנהגות חברתית ומינית. אני לא יודעת את פרטי המקרה, אך נראה לי שחשוב שתגיעו לייעוץ ממוקד בתחום ההתנהגות המינית. יתכן שאם יקבל טיפול והכוונה בתחום זה יוכל לשהות בהוסטל שמותאם בצורה הטובה ביותר לצרכיו ללא תלות באבחנה. אני יודעת שבאזור המרכז מכון ארגמן נותן מענה טוב בנושא הזה, ונמצא במקרים מסויימים בהסדר עם הרווחה. אמור להיות קל להשיג את הפרטים שלהם בחיפוש בגוגל. בכול מקרה שיהיה בהצלחה!

טל יעקובינסקי, 19.10.14 17:44

למעלה