יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה

הבלוג של נשיא טכנולוגיות 

מטרתם של שיעורי הוראה מתקנת הנה לשפר את הישגי התלמיד על ידי תיקון שגיאות הקיימות בדרכי פעולתו, שגיאות שמקורן בהפנמה שגויה של דרכי למידה קודמות, אשר לא התאימו לו.

מקובל לחשוב כי עיקרה של ההוראה המתקנת מרוכזת ברמת כיתות היסוד. זאת משום ששילוב דרכי הוראה מתקנת נעשה לרוב בבתי הספר היסודיים. אולם הווה אומר כי אף פעם לא מאוחר לתקן, וכי ההוראה המתקנת מועילה באותה מידה גם לתלמידי חט"ב ותיכון ואף לבני גילאים מבוגרים יותר. 

המחלקה להוראה מתקנת של "בגרות בקלות" מציעה חבילות שיעורים פרטיים והוראה מתקנת בכל המקצועות ובכל הרמות מהיסודי עד הבגרות. השיעורים מתבצעים באופן פרטני או בקבוצות קטנות- עד 5 תלמידים.

השיעורים מועברים על ידי מורים מנוסים, שהוכשרו ללמד על פי שיטת לימוד ייחודית של "בגרות בקלות", המשלבת יחס אישי והקניית אסטרטגיות למידה יעילות לכל תלמיד. שיטת הלימוד מתבססת על שלושה שלבים. תחילה מתבצע ראיון ואיסוף מידע רלוונטי כגון אבחונים, על סמך נתונים אלה נבנית תכנית עבודה פרטנית, המותאמת לצרכיו האישיים של התלמיד. לאורך כל תהליך ההוראה מתבצע מעקב ובדיקה שיטתיים אחר התקדמות התלמיד.

השיעורים מועברים באווירה נעימה ותומכת בבית המורה או בבית הספר. נוסף להעברת התכנים, בשיעורים הפרטיים של בגרות בקלות זוכה התלמיד לחוויית למידה ייחודית, המעוררת בו רצון להשתפר ולהצליח.

למידע נוסף לחצו כאן: http://www.bagrut-kal.co.il/ 


תגובות
אין תגובות לפוסט

מקצוע האזרחות הינו אחד ממקצועות החובה, אשר בלעדיו לא תוכלו להיות זכאים לתעודת הבגרות. לכאורה, מדובר במקצוע קל יחסית, בהיקף של שתי יחידות לימוד בלבד. הנתונים מלמדים כי הממוצע הארצי בבחינות הבגרות באזרחות הוא 63 ואחוז הנכשלים הוא הגבוה בין כל מקצועות הבגרות. מה הסיבה לכך?

חומר הלימוד באזרחות כולל נושאים העוסקים במבנה השלטון ומעמד הממשלה, במשטר הדמוקרטי, בחוק וחוקה, בשיטת הבחירות לכנסת, בנושא זכויות האדם ועוד. במהלך לימוד מקצוע זה מתמודד התלמיד עם מספר רב של מילים ומונחים, שאינם מוכרים למי שאינו מתעניין בפוליטיקה בדרך כלל. כמו כן, מן התלמיד נדרשות מיומנויות למידה ייחודיות.
 

חשוב עוד לציין, שנבחנים אקסטרנים יוכלו לסיים את חובת ההיבחנות במקצוע אזרחות בהיקף של 1 יח"ל עד למועד חורף תשע"ב (2012) כולל. החל ממועד קיץ תשע"ב (2012) יחויבו כלל הנבחנים האקסטרנים להיבחן בהיקף של 2 יח"ל באזרחות.

ההצלחה בבחינת בגרות זו מותנית ברכישת טכניקת למידה נכונה והפנמת מילים ומונחים חדשים. קבוצת לימוד קטנה ומורה צמוד, המעניק יחס אישי בכל רגע, מהווים יתרון משמעותי להצלחה בכל מקצועות הבגרות בכלל ובלימוד האזרחות בפרט. בגרות בקלות, בית הספר להכנה לבגרות מקבוצת נשיא טכנולוגיות, לוקח אותך צעד אחד קדימה ומציע את הפיתרון

הכנה לבגרות ב"בגרות בקלות" מתבצעת בקבוצות קטנות במיוחד (3-5 תלמידים בכיתה).  ל"בגרות בקלות" שיטת לימוד ייחודית, הכוללת הקניית אסטרטגיות למידה ויחס אישי לכל תלמיד. השיטה יעילה במיוחד לתלמידים בעלי לקויות למידה והפרעות קשב וריכוז. המורים הם בעלי ניסיון רב בהכנה לבגרות, והחומר בשיעורים מועבר בצורה ידידותית ונעימה, תוך התאמת דרכי הוראה ייחודיים לכל תלמיד.

לבית הספר "בגרות בקלות" 22 שנות ניסיון בהגשה לבגרות ומאות תלמידים ובוגרים מרוצים

 


תגובות
אין תגובות לפוסט

לקות הלמידה נתפסת בעולם כמגבלה שעוצרת את התקדמות האדם בכל תחומי חייו הלקות אינה מסתיימת ביכולת האדם ללמוד או לקרוא.הבעיה מקרינה לכל התחומים הרגשיים שלנו בחיים.לקות הלמידה היא בעיה רגשית שבאה לידי ביטוי ביכולת הקריאה,הביטוי המילולי,הזיכרון,זמן תגובה קוגנטיבי קור רוח,התנהגות במצבי לחץ,מכן ניתן ללמוד שבעצם לקות הלמידה היא לקות רגשית שעוצרת את האנשים שסובלים מלקויות למידה להתקדם ולהתנהל נכון בחיים.יש כמובן אבחונים וטיפולים שמזהים בדיוק את הבעיה,שכן לקות הלמידה מכילה בתוכה המון רבדים של התנהלות החיים,כיום אבחונים אלו אכן יודעים לגלות את הבעיה המדויקת ממנה סובל המאובחן,אך הטיפול והפתרונות לא עונים בצורה מושלמת על הבעיה וגם נדרש המון רצון ומשמעת מהמטופל כדי להגיע לתוצאות.לקות הלמידה אינה נתפסת רק במובן הפיזי של המטופל,היא מתבטאת גם בסביבה בה אנו נמצאים ובמנטליות של אותה סביבה. לכן היה טוב לכוון לפתרון יותר רגשי,דהיינו לתת למטופל לעשות,ללמוד ולהרגיש,מה שהוא באמת אוהב וחש לבטא,פשוט לעודד,לתת ביטחון עצמי,כי רק ברגע שהאדם חש בטוח, עושה את מה שהוא אוהב,הנושא גורם לו להיות מרותק ומלא עניין, כך בעצם מתחיל תהליך הטיפול הנכון בבעיה,ברגע שהאדם מרותק הוא אינו צריך מאמץ או לעמוד במשטר כזהאו אחר כדי ללמוד או כל דבר אחר-וכמו שאומר הפתגם: אפשר להביא את סוס לבאר, אך לא ניתן לאלצו לשתות.חומר למחשבה מעשית !!  כמובן שניתן למצוא מסגרות לימוד והכשרה מקצועית שתומכות בגישה זאת ואחת מהן,מכללת נשיא טכנולוגיות שמכשירה בוגרים בשיטה זו כבר 22 שנים, בהצלחה מרובה.


תגובות
אין תגובות לפוסט
פוסט חסות (עורך האתר)

בחוק החינוך המיוחד מודגשת הנכונות של שילוב "תלמידים חריגים" במסגרת רגילה מאשר השמתם בחינוך מיוחד .כך מופיע בחוק: "אחת מאבני הבוחן של מערכת החינוך בישראל" הבאה לידי ביטוי "ביכולתה ובנכונותה לתת מענה חינוכי הולם לצרכים המיוחדים של תלמידים חריגים,המתקשים להסתגל מבחינה לימודית או חברתית במסגרת החינוך הרגיל ולהימנע ככל האפשר מהפנייתם למסגרות החינוך המיוחד".

כיום בכיתה ישנם כ-40 תלמידים. זו היא צפיפות איומה שאנו מתרגלים אליה ומקבלים אותה כנורמלית. אך אותם ילדים/נערים,כבר מתחילת דרכם בבית הספר,מתחילים למצוא עצמם אט אט בפיגור אחר שאר ילדי הכיתה. כל התלמידים לומדים באותה השיטה חלקם מבינים יותר חלקם מבינים פחות . ניתן לראות כי בגילאים מבוגרים יותר גילאי התיכון והלימודים אחרי הצבא, תפיסת החינוך נעשית תעשייתית יותר ולא מאפשרת הזדמנות ללקויי הלמידה.

גם אלו שלא השיגה ידם תעודת בגרות ומנסים להשלימה נתקלים במערכת המשקפת את לימודיהם בתיכון וכך שוב מוצאים עצמם חוזרים אל אותו מעגל שבו הם לא מצליחים להשתלב.

לקויי הלמידה זקוקים למערכת לימודים שתיתן להם את התמיכה המדויקת  ואת הלימוד האישי לו הם זקוקים על מנת להתקדם.

"מכללת נשיא טכנולוגיות "הוקמה לפני 22 שנים  על מנת לתת מענה לאותם אלה שזקוקים לימוד אישי.

כבר מתחילת דרכנו הבנו ,בנשיא טכנולוגיות, את חשיבות הלימוד בקבוצות קטנות וכיום זהו נר לרגלינו, כל הקורסים אותם אנו מלמדים וכן ההכנות לבגרויות והפסיכומטרי נעשות בקבוצות של 3-5 אנשים בקורס כולל ההכשרות המקצועיות וכן ההכנה לבגרויות תוך התמקדות אישית בכל סטודנט ובקשיו.שיטה זו ממשיכה להוכיח את עצמה בקרב לקויי הלמידה ובכלל ומביאה את אותם בוגרים להצלחות מדהימות ולהשתלבות לתפקידי מפתח בשוק העבודה.
תגובות
אין תגובות לפוסט

למעלה