יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה


נושאים


שאלות ותשובות אחרונות:זכאות עובד שכיר לימי מחלה

עובדת שכירה שחברתה הגרה איתה באותה הדירה וחולה בסרטן האם החברה זכאית לימי מחלה בגין העדרות מעבודתה לטיפול בחברתה

זכריה, 3/12/2017 , תשובה אחת

זכריה


זכאות עובד שכיר לימי מחלה

עובדת שכירה שחברתה הגרה איתה באותה הדירה וחולה בסרטן האם החברה זכאית לימי מחלה בגין העדרות מעבודתה לטיפול בחברתה

זכריה, 3/12/2017 , לא ניתנו תשובות לשאלה

זכריה


החלטה על פרידה מחברה

שלום רב אני בן 41 גר 10 שנים עם בת זוג , כרגע מתלבט האם להיפרד ממנה כי אני מרגיש שמיציתי את הזוגיות אתה אני לא יודע איך לעשות את בצורה שלא פוגעת . אשמח לעצות . תודה

סימון קיפניס, 7/11/2017 , 4 תשובות

סימון קיפניס


יש לי בעיה שקשורה לזוגיות

יש לי מגבלה קלה ברגל וביד ימין משהו שלא מפריע לי ביום יום.מצד אחד נשים רגילות קשה לי להכיר בגלל מגבלה.וגם נשים עם מגבלות קשות יותר לא מתאימות לי.אך אתם יכולים לעזור לי?

רנוש, 5/11/2017 , תשובה אחת

רנוש


תוכניות לחקר ולימודי מוגבלות

שלום רב, האם יש מקומות ומוסדות בארץ עם תוכניות ללימודי מוגבלות מהצד האקדמי? - תואר ראשון/שני ו/או לימודי תעודה. ידוע לי שיש תוכנית באוניברסיטה העברית. האם יש עוד כאלה? תודה מראש

עמית כהן, 24/10/2017 , 2 תשובות

עמית כהן


בתי כנסת נגישים

האם יש מקום שמרכז מידע בנוגע לבתי כנסת נגישים ביום הכיפורים? אני מתגורר ברמת גן, אך יש לי עוד חברים עם מוגבלות המעוניינים להתפלל בבתי כנסת וזקוקים למידע הזה.

מנחם , 25/09/2017 , 2 תשובות

מנחם


זכויות והקלות לבעיות קשב ואריכוז באוניברסיטה

האם ישנן הקלות למי שמתמודד עם קשב וריכוז בעת הלימודים והבחינות באוניברסיטה? יש משהו שתקף לכל המוסדות, או שכל אוניברסיטה ומכללה קובעת את ההקלות שלה?

שמרית, 12/09/2017 , לא ניתנו תשובות לשאלה

שמרית


אייפד לתקשורת חלופית

הבנתי שילדים ונערים על הספקטרום יכולים לעתים לתקשר בעזרת אייפד. האם יש חשיבות לכך שזה יהיה אייפד של אפל (למשל, אם יש אפליקציות או טכנולוגיות ייחודיות לו) או שכל טאבלט יכול להועיל כאן? תודה

נורית 55, 8/09/2017 , 5 תשובות

נורית 55


אוזניות למכשיירי שמיעה

האוזנייה שלי נשברה, זקוקה לתחליף בדחיפות בשל בסיעה. האם יש מקום שעושה אוזניות בזמן קצר של פחות משבוע ?

Curator, 29/08/2017 , תשובה אחת

Curator


ספרים קוליים

היכן ניתן להשיג ספרים קוליים? גם בעברית וגם באנגלית. אני אוהבת מאוד ספרות ומחפשת מאגר של ספרים קוליים כיוון שהראייה שלי מידרדרת לאחרונה.

שלומית כ., 28/08/2017 , 4 תשובות

שלומית כ.


התאמת כיסא רחצה לבית

בעלי זקוק לכיסא רחצה לשימוש בשירותים ובמקלחת. מה הפרוצדורה לרכישה/קבלה של כיסא כזה ממשרד הבריאות?

אירית3, 23/08/2017 , תשובה אחת

אירית3


לימודים במסגרת סל שיקום

אני סובלת ממניה דפרסיה מקבלת קיצבת נכות 100% 40% שלוש שנים עדיין אין לי סל שיקום בגלל הבנזודיאזפינים שאתם אני פעם לוקחת פעם לא. אני רוצה לשפר בגרות חסרים לי לשון ואנגלית צריכה את העזרה של שיקום אבל אין למי לפנות. מה עושים? איך אני מקבלת מימון לימודים?

Angi, 22/08/2017 , 4 תשובות

Angi


הסעות לכיסא גלגלים

שלום רב, מלבד יד שרה ועזר מציון, האם ישנם גופים נוספים המסיעים בחינם או בתשלום סמלי אנשים בכיסאות גלגלים?

ירון ש., 21/08/2017 , 5 תשובות

ירון ש.


נתקלתי ביחס מזלזל מצד בכיר במכללה שבה אני לומדת

הבכיר ידע על המצב הנפשי שלי ובחר ללעוג עליו ולתקוף אותי על מצבי הנפשי והאישי. יש לציין שלא הייתה שום התגרות מצידי. האם מבחינה משפטית יש תוקף לטענה שלי נגדו?

kol, 8/08/2017 , תשובה אחת

kol


בטוח סיעודי למתמודדים

בני מתמודד עם בעיה נפשית. אני מנסה לעשות לו "בטוח סעודי" הן באופן פרטי והן בקופ"ח. ללא הצלחה. האם ידוע מה ניתן לעשות ? תודה

jd, 2/08/2017 , 3 תשובות

jd


בטוח סעודי למתמודדים

בני מתמודד עם בעיה נפשית. אני מנסה לעשות לו "בטוח סעודי" הן באופן פרטי והן בקופ"ח. ללא הצלחה. האם ידוע לכם מה ניתן לעשות ? תודה

jd, 2/08/2017 , לא ניתנו תשובות לשאלה

jd


התמודדות עם תגובות של ילדים למוגבלות של הבת שלי

ילדים לועגים לבת שלי בגלל השתל וצורת הדיבור שלה, והיא כמובן מרגישה דחויה. ברור לי שהרבה מזה ניתן לשפר באמצעות יצירת מודעות. אני רוצה למצוא דרך נעימה להעלות את הנושא בכיתה על מנת לשנות את הדינמיקה. מה כדאי לי לעשות?

ירון ש., 30/07/2017 , 9 תשובות

ירון ש.


מחפש פסיכאטר משפטי

מעוניין לבדוק התדרדרות מצבי הנפשי מאז הופסק הטיפול הכפויי שכפה עלי פסיכאטר מחוזי .. וזאת כדי להגיש תביעה אזרחית לפיצויים ..יש לציין שאני גר באילת ומצבי הכלכלי מאוד לחוץ.. מוכן לשלם כל סכום שיהיה בתשלומים חודשיים

מתוך האפלה, 26/07/2017 , לא ניתנו תשובות לשאלה

מתוך האפלה


כיסא גלגלים

שאלה שנשלחה על ידי חבר באתר: אחי זקוק לכסא גלגלים חדש. נמצא בדיור חוץ ביתי. קיבלנו תשובה שלא ניתן לקבל כסא חדש מכיוון שלא יצא מכרז במשרד הרווחה כבר יותר משנה. כלומר כבר כשנה אף אחד בארץ לא יכול לקבל כסא גלגלים אלא אם מדובר בחירום. איך זה יכול להיות? מה ניתן לעשות? האם ניתן לזרז את התהליך? כיצד לא קמה צעקה גדולה?

דני גרמייז, 24/07/2017 , 3 תשובות

דני גרמייז


מסורב טיפול

שלום אני נכה 105% פיזית ובתהליך קבלת נכות נפשית ( פוסט טראומה קשה ) מנסה במשך השנים לקבל טיפול מתאים במרפאה לבריאות הנפש בעירי ללא הצלחה.. למרות שהפסיכאטר המחוזי חתום על הפוסט טראומה הוא מסרב להגיש לי טיפול.. עכב התנהגותו הבלתי מקצועית מצבי החמיר עד מאוד.. כל תלונותיי שהוגשו לתלונות הציבור לשר הבריאות ולכל מי שקשור לבריאות הנפש ולמשרד הבריאות עצמו .מאז הוגשו התלונות לפני ככמה חודשים אני נשאר ללא טיפול כשמצבי מתדרדר עד כדי איבוד אמוני במערכת כולה.. חוסר הטיפול גרם וגורם לנזקים חברתיים אישיים ופיזיים.. מה עלי לעשות כדי לקבל טיפול ככל האדם...?

מתוך האפלה, 19/07/2017 , 2 תשובות

מתוך האפלה


שאלה בנוגע למין...

זה קצת מביך לשאול אבל אשאל ככה: איפה אפשר לקבל מידע ולקנות צעצועי מין שמותאמים לנכים? אני והבן זוג שלי (שנינו נכים) קצת מתקשים עם הקטע הטכני של המין וחשוב לנו בכל זאת להנות ולנסות דברים אחרים במיטה, למרות המוגבלות שלנו. עם מי אפשר להתייעץ בעניין? תודה.

מיטל 345, 18/07/2017 , 7 תשובות

מיטל 345


פעילויות ספורט לילדה עם מוגבלות

שלום רב, מבקשת המלצות והפניות לפעילויות ספורטיביות-חברתיות שיכולות להועיל לבתי (בת תשע) שנולדה עם שיתוק מוחין ומתניידת עם הליכון. היא אוהבת לרקוד ולשחות, ואנו מתגוררים במרכז הארץ. חשובה לנו האווירה החברתית התומכת לא פחות מהספורטיבית. תודה!

ravit, 10/07/2017 , תשובה אחת

ravit


מכשירים ואפליקציות לכבדי ראייה

שלום לכולם, אבא שלי הוא כבד ראייה, בעל הבנה סבירה במוצרי טכנולוגיה. לאחרונה הראייה הידרדרה עוד קצת. האם יש מכשירי טלפון שמניסיון של חברי האתר הם יותר נוחים ונגישים? אלו אפליקציות יכולות להועיל ולסייע בהתנהלות יומיומית עם הטלפון?

יוני א., 7/07/2017 , 3 תשובות

יוני א.


זכאות הורי נטול יכולת לנקודות זיכוי במס הכנסה

האם הזכאות של הורים לבגירים עם נכות נפשית מעל גיל 18 ל-2 נק' זיכויי במס הכנסה תקפה רק לאחר שנקבע ע"י ביטוח לאומי "אי כושר השתכרות" לצמיתות ? איזה הקלות להורים קיימות בתקופה בה "אי כושר השתכרות" היא זמנית ?

מערכת ממ"נ, 5/07/2017 , תשובה אחת

מערכת ממ“נ


הלוואה עומדת לרכישת רכב

מה פירוש המונח "הלוואה עומדת"? האם זה אומר שלא מחזירים או שמחזירים בלי ריבית?

משה 40, 2/07/2017 , 2 תשובות

משה 40


למעלה