יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה


נושאים


שאלות ותשובות אחרונות:מיהי האינסטנציה הגבוהה של נכים במדינה?

אני נכה בשתי ברכיי ברך אחת מוכרת 20% לצמיתות ע״י משרד הבטחון ( פציעה במהלך שירותי הצבאי) ואילו מנפילה אשר קרתה לי במהלך יום עבודה נפצעתי בברך השניה ( אין לי ספק שזה בגלל הברך הראשונה) אל למרות הסבר רפואי הוועדה של משהב״ט דחתה זו והוכרזתי על נכות זו כנפגע עבודה בביטח לאומי - 20% לצמיתות גם. אין עוררין על כך כי נכותי הכוללת על פי חוק איברים זוגיים היא חיבור של שניהם כלומר 40% אך אני לא יכול קבל את שניתן לקבל באף אחד מן הגופים ( כמו רכב רפואי וניידות על פי אחוז זה) המרחק בין מצבי הרפואי ומצבי המשפטי מול גופי המדינה רב ביותר ואני לא יכול לממש את זכויותי בהתאם לנכותי. האם יש אינסטנציה גבוהה יותר משני הגופים אשר יכולה לממש לי את זכויותי כנכה ?

Yigal Sokol, 22/06/2017 , לא ניתנו תשובות לשאלה

Yigal Sokol


כיסא גלגלים שהופך לעמידון

שלום רב, אני מחפש לרכוש כיסא גלגלים שהופך לעמידון, כלומר שאני אשב בכיסא ואעבור למצב עמידה בלי לצאת ממנו. מי משווק כיסא כזה בארץ? האם יש כיסא שהוא יחסית קל משקל (כלומר לא ממונע) עם הפונקציה הזאת? אשמח להמלצות, הפניות וקישורים רלוונטיים.

יוחאי, 18/06/2017 , 3 תשובות

יוחאי


דיור ציבורי

יש לי מאה אחוזי נכות, אני מתגורר בדירת עמידר ואני עומד להתחתן בקרוב. אם אוותר על הדירה שלי ואעבור לגור בדירה של אשתי לעתיד, האם במקרה שניפרד אוכל להגיש בקשה לדירה מחדש? ומה הסיכוי לקבל דירה אחרת שוב?

מאיר, 15/06/2017 , 2 תשובות

מאיר


רשיון רפואי לקנאביס

שלום רב. אני מעוניינת בליווי מקצועי לגבי השגת רישיון לקנאביס. קראתי והתעניינתי על כך לא מעט באתר של משרד בריאות באתר של קנאביס וכדו'. אני סובלת מפיברומיאלגיה, תת תפקוד של בלוטת תריס ומדכאון עם סימפטומים סומטיים נוספים כמבן. חברות לקבוצת הפיברומיאלגיה מאד ממליצות על טיפול הקנאביס. והרבה חומרים בנושא מועלים ברשת. כשפניתי לראומטולוג ידוע בקופ"ח, פרופ' סגל, הוא די סרב לשתף איתי פעולה ולשלוח אותי לאבחון נוירופתיה של סיבי עצב קטנים שיכולה לעזור בקבלת הרשיון בטענה שהבדיקה לא אמינה. גם לאבחון EDS באיכילוב סרב להפנות למרות שבסיכום יועץ שלו ציין גמישות קיצונית של מפרקים. איך אני מתקדמת עם הסיפור של הרשיון הזה? יש לי תור לדר ברקת שיף בשנת 2018 התורים שלה שווים זהב כנראה אם ניתן לקבוע אליה רק פעם בשנה :) היא קשורה למרפאת כאב והבנתי שגם טיפול במרפאת כאב הוא חלק אינטגרלי בקבלת רישיון. כבר ניסיתי כמה וכמה תרופות בתחום הפסיכיאטרי כגון ציפראלקס וולבוטריו סימבלטה אלטרולט וייפאקס. ככה ש"מיצוי תרופתי" בתחום הנ"ל יש אשמח לכל המלצה שהיא לקידום העניין. בתודה מראש תמר כרמית

כרמית, 14/06/2017 , 2 תשובות

כרמית


קצבת נכות לילדה על הספקטרום

האם הביטוח הלאומי מעניק קצבת נכות עבור ילדה על הספקטרום האוטיסטי (תפקוד גבוה)? אם כן, מה הקריטריונים ומה התהליך? האם יש זכויות נוספות מבחינת מוסדות ממשלתיים? תודה.

אהרן עומר, 12/06/2017 , 4 תשובות

אהרן עומר


אמא שלי מספרת פרטים אישיים עליי לרופאה

היי, אני גלית, בת 22. יש לי שיתוק מוחין ואני עצמאית באופן חלקי אבל אמא שלי צריכה לעזור לי בכל מיני דברים. יש לי רופאה שמטפלת בי הרבה שנים והיא ואמא שלי חברות. שמעתי פעם שיחה שלהן ואמא שלי שיתפה אותה בכל מיני דברים אינטימיים עליי, ונדמה לי ששמעתי גם את הרופאה מספרת דברים. הן חברות טובות ואני לא יודעת איך להבהיר שאני לא אוהבת את זה ושיכבדו את הפרטיות שלי ואיך אני מוודאת שזה לא יקרה שוב. תודה

גלית 22, 11/06/2017 , 6 תשובות

גלית 22


עלות העסקת מטפל זר

האם מישהו כאן יכול להגיד או להעריך - מידע ובעיקר מניסיון אישי - מה עלות ההעסקה של עובד זר ומה כולל התשלום? ממה שקראתי ושמעתי זה עשוי להגיע ל-7000 ש"ח בחודש ויותר!

רווית17, 8/06/2017 , 3 תשובות

רווית17


רכישת כיסא גלגלים ממונע

ערב טוב, בעלי עבר אירוע מוחי והוא יזדקק כנראה לכיסא גלגלים ממונע. מה התהליך לרכישת כיסא כזה? למי פונים קודם? מה המחיר של כיסא כזה? כמה משתתף משרד הבריאות? כמה זמן לוקח התהליך כולו עד שיש לנו כיסא? תודה מראש!

אורנה אהרוני, 7/06/2017 , 3 תשובות

אורנה אהרוני


השתתפות משרד הבריאות במכשירי שמיעה

יש לי בת כבדת שמיעה וקיבלנו השתתפות ממשרד הבריאות ברכישת מכשירי שמיעה. האם ניתן לקבל השתתפות גם בעלות הסוללות מגוף כלשהו, נניח קופת חולים?

יונתן כ, 6/06/2017 , 2 תשובות

יונתן כ


עזרה

יצאתי עכשיו מדיור מוגן שממש לא התאים לי.. אפילו להפך.. הם רק החזירו אותי אחורה.. אני מחפשת אירגון שמכליל רק מתאמי טיפול, מה שאני צריכה זה מידע על הזכויות שלי וליווי במימושן קיים דבר כזה??

Maya Yitzhak, 5/06/2017 , 3 תשובות

Maya Yitzhak


עבודה, קצבה וחוק לרון

אני מאוד מבולבל עם השאלה כמה אפשר להשתכר בלי שתיפגע הקצבה. במקומות שונים מקבל תשובות שונות. אני נכה 100% ומעוניין לעבוד. כמה מורידים מהקצבה על משכורת של 3000 ש"ח? באיזה סכום השתכרות מפסיקים לגמרי לקבל קצבה? ומה קורה אם אני מפסיק לקבל קצבה ואז מפטרים אותי? לא יהיה לי כלום? מה הקטע של קצבת עידוד? שמעתי שביטלו אותה. אשמח לקבל תשובות מוסמכות. תודה!

משה 17, 2/06/2017 , 2 תשובות

משה 17


ייעוץ בנושאי מיניות

אחותי היא נכה (C.P.) בת 24, מן הסתם מתעניינת בנושאי זוגיות ומיניות. עד כמה שידוע לי היא מעולם לא התנסתה באף אחד מהשניים. לי קצת קשה לדבר על הנושא איתה והיא זקוקה להכוונה וייעוץ באופן שלא יבהיל אותה. יש משהו כזה?

אורית ש., 29/05/2017 , 5 תשובות

אורית ש.


לא מצליחה לתפקד כבר שנתיים

איך אני יכולה להתקדם ?

יסמין, 25/05/2017 , תשובה אחת

יסמין


רוצה לחיות ולא מצליחה

עד לפני שנה הייתי בדיכאונות במשך כמה שנים והייתי מעשנת גראס בכמויות ענקיות . בכל אופן לפני שנה החלטתי שזהו והפסקתי עם הגראס ואיכשהוא אחרי עבודה עצומה שעשיתי עם עצמי (אוטוסוגסטיות וכו.. אפעם לא הייתי בטיפול או אבחון) הצלחתי לצאת מהדיכאונות התחלתי באמת באמת להרגיש טוב.עבר מאז זמן ואני עדיין מרגישה הרבה יותר טוב ביחס לשנים קודמות , אבל פתאום שמתי לב שאני לא מתפקדת. אני כבר מלא זמן מנסה מקום לעבוד או אפילו שירות לאומי אבל זה איכשהו אפעם לא מתאים תמיד צריך קישורים ..גם פעם מזמן היועצת ביתספר שלי אמרה לי שיש לי חרדה חברתית ואני לא יודעת אם בגלל זה אולי אני לא עושה ולא מצליחה לעשות כלום.אני באמת רוצה להמשיך הלאה ולחיות ומשום מה אני לא באמת מצליחה לתפקד והדבר העיקרי שחוסם אותי זה משהו שהתחיל מהבית ספר היתה לי מורה שמאוד אהבתי ופעם אחת כמעט הסתבכתי בפלילי ואיכשהו היא ידעה על זה ואמרה שהיא יכולה לעזור לי. אני מאוד ביישנית ולא פניתי אליה מאז (וזה גם חוסם אותי מלפנות עכשיו אני לא יודעת למי ). אבל כבר שלוש שנים בערך כל פעם שאני באה לעשות משהו עם עצמי אני נזכרת בה ואז אני נשאבת ללופ של רצון שהיא תראה תסבל שלי ואני יכולה לשבת שעות ודמיין את עצמי סובלת והיא מצילה אותי וזה מה שאני עושה בפועל במקום לעזור לעצמי אלו דמינות שהיו לי עם כל מיני אנשים מאז שהייתי ילדה אבל רק בשנים האחרונות זהממש משתלט לי על החיים אני כל פעם נשאבת לזה במקום ללכת קדימה שזה באמת מה שאני רוצה. היתה תקופה שבאמת הצלחתי להוציא אותה מהראש שלי ולהמשיך הלאה אבל עכשיו הרצון הזה לסבול ושיעזרו לי לא עוזב אותי ואני שונאת את זה כי אני רק רוצה להמשיך הלאה.. אני לא רוצה אתזה באמת אלא רק לחיות ואני מרגישה שזה חזק ממני ויש מקום בתוכי שלא נותן לי להמשיך. אני רוצה לחיות אבל אני לא מצליחה לנער את הדמיונות שמבזבזים לי את כל הכח והאנרגיה והזמן.. אני יודעת שיש לי בעיה ואני צריכה עזרה אבל לא יודעת למי לפנות וממש מובכת .. אני לא יכולה לשתף את הורי, אמא שלי חאדתית מאוד ובעצמה בטיפול עכשיו, ולא נוח לי מאבא שלי הוא מאוד מתרחק מכל מה שקשור ברגש. אחותי סובלת מocd מתקדם וזה מאוד מכביד עליהם אני לא יכולה להוסיף את עצמי עכשיו וחוצמיזה שאמא שלי רק תבהל מזה וזה יוסיף לה המון חרדות .. אני משום מה באמת לא מצליחה לעשות שום דבר פשוט כמו להתחיל לעבוד וחיפשתי די הרבה ואף מקום לא מקבל אותי ומכיוון שאני לא עובדת אני לא יודעת איך אממן טיפול שהוא מאוד יקר.. הבית שלי גם אבא גם אמא גם אחותי יש להם בעיות נפש ואני באווירה מאוד בעייתית מבחינת זה שאני מוקפת בחרדות אני לא יודעת איך להתקדם ואיך לא להשאב לזה גם אני עוד איכשהו מסתירה טוב את הרגשותי .. האם מישהו יודע על מקום בו אוכל לקבל עזרה ? אני באמת רוצה לחיות ולחזור לעצמי כל מי שיש לו עצה עבורי או רעיון מה לעשות תודה רבה

יסמין, 24/05/2017 , 5 תשובות

יסמין


עזרה בדיור ממשרדי הממשלה

רציתי לשאול איזה סיוע מקבלים נכים בתחום הדיור ממשרד השיכון, הרווחה ו/או משרדים אחרים? מה התנאים לקבל סיוע בשכר דירה, בדיור ציבורי או בקניית דירה? האם מתמודדי נפש זכאים לסיוע כלשהו או שרק נכים בכיסאות גלגלים? תודה!

שלמה, 23/05/2017 , 5 תשובות

שלמה


מלון/צימר נגיש בצפון

משפחתי רוצה לצאת לנופש בצפון בחודש אוגוסט. מחפשים מקום שבו יש ארבעה חדרים או צימרים או אירוח כפרי, שלפחות אחד מהם נגיש לחלוטין לכיסא גלגלים (עבורי), במחיר סביר... אנו לא סגורים על איזור ספציפי, אבל עדיף בגליל או בגולן. אשמח להמלצות! דני

דני גרמייז, 22/05/2017 , תשובה אחת

דני גרמייז


נהיגה למי שחירש

שלום, האם יש מניעה מאדם חירש לגמרי לקבל רישיון נהיגה? אם לא, האם הוא נדרש להציג אישורים כלשהם או לעבור מבחן אחר מנהגים שומעים? תודה

איתן 321, 21/05/2017 , 4 תשובות

איתן 321


הקלה מבחינה קוגניציה +מחשבות -איך ?+מיצוי זכויות מול משרד הבריאות/ביטוח לאומי

שלום לכולם ,אני אוטוטו בן 25,מוכר בביטוח לאומי 100 נכות נפשית ,עובר תהליך שיקום במשרד הביראות שמקנה לי השלמת השכלה בגרויות + חונכות ולאחרונה ביקשנו סיוע פרטני לבית לאחרונה חלה נסיגה במצבי ,זה מתאפיין בזה שהכל נהייה מאוד מאוד קשה ומורכב עבורי ,למשל דברים יומיומיים זה בשבילי משימה לכל דבר , אם אני צריך ליסוע ללימודים באוטובוס פעמיים בשבוע אני מתקשה מאוד כי עובר תהליכים קשים של יציאה מבית+מחשבות שלא מפסיקות לאורך כל היום כל שנייה יש מחשבות וביציאה מהבית זה מוכפל ומושלש זאת אומרת אם אני לא באיזור הנוחות שלי ואני לא בשליטה שזה אגב מה שקורה אין לי הרבה מה לעשות חוץ מלהתנהג כמו רובוט וסוג של לזגזג בין מחשבות לבין מציאות אתן דוגמא אם אני צריך ליסוע ללימודים אני צריך לרדת בתחנה מסוימת ..אז בראש שלי אני אומר תזכור שאתה צריך לרדת בתחנה זו ..אבל שאני מחכה בתחנה אני חש חרדות גדולות ופחדים ושעולה לאוטובוס עולה לי 3-4 מחשבות שאני צריך לזכור אותם כי אם לא לא אהייה שלם עם עצמי..ככה בעצם שבמהלך נסיעה באוטובוס אני עם 4 מחשבות בראש +לבדוק תשטח וסביבה באוטובוס + לזכור ולהיות מרוכז מספיק איפה לרדת +שיורד צצות עוד מחשבות וצריך להספיק לימודים אז אני מהר רושם בפלאפון ואז מגיע אוטובוס ואני מפספס אותו ..כל זה ועוד נתונים שכנראה לא אוכל להסביר לכם ..שמגיע ללימודים מותש כבר מכל מה שקורה איתי ..זה לא רק הנסיעה והמחשבות ..זה הרבה מעבר לזה +מה שהזכרתי בהתחלה על זה שיציאה מבית זה טקס בפניי עצמו . אני מספר את כל זה כדי שאולי אתם תוכלו לסייע לי ..אני כל הזמן שמגיע לבית נכנס לדיכאון של "אוף,למה בכלל אני מגיע למצב כזה?זה כולה נסיעה באוטובוס זה כולה אני הולך ללמוד ,כמה משאבים אני מוציא לחינם ולמה ?" זאת אומרת אני נכנס למצב של תסכול עכשיו פניתי לפסיכיאטר הלכתי אליו והוא העלה לי מינון של תרופות ואמר לי לבוא אליו עוד כשבועיים לראות מה קורה איתי אבל זה עדיין מרגיש לי כאילו יש יעדים אבל אני סובל ..ואני לא רוצה לסבול ,מצד שני לא רוצה לווֳתר על לימודים אז מה עושים ?התייעצתי עם בן משפחה והוא הבין אותי לגמריי ושאל אותי מה המטרה שלי שלשמה אני מתייעץ איתו ,ואמרתי לו שזה פשוט אני מאוד מאוד רוצה להמשיך תתהליך הזה שאני עושה של לימודים חונכות ויש לי תוכניות גדולות לעתיד מכל ההיבטים ,אבל נכון לעכשיו אני בדיוק כמו שרשמתי בכותרת כך גם אמרתי לו עם כל הרצון והמוטיבציה להמשיך שיקום ולימודים אני חייב פה מענה שייקל עליי מבחינה קוגניציה ומחשבות במטרה שאם באמת יהיה הקלה הכל יילך "חלק" יותר ואז גם ארגיש טוב יותר וגם אהייה טוב יותר בכל היבט אפשרי שמתקשה בו כרגע ואז הוא אומר לי בעצם להצמד למה שפסיכיאטר אומר לגביי הטיפול תרופתי +סיפרתי לו שפסיכיאטר שאל אותי אם יש לי איש מקצוע לידי חוץ מחונך אמרתי לפסיכיאטר לא ,אין לי . ואז הוא שואל אין פסיכולוג ברקע?אין עובדת סוציאלית ברקע?אמרתי לפסיכיאטר לא אין . ואז ששיתפתי את בן משפחה בזה אמרתי לו פסיכיאטר לא ישאל סתם את זה..בטוח שיש פה משהו ..ואז הגענו לתובנה שככל הנראה מגיע לי זכויות או מביטוח לאומי או ממשרד הבריאות או משניהם שאני ומשפחתי לא מודעים אליהם ..אז הוא אמר לי חפש באתר של משרד הבריאות מה מגיע לך.. עכשיו אני לא מבין מה מגיע לי מה לא ,לא מתמצא בזה ..חשבתי לכתוב פה את כל הדברים הללו ושאולי מישהו ממכם המומחים יודע מה מגיע לי מה לא שוב אחזור ואגיד שאני בן 25 אוטוטו , מוכר בביטוח לאומי 100 אחוז נפשית ,סובל מסכיזופרניה שכרגע לפי דעתי היא פחותה מאוד ולא מורגשת ,OCD וחרדה חברתית ,כרגע בהליך שיקומי של לימודים בגרויות ,אשמח אם אולי תוכלו לתת מענה גם מבחינת מיצוי זכויות וגם מבחינה איך אני מקל על עצמי מחבינה מחשבות וקוגניציה סליחה אם זה ארוך ומפורט מדי כל התוכן שרשמתי ..פשוט אני לא מצליח להתמצא ולהבין מה מגיע לי מה לא ואיך למצוא פתרון ופסיכיאטר נותן רק תרופות הוא לא מתעסק יותר מדי בהיבטים אחרים לכן אשמח אם תוכלו לסייע ,תודה .

אנונימי, 8/05/2017 , לא ניתנו תשובות לשאלה

אנונימי


לימודים

שלום שמי יצחק, בן 24, לומד חינוך מיוחד (מוסמך בכיר) ורוצה להשלים לתואר ראשון בסיום הקורס. אשמח לקבל מידע כמה זמן נמשכת ההשלמה לתואר, ולמי יש מידע היכן עושים את ההשלמה הזו בירושלים? תודה רבה.

יצחק, 7/05/2017 , לא ניתנו תשובות לשאלה

יצחק


מה עושים כשצריך שני מטפלים

חבר טוב שלי נמצא במצב סיעודי מורכב, משותק כמעט בכל גופו. לאחר הידרדרות נוספת הוא במצב סיעודי מוחלט ותלוי לעזרת מטפל יום ולילה (הרגליים והידיים שלו אינן תפקודיות). יש לו מטפל שכורע תחת העומס של הטיפול. מה עושים במצב כזה? מה עושים חולי ALS המעסיקים שני מטפלים? מבחינה חוקית, מעשית, כלכלית... איך עומדים בנטל הכלכלי? האם ביטוח לאומי משלם מעבר לשר"ם הרגיל? האם ניתן לקבל אישור להעסיק שני מטפלים ממשרד הכלכלה, ואם כן - מה הפרוצדורה? ובכלל, איך מתמודדים מעשית/נפשית/פסיכולוגית עם אובדן השליטה על החיים?

דני גרמייז, 21/04/2017 , 2 תשובות

דני גרמייז


שאלה חשובה בנוגע למימון לימודים דרך סל שיקום.

ס"ד שלום וברכה, שמי דנה, אני נמצאת בתוכנית "סל שיקום" , ליווי ותמיכה בעקבות משבר נפשי. במסגרת התוכנית קיבלתי אישור השכלה (מימון השכלה) לתואר שני. ניסיתי לפנות לביטוח לאומי על מנת לממש את זכויותיי , אך לא היה להם איך לסייע לי. בינתיים בתוכנית לימודי הייעוץ לוחצים עלי לשלם את הכסף, ולא- לא אוכל לגשת למבחנים. אשמח אם תוכלו לייעץ לי למי לפנות על מנת לממש זכות זו. צריכה לדעת תשובה בהקדם. תודה, דנה. yomtovli24@gmail.com

דנוש, 19/04/2017 , 2 תשובות

דנוש


התמודדות עם מחלת נפש

בני אובחן כסכיזופרן מקבל תרופות שאינן עוזרת.לא יוצא מהבית מבקש שאשאר עימו בבית כיצד אני יכולה להתמודד עם תופעה שכזו כאשר אני מוצאת עצמי אסירה בביתי ואין לי מושג איך להגיב להתנהגותו תודה

יויו, 19/04/2017 , 4 תשובות

יויו


מימוש זכות השכלה אקדמאית במסגרת סל שיקום.

ב"ה שלום וברכה. אני קיבלתי אישור השכלה+ליווי השכלה במסגרת סל שיקום, אני רוצה לממן את התואר השני, פניתי לביטוח לאומי והם לא יכלו לעזור לי. איך אני יכולה לממש זכות זו? חייבת עזרה כי כבר צריכה לשלם, תודה.

רוני, 19/04/2017 , 2 תשובות

רוני


צריך עזרה והכוונה נפשית , מה עושים ?!!!

אני נולדתי עם מטען גנטי של בנאדם ביישן מאוד באופן מוגזם וקיצוני ומופנם מאוד ומסתגר ומתבודד מאוד וחיי בתוך הקופסה שלי וגם נמנע מאוד מליהמצא בתוך סיטואציות חברתיות ואירועים חברתיים ונמנע מיצירת קשרים חברתיים (אני בודד מאוד ואין לי בכלל חברים , הפעם האחרונה שהיו לי חברים הייתה בבית הספר היסודי וגם אז לא היו חברים של ממש)ונולדתי גם עם מטען של חרדה מוגזמת שכוללת חרדה חברתית , חרדה מליהמצא בסיטואציות חברתיות עד כדי הימנעות מוחלטת לצאת מהבית וללכת ברחוב בשכונה שלי ובכפר שלי מחשש שאנשים שמכירים אותי ילעגו לי ויצחקו עליי (מחשבות בראש שהתוכן שלהן הוא שכאשר אני הולך ברחוב בשכונה שלי ובכפר שלי אז אנשים שמכירים אותי כמו קרובי משפחה ושכנים ומכרים שלי ועמיתים שלי וקולגות שלי יצחקו עליי וילעגו לי בגלל האופי שלי הביישן והמופנם והמסתגר והמתבודד והחרדתי והמסתגר והרגיש מאוד (כי גם אני נולדתי עם מטען גנטי של בנאדם רגיש מאוד במיוחד לביקורת ולדחייה ולנטישה ולהערות שליליות של הזולת שהייתי מקבל בסביבה שלי בתדירות גבוהה , גם רגיש מאוד לבדיחות בין "החברה-העמיתים והקולגות" וקרובי המשפחה והשכנים והמכרים שלי )וגם מחשבות שהרגליים שלי לא מסוגלות לשאת אותי כאשר אני הולך בשכונה שלי , מחשבות אילו גרמו לי להימנעות מוחלטת לצאת מהבית במשך שנים , לצאת לשכונה שלי או להימצא באירועים חברתיים איפה שמכירים אותי אבל יש לציין שמחשבות אלו רק נוגעות לאנשים שכן מכירים אותי ולא לאנשים זרים ושכונות זרות וכפרים וערים זרות ששם כן הייתי יוצא לרחוב בלי חרדה ובלי המחשבות שהזכרתי למעלה ואילו כאשר הייתי הולך בשכונה שלי איפה שמכירים אותי הייתי נתקף בהתקף חרדה-פאניקה שכולל הזעה מרובה ורעד בכל חלקי הגוף והרגשה שאין לי מספיק אויר לנשום ובלבול ובהלה . אני גם סובל מדיכאון חריף ומשתק וחזק , אני לא אוכל לגמרי למשך ימים שלמים ושבועות-סובל מחוסר תיאבון מוחלט אני מזניח ומרשל את עצמי את ההיגיינה שלי ולא מתקלח למשך שבועות אפילו לפעמים חודש , אני נמצא בחוסר תפקוד טוטאלי ומשתק ולא יוצא מהבית , אני סובל מכעס עצום על עצמי ועל הסביבה שבה גדלתי-בגלל הביקורת והמסרים וההערות השליליות שהייתי מקבל מהסביבה הזאת- , אני מתוסכל לגמרי , אני מרגיש שאני לא שייך לסביבה שלי שבה גדלתי ומרגיש שאני מוזר כלפי הסביבה הזאת , מרגיש מבולבל ולא מאוזן , חוסר מוטיבציה מוחלט אפילו לצחצח שיניים , ריקנות קטלנית , אני מתפרץ התפרציות כעס וזעם אימפולסיביות על הסביבה שבה גדלתי , אני מרגיש נכות וכאב נפשי עצומים , האטה פסיכומוטורית , זמן תגובה ארוך מהרגיל , מרגיש חרדה קיומית חרדה מהחיים וממשמעות החיים , חרקה מקול גבוה ומרעשים ומצעקות , אני מרגיש מנודה חברתית וסובל מהפנמת סטיגמה למחלות נפש , מרגיש בדידות קטלנית , אני מסתגר ומתבודד , מרגיש רגשי נחיתות ודימוי עצמי נמוך ולא שווה ולא רגיל ולא נורמיטיבי כמו האחרים , מרגיש חוסר נפשי , סובל מסף גירוי נמוך-פתיל קצר-,אני אפילו מרגיש שאני מרותק לכיסא גלגלים מרוב הכאב הנפשי .לגבי מה שהזכרתי היו כמה אבחנות שונות מפסיכיאטרים שונים , מה שגרם לי ללכת לאיבוד לגבי האבחנה המדוייקת והטיפול המתאים ??!! האבחנות שקיבלתי הן :1. סכיזופרניה מסוג simple פשוטה . 2. סכיזופרניה paranoid . אבחנה 3 : מחלה סכיזואפקטיבית . 4.ocd עם דכאון כפול דיסתימיה עם חרדה חברתית עם הפרעת אישיות נמנעת . 5. ocd עם הפרעת אישיות סכיזוטיפלית-הפרעת אישיות מאשכול A . אני מתלבט לגבי האבחנה ולגבי הטיפול המתאים ??!!

דודו001, 19/04/2017 , 11 תשובות

דודו001


התמודדות עם מחלת נפש

לאח שלי יש ocpd, כחלק מהבעייה הוא אינו מודע לטעויות שהוא עושה ובטוח בצידקתו וכמובן לא מודע לבעייה שיש לו. הבעייה שלו מרחיקה אותו מכל המשפחה והגענו לצומת דרכים קשה. אשמח לעצת מומחה מה הדרך הנכונה שעלינו לפעול בה כדי לא להרחיק אותו יותר. תודה

Noa Manzur, 19/04/2017 , 2 תשובות

Noa Manzur


למעלה