יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה


נושאים


שאלות ותשובות אחרונות:הסעות לכיסא גלגלים

שלום רב, מלבד יד שרה ועזר מציון, האם ישנם גופים נוספים המסיעים בחינם או בתשלום סמלי אנשים בכיסאות גלגלים?

ירון ש., 21/08/2017 , 5 תשובות

ירון ש.


נתקלתי ביחס מזלזל מצד בכיר במכללה שבה אני לומדת

הבכיר ידע על המצב הנפשי שלי ובחר ללעוג עליו ולתקוף אותי על מצבי הנפשי והאישי. יש לציין שלא הייתה שום התגרות מצידי. האם מבחינה משפטית יש תוקף לטענה שלי נגדו?

kol, 8/08/2017 , תשובה אחת

kol


בטוח סיעודי למתמודדים

בני מתמודד עם בעיה נפשית. אני מנסה לעשות לו "בטוח סעודי" הן באופן פרטי והן בקופ"ח. ללא הצלחה. האם ידוע מה ניתן לעשות ? תודה

jd, 2/08/2017 , 3 תשובות

jd


בטוח סעודי למתמודדים

בני מתמודד עם בעיה נפשית. אני מנסה לעשות לו "בטוח סעודי" הן באופן פרטי והן בקופ"ח. ללא הצלחה. האם ידוע לכם מה ניתן לעשות ? תודה

jd, 2/08/2017 , לא ניתנו תשובות לשאלה

jd


התמודדות עם תגובות של ילדים למוגבלות של הבת שלי

ילדים לועגים לבת שלי בגלל השתל וצורת הדיבור שלה, והיא כמובן מרגישה דחויה. ברור לי שהרבה מזה ניתן לשפר באמצעות יצירת מודעות. אני רוצה למצוא דרך נעימה להעלות את הנושא בכיתה על מנת לשנות את הדינמיקה. מה כדאי לי לעשות?

ירון ש., 30/07/2017 , 9 תשובות

ירון ש.


מחפש פסיכאטר משפטי

מעוניין לבדוק התדרדרות מצבי הנפשי מאז הופסק הטיפול הכפויי שכפה עלי פסיכאטר מחוזי .. וזאת כדי להגיש תביעה אזרחית לפיצויים ..יש לציין שאני גר באילת ומצבי הכלכלי מאוד לחוץ.. מוכן לשלם כל סכום שיהיה בתשלומים חודשיים

מתוך האפלה, 26/07/2017 , לא ניתנו תשובות לשאלה

מתוך האפלה


כיסא גלגלים

שאלה שנשלחה על ידי חבר באתר: אחי זקוק לכסא גלגלים חדש. נמצא בדיור חוץ ביתי. קיבלנו תשובה שלא ניתן לקבל כסא חדש מכיוון שלא יצא מכרז במשרד הרווחה כבר יותר משנה. כלומר כבר כשנה אף אחד בארץ לא יכול לקבל כסא גלגלים אלא אם מדובר בחירום. איך זה יכול להיות? מה ניתן לעשות? האם ניתן לזרז את התהליך? כיצד לא קמה צעקה גדולה?

דני גרמייז, 24/07/2017 , 3 תשובות

דני גרמייז


מסורב טיפול

שלום אני נכה 105% פיזית ובתהליך קבלת נכות נפשית ( פוסט טראומה קשה ) מנסה במשך השנים לקבל טיפול מתאים במרפאה לבריאות הנפש בעירי ללא הצלחה.. למרות שהפסיכאטר המחוזי חתום על הפוסט טראומה הוא מסרב להגיש לי טיפול.. עכב התנהגותו הבלתי מקצועית מצבי החמיר עד מאוד.. כל תלונותיי שהוגשו לתלונות הציבור לשר הבריאות ולכל מי שקשור לבריאות הנפש ולמשרד הבריאות עצמו .מאז הוגשו התלונות לפני ככמה חודשים אני נשאר ללא טיפול כשמצבי מתדרדר עד כדי איבוד אמוני במערכת כולה.. חוסר הטיפול גרם וגורם לנזקים חברתיים אישיים ופיזיים.. מה עלי לעשות כדי לקבל טיפול ככל האדם...?

מתוך האפלה, 19/07/2017 , 2 תשובות

מתוך האפלה


שאלה בנוגע למין...

זה קצת מביך לשאול אבל אשאל ככה: איפה אפשר לקבל מידע ולקנות צעצועי מין שמותאמים לנכים? אני והבן זוג שלי (שנינו נכים) קצת מתקשים עם הקטע הטכני של המין וחשוב לנו בכל זאת להנות ולנסות דברים אחרים במיטה, למרות המוגבלות שלנו. עם מי אפשר להתייעץ בעניין? תודה.

מיטל 345, 18/07/2017 , 7 תשובות

מיטל 345


פעילויות ספורט לילדה עם מוגבלות

שלום רב, מבקשת המלצות והפניות לפעילויות ספורטיביות-חברתיות שיכולות להועיל לבתי (בת תשע) שנולדה עם שיתוק מוחין ומתניידת עם הליכון. היא אוהבת לרקוד ולשחות, ואנו מתגוררים במרכז הארץ. חשובה לנו האווירה החברתית התומכת לא פחות מהספורטיבית. תודה!

ravit, 10/07/2017 , תשובה אחת

ravit


מכשירים ואפליקציות לכבדי ראייה

שלום לכולם, אבא שלי הוא כבד ראייה, בעל הבנה סבירה במוצרי טכנולוגיה. לאחרונה הראייה הידרדרה עוד קצת. האם יש מכשירי טלפון שמניסיון של חברי האתר הם יותר נוחים ונגישים? אלו אפליקציות יכולות להועיל ולסייע בהתנהלות יומיומית עם הטלפון?

יוני א., 7/07/2017 , 3 תשובות

יוני א.


זכאות הורי נטול יכולת לנקודות זיכוי במס הכנסה

האם הזכאות של הורים לבגירים עם נכות נפשית מעל גיל 18 ל-2 נק' זיכויי במס הכנסה תקפה רק לאחר שנקבע ע"י ביטוח לאומי "אי כושר השתכרות" לצמיתות ? איזה הקלות להורים קיימות בתקופה בה "אי כושר השתכרות" היא זמנית ?

מערכת ממ"נ, 5/07/2017 , תשובה אחת

מערכת ממ“נ


הלוואה עומדת לרכישת רכב

מה פירוש המונח "הלוואה עומדת"? האם זה אומר שלא מחזירים או שמחזירים בלי ריבית?

משה 40, 2/07/2017 , 2 תשובות

משה 40


איך לעזור לידיד הסובל מבדידות וריקנות ממארת?

שלום, ידידי, אדם בן 57, חי בגפו, כבר יותר מעשרים שנה, מאז משבר נפשי ואשפוז, הוא אינו עובד, ומכיוון שאין לו חברים מלבדי, וכמעט שאין קרובי משפחה (און לפחות לא משפחה תומכת), הוא בודד וחש , בצדק למדיי, שהוא מיותר לגמרי בעולם הזה. המערכת הגדירה אותו כסכיזופרן, וכך היא מתייחסת אליו, אני ההדיוטה, סבורה שזו אבחנה מוטעית, אין לו שום סימפטומים שנקשרים עם מצב פסיכוטי. באופן בסיסי הוא אדם בעל אישיות פסיבית ונטייה לחרדות ודיכאון. בשנים האחרונות הוא נכנס ויוצא מאשפוז. לרוב מצפו מעט משתפר, וכשהוא חוזר הביתה לריקנות ולבדידות הוא שוב חוזר לייאוש עמוק. והאמת, איך לא יחוש ייאוש עמוק. המערכת נותנת לו סל שיקום של פגישה שבועית עם עו"סית, ושלוש פגישת שבועיות עם "מדריך", כלומר מישהו שפוגש אותו ומלווה אותו לקניות, לבנק וכדומה. כל זה כמובן, טיפה בים וחסר אפקטיביות אל מול ים הריקנות והבדידות של חייו. אין לו סיבה לקום בבוקר, והוא מרגיש כמו כלב זרוק בעולם שאיש אינו מתעניין בו. חייו הם גיהנום. כשאנו מדברים, והוא מבקש שאתקשר אליו כל יום, אני מציעה לו לנסות למצוא למצוא לעצמו חוג ציור (בעבר זה עניין אותו), או התנדבות כלשהי שתיתן לו קצת סיבה קטנה לקום בבוקר. אבל אין לו כוחות לכלום, בוודאי שלא ליוזמה כלשהי. שאלתי: האם קיימת מסגרת שיקומית כלשהי, מרכז לטיפול יום שמציע טיפול באמנות, אוזן קשבת, תמיכה, חברה, חיבוק... (כן, אולי אתם מכירים קבוצת חיבוק?) וחיבור כלשהו למשהו.... באזור תל אביב - רמת גן. אודה על כל רעיון והפניה

חברה, 27/06/2017 , 6 תשובות

חברה


לימוד שפת הסימנים

איפה אפשר ללמוד שפת הסימנים ותוך כמה זמן אפשר לשלוט באופן סביר בשפה?

אורית ש., 25/06/2017 , תשובה אחת

אורית ש.


מיהי האינסטנציה הגבוהה של נכים במדינה?

אני נכה בשתי ברכיי ברך אחת מוכרת 20% לצמיתות ע״י משרד הבטחון ( פציעה במהלך שירותי הצבאי) ואילו מנפילה אשר קרתה לי במהלך יום עבודה נפצעתי בברך השניה ( אין לי ספק שזה בגלל הברך הראשונה) אל למרות הסבר רפואי הוועדה של משהב״ט דחתה זו והוכרזתי על נכות זו כנפגע עבודה בביטח לאומי - 20% לצמיתות גם. אין עוררין על כך כי נכותי הכוללת על פי חוק איברים זוגיים היא חיבור של שניהם כלומר 40% אך אני לא יכול קבל את שניתן לקבל באף אחד מן הגופים ( כמו רכב רפואי וניידות על פי אחוז זה) המרחק בין מצבי הרפואי ומצבי המשפטי מול גופי המדינה רב ביותר ואני לא יכול לממש את זכויותי בהתאם לנכותי. האם יש אינסטנציה גבוהה יותר משני הגופים אשר יכולה לממש לי את זכויותי כנכה ?

Yigal Sokol, 22/06/2017 , לא ניתנו תשובות לשאלה

Yigal Sokol


כיסא גלגלים שהופך לעמידון

שלום רב, אני מחפש לרכוש כיסא גלגלים שהופך לעמידון, כלומר שאני אשב בכיסא ואעבור למצב עמידה בלי לצאת ממנו. מי משווק כיסא כזה בארץ? האם יש כיסא שהוא יחסית קל משקל (כלומר לא ממונע) עם הפונקציה הזאת? אשמח להמלצות, הפניות וקישורים רלוונטיים.

יוחאי, 18/06/2017 , 3 תשובות

יוחאי


דיור ציבורי

יש לי מאה אחוזי נכות, אני מתגורר בדירת עמידר ואני עומד להתחתן בקרוב. אם אוותר על הדירה שלי ואעבור לגור בדירה של אשתי לעתיד, האם במקרה שניפרד אוכל להגיש בקשה לדירה מחדש? ומה הסיכוי לקבל דירה אחרת שוב?

מאיר, 15/06/2017 , 2 תשובות

מאיר


רשיון רפואי לקנאביס

שלום רב. אני מעוניינת בליווי מקצועי לגבי השגת רישיון לקנאביס. קראתי והתעניינתי על כך לא מעט באתר של משרד בריאות באתר של קנאביס וכדו'. אני סובלת מפיברומיאלגיה, תת תפקוד של בלוטת תריס ומדכאון עם סימפטומים סומטיים נוספים כמבן. חברות לקבוצת הפיברומיאלגיה מאד ממליצות על טיפול הקנאביס. והרבה חומרים בנושא מועלים ברשת. כשפניתי לראומטולוג ידוע בקופ"ח, פרופ' סגל, הוא די סרב לשתף איתי פעולה ולשלוח אותי לאבחון נוירופתיה של סיבי עצב קטנים שיכולה לעזור בקבלת הרשיון בטענה שהבדיקה לא אמינה. גם לאבחון EDS באיכילוב סרב להפנות למרות שבסיכום יועץ שלו ציין גמישות קיצונית של מפרקים. איך אני מתקדמת עם הסיפור של הרשיון הזה? יש לי תור לדר ברקת שיף בשנת 2018 התורים שלה שווים זהב כנראה אם ניתן לקבוע אליה רק פעם בשנה :) היא קשורה למרפאת כאב והבנתי שגם טיפול במרפאת כאב הוא חלק אינטגרלי בקבלת רישיון. כבר ניסיתי כמה וכמה תרופות בתחום הפסיכיאטרי כגון ציפראלקס וולבוטריו סימבלטה אלטרולט וייפאקס. ככה ש"מיצוי תרופתי" בתחום הנ"ל יש אשמח לכל המלצה שהיא לקידום העניין. בתודה מראש תמר כרמית

כרמית, 14/06/2017 , 2 תשובות

כרמית


קצבת נכות לילדה על הספקטרום

האם הביטוח הלאומי מעניק קצבת נכות עבור ילדה על הספקטרום האוטיסטי (תפקוד גבוה)? אם כן, מה הקריטריונים ומה התהליך? האם יש זכויות נוספות מבחינת מוסדות ממשלתיים? תודה.

אהרן עומר, 12/06/2017 , 4 תשובות

אהרן עומר


אמא שלי מספרת פרטים אישיים עליי לרופאה

היי, אני גלית, בת 22. יש לי שיתוק מוחין ואני עצמאית באופן חלקי אבל אמא שלי צריכה לעזור לי בכל מיני דברים. יש לי רופאה שמטפלת בי הרבה שנים והיא ואמא שלי חברות. שמעתי פעם שיחה שלהן ואמא שלי שיתפה אותה בכל מיני דברים אינטימיים עליי, ונדמה לי ששמעתי גם את הרופאה מספרת דברים. הן חברות טובות ואני לא יודעת איך להבהיר שאני לא אוהבת את זה ושיכבדו את הפרטיות שלי ואיך אני מוודאת שזה לא יקרה שוב. תודה

גלית 22, 11/06/2017 , 6 תשובות

גלית 22


עלות העסקת מטפל זר

האם מישהו כאן יכול להגיד או להעריך - מידע ובעיקר מניסיון אישי - מה עלות ההעסקה של עובד זר ומה כולל התשלום? ממה שקראתי ושמעתי זה עשוי להגיע ל-7000 ש"ח בחודש ויותר!

רווית17, 8/06/2017 , 3 תשובות

רווית17


רכישת כיסא גלגלים ממונע

ערב טוב, בעלי עבר אירוע מוחי והוא יזדקק כנראה לכיסא גלגלים ממונע. מה התהליך לרכישת כיסא כזה? למי פונים קודם? מה המחיר של כיסא כזה? כמה משתתף משרד הבריאות? כמה זמן לוקח התהליך כולו עד שיש לנו כיסא? תודה מראש!

אורנה אהרוני, 7/06/2017 , 3 תשובות

אורנה אהרוני


השתתפות משרד הבריאות במכשירי שמיעה

יש לי בת כבדת שמיעה וקיבלנו השתתפות ממשרד הבריאות ברכישת מכשירי שמיעה. האם ניתן לקבל השתתפות גם בעלות הסוללות מגוף כלשהו, נניח קופת חולים?

יונתן כ, 6/06/2017 , 2 תשובות

יונתן כ


עזרה

יצאתי עכשיו מדיור מוגן שממש לא התאים לי.. אפילו להפך.. הם רק החזירו אותי אחורה.. אני מחפשת אירגון שמכליל רק מתאמי טיפול, מה שאני צריכה זה מידע על הזכויות שלי וליווי במימושן קיים דבר כזה??

Maya Yitzhak, 5/06/2017 , 3 תשובות

Maya Yitzhak


למעלה