יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה

האם תרצו לתת או לקבל שירות של \"ליווי והקשבה\"?


דרור ולד
תאריך:16/11/2011
תגיות: 
סיגל רווה, מייסדת קהילת יזמות חברתית: ה"פתק" הזה הוא אחד הדברים המרגשים ביותר שראיתי עד היום ברשת חברתית כלשהי. זאת דוגמא של הגשמה "מחזון למציאות" והוכחה שהכל אפשרי. http://on.fb.me/uZIsxar

תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

שלום דרור/סיגל

קראתי את המידע המעניין בפייסבוק. לפני כמה שנים סופר לי ע"י עולה מארה"ב על גישה דומה, שמבוססת על הקשבה הדדית, אבל שם מדובר בשניים שמקשיבים זה לזה לסרוגין, כלומר מתחלפים בתפקידיהם, ולא גובים תשלום. תוך כדי גם לומדים טכניקות של הקשבה ורוכשים מיומנויות אמפתיה ועוד.
אני חושבת שטיפול/מטפל (בפסיכותרפיה פסיכודינמית וגישות נוספות) לא אמור להציע את "הדרך של המטפל/הטיפול" כפי שנכתב בפתק בפייסבוק, אלא היעד של טיפול צריך להיות לעזור למטופל למצוא את הדרך שלו כפי שהוא יבחר (אני מסייגת שזה מאד פשטני וכללי להגדיר כך טיפול). נכון שיש השפעה של דעות המטפל והגישה הטיפולית על המטופל ובחירותיו אבל זה יהיה קיים גם בשיטה המוצעת בפייסבוק, ועוד יותר, מכיוון שאין את המודעות להשפעות הלא מודעות (והן ברובן לא מודעות), שמוכרות בשם "העברה" ו"העברה נגדית", כפי שבשיטות טיפול קיימות מודעים אליהן ועושים איתן עבודה בהדרכה שהמטפל מקבל ממטפל אחר שמוסמך להדריך. לא נראה לי ששיטה שמבססת את עצמה על התנגדות לבעיתיות ידועה ומוכרת בתחומים של טיפול נפשי אכן מציעה משהו ממשי מספיק כדי להסתמך עליו. בנוסף, נראה לי לא הולם לגבות תשלום על משהו שגם חברים קרובים יכולים להציע.

יעל הלוי, 16.11.11 08:35
<a href="index2.php?id=2027&lang=HEB">יעל  הלוי</a>

למעלה