יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה

יציאה לעבודה כנכה


אמסלם
אני בן 47 מהמרכז נכה מוכר ע"י ביטוח לאומי 50% רפואי 100% אי כושר המגבלה שלי נפשית. ביום יום אני מסוגר בבית יוצא שעתיים ביום...
תאריך:10/07/2013
תגיות: 
שלום. מבקש את עזרתך. אני נכה 50% ו 100% אי כושר .מקבל קיצה מהמלל 2450 ש"ח. לאחרונה התחלתי לעבוד בשכר של 1200 ש"ח.כרבע משרה. לפני יצאתי לעבודה שאלתי במל"ל ושם אמרו שהם לא פוגעים לא בקיצבה ולא באחוזי הנכות והכושר עד שכר של 1800 ש"ח. והכנסתי היא פחות מכך.- האם זה נכון? הם עלולים לקרוא לי לוועדה? אבקש את עצתך והכוונה בנושא זה. תודה מראש - יעקב-נכה מודאג. שאלה נוספת באותו עניין- בנוסף אני פנסיונר ומקבל פנסייה חודשית בסביבות 3000 ש"ח. ורעייתי גם עובדת. האם ביטוח הלאומי מחשב זאת כהכנסה מעבודה? תודה. ותבורך על עזרתך. לתגובתך אודה

תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

שלום רב

ראשית המחשבון מדמה בצורה די קרובה את השינוי האפשרי במס

לאור הניסיון שלי בכל הנוגע לביתוח לאומי יש רק דרך אחת לגשת עם כל המסמחים לב.ל ולקבל יעוץ וגם מסמח
אני מבינה שב.ל היינו מקום מאוד עמוס עם אתה גר באשדוד
יש לנו מתנדבים שמגיעים ועוזרים בסוג זה של שעלות וברורים מול ב.ל
ניפתח גם סניף חדש בראשון לציון

בהצלחה
בברכת יום טוב
רכזת "מסד נחיות אשדוד"


\"מסד נכיות\", 11.07.13 12:37

ללהב .ודורית

אז איפוא אני מקבל תשובה יותר ברורה .האם מישחו יכול לתת לי הסבר יותר ברור מה עליי לעשות?

יעקב אמסלם הנכה ששואל.

אמסלם, 11.07.13 09:45

לדורית - בבקשה תפסיקו לתת תשובות כאלה

במחילה מכבודך , אלו התשובות הכי מתסכלות ומרגיזות שאפשר לענות למי ששואל. שאין בהן שום מידע אינפורמטיבי שמוסיף משהו לשיקול הדעת שמבקש השואל לעשות.

הניסיון עם המערכות בכלל ועם ביטוח לאומי בפרט מלמד שיכולים להיות מספיק מרכיבים שיכולים להשפיע אך מעדיפים שהאדם הקטן לא יידע כדי שלא יוכל "לתחמן" את המערכת או לחלופין לתקן את העיוותים שבה. מאידך אלה שחייהם קשים ומורכבים מכדי שהמערכת תוכל לקלוט ולהתייחס אליהם בכלים שלה, מוכרחים להבין איך לעזור למערכת בכלים שלה בכדי שתצליח לתת את המענה לו הם זכאים מבלי שהמערכת תקבל תירוצים לשלול מהם את הזכאויות שלהם עקב הבנה לקויה של המערכת את המציאות כפי שהיא באמת.

לגופו של ענין תושב עניינית מקצועית צריכה לפרט את הכללים ושיקולי הדעת שעל המערכת לקבל ע"פ החוק והתקנות , והן לציין מה באמת קורה בפועל בדרך כלל (שכאמור לעיתים רבות קיים פער בין מה שמחוייבת המערכת לבין מה שהיא עושה בפועל)

לחלופין ניתן במקום להסביר ו"לסבך", לתת דוגמא חיה מעדות אישית או קרובה או נסיון והיכרות של מצבים הדומים מאד למקרה של השואל ולספר מה קורה בפועל.

אנא סלחי לי על הביקורת כי ברור שיש לך כוונה טובה. אבל גם אני כמו נכים קשים אחרים עד היום לא מבין מה באמת כללי שיקולי הדעת לפיהם מופעל החוק בהתאמה להגדרת הנכות הצמיתה והנגזר מכך גם בעתיד.

כל בחירה בפעולה גובה מאיתנו בכל מקרה מחיר רב וצריך להבין איזה חזית מועילה יותר למרות המחיר שהיא גובה מאיתנו בנסיוננו לשרוד.

להב, 11.07.13 05:59

יציאה לעבודה

חוק לרון, שנחקק בשנת 2009 מבטיח לכל אדם שהוכר כנכה ע"י בטל"א שתמיד יהיה לו יותר משתלם כלכלית לעבוד. בקישור המצורף ניתן לחשב ולקבל תוצאה מדויקת של הכנסות בנוסף לקצבה.
בהצלחה
http://www.btl.gov.il/benefits/Disability/laron/Pages/Calculator.aspx
דורית

דורית חיים-ליטבסקי, 10.07.13 10:06
<a href="index2.php?id=4577&lang=HEB">דורית חיים-ליטבסקי</a>

למעלה