יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה

עזרה דחוף...להשתחרר מחוזה שכירות מבלי להיחשף לתביעה משפטית


מ א
אם חד הורית לילד מדהים הלוקה באוטיזם ופיגור
תאריך:30/11/2011
תגיות:אוטיזם  זכויות  נכות פיזית 
שלום רב, אני אם חד-הורית לילד בן -6 אובחן עם PDD וכן פיגור. כמו כן לילד יש בעיות מוטוריות ואובחן לאחרונה עם בריחת סידן (היה מאושפז כחוזש ולאחר שהשתחרר היה שוב עם גבס לאחר שברים חוזרים ונשנים ברגליים, אצבעות וכו' אנו שוכרים בית עם מדרגות וביקשתי מבעלת הבית להשתחרר מהחוזה אך היא לא הסכימה. עקב הבעיה המוטורית ובריחת סידן בני לא מסוגל לעלות ולרדת במדרגות ללא סיוע. כמו כן מרבה ליפול לאחרונה. האם יש הורים אחרים שהיו באותו מצב או מצב דומה אשר כן הצליחו להשתחרר מהחוזה. יש לי מכתבים מרופא ההתפתחותי, המרפא בעיסוק וכן תמיכה של עובדת הרווחה אך אינני רוצה למצוא את עצמי מול תביעה משפטית אם אני עוזבת את הבית ומודיעה לבעלת הבית שאני עוזבת למרות התנגדותה הנחרצת! הצעתי למצוא גם דייר חלופי אך בעלת הבית לא מסכימה שאפרסם את הבית ולא להראות אותו לשוכרים פוטנציאלים. השקעתי הרבה בבית ומוכנה כמובן להשאיר את כל השיפורים על כנם...אני נואשת ולא מוכנה יותר לשבת בחיבוק ידיים ולהעמיד את בני עוד בסכנה של ממש מפני נפילות יותר קשות חו"ח. תודה.

תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

תודה רבה לרותי, ארז, דובלה, עמיקם רז, moshma

נשארו כ- 7 חודשים (סוף יוני 2012) לסיום החוזה אך בקצב הנוכחי של נפילות ושברים אינני יכולה להמשיך לחיות תחת תנאים שאני חייה בהם כרגע. עקב המצב עברתי לישון בחדר של בני, במיטה יחד איתו (בהחלט לא בריא!) כיוון שאני מפחדת שהוא, כהרגלו לפני הנסיגה, יבוא לחדר שלי (עוד 1/2 קומה למעלה). כמו כן יש לו נסיגה לאחרונה עם הגמילה ומידי יום אני והוא מתעוררים ספוגים פיפי למרות שהוא חזר להשתמש עם חיתול לצערי.
השיפורים היו על חשבוני עם אישורה...הייתה לי כל כוונה להשאר בבית (בית קרקע ולא דירה) עד התהתפכות הדברים עם מצבו הבריאותי של בני. היא לא תסכים בשום אופן לשים כיסא מעלון כזה בבית. לי אין הכסף להשקיע בכזה דבר ל-6 חודשים בלבד ולא פותר לי את הבעיה גם ככה.
אני לא מפחדת מבימ"ש...אני פשוט אדם הגון ולא רוצה להראות כ"בורחת" ממהתחייבויות החוזיות שלי. לא נוטה להפר חוזים שאני חתומה עליהם. אין מחיר לבריאות בני זה בטוח, פשוט רציתי גיבוי "משפטי" לכתוב לה עוד מייל ולהודיע לה שאנחנו עוזבים ותו לאו ולקבל חזרה את הצ'קים שלי ושטר הביטחון. מיואשת ברגע זה :)

מ א, 30.11.11 14:47

תשובה מעו"ד אבי זהר

הפניתי את השאלה לעו"ד אבי זהר- מומחה באתר וזו תשובתו:
תוכן - זוהי שאלה של פרשנות ההסכם ובתוכו ההתחייבות להשכיר את המושכר לתקופה המוגדרת בחוזה. יש גם רלבנטיות לסעיף בחוק החוזים שמאפשר בנסיבות מסויימות להשתחרר מהחיוב החוזי. אם תעברי לדירה אחרת תוכלי לטעון סיכול החוזה אם תוגש נגדך תביעה על ידי בעל הבית הנוכחי. בהצלחה

רותי בראון, 30.11.11 14:30
<a href="index2.php?id=4023&lang=HEB">רותי בראון</a>

האם קיבלת ממנה איזה זיכוי כלשהו על השיפורים בדירה?

במידה ולא התקזזתם באיזו שהיא צורה על התוספות שביצעת בדירה,ובלבד שהיא הסכימה להם!יש לך אור בקצה המנהרה,כי אז תוכלי את לפנות לביהמ"ש ולתבוע על הפרת חוזה!להציג את הדירה כפי שהיתה לפני,ואחרי ואז להציג אותה כמפרת חוזה!שנית איו לך מה להבהל מבית משפט מכיוון שזה בדיוק המקום בו תוכלי להציג את טענותייך כלפיה,לגבי הנכס בלבד!בית משפט לא יכול לחייב אותה להפוך לאישה טובה!אך כן יכול לכפות עליה לנהוג לפי החוק!אז גם אם היא תתבע ראשונה,אין זה אומר שהיא תזכה!בהצלחה!

ארז מויאל, 30.11.11 11:18
<a href="index2.php?id=2971&lang=HEB">ארז מויאל</a>

חוזה שכירות

לפי דעתי את צריכה לקחת עורך דין טוב שזה כמובן עולה כסף או לפנות לסנגוריה הציבורית לקבל יעוץ מה אפשר לעשות בבעיה הכואבת שלך.
שיהיה לך ולילדיך כל טוב והכי חשוב הרבה בריאות.

דובלה, 30.11.11 11:06

שלום רב

מנהלת קו הסיוע של אקים, עו"ד שרונה מזרחי, ממליצה בחום שתפני להתייעצות עם מיה או עם קרין מהקליניקה לזכויות אנשים עם מוגבלות באוניברסיטת בר-אילן, טלפון 03-5318373.
קו הסיוע של אקים "הורים למען הורים", בניהולה של עו"ד שרונה מזרחי, מאוייש ע"י הורה תורן בימים א'-ה' משעה 18:00 עד שעה 21:00. בכל זמן אחר אפשר להשאיר הודעה במשיבון, ומובטח שחוזרים לפונה. מס' הטלפון:
1-800-399333.
מאחל לך הצלחה ואת כל הטוב שבעולם!

עמיקםרז, 30.11.11 10:44

אפשר להבין את בעלי הבית, אבל...

א. הם דואגים לרכוש שלהם ורוצים דייר המתאים להם.
ב. כמה זמן נשאר עוד לגמר החוזה?
ג. אם קלו כל הקיצין והם מסכימים ללסיים החוזה, אז את עם האישורים שלך יכולה לדרוש להתקין מעלון מחדר המדרגות. הם כמובן יתנגדו ואז את יכולה להגיש נגדם תביעה לבית המשפט לביטול החוזה.
(תשמרי על כל הקבלות וחשבונות אשר לטענתך על ההשקעות בדירה, אולי תזדקקי להן)
משה
נ.ב.
אני לא משפטן ושיהיה בהצלחה...

moshma, 30.11.11 10:44

שלום מ א

אני ממליצה לך להיכנס לאינדקס המומחים באתר, לאחד מעו"ד שברשימה ולכתוב להם את השאלה הזו בהודעה אישית. הם בטח יוכלו לתת תשובה מקצועית

רותי בראון, 30.11.11 08:50
<a href="index2.php?id=4023&lang=HEB">רותי בראון</a>

למעלה