יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה


נושאים


שאלות ותשובות אחרונות:רופא אמון של משרד הרווחה

אשמח לדעת בבקשה כנושאת תעודת עיוור/לקוי ראייה לצמיתות,כמה זמן לוקחת קביעה של רופא אמון לגביי זכאות לדמי ליווי? חצי שנה זה תקין?

שושי, 30/07/2018 , תשובה אחת

שושי


מה הזכויות לבעלי אספרגר???

שלום לכולם, אני בעל תסמונת אספרגר דיסלקציה קשב וריכוז. בנוסף עברתי התעללות מינית בגיל צעיר. הגשתי בקשהת נכות לביטוח לאומי והם דחו אותה. הם לא קראו לי לוועדה לא התייחסו לכל הבעיות שלי. ברגע שהם ראו שאני עובד ומרוויח שכר קצת מעל המינימום הם דחו את התביעה. אשמח לדעת מה הזכויות שלי? אני לא רוצה לשבת בבית כדי לקבל קצבה והכרה שאני נכה. אני רוצה לעבוד ולהיות עצמאי לא להיות לנטל. אשמח לעזרה.

Tom, 28/07/2018 , תשובה אחת

Tom


דיון/שאלה למומחים ולמתמודדים

שלום לכולם ! השאלה היא כזאת- מהם הדברים שצריך/כדאי לעשות /לא לעשות כדי להירפא או להמעיט מהמחלה הנפשית ולחיות חיים מאושרים ושמחים לדעתכם ?

אנונימי, 28/07/2018 , 7 תשובות

אנונימי


נסיעה לגרמניה עם העובד הזר

האם מישהו נסע עם עובד זר לגרמניה והוציא עבורו ויזה בשגרירות? אשמח להתייעץ ולברר מידע.

דני גרמייז, 24/07/2018 , תשובה אחת

דני גרמייז


שלילה/קיצוץ זכויות קצבת ניידות

אחי הוא נכה שנוהג על רכב מותאם (ואן כם ג'ויסטיק) ומקבל קצבת ניידות. בעקבות החמרה במצבו הוא היה מושבת מנהיגה במשך חצי שנה ורישיון הנהיגה שלו הותלה. האם ביטוח לאומי יכול לקצץ לו את קיצבת הניידות? ואם כן, האם זה יכול להיות גם רטרואקטיבי לכל תקופת ההחמרה?

ציון 17, 16/07/2018 , תשובה אחת

ציון 17


פטור מתשלומים בקופת חולים לחולי אלצהיימר

שלום, אמרו לי שלחולי אלצהיימר מגיע פטור מתשלום על ביקור אצל רופאים (אמר האורתופד שהלכנו אליו). לא מצאתי על זה מידע בכלל - באתר של משרד הבריאות מופיע רק שלמקבלי קצבאות נכות יש פטורים. האם לחולת אלצהיימר בת 72, מקבלת חוק סיעוד אבל לא היתה לה שום מגבלה לפני גיל הפנסיה, מגיעה הנחה כלשהי בקופה? הנחה כזאת תעזור לה מאוד. אודה לתשובתכם.

נטע א., 21/06/2018 , תשובה אחת

נטע א.


הצעת הרצאה. סיפור חיים בנושא בריאות הנפש

שלום לכם. שמי רבקה נעים. נירשמתי לאתר במטרה להציע את עצמי עם הרצאת סיפור חיים מטלטל בנושא בריאות הנפש עם טיפים אופטימיים. אינני יודעת אם זה המקום אבל מנסה. לאחרונה בעקבות ספר שכתבתי אני יוצאת בסיפור חיי בנושא. האחרון שהרצאתי היה בפורום יום עיון בנושא בריאות הנפש לאחים והאחיות מכל מחלקות בית החולים בלינסון. אני אישה בת 67 סבתא ואמא לילדים. מגים 17 ועד גיל 40 + עברתי מסכת טיפולים אשפוזים רבים. עד שבגיל למעלה מ40 בהמלצה של ע. סוציאלית קלינית שהתעקשה מול מנהל המחלקה שבה אושפזתי שהאבחנה שלי סכיזופרניה שגויה. מאז הופסקו כל הטיפולים והכדורים וחזרתי לעצמי. מתפקדת כאחת האדם. כל זאת תיעדתי בספר שנקרא החלטתי להיות מאושרת. והיום בעקבותיו אני עומדת על במות נטולת סטיגמות ומספרת היכן הייתי והיכן אני היום. האם ישנה אפשרות דרככם להגיע או להציע לי ו להציע פורומים ומקומות מתאימים היכן להעביר את הסיפור שלי? אשמח לתשותכם רבקה נעים

Rivka Naim, 20/06/2018 , 4 תשובות

Rivka Naim


זכויות בדיור לנכים

האם מעבר לסיוע בשכר דירה ודירות נ"ר, יש הטבות שמגיעות לאנשים עם מוגבלות פיזית בכיסא גלגלים? משרד הבריאות, משרד השיכון וכו'? האם יש מענקים או הלוואות לנכים לצורך רכישת דירה? תודה.

אורית ש., 13/06/2018 , 2 תשובות

אורית ש.


שאלה

שלום לכולם,אני מתמודד בן 26 ..קיבלתי ממשרד הבריאות סל שיקום שכולל חונכות והשלמת השכלה כרגע אני צריך מישהו/מישהי מתחום השיקום או ממערך בריאות הנפש שיעזור לי לטפל בענייני.. כמובן שזה באופן זמני..המטרה בלבקש היא שאני אלמד ואשכיל ממנו וגם הוא יכול לעזור לי לטפל בעניינים ובסופו של תהליך אוכל להיות עצמאי לגמריי ללא תלות אז חשבתי אולי יש לכם עצות לגביי נושא זה..ורציתי לשאול : הייתה לי עובדת סוציאלית בתחילת התהליך שעזרה לי לקבל את הסל שיקום..אני רוצה לקבוע איתה פגישה שתסייע לי בנושא זה ..ורציתי לשאול איך אוכל או למי לפנות כדי לקבל את הפגישה איתה? תודה לעוזרים .

אנונימי, 7/06/2018 , 4 תשובות

אנונימי


גבייה של הכנסות מחוק לרון

כמה זמן אחורה ביטוח לאומי רשאי לגבות על הכנסות במסגרת חוק לרון? האם אפשר לגבות רטרואקטיבית גם 3-4 שנים אחרי שנת העבודה?

דני גרמייז, 21/05/2018 , תשובה אחת

דני גרמייז


ייצוג משפטי

שלום לכולם. אני בן 25 מוכר בביטוח לאומי 100 אחוז נפשית ..חי מקצבה רציתי לשאול אם נגרם לי נזק בתחבורה ציבורית עקב נפילה האם בתור היותי נכה נפשית בביטוח לאומי או בתור אזרח מגיע לי ייעוץ/ייצוג/הכוונה/ליווי בתהליך המשפטי? אם כן ,האם תוכלו לכוון אותי לגוף המתאים ? תודה לעוזרים .

אנונימי, 17/04/2018 , 2 תשובות

אנונימי


טיפול סנסורי

אני מחפשת בירושלים מומחה לתחום הסנסורי על מנת לטפל בזוג בני 33-4

אמא של, 15/04/2018 , לא ניתנו תשובות לשאלה

אמא של


הדרכת הורים בשפת סימנים

הי, מחפשת עבור הורים חירשים מגדרה מדריכ/ת הורים שדובר את שפת הסימנים, אשמח לקבל הפניות של אנשי מקצוע/מטפלים רלוונטיים, תודה

שומעת הקול, 15/04/2018 , תשובה אחת

שומעת הקול


בני הבוגר עם תסמונת דאון, מראה סימנים של "דיכאון".

כיצ אפשר לקבל איבחון אמיתי מרופאים שיעשו איבחון ויבדקו מה גורם לשינוי במצבו, ולא רופא שמחליט ישר לתת כדורים פסיכוטים

מגי, 28/03/2018 , 3 תשובות

מגי


דחוף!נמצאים עם אחי עם הזיות קשות וחוסר יציבות נפשית

מה אני עושה על מנת שיקבל טיפול במידה והוא לא מודע למצבו וחא משתף פעולה.

Kobi, 24/03/2018 , 2 תשובות

Kobi


מיניות מתעוררת אצל בן 12

הבן שלי בן 12, יש לו שיתוק מוחין. הוא ילד מבריק, אבל זקוק לעזרה רבה בהתנהלות היומיומית, כולל ברחצה ובהלבשה, ולאחרונה אני קולט אצלו יותר ויותר סימנים של התבגרות מינית מבורכת, מה שמתבטא גם בגירוי מיני (ובשפת היום-יום: חרמנות...). אני מניח שזה מטריד אותו לא מעט או שזה יטריד אותו בקרוב. העובדה שקשה לו לטפל בעצמו או לגעת בעצמו בלי עזרה מאדם אחר כדי לפרוק את הגירוי (אני זוכר איך אני הייתי בגילו). אני יכול רק להניח שבמוקדם או במאוחר היתעורר בו הדחף לאונן, אם אין בו את הדחף כבר עכשיו, וקשה לי לדמיין סיטואציה שבה אני מדבר איתו על זה. איך מתייחסים לזה ומטפלים בעניין בצורה נכונה וראויה, בלי להביך אותו ואותי? תודה.

אייל א., 19/03/2018 , 2 תשובות

אייל א.


מיטה חשמלית

אני רוצה לקנות מיטה חשמלית זוגית, שיש בה גם מנגנון HI-LO (כלומר שהמיטה עצמה עולה מעלה ומטה, לא רק הראש או הרגליים). האם משרד הבריאות משתתף במימון?

משה 400, 13/03/2018 , 2 תשובות

משה 400


המלצות תזונה למאניה דיפרסיה?

שלום, רציתי לדעת האם אתן מכירות המלצות לגבי תזונה למאניה דיפרסיה? תודה מראש

טליתא קומי, 12/03/2018 , 2 תשובות

טליתא קומי


מין בבעלי מוגבלויות

אהלן, שמי אנטונלה בת 21 ובעלת מוגבלות פיזית הנקראת ספינה ביפידה. הייתי רוצה לדעת האם בדרך כלל לנשים בעלי מוגבלויות יש איזשהי בעיה בלקיים יחסי מין... התחלתי לצאת לא מזמן עם מישהו ובשלב כלשהו הייתי רוצה להגיע לשלב הזה. אני רגישה לחומר לטקס .. האם יש אמצעי מניעה שהם ללא החומר הזה? ושאלה לעתיד היותר רחוק- האם נשים שישלהן ספינה ביפידה יכולות ללדת ?

Anto, 27/02/2018 , 3 תשובות

Anto


מרפאה גינקולוגית נגישה

האם והיכן קיימות מרפאות נשים נגישות? מעבר לנגישות הבסיסית, אני מתכוונת גם לנגישות במובן של מעבר נוח מכיסא גלגלים לכיסא הבדיקה. וכמובן, נגישות אישית ואנושית.

איריס שוורץ, 26/02/2018 , תשובה אחת

איריס שוורץ


משקפיים לנפגעי נפש

ידוע לי שסבעבר הייתה חנות בת"א שעזרה בסבסוד משקפיים לנפגעי נפש, האם עדיין יש איזשהוא הסדר עם חנוטת כלשהיא, איפה? מה הטלפון? איך משיגים את המשקפיים? תודה

משה, 25/02/2018 , תשובה אחת

משה


חונך

איך אני משיג חונך לא דרך סל שיקום האתר לא שירותי אין טלפון ואין כתובת

Pandavatar, 22/02/2018 , 6 תשובות

Pandavatar


עזרה וליווי ביציאה מהבית

שלום רב בעקבות משבר שבו אני נמצאת בשנים האחרונות שהחריף מאוד מאז מות אימי אני מחפשת עזרה בלצאת מהבית. מישהי שיכולה לבוא כמה פעמים בשבוע עם רכב ולסייע לי בנסיעות לא ארוכות באזור תל אביב. לרוב נסיעות לצורך הנסיעה ולעיתים לסידורים קטנים. עצם היציאה הזו עם רכב מאוד עוזרת לי להרגיש יותר טוב. אני מאוד משתדלת לעשות זאת בעצמי אך לצערי אין לי כוחות לכך. האם מכירים מישהי כזו או יכולים להפנות לגורם שיכול לעזור ? מחפשת מזה זמן אך ללא הצלחה. אולי אם יש כאן מישהי באזור תל אביב שגם היא מחפשת מעט לצאת ויש לה רכב זה יכול להסתדר. כמובן שחשוב שגם יהיה נעים . אשמח לכל עזרה או רעיון. תודה.

איריס, 11/02/2018 , תשובה אחת

איריס


אפליקציה לפתיחת דלת אינטרקום בבניין

אני גר בבניין משותף עם דלת אינטרקום עם קודן. מאחר שאני בכיסא גלגלים וגם עם מוגבלות בידיים, אני מתקשה להקליד את הקוד של האינטרקום ואני זקוק לכך שמישהו ירד ויפתח עבורי את הדלת. האם יש איזשהו כלי או אפליקציה המאפשרת לפתוח את הדלת באמצעות הטלפון? חשוב שזה יהיה נמנגנון שלא רק משחרר את הנעילה אלא גם פותח את הדלת בפועל. תודה.

דן יצחק, 22/01/2018 , 4 תשובות

דן יצחק


שאלה לגבי זכאות לשר"מ

אני סובל מהפרעה סכיזואפקטית יש לי 50% נכות רפואית ו100% אי כושר לצמיתה. היו לי מספר מחשבות על התאבדות והמון בעיות של תוקפנות ומריבות עם אנשים. האם אני יכול להגיש בקשה לועדה לשירותים מיוחדים בביטוח לאומי או שרק מי שיש לו 60% ומעלה של נכות רפואית יוכל לעבור ועדה לשר"מ? תודה

Shushu, 18/01/2018 , תשובה אחת

Shushu


למעלה