יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה


נושאים


שאלות ותשובות אחרונות:הסעה של פעוטות בחינוך מיוחד

כאשר נהג הסעות של פעוטות בחינוך מיוחד מאחר. האם עובדת מהמעון השיקומי צריכה להשאר יחד עם המלווה עד בוא הנהג?

רחלי, 29/05/2019 , לא ניתנו תשובות לשאלה

רחלי


יכולות קוגניטיבים לADD

האם יש יתרונות קוגניטיבים לבעלי ADD (זה שיש אנשים שהצליחו לא אומר שהיה להם יתרון יכול להיות שהם עבדו מאוד קשה ) ואם יש יתרונות האם בטיפול הם יאבדו ?

ג"קי, 19/05/2019 , לא ניתנו תשובות לשאלה

ג“קי
זכויות לגביי קורסים מביטוח לאומי

האם אני כנכה 100 אחוז אשר סיימתי תואר ראשון בעזרת השתתפות של ביטוח לאומי זכאי לקורס אותו אני רוצה ושהם נותנים? האם במהלך הקורס אקבל קיצבה נוספת?

עידן סלומי, 18/05/2019 , לא ניתנו תשובות לשאלה

עידן סלומי


שיתוק מוחין וקאנביס?

האם קאנביס רפואי מומלץ לספאזם של שיתוק מוחין ואם כן כיצד אני יכול להגיש בקשה לקאנביס ומה התהליך

עידן סלומי, 18/05/2019 , לא ניתנו תשובות לשאלה

עידן סלומי


פעילות ספורט/פיזיותרפיה עבור נער בן 16 עם שיתוק מוחין קל

שלום, אני מחפשת פעילות ספוטיבית קבוצתית או אישית עבור אחי בן ה-16. הוא כבר לא רוצה ללכת לפיזיותרפיה כי הוא טוען שזה משעמם ואני יכולה להבין אותו. הוא כרגע עושה פילאטיס בשיעור פרטי אבל אין כל כך תוצאות כי הוא לא משקיע. בינתיים השרירים שלו מתקצרים, הכאבים מתגברים ואיכות ההליכה יורדת. היינו תקופה בספיבק אבל זה גם היה רחוק והוא גם לא מצא את עצמו שם מבחינה חברתית (בסוף שיחק טניס עם מתאמן מבוגר). הידרותרפיה ופעילות במים בעייתיות בגלל רגישות באוזניים. אם יש למישהו רעיון לפעילות עבורו באזור גבעת שמאל נשמח לשמוע. תודה, חוי

חוי, 30/04/2019 , 5 תשובות

חוי


עזרה בפנייה לביטוח לאומי וסל שיקום

המערכת כל כך מסורבלת בעיקר בעבור אדם נמצא במצוקה האם קיים מערך מתנדבים שיכולים ללון לכוון ולעזור להתחיל את מערכת הפניות לביטוח לאומי לסל שיקום ובכלל לכל מה שצריך לעשות בכדי להצליח לחזור לחיי קהילה פוריים וטובים נראה שעם מערכת כזו קשה מאוד להתמודד בעיקר שהיא לוקחת הרבה זמן ואדם במצוקה גם ככה קשה לו לבד. (מדובר על עזרה באזור הצפון גליל מערבי)

אמא, 22/04/2019 , 4 תשובות

אמא


מחלות ותסמונות שיש לסובלים מהן דרישות תזונתיות מיוחדות שהינן בעייתיות בחג פסח

אני מעוניין להכין רשימה של מחלות ותסמונות שהסובלים מהן צריכים תזונה מיוחדת, כזו שגירסה כשרה לפסח אינה זמינה (או יקרה מאוד), לצורך הויכוח על הכנסת חמץ לבתי חולים במהלך חג הפסח. האם המומחים ובעלי הנסיון כאן יכולים לתת דוגמאות, נוסף על המחלות והתסמונות הבאות: קרוהן צליאק (דווקא לא בעייתי בפסח, מופיע להשלמת הרשימה) פנילקטונוריה

שודד הטלכתבים, אתמול 14:28 , תשובה אחת

שודד הטלכתבים


עמותות כמו עינבר

האם יש עוד עמותות כמו עינבר שמתעסקות בזוגיות ? ואיפה יש בחורות עם כל מיני סוגי מוגבלויות שאפשר להגיע אליהן בברכה חי

24abcd58, 15/04/2019 , לא ניתנו תשובות לשאלה

24abcd58


היכרויות לבעלי מוגבלויות

שלום, לא יודע עד כמה הפלטפורמה קשורה ורלוונטית לשאלה. אני כותב בשם לירן (עוזר לו בפעולות באינטרנט ובחיפוש קשר זוגי). אולי יש לכם איך לעזור.. ללירן חשוב מאוד למצוא אהבה. אני מנסה ככל יכולתי לעזור, אבל כמות האפשרויות הקיימות שמצאתי באינטרנט לא רבות, ולא מעלות פרי. באמת חבל לי וכואב לי שהוא לא מצליח למצוא מישהי למרות שהוא מחפש הרבה זמן. אולי לא חיפשתי מספיק, ואולי זה פשוט נורא קשה למצוא. ובכל זאת, אני פונה כי אולי זה יכול לעזור ללירן בחיפושיו. אם יש לכם איך לייעץ או להכווין לעזרה, יותר מאשמח. תודה רבה ויום טוב.

לירן_לוגשי, 15/04/2019 , לא ניתנו תשובות לשאלה

לירן_לוגשי


בדיקה גנטית להתאמה טיפול תרופתי

שלום רב אני מעוניין לקבל פרטים ועד כמה הבדיקה מוכיחה את עצמה? תודה מראש

אסף, 6/04/2019 , 6 תשובות

אסף


נכות נפשית וסל שיקום

שלום, בני בן ה 29 קיבל בשבוע שעבר אישור נכות מבטלא. (40% וכן 100% אובדן כושר השתכרות למשך שנה). אנו נתחיל בקרוב בהגשת בקשה לקבלת סל שיקום בנושא תעסוקה ודיור. הבנתי שזה תהליך שיכול לקחת מספר חודשים. האם כדאי לפנות לגורמים פרטיים המציעים שירותי השמה ותעסוקה או לחכות לקבלת סל השיקום ולעבוד עם הגורמים המוסמכים בלבד. לתשבותכם, אודה.

הדס, 25/03/2019 , 5 תשובות

הדס


האם שמעתם על טיפול בגרמניה לילד ASD

האם שמעתם על טיפול בגרמניה לילד ASD.

חנה, 5/03/2019 , תשובה אחת

חנה


מורים לנהיגה על רכב נכים

מלבד רכב הלימוד של ביטוח לאומי, היכן ניתן למצוא מורה לנהיגה על ג'ויסטיק? אני גרה במרכז.

רחל לוי, 21/02/2019 , תשובה אחת

רחל לוי


סל שיקום..ליווי וכל מה שקשור

אני נכה 70 אחוז רפואית נפשית. מב.לאומי. ומאוד כועס ומאוכזב שאף אחד לא נרתם לעזור!!! הגשתי בקשה לבריאות הנפש ואף פסיכיאטר ראה אותי ודבר לא התקדם מאז!!!

Lidor, 11/02/2019 , 3 תשובות

Lidor


קבלת ילדה למעון

היי אני אמא עובדת ובעלי לא עובד והמעון אמר שלא יקבלו את הילדה למעון עכשיו אני גרה אצל חמותי והיא צריכה לעבור ניתוח מה אני צריכ לעשות ?

Liraz120997, 30/01/2019 , לא ניתנו תשובות לשאלה

Liraz120997


החלפת כיסא גלגלים

כיסא הגלגלים הממונע שלי הוא ישן. בכל כמה שנים ניתן להחליף אותו? מה התהליך לרכישת כיסא חדש? תודה. מה עושים עם הכיסא הישן?

יצחק 17, 18/01/2019 , תשובה אחת

יצחק 17


שימוש בשירותים בזמן טיסה

מה עושה אדם שלרוב מתנייד בכיסא גלגלים כשהוא במטוס וצריך להגיע לשירותים (לא פיפי)? יש פתרון?

יובל ש, 17/01/2019 , לא ניתנו תשובות לשאלה

יובל ש


הפחתת קיצבת הנכות בזמן אישפוז פסיכיאטרי

באיזה תנאים יכול הביטוח הלאומי להפחית מסכום קיצבת הנכות החודשית בזמן אישפוזו של מקבל הקיצבה?

אבי אלבום, 9/01/2019 , תשובה אחת

אבי אלבום


פסיכולוג/ית דובר/ת שפת הסימנים

האם יש בנמצא בארץ פסיכולוג.ית שדובר.ת שפת הסימנים? איך אדם חירש כול לקבל טיפול פסיכולוגי המתאים לו?

יואבי, 31/12/2018 , 7 תשובות

יואבי


שאלה בנוגע לתעסוקה

שלום,יש לי חבר בוגר תואר ראשון B.A בפסיכולוגיה+מאסטר NLP בהסמכה אמריקאית יש לו ניסיון רב בליווי וחניכה למתמודדים +הנחייה למצוינות +הרצאות בנושא מוח זיכרון וכו' -בנאדם מוכשר ומקצועי מאוד הוא מעוניין לחנוך חניכה פרטית ולקבל תלוש משכורת(ללא הוצאת חשבונית,וללא מחברה מעסיקה) -האם ישנה אפשרות כזאת?האם מוכר לכם ?האם תוכלו להפנות למקום הנדרש? +האם יש דברים שעליו לדעת ? האם משפחת המתמודד יכולה להוציא תלוש ? האם זה דבר מוכר? +אשמח לכל פתרון או הצעה

משה, 16/12/2018 , תשובה אחת

משה


אבחון האספרגר

שלום! לפני כמה חודשים הפסיכיאטרית שלי המליצה לי לעשות אבחון לתסמונת האספרגר כי על סמך כמה פגישות ומה שתיארתי לה היא חושבת שזה מה שיש לי וגם על סמך מה שקראתי באינטרנט זה מתאר אותי,העניין שאני לא יודעת איפה לעשות את האבחון כי הפסיכיאטרית שלחה אותי לרווחה ושם אמרו לי שהם לא מממנים אבחונים ובאופן פרטי זה נורא יקר. אני לא יודעת מה לעשות. אני צריכה אבחנה מדויקת כדי שאקבל שירותים וטיפול מתאים,אני ממש זקוקה לזה,אשמח אם תעזרו לי.

אני, 14/12/2018 , תשובה אחת

אני


מענק עבודה

שלום רב, אני רואה לאחרונה פרסומים בנוגע למענק עבודה. האם נכים זכאים למענק עבודה? אם כן, באלו סכומים מדובר וכיצד מקבלים את המענק?

משה77, 13/12/2018 , לא ניתנו תשובות לשאלה

משה77


עזרה בקהילה

שלום, שמי אמנון, נכה CP, בן 43 גר עם עובד זר, לבד. לרוב אני מסתדר לבדי, אך יש מקרים שבהם אני זקוק לעזרה, שהעובד הזר אינו יכול לספק. לדוגמה: הליכון שנשבר ואני צריך להגיע למסגר; או יש צורך לסדר עניינים במשרד ממשלתי כלשהו, וכו'. האם יש ארגון שיכול לעזור במקרים כאלה, גוף התנדבותי, או בתשלום, שאפשר לפנות אליו, והוא ישלח מתנדב?

אמנון, 25/11/2018 , 2 תשובות

אמנון


זקוקה להכוונה

שלום, שמי גלית ואני סטודנטית לתואר שני בחינוך מיוחד, בחרתי פרוייקט בנושא חוויית הזוגיות עם אדם נכה. (אני נשואה לנכה קטוע רגל וptsd). אשמח להכוונה/הפנייה למאמרים/ספרים/כל מידע כתוב ורלוונטי. תודה

גלית, 24/11/2018 , 2 תשובות

גלית


למעלה