יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה


נושאים


שאלות ותשובות אחרונות:פסיכולוג/ית דובר/ת שפת הסימנים

האם יש בנמצא בארץ פסיכולוג.ית שדובר.ת שפת הסימנים? איך אדם חירש כול לקבל טיפול פסיכולוגי המתאים לו?

יואבי, 31/12/2018 , 7 תשובות

יואבי


שאלה בנוגע לתעסוקה

שלום,יש לי חבר בוגר תואר ראשון B.A בפסיכולוגיה+מאסטר NLP בהסמכה אמריקאית יש לו ניסיון רב בליווי וחניכה למתמודדים +הנחייה למצוינות +הרצאות בנושא מוח זיכרון וכו' -בנאדם מוכשר ומקצועי מאוד הוא מעוניין לחנוך חניכה פרטית ולקבל תלוש משכורת(ללא הוצאת חשבונית,וללא מחברה מעסיקה) -האם ישנה אפשרות כזאת?האם מוכר לכם ?האם תוכלו להפנות למקום הנדרש? +האם יש דברים שעליו לדעת ? האם משפחת המתמודד יכולה להוציא תלוש ? האם זה דבר מוכר? +אשמח לכל פתרון או הצעה

משה, 16/12/2018 , תשובה אחת

משה


אבחון האספרגר

שלום! לפני כמה חודשים הפסיכיאטרית שלי המליצה לי לעשות אבחון לתסמונת האספרגר כי על סמך כמה פגישות ומה שתיארתי לה היא חושבת שזה מה שיש לי וגם על סמך מה שקראתי באינטרנט זה מתאר אותי,העניין שאני לא יודעת איפה לעשות את האבחון כי הפסיכיאטרית שלחה אותי לרווחה ושם אמרו לי שהם לא מממנים אבחונים ובאופן פרטי זה נורא יקר. אני לא יודעת מה לעשות. אני צריכה אבחנה מדויקת כדי שאקבל שירותים וטיפול מתאים,אני ממש זקוקה לזה,אשמח אם תעזרו לי.

אני, 14/12/2018 , תשובה אחת

אני


מענק עבודה

שלום רב, אני רואה לאחרונה פרסומים בנוגע למענק עבודה. האם נכים זכאים למענק עבודה? אם כן, באלו סכומים מדובר וכיצד מקבלים את המענק?

משה77, 13/12/2018 , לא ניתנו תשובות לשאלה

משה77


עזרה בקהילה

שלום, שמי אמנון, נכה CP, בן 43 גר עם עובד זר, לבד. לרוב אני מסתדר לבדי, אך יש מקרים שבהם אני זקוק לעזרה, שהעובד הזר אינו יכול לספק. לדוגמה: הליכון שנשבר ואני צריך להגיע למסגר; או יש צורך לסדר עניינים במשרד ממשלתי כלשהו, וכו'. האם יש ארגון שיכול לעזור במקרים כאלה, גוף התנדבותי, או בתשלום, שאפשר לפנות אליו, והוא ישלח מתנדב?

אמנון, 25/11/2018 , 2 תשובות

אמנון


זקוקה להכוונה

שלום, שמי גלית ואני סטודנטית לתואר שני בחינוך מיוחד, בחרתי פרוייקט בנושא חוויית הזוגיות עם אדם נכה. (אני נשואה לנכה קטוע רגל וptsd). אשמח להכוונה/הפנייה למאמרים/ספרים/כל מידע כתוב ורלוונטי. תודה

גלית, 24/11/2018 , 2 תשובות

גלית


סל שיקום שלא מתממש כראוי

בני קיבל באשפוז סל שיקום שכולל דיור מוגן (תחלואה כפולה) למשך חצי שנה, שהיה אמור להתחיל עם צאתו מהאשפוז. במשך 3 חודשים, פרט לשיחות עם העו"ס לא נעשתה התקדמות בשיקום. לא קבלת דיור מוגן, לא הגעת מדריך הביתה כפי שהוחלט בוועדה. מצבו בצאתו מהאשפוז היה טוב אבל הלך ונסוג ללא ליווי ותמיכה. התרעתי על כך מספר פעמים ורק לאחר מכתב חריף, נמצאה לו דירה בשבוע האחרון, אבל כעת הם טוענים שבגלל שיש נסיגה במצבו הוא לא יוכל להיכנס אליה. אני מרגישה שכל ההתנהלות מול הגורם השיקומי היא מייגעת, מתישה ומשיגה תוצאות הפוכות מהמצופה, בכלל אמון של הבן שציפה להתחלה חדשה ונאטם מול הסחבת.

anat, 12/11/2018 , 4 תשובות

anat


בית נגיש

שלום רב, האם אתם מכירים גופים ואנשי מקצוע המייעצים, מספקים, מוכרים טכנולוגיה ואביזרים של בית נגיש? הכוונה להפעלה באמצעות טלפון חכם, הפעלה קולית וכו'. תודה.

אהרן ב., 7/11/2018 , תשובה אחת

אהרן ב.


דיור מוגן/הוסטל

שלום אני בחור בן 26 מתמודד אני חי מקצבת ב.ל ..אני מעוניין לקבל פרטים על הוסטל או דיור מוגן -כמה זה עולה ?מה התקציב?איך חיים שם מה עושים?, אני קצת בבעיה בלגור עם אנשים אחרים ..האם אפשר לקבל חדר לבד? אם תוכלו להפנות אותי לקבלת מידע או לאיש מקצוע אשמח תודה לעוזרים

אנונימי, 1/11/2018 , 6 תשובות

אנונימי


תרופה חדשה לסכיזופרניה ניתנת 4 פעמים בשנה

שלום רב, התפרסם היום מאמר בynet ובו מוזכרת תרופה לסכיזופרניה הניתנת בזריקה 4 פעמים בשנה. על איזו תרופה מדובר? https://m.ynet.co.il/Articles/5367452 תודה !

טובה, 11/10/2018 , 2 תשובות

טובה


גיסי גבר בן 43 כבר שנים סובל מסכיזופרניה ומתגורר עם הוריו הקשישים

הבחור מסרב לטיפול ולהכרה בבעיותיו, בעבר אושפז בכפיה ומאז במשך שנים רבות מגורר בחדרו בגפו ללא עבודה ו/או חיי חברה. מדי פעם הוא מתפרץ, מאיים, מקלל, מתקשר לבני משפחה, טוען שעוקבים אחריו, צועק, צוחק בקול רם בחדרו כשהוא לבד, מדבר עם עצמו אבל הכי מטריד זה הפחד מההתפרצויות שלו שפוגעות בהוריו הקשישים, מדירות שינה מעיניהם, מדאיגות אותם, פוגעות בשגרת החיים שלהם ועשויות אולי גם לפגוע בהם. כיצד ניתן לקבל עזרה כדי לגרום לו להבין שמדובר במחלה ושהוא זקוק לטיפול. כיצד ניתן לסייע להוריו הקשישים ואימו החולה לחיות חיים נורמליים מבלי לפחד ומבלי לדאוג ואולי גם בלי שיתגורר איתם. אשמח מאוד לדעת אם ניתן לעשות במצב כזה.

גליה999, 2/10/2018 , 7 תשובות

גליה999


שיקום , צמוד יותר

בני בן 26 מתמודד עם סכיזופרניה. יש לו סל שיקום עם דיור מוגן כלומר גר בדירה באופן עצמאי ואמור להיות מלווה במטפל מטעם סל השיקום. מגורים בהוסטל לא באים בחשבון. בסה"כ הוא מתפקד מתחזק את הדירה מכין אוכל ועוד. הוא גם מאוזן. הבעיה היא שהוא לא מצליח להתעורר בבוקר או בצהרים ולהגיע לעבודה כלשהי או לתכנונים שהוא קובע. זה מטרד גם אותו לא רק אותי . הייתי רוצה לקבל יעוץ איך להשיג לו אפילו באופן פרטי חונך שיגש לדירה שלו ולפחות יעיר אותו בבוקר/ צהרים. המטפלת מטעם סל השיקום קובעת איתו פגישות והוא לא מצליח להגיע אליהן , מצד שני כנראה לא תפקידה להעיר אותו וכדומה כך שלמעשה כל הסל לא מתקיים. ממש מבקשת יעוץ בי הוא יכול להיעזר בצורה יותר הדוקה ושיגיע אליו ! אפילו באופן פרטי. תודה

טובה, 28/09/2018 , 2 תשובות

טובה


פתרון דיור לבחורה עם cp

שלום, אני מחפש פתרון דיור חוץ ביתי לבחורה בת 30 עם cp סיעודית בכיסא גלגלים, מדברת ומתקשרת בפיגור בינוני קל. המטרה היא למצוא מקום לטווח ארוך בו נמצאים אנשים אחרים בגילה. חיפשנו באתרים שונים אבל אנחנו לא מצליחים למצוא יותר מידי פרטים והמלצות על מקומות. אשמח לעזרת כולם. תודה רבה

Nivp, 20/09/2018 , לא ניתנו תשובות לשאלה

Nivp


אח מתמודד, בסכיזופרניה פרנואידית - מסרב לטיפול

הי, אחי כבן 40 חולה בסכיזופרניה פרנואידית, נצא בפסיכוזה אקטיבית - בטוח שכל העולם רודף אחריו, שומע קולות. וכועס ומאשים את כל העולם, כולל המשפחה איך נתנו להשתיל לו ציפים בראש וכו. חי ביטוח לאומי ונתמך פיננסית ע"י המשפחה. אבל מתפקד ברמה היומיומית. גר לבד דואג לעצמו לאוכל כביסה. מכחיש את מצבו ומסרב לכל טיפול. אבל סובל. מתאר שהוא נמצא בגיהנום. אני אחרי יעוץ במרכז למשפחות. נראה שמאחר ואין שום איום או חשש מידי ממנו לו או לסביבה אין מה לעשות. אבל מרגיש שיושבים על חבית נפץ שיכולה להתפוצץ בכל רגע. מיואשת. חוששת. עצובה בשבילו ובשבילנו. עצות יתקבלו בברכה.

Shika, 16/09/2018 , 13 תשובות

Shika


שאלה

האם קיים במערכת בריאות הנפש בישראל אופציה לאדם מתמודד נפשית לבקש לחיות לצמיתות בבית חולים/מוסד או מקום מסוים ? אני צריך/חייב בידוד מוחלט להמשך חיי .. חשוב לי שבמקום שאני מבקש יהיו כמה דברים: 1.שיאפשרו לי להיות לבד אנשי הצוות -ללא מגע או שיחות 2.שאהייה באמת מבודד 3.אני רוצה לקבל דברים סטנדרטים כמו -אוכל,שתייה,סיגריות,את המחשב והפלאפון שלי ומיטה לישון עלייה-על כך אין לי בעיה להעביר להם הוראת קבע את כל הקצבת נכות שלי אם יספקו לי את זה 4.אני רוצה שיחתמו לי או יבטיחו לי שלא יתעללו בי (כי במקומות כאלה אני שומע שיש התעללויות) 5.אני רוצה גם חתימה שאני שם לנצח-ללא אפשרות לשיקום פשוט קבע להיות שם ומבחינתי שיתייחסו אליי כמו לכלב-שיספקו לי מה שאמרתי למעלה ולא ידברו איתי..אני גם לא רוצה מהם חום אמפתיה או אהבה 6.אני צריך שיבטיחו לי שלא רק שהם לא יבואו וידברו איתי אלא גם לחתום לי שאף אחד לא יבוא לבקר אותי הגעתי למסקנה שזה האידאל בשבילי..עקב כך שאני מאסתי באנושות ובקירבה לאנושות אשמח למי שיוכל לעזור/לכוון אותי איך להשיג את זה..ודרך אגב אני רק אציין כאן- אין לי כוונה לפגוע בעצמי או באחרים!!! פעם שעברה רשמתי בפורום אחר והזמינו לי משטרה עם צו של פסיכיאטר מחוזי לבית..אז אין לי כוונה לפגוע בעצמי או באחרים..סה כ אני יודע מה טוב לי ואני בוחר את הדרך הזו-כי בכל הדרכים האחרים אני סובל ..וזה לגיטימי אני סהכ שואל שאלה על אופציה שתקל עליי .. תודה לעוזרים

אנונימי, 27/08/2018 , 4 תשובות

אנונימי


ירידה קוגניטיבית בקרב אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית

מחפשת חומר על ירידה קוגניטיבית בקרה אוכלוסיית האנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית.

רויטל, 6/08/2018 , תשובה אחת

רויטל


איך מממשים את סל שיקום

לבעלי יש פוסט טראומה ומאניה דיפרסיה, מוכר בביטוח הלאומי . איך מממשים את סל השיקום? מה בדיוק מגיע לנו? האם אפשר להשלים השכלה דרכם ? האם יש תמיכה לבני המשפחה ..לילדים?

anati, 3/08/2018 , 3 תשובות

anati


רופא אמון של משרד הרווחה

אשמח לדעת בבקשה כנושאת תעודת עיוור/לקוי ראייה לצמיתות,כמה זמן לוקחת קביעה של רופא אמון לגביי זכאות לדמי ליווי? חצי שנה זה תקין?

שושי, 30/07/2018 , תשובה אחת

שושי


מה הזכויות לבעלי אספרגר???

שלום לכולם, אני בעל תסמונת אספרגר דיסלקציה קשב וריכוז. בנוסף עברתי התעללות מינית בגיל צעיר. הגשתי בקשהת נכות לביטוח לאומי והם דחו אותה. הם לא קראו לי לוועדה לא התייחסו לכל הבעיות שלי. ברגע שהם ראו שאני עובד ומרוויח שכר קצת מעל המינימום הם דחו את התביעה. אשמח לדעת מה הזכויות שלי? אני לא רוצה לשבת בבית כדי לקבל קצבה והכרה שאני נכה. אני רוצה לעבוד ולהיות עצמאי לא להיות לנטל. אשמח לעזרה.

Tom, 28/07/2018 , תשובה אחת

Tom


דיון/שאלה למומחים ולמתמודדים

שלום לכולם ! השאלה היא כזאת- מהם הדברים שצריך/כדאי לעשות /לא לעשות כדי להירפא או להמעיט מהמחלה הנפשית ולחיות חיים מאושרים ושמחים לדעתכם ?

אנונימי, 28/07/2018 , 7 תשובות

אנונימי


נסיעה לגרמניה עם העובד הזר

האם מישהו נסע עם עובד זר לגרמניה והוציא עבורו ויזה בשגרירות? אשמח להתייעץ ולברר מידע.

דני גרמייז, 24/07/2018 , תשובה אחת

דני גרמייז


שלילה/קיצוץ זכויות קצבת ניידות

אחי הוא נכה שנוהג על רכב מותאם (ואן כם ג'ויסטיק) ומקבל קצבת ניידות. בעקבות החמרה במצבו הוא היה מושבת מנהיגה במשך חצי שנה ורישיון הנהיגה שלו הותלה. האם ביטוח לאומי יכול לקצץ לו את קיצבת הניידות? ואם כן, האם זה יכול להיות גם רטרואקטיבי לכל תקופת ההחמרה?

ציון 17, 16/07/2018 , תשובה אחת

ציון 17


פטור מתשלומים בקופת חולים לחולי אלצהיימר

שלום, אמרו לי שלחולי אלצהיימר מגיע פטור מתשלום על ביקור אצל רופאים (אמר האורתופד שהלכנו אליו). לא מצאתי על זה מידע בכלל - באתר של משרד הבריאות מופיע רק שלמקבלי קצבאות נכות יש פטורים. האם לחולת אלצהיימר בת 72, מקבלת חוק סיעוד אבל לא היתה לה שום מגבלה לפני גיל הפנסיה, מגיעה הנחה כלשהי בקופה? הנחה כזאת תעזור לה מאוד. אודה לתשובתכם.

נטע א., 21/06/2018 , תשובה אחת

נטע א.


הצעת הרצאה. סיפור חיים בנושא בריאות הנפש

שלום לכם. שמי רבקה נעים. נירשמתי לאתר במטרה להציע את עצמי עם הרצאת סיפור חיים מטלטל בנושא בריאות הנפש עם טיפים אופטימיים. אינני יודעת אם זה המקום אבל מנסה. לאחרונה בעקבות ספר שכתבתי אני יוצאת בסיפור חיי בנושא. האחרון שהרצאתי היה בפורום יום עיון בנושא בריאות הנפש לאחים והאחיות מכל מחלקות בית החולים בלינסון. אני אישה בת 67 סבתא ואמא לילדים. מגים 17 ועד גיל 40 + עברתי מסכת טיפולים אשפוזים רבים. עד שבגיל למעלה מ40 בהמלצה של ע. סוציאלית קלינית שהתעקשה מול מנהל המחלקה שבה אושפזתי שהאבחנה שלי סכיזופרניה שגויה. מאז הופסקו כל הטיפולים והכדורים וחזרתי לעצמי. מתפקדת כאחת האדם. כל זאת תיעדתי בספר שנקרא החלטתי להיות מאושרת. והיום בעקבותיו אני עומדת על במות נטולת סטיגמות ומספרת היכן הייתי והיכן אני היום. האם ישנה אפשרות דרככם להגיע או להציע לי ו להציע פורומים ומקומות מתאימים היכן להעביר את הסיפור שלי? אשמח לתשותכם רבקה נעים

Rivka Naim, 20/06/2018 , 4 תשובות

Rivka Naim


זכויות בדיור לנכים

האם מעבר לסיוע בשכר דירה ודירות נ"ר, יש הטבות שמגיעות לאנשים עם מוגבלות פיזית בכיסא גלגלים? משרד הבריאות, משרד השיכון וכו'? האם יש מענקים או הלוואות לנכים לצורך רכישת דירה? תודה.

אורית ש., 13/06/2018 , 2 תשובות

אורית ש.


למעלה