יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה


נושאים


שאלות ותשובות אחרונות:שאלה

שלום לכולם,אני מתמודד בן 26 ..קיבלתי ממשרד הבריאות סל שיקום שכולל חונכות והשלמת השכלה כרגע אני צריך מישהו/מישהי מתחום השיקום או ממערך בריאות הנפש שיעזור לי לטפל בענייני.. כמובן שזה באופן זמני..המטרה בלבקש היא שאני אלמד ואשכיל ממנו וגם הוא יכול לעזור לי לטפל בעניינים ובסופו של תהליך אוכל להיות עצמאי לגמריי ללא תלות אז חשבתי אולי יש לכם עצות לגביי נושא זה..ורציתי לשאול : הייתה לי עובדת סוציאלית בתחילת התהליך שעזרה לי לקבל את הסל שיקום..אני רוצה לקבוע איתה פגישה שתסייע לי בנושא זה ..ורציתי לשאול איך אוכל או למי לפנות כדי לקבל את הפגישה איתה? תודה לעוזרים .

אנונימי, 7/06/2018 , 4 תשובות

אנונימי


גבייה של הכנסות מחוק לרון

כמה זמן אחורה ביטוח לאומי רשאי לגבות על הכנסות במסגרת חוק לרון? האם אפשר לגבות רטרואקטיבית גם 3-4 שנים אחרי שנת העבודה?

דני גרמייז, 21/05/2018 , תשובה אחת

דני גרמייז


ייצוג משפטי

שלום לכולם. אני בן 25 מוכר בביטוח לאומי 100 אחוז נפשית ..חי מקצבה רציתי לשאול אם נגרם לי נזק בתחבורה ציבורית עקב נפילה האם בתור היותי נכה נפשית בביטוח לאומי או בתור אזרח מגיע לי ייעוץ/ייצוג/הכוונה/ליווי בתהליך המשפטי? אם כן ,האם תוכלו לכוון אותי לגוף המתאים ? תודה לעוזרים .

אנונימי, 17/04/2018 , 2 תשובות

אנונימי


טיפול סנסורי

אני מחפשת בירושלים מומחה לתחום הסנסורי על מנת לטפל בזוג בני 33-4

אמא של, 15/04/2018 , לא ניתנו תשובות לשאלה

אמא של


הדרכת הורים בשפת סימנים

הי, מחפשת עבור הורים חירשים מגדרה מדריכ/ת הורים שדובר את שפת הסימנים, אשמח לקבל הפניות של אנשי מקצוע/מטפלים רלוונטיים, תודה

שומעת הקול, 15/04/2018 , תשובה אחת

שומעת הקול


בני הבוגר עם תסמונת דאון, מראה סימנים של "דיכאון".

כיצ אפשר לקבל איבחון אמיתי מרופאים שיעשו איבחון ויבדקו מה גורם לשינוי במצבו, ולא רופא שמחליט ישר לתת כדורים פסיכוטים

מגי, 28/03/2018 , 3 תשובות

מגי


דחוף!נמצאים עם אחי עם הזיות קשות וחוסר יציבות נפשית

מה אני עושה על מנת שיקבל טיפול במידה והוא לא מודע למצבו וחא משתף פעולה.

Kobi, 24/03/2018 , 2 תשובות

Kobi


מיניות מתעוררת אצל בן 12

הבן שלי בן 12, יש לו שיתוק מוחין. הוא ילד מבריק, אבל זקוק לעזרה רבה בהתנהלות היומיומית, כולל ברחצה ובהלבשה, ולאחרונה אני קולט אצלו יותר ויותר סימנים של התבגרות מינית מבורכת, מה שמתבטא גם בגירוי מיני (ובשפת היום-יום: חרמנות...). אני מניח שזה מטריד אותו לא מעט או שזה יטריד אותו בקרוב. העובדה שקשה לו לטפל בעצמו או לגעת בעצמו בלי עזרה מאדם אחר כדי לפרוק את הגירוי (אני זוכר איך אני הייתי בגילו). אני יכול רק להניח שבמוקדם או במאוחר היתעורר בו הדחף לאונן, אם אין בו את הדחף כבר עכשיו, וקשה לי לדמיין סיטואציה שבה אני מדבר איתו על זה. איך מתייחסים לזה ומטפלים בעניין בצורה נכונה וראויה, בלי להביך אותו ואותי? תודה.

אייל א., 19/03/2018 , 2 תשובות

אייל א.


מיטה חשמלית

אני רוצה לקנות מיטה חשמלית זוגית, שיש בה גם מנגנון HI-LO (כלומר שהמיטה עצמה עולה מעלה ומטה, לא רק הראש או הרגליים). האם משרד הבריאות משתתף במימון?

משה 400, 13/03/2018 , 2 תשובות

משה 400


המלצות תזונה למאניה דיפרסיה?

שלום, רציתי לדעת האם אתן מכירות המלצות לגבי תזונה למאניה דיפרסיה? תודה מראש

טליתא קומי, 12/03/2018 , 2 תשובות

טליתא קומי


מין בבעלי מוגבלויות

אהלן, שמי אנטונלה בת 21 ובעלת מוגבלות פיזית הנקראת ספינה ביפידה. הייתי רוצה לדעת האם בדרך כלל לנשים בעלי מוגבלויות יש איזשהי בעיה בלקיים יחסי מין... התחלתי לצאת לא מזמן עם מישהו ובשלב כלשהו הייתי רוצה להגיע לשלב הזה. אני רגישה לחומר לטקס .. האם יש אמצעי מניעה שהם ללא החומר הזה? ושאלה לעתיד היותר רחוק- האם נשים שישלהן ספינה ביפידה יכולות ללדת ?

Anto, 27/02/2018 , 3 תשובות

Anto


מרפאה גינקולוגית נגישה

האם והיכן קיימות מרפאות נשים נגישות? מעבר לנגישות הבסיסית, אני מתכוונת גם לנגישות במובן של מעבר נוח מכיסא גלגלים לכיסא הבדיקה. וכמובן, נגישות אישית ואנושית.

איריס שוורץ, 26/02/2018 , תשובה אחת

איריס שוורץ


משקפיים לנפגעי נפש

ידוע לי שסבעבר הייתה חנות בת"א שעזרה בסבסוד משקפיים לנפגעי נפש, האם עדיין יש איזשהוא הסדר עם חנוטת כלשהיא, איפה? מה הטלפון? איך משיגים את המשקפיים? תודה

משה, 25/02/2018 , תשובה אחת

משה


חונך

איך אני משיג חונך לא דרך סל שיקום האתר לא שירותי אין טלפון ואין כתובת

Pandavatar, 22/02/2018 , 6 תשובות

Pandavatar


עזרה וליווי ביציאה מהבית

שלום רב בעקבות משבר שבו אני נמצאת בשנים האחרונות שהחריף מאוד מאז מות אימי אני מחפשת עזרה בלצאת מהבית. מישהי שיכולה לבוא כמה פעמים בשבוע עם רכב ולסייע לי בנסיעות לא ארוכות באזור תל אביב. לרוב נסיעות לצורך הנסיעה ולעיתים לסידורים קטנים. עצם היציאה הזו עם רכב מאוד עוזרת לי להרגיש יותר טוב. אני מאוד משתדלת לעשות זאת בעצמי אך לצערי אין לי כוחות לכך. האם מכירים מישהי כזו או יכולים להפנות לגורם שיכול לעזור ? מחפשת מזה זמן אך ללא הצלחה. אולי אם יש כאן מישהי באזור תל אביב שגם היא מחפשת מעט לצאת ויש לה רכב זה יכול להסתדר. כמובן שחשוב שגם יהיה נעים . אשמח לכל עזרה או רעיון. תודה.

איריס, 11/02/2018 , תשובה אחת

איריס


אפליקציה לפתיחת דלת אינטרקום בבניין

אני גר בבניין משותף עם דלת אינטרקום עם קודן. מאחר שאני בכיסא גלגלים וגם עם מוגבלות בידיים, אני מתקשה להקליד את הקוד של האינטרקום ואני זקוק לכך שמישהו ירד ויפתח עבורי את הדלת. האם יש איזשהו כלי או אפליקציה המאפשרת לפתוח את הדלת באמצעות הטלפון? חשוב שזה יהיה נמנגנון שלא רק משחרר את הנעילה אלא גם פותח את הדלת בפועל. תודה.

דן יצחק, אתמול 11:11 , 4 תשובות

דן יצחק


שאלה לגבי זכאות לשר"מ

אני סובל מהפרעה סכיזואפקטית יש לי 50% נכות רפואית ו100% אי כושר לצמיתה. היו לי מספר מחשבות על התאבדות והמון בעיות של תוקפנות ומריבות עם אנשים. האם אני יכול להגיש בקשה לועדה לשירותים מיוחדים בביטוח לאומי או שרק מי שיש לו 60% ומעלה של נכות רפואית יוכל לעבור ועדה לשר"מ? תודה

Shushu, 18/01/2018 , תשובה אחת

Shushu


לגביי מענק כספי

שלום יש לי נכות 100 אחוז נפשי כרגע נמצא בסל שיקום של משרד הבריאות ניתן לי חונכות ולימודים רציתי לשאול האם אני זכאי למענק/עזרה כספית מביטוח לאומי/ או משרד הבריאות ?קראתי ולא בדיוק הבנתי שיש עזרה כספית או מענק כספי באתר של ביטוח לאומי למי שמשתקם או בלימודים בנוסף לסיוע פרטני של משרד הבריאות שניתן כל 5 שנים אני מקבל קצבה מביטוח לאומי אשמח להסבר .תודה .

אנונימי, 3/01/2018 , 5 תשובות

אנונימי


תאונת דרכים-אשה עם פיגור שכלי

אחותי בת 49 סובלת מפיגור שכלי נפגעה היום כהולכת רגל בתאונה, מה ההליכים במקרה כזה? כאשר הנהג טוען שלא פגע בה אלא היא מעדה מהמדרכה אשמח לעצה מבעלי נסיון תודה

עדן, 31/12/2017 , 2 תשובות

עדן
התמודדות עם בעיה נפשית של אמא שלי

שלום, לי יש אמא שיש לה 100 אחוז נפשית עקב אשפוז כפוי בבית חולים לנפש לפני כ13 שנה. לאמי יש מרשם לקבל זריקה כל שבועיים בקופת חולים , אותו היא הייתה מקבלת כמה שנים. לפני 8 חודש החליטה אמא שלי להפסיק לקחת את הזריקות בבת אחת עקב כל מיני מאמרים שהיא קראה באינטרנט - הדבר התבטא בהתפטרות מהעבודה וכשכיבה במיטה בחושך במשך כמה שבועות ולאחר מכן עבר להתקפי זעם ולחוסר תפקוד בבית. נעשתה הודעה למוסדות,שם הודיעו לי שאמא שלי לא זכאית לאשפוז כפוי או לקבלת תרופות בכוח עקב העובדה שהיא לא פוגעת בעצמה או בסביבה למרות שהיו התקפי זעם שהיו מלווים בזריקת חפצים בבית. כל המוסדות שפניתי אליהם - קופת חולים,משרד הרווחה,משרד בריאות הנפש ומשטרת ישראל מעדיפות לא לעזור לי לבעיה - כרגע אבא שלי ואני עזבנו את הבית עקב המצב שם אמא שלי נשארה לבד - אבא שלי פתח בתהליך גירושים ואני מבקר כל כמה ימים את הבית שם אני לא מוצא שום שיפור במצב שלה שכולל שכיבה במיטה ואי דאגה לעצמה שזה קניית אוכל ותשלום חשבונות. השאלה - איך אני ממשיך הלאה עכשיו? תודה על היעוץ.

Dima12, 21/12/2017 , 7 תשובות

Dima12


טיפול בבית

האם קיים טיפול נפשי בבית במטופל בהסדר עם כללית מושלם?

ע.ד., 13/12/2017 , 3 תשובות

ע.ד.


מסגרות שיקום בקהילה

אני סטודנטית לריפוי בעיסוק . במהלך ההכשרה הקלינית שלי במחלקת נוער במרכז לבריאות הנפש. נוכחתי לראות כי ישנה אוכלוסיה שנופלת בין הכיסאות כאשר מדובר על שיקום בקהילה. נערים בגלאי 17-18 אשר לא נכללים בסל שיקום עקב גילם ומאידך מיצו את המסגרות החינוכיות. האם יש תקוה לנערים אלו, היוצאים אל הקהילה ללא מסגרת מותאמת? מה ניתן להציע לנערים אלו?

חני, 8/12/2017 , 5 תשובות

חני


זכאות עובד שכיר לימי מחלה

עובדת שכירה שחברתה הגרה איתה באותה הדירה וחולה בסרטן האם החברה זכאית לימי מחלה בגין העדרות מעבודתה לטיפול בחברתה

זכריה, 3/12/2017 , תשובה אחת

זכריה


זכאות עובד שכיר לימי מחלה

עובדת שכירה שחברתה הגרה איתה באותה הדירה וחולה בסרטן האם החברה זכאית לימי מחלה בגין העדרות מעבודתה לטיפול בחברתה

זכריה, 3/12/2017 , לא ניתנו תשובות לשאלה

זכריה


למעלה