יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה


נושאים


שאלות ותשובות אחרונות:נכות נפשית וסל שיקום

שלום, בני בן ה 29 קיבל בשבוע שעבר אישור נכות מבטלא. (40% וכן 100% אובדן כושר השתכרות למשך שנה). אנו נתחיל בקרוב בהגשת בקשה לקבלת סל שיקום בנושא תעסוקה ודיור. הבנתי שזה תהליך שיכול לקחת מספר חודשים. האם כדאי לפנות לגורמים פרטיים המציעים שירותי השמה ותעסוקה או לחכות לקבלת סל השיקום ולעבוד עם הגורמים המוסמכים בלבד. לתשבותכם, אודה.

הדס, 25/03/2019 , 5 תשובות

הדס


האם שמעתם על טיפול בגרמניה לילד ASD

האם שמעתם על טיפול בגרמניה לילד ASD.

חנה, 5/03/2019 , תשובה אחת

חנה


מורים לנהיגה על רכב נכים

מלבד רכב הלימוד של ביטוח לאומי, היכן ניתן למצוא מורה לנהיגה על ג'ויסטיק? אני גרה במרכז.

רחל לוי, 21/02/2019 , תשובה אחת

רחל לוי


סל שיקום..ליווי וכל מה שקשור

אני נכה 70 אחוז רפואית נפשית. מב.לאומי. ומאוד כועס ומאוכזב שאף אחד לא נרתם לעזור!!! הגשתי בקשה לבריאות הנפש ואף פסיכיאטר ראה אותי ודבר לא התקדם מאז!!!

Lidor, 11/02/2019 , 3 תשובות

Lidor


קבלת ילדה למעון

היי אני אמא עובדת ובעלי לא עובד והמעון אמר שלא יקבלו את הילדה למעון עכשיו אני גרה אצל חמותי והיא צריכה לעבור ניתוח מה אני צריכ לעשות ?

Liraz120997, 30/01/2019 , לא ניתנו תשובות לשאלה

Liraz120997


החלפת כיסא גלגלים

כיסא הגלגלים הממונע שלי הוא ישן. בכל כמה שנים ניתן להחליף אותו? מה התהליך לרכישת כיסא חדש? תודה. מה עושים עם הכיסא הישן?

יצחק 17, 18/01/2019 , תשובה אחת

יצחק 17


שימוש בשירותים בזמן טיסה

מה עושה אדם שלרוב מתנייד בכיסא גלגלים כשהוא במטוס וצריך להגיע לשירותים (לא פיפי)? יש פתרון?

יובל ש, 17/01/2019 , לא ניתנו תשובות לשאלה

יובל ש


הפחתת קיצבת הנכות בזמן אישפוז פסיכיאטרי

באיזה תנאים יכול הביטוח הלאומי להפחית מסכום קיצבת הנכות החודשית בזמן אישפוזו של מקבל הקיצבה?

אבי אלבום, 9/01/2019 , תשובה אחת

אבי אלבום


פסיכולוג/ית דובר/ת שפת הסימנים

האם יש בנמצא בארץ פסיכולוג.ית שדובר.ת שפת הסימנים? איך אדם חירש כול לקבל טיפול פסיכולוגי המתאים לו?

יואבי, 31/12/2018 , 7 תשובות

יואבי


שאלה בנוגע לתעסוקה

שלום,יש לי חבר בוגר תואר ראשון B.A בפסיכולוגיה+מאסטר NLP בהסמכה אמריקאית יש לו ניסיון רב בליווי וחניכה למתמודדים +הנחייה למצוינות +הרצאות בנושא מוח זיכרון וכו' -בנאדם מוכשר ומקצועי מאוד הוא מעוניין לחנוך חניכה פרטית ולקבל תלוש משכורת(ללא הוצאת חשבונית,וללא מחברה מעסיקה) -האם ישנה אפשרות כזאת?האם מוכר לכם ?האם תוכלו להפנות למקום הנדרש? +האם יש דברים שעליו לדעת ? האם משפחת המתמודד יכולה להוציא תלוש ? האם זה דבר מוכר? +אשמח לכל פתרון או הצעה

משה, 16/12/2018 , תשובה אחת

משה


אבחון האספרגר

שלום! לפני כמה חודשים הפסיכיאטרית שלי המליצה לי לעשות אבחון לתסמונת האספרגר כי על סמך כמה פגישות ומה שתיארתי לה היא חושבת שזה מה שיש לי וגם על סמך מה שקראתי באינטרנט זה מתאר אותי,העניין שאני לא יודעת איפה לעשות את האבחון כי הפסיכיאטרית שלחה אותי לרווחה ושם אמרו לי שהם לא מממנים אבחונים ובאופן פרטי זה נורא יקר. אני לא יודעת מה לעשות. אני צריכה אבחנה מדויקת כדי שאקבל שירותים וטיפול מתאים,אני ממש זקוקה לזה,אשמח אם תעזרו לי.

אני, 14/12/2018 , תשובה אחת

אני


מענק עבודה

שלום רב, אני רואה לאחרונה פרסומים בנוגע למענק עבודה. האם נכים זכאים למענק עבודה? אם כן, באלו סכומים מדובר וכיצד מקבלים את המענק?

משה77, 13/12/2018 , לא ניתנו תשובות לשאלה

משה77


עזרה בקהילה

שלום, שמי אמנון, נכה CP, בן 43 גר עם עובד זר, לבד. לרוב אני מסתדר לבדי, אך יש מקרים שבהם אני זקוק לעזרה, שהעובד הזר אינו יכול לספק. לדוגמה: הליכון שנשבר ואני צריך להגיע למסגר; או יש צורך לסדר עניינים במשרד ממשלתי כלשהו, וכו'. האם יש ארגון שיכול לעזור במקרים כאלה, גוף התנדבותי, או בתשלום, שאפשר לפנות אליו, והוא ישלח מתנדב?

אמנון, 25/11/2018 , 2 תשובות

אמנון


זקוקה להכוונה

שלום, שמי גלית ואני סטודנטית לתואר שני בחינוך מיוחד, בחרתי פרוייקט בנושא חוויית הזוגיות עם אדם נכה. (אני נשואה לנכה קטוע רגל וptsd). אשמח להכוונה/הפנייה למאמרים/ספרים/כל מידע כתוב ורלוונטי. תודה

גלית, 24/11/2018 , 2 תשובות

גלית


סל שיקום שלא מתממש כראוי

בני קיבל באשפוז סל שיקום שכולל דיור מוגן (תחלואה כפולה) למשך חצי שנה, שהיה אמור להתחיל עם צאתו מהאשפוז. במשך 3 חודשים, פרט לשיחות עם העו"ס לא נעשתה התקדמות בשיקום. לא קבלת דיור מוגן, לא הגעת מדריך הביתה כפי שהוחלט בוועדה. מצבו בצאתו מהאשפוז היה טוב אבל הלך ונסוג ללא ליווי ותמיכה. התרעתי על כך מספר פעמים ורק לאחר מכתב חריף, נמצאה לו דירה בשבוע האחרון, אבל כעת הם טוענים שבגלל שיש נסיגה במצבו הוא לא יוכל להיכנס אליה. אני מרגישה שכל ההתנהלות מול הגורם השיקומי היא מייגעת, מתישה ומשיגה תוצאות הפוכות מהמצופה, בכלל אמון של הבן שציפה להתחלה חדשה ונאטם מול הסחבת.

anat, 12/11/2018 , 4 תשובות

anat


בית נגיש

שלום רב, האם אתם מכירים גופים ואנשי מקצוע המייעצים, מספקים, מוכרים טכנולוגיה ואביזרים של בית נגיש? הכוונה להפעלה באמצעות טלפון חכם, הפעלה קולית וכו'. תודה.

אהרן ב., 7/11/2018 , תשובה אחת

אהרן ב.


דיור מוגן/הוסטל

שלום אני בחור בן 26 מתמודד אני חי מקצבת ב.ל ..אני מעוניין לקבל פרטים על הוסטל או דיור מוגן -כמה זה עולה ?מה התקציב?איך חיים שם מה עושים?, אני קצת בבעיה בלגור עם אנשים אחרים ..האם אפשר לקבל חדר לבד? אם תוכלו להפנות אותי לקבלת מידע או לאיש מקצוע אשמח תודה לעוזרים

אנונימי, 1/11/2018 , 6 תשובות

אנונימי


תרופה חדשה לסכיזופרניה ניתנת 4 פעמים בשנה

שלום רב, התפרסם היום מאמר בynet ובו מוזכרת תרופה לסכיזופרניה הניתנת בזריקה 4 פעמים בשנה. על איזו תרופה מדובר? https://m.ynet.co.il/Articles/5367452 תודה !

טובה, 11/10/2018 , 2 תשובות

טובה


גיסי גבר בן 43 כבר שנים סובל מסכיזופרניה ומתגורר עם הוריו הקשישים

הבחור מסרב לטיפול ולהכרה בבעיותיו, בעבר אושפז בכפיה ומאז במשך שנים רבות מגורר בחדרו בגפו ללא עבודה ו/או חיי חברה. מדי פעם הוא מתפרץ, מאיים, מקלל, מתקשר לבני משפחה, טוען שעוקבים אחריו, צועק, צוחק בקול רם בחדרו כשהוא לבד, מדבר עם עצמו אבל הכי מטריד זה הפחד מההתפרצויות שלו שפוגעות בהוריו הקשישים, מדירות שינה מעיניהם, מדאיגות אותם, פוגעות בשגרת החיים שלהם ועשויות אולי גם לפגוע בהם. כיצד ניתן לקבל עזרה כדי לגרום לו להבין שמדובר במחלה ושהוא זקוק לטיפול. כיצד ניתן לסייע להוריו הקשישים ואימו החולה לחיות חיים נורמליים מבלי לפחד ומבלי לדאוג ואולי גם בלי שיתגורר איתם. אשמח מאוד לדעת אם ניתן לעשות במצב כזה.

גליה999, 2/10/2018 , 7 תשובות

גליה999


שיקום , צמוד יותר

בני בן 26 מתמודד עם סכיזופרניה. יש לו סל שיקום עם דיור מוגן כלומר גר בדירה באופן עצמאי ואמור להיות מלווה במטפל מטעם סל השיקום. מגורים בהוסטל לא באים בחשבון. בסה"כ הוא מתפקד מתחזק את הדירה מכין אוכל ועוד. הוא גם מאוזן. הבעיה היא שהוא לא מצליח להתעורר בבוקר או בצהרים ולהגיע לעבודה כלשהי או לתכנונים שהוא קובע. זה מטרד גם אותו לא רק אותי . הייתי רוצה לקבל יעוץ איך להשיג לו אפילו באופן פרטי חונך שיגש לדירה שלו ולפחות יעיר אותו בבוקר/ צהרים. המטפלת מטעם סל השיקום קובעת איתו פגישות והוא לא מצליח להגיע אליהן , מצד שני כנראה לא תפקידה להעיר אותו וכדומה כך שלמעשה כל הסל לא מתקיים. ממש מבקשת יעוץ בי הוא יכול להיעזר בצורה יותר הדוקה ושיגיע אליו ! אפילו באופן פרטי. תודה

טובה, 28/09/2018 , 2 תשובות

טובה


פתרון דיור לבחורה עם cp

שלום, אני מחפש פתרון דיור חוץ ביתי לבחורה בת 30 עם cp סיעודית בכיסא גלגלים, מדברת ומתקשרת בפיגור בינוני קל. המטרה היא למצוא מקום לטווח ארוך בו נמצאים אנשים אחרים בגילה. חיפשנו באתרים שונים אבל אנחנו לא מצליחים למצוא יותר מידי פרטים והמלצות על מקומות. אשמח לעזרת כולם. תודה רבה

Nivp, 20/09/2018 , לא ניתנו תשובות לשאלה

Nivp


אח מתמודד, בסכיזופרניה פרנואידית - מסרב לטיפול

הי, אחי כבן 40 חולה בסכיזופרניה פרנואידית, נצא בפסיכוזה אקטיבית - בטוח שכל העולם רודף אחריו, שומע קולות. וכועס ומאשים את כל העולם, כולל המשפחה איך נתנו להשתיל לו ציפים בראש וכו. חי ביטוח לאומי ונתמך פיננסית ע"י המשפחה. אבל מתפקד ברמה היומיומית. גר לבד דואג לעצמו לאוכל כביסה. מכחיש את מצבו ומסרב לכל טיפול. אבל סובל. מתאר שהוא נמצא בגיהנום. אני אחרי יעוץ במרכז למשפחות. נראה שמאחר ואין שום איום או חשש מידי ממנו לו או לסביבה אין מה לעשות. אבל מרגיש שיושבים על חבית נפץ שיכולה להתפוצץ בכל רגע. מיואשת. חוששת. עצובה בשבילו ובשבילנו. עצות יתקבלו בברכה.

Shika, 16/09/2018 , 13 תשובות

Shika


שאלה

האם קיים במערכת בריאות הנפש בישראל אופציה לאדם מתמודד נפשית לבקש לחיות לצמיתות בבית חולים/מוסד או מקום מסוים ? אני צריך/חייב בידוד מוחלט להמשך חיי .. חשוב לי שבמקום שאני מבקש יהיו כמה דברים: 1.שיאפשרו לי להיות לבד אנשי הצוות -ללא מגע או שיחות 2.שאהייה באמת מבודד 3.אני רוצה לקבל דברים סטנדרטים כמו -אוכל,שתייה,סיגריות,את המחשב והפלאפון שלי ומיטה לישון עלייה-על כך אין לי בעיה להעביר להם הוראת קבע את כל הקצבת נכות שלי אם יספקו לי את זה 4.אני רוצה שיחתמו לי או יבטיחו לי שלא יתעללו בי (כי במקומות כאלה אני שומע שיש התעללויות) 5.אני רוצה גם חתימה שאני שם לנצח-ללא אפשרות לשיקום פשוט קבע להיות שם ומבחינתי שיתייחסו אליי כמו לכלב-שיספקו לי מה שאמרתי למעלה ולא ידברו איתי..אני גם לא רוצה מהם חום אמפתיה או אהבה 6.אני צריך שיבטיחו לי שלא רק שהם לא יבואו וידברו איתי אלא גם לחתום לי שאף אחד לא יבוא לבקר אותי הגעתי למסקנה שזה האידאל בשבילי..עקב כך שאני מאסתי באנושות ובקירבה לאנושות אשמח למי שיוכל לעזור/לכוון אותי איך להשיג את זה..ודרך אגב אני רק אציין כאן- אין לי כוונה לפגוע בעצמי או באחרים!!! פעם שעברה רשמתי בפורום אחר והזמינו לי משטרה עם צו של פסיכיאטר מחוזי לבית..אז אין לי כוונה לפגוע בעצמי או באחרים..סה כ אני יודע מה טוב לי ואני בוחר את הדרך הזו-כי בכל הדרכים האחרים אני סובל ..וזה לגיטימי אני סהכ שואל שאלה על אופציה שתקל עליי .. תודה לעוזרים

אנונימי, 27/08/2018 , 4 תשובות

אנונימי


ירידה קוגניטיבית בקרב אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית

מחפשת חומר על ירידה קוגניטיבית בקרה אוכלוסיית האנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית.

רויטל, 6/08/2018 , תשובה אחת

רויטל


איך מממשים את סל שיקום

לבעלי יש פוסט טראומה ומאניה דיפרסיה, מוכר בביטוח הלאומי . איך מממשים את סל השיקום? מה בדיוק מגיע לנו? האם אפשר להשלים השכלה דרכם ? האם יש תמיכה לבני המשפחה ..לילדים?

anati, 3/08/2018 , 3 תשובות

anati


למעלה