יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה


נושאים


שאלות ותשובות אחרונות:ליטיום

מתמודד עם סכיזופרניה שמקבל 900 מיליגרם ליתיום ליום (300 מ"ג בוקר - צהריים - ערב). כחמש שנים מצב הליטיום שלו מתחת למינימום (0.5). האם יכול להיות מצב שהוא בולע את התרופות ומסיבה אחרת הליטיום נמוך? מה יכולה להיות הסיבה לחוסר בליטיום מלבד אי נטילת התרופה?

mehalev, 6/08/2019 , תשובה אחת

mehalev


החלפת כיסא גלגלים ממונע

כל כמה זמן ניתן להחליף כיסא ממונע ממשרד הבריאות ומה התהליך לשם כך?

יוסף 17, 7/07/2019 , תשובה אחת

יוסף 17


איבחון צליאק

אני בת 30 בת ואחות לאנשים עם צליאק (לא אהובת את ההגדרה חולים). נבדקתי פעמים בשנים האחרונות בבדיקת דם לצליאק והתקבל שלילי. מחג השבועות האחרון(לפני שבוע וחצי) אני משלשלת ללא הפסקה פרט ליום אחד. אציין כי אני לא אוכלת חלבי בגלל רגישות. לאחרונה אני עייפה וחסרת אנרגיה. מה הסיכויים שלקיתי בצליאק? אציין שאחותי בדקה גם בביופסיה והתשובה שהתקבלה לא מוחלטת. הבנתי שיש בדיקה יקרה בבית חולים שמאבחנת ברמה גבוהה מהי ומ עלותה ואיך ניתן להשיג על כך החזר/מימון מביטוח?

בר, 18/06/2019 , לא ניתנו תשובות לשאלה

בר


בחירת מסלול לקביעת אחוזי נכות

שלום , הבנתי שניתן לבחור באחד מהמסלולים הבאים : קביעת נכות - ראשית יש לפעול לקבלת הכרה כנכה מתמודד נפש, קביעת נכות רפואית למתמודדי נפש יכולה להיעשות באחת משתי דרכים: במסגרת הליך תביעה לקצבת נכות על-ידי המוסד לביטוח לאומי. קביעה זו רלוונטית גם לקבלת קצבת נכות וזכויות נוספות. באמצעות פנייה לפסיכיאטר שהוסמך לכך. קביעה של פסיכיאטר רלוונטית לקבלת שירותי סל השיקום בלבד. האם המסלול השני "ידידותי / קצר " יותר ? מה החסרונות עם נבחר בו ? תודה

חלי, 15/06/2019 , 4 תשובות

חלי


הסתבכות בחובות - אספרגר

שלום לכולם, אני על סף יאוש. אני בחור עם תסמונת אספרגר שעבר בנוסף התעללות מינית בגיל צעיר. נקלעתי לחובות שלצערי לא יכולתי לעמוד בהחזרים שלהם. פניתי לעזרה שילמתי לו הרבה כסף ולצערי הוא לא בדיוק עזר. נאלצתי לפנות למישהו אחר גם לו שילמתי כסף אני נמצא בהליך פש"ר בהתחלה שילמתי סכום של 500 ש"ח ואחרי החקירה העלו לי ל 1000 ש"ח. אתמול קבלתי את הדוח המסכם לפני הדיון ולצערי עכשיו הוא מבקש להעלות את התשלום החודשי ל 1500 ש"ח לפרק זמן של 60 חודשים. בקושי היה לי לתת 1000 ש"ח ועכשיו הוא מבקש יותר. בנוסף הוא לא הזכיר שום דבר ממה שעברתי. לצערי הסכמה לתוכנית של המנהל המיוחד היא גזר דין מוות. עשיתי הכל כדי לשלם את החובות שלי גם לפני הפש"ר וגם במהלכו סיפרתי את האמת לגבי המצב ולא הסתרתי שום מידע. בחקירה המנהל המיוחד העלה לי את הסכום בטענה שבסיום אני לא אצטרך לשלם הרבה או שלא אצטרך לשלם כלום. הוא שיקר לי. בנוסף החקירה שלי היתה בלי מלווה למרות שבמסמכים רשום שיש לי אספרגר. לעשירים מפחיתים המון כספים ולנו המסכנים שחיים משכר של 6000 ש"ח רודפים כאילו אנחנו פושעים. אני לא יודע מה יהיה. אבל נראה לי שעדיף לסיים עם החיים האלה ולא להיות מושפל. אין לי כסף לעצמי ואני עוד נותן כסף לקבצנים שאני רואה. עצוב לי שהגעתי למצב הזה. אם למישהו יש יכולת ליעץ או לעזור אשמח מאוד.

angel770, 15/06/2019 , לא ניתנו תשובות לשאלה

angel770


לגביי העתיד

שלום לכולם אני בחור בן 27 מוכר בביטוח לאומי מקבל קצבה ויש לי כבר 4 שנים סל שיקום ..השלמתי בגרויות הולך לכיוון תואר הייתה לי פקידת השמה שהלך איתה לא טוב לא אכנס לפרטים אך היא הזכירה את זה שאין לי תעודות או ניסיון תעסוקתי אני לפני צבא עבדתי מגיל 16 באולם אירועים עד צבא..בצבא חליתי היום לאחר שיקום ארוך אני מצליח להתחיל להסתכל מסביבי ..אין לי בגרות מלאה..ניסיון תעסוקתי אין לי ממש..תעודות גם לא..הפנו אותי למתאמת תעסוקתית ..יש לי ראיון עבודה בקרוב ..אני מפחד וזאת השאלה שלי - הפחד שלי זה שישפטו אותי או יתייגו אותי על כך שאני מתמודד..או יפסלו אותי במקומות שאני מכוון אליהם בגלל שלא סימתי צבא או שאין לי הכלים והניסיון הנדרש ששאלתי את הפקידה של ההשמה היא אמרה שאין לי מה לדאוג ולא שואלים אם עשיתי צבא מלא או לא ובדקתי באינטרנט וראיתי שאסור לשאול בראיונות על צבא או מצב בריאותי..על ניסיון תעבורתי כן אפשר אני מאוד רוצה להתחיל להשתלב בעולם התעסוקה ..יש לי כמו שאמרתי ראיון ובמקום הזה מעודדים את הקטע של להעסיר מתמודדים רציתי לשאול אותכם האם יש צדק לדאגה שלי על העבר הפסיכיאטרי או הקטע שלא סיימתי צבא ?האם זה משהו שיכול להוות מכשול תעסוקתי בעתיד? אשמח לתשובות תודה ולילה טוב

אנונימי, 13/06/2019 , 6 תשובות

אנונימי


הסעה של פעוטות בחינוך מיוחד

כאשר נהג הסעות של פעוטות בחינוך מיוחד מאחר. האם עובדת מהמעון השיקומי צריכה להשאר יחד עם המלווה עד בוא הנהג?

רחלי, 29/05/2019 , לא ניתנו תשובות לשאלה

רחלי


יכולות קוגניטיבים לADD

האם יש יתרונות קוגניטיבים לבעלי ADD (זה שיש אנשים שהצליחו לא אומר שהיה להם יתרון יכול להיות שהם עבדו מאוד קשה ) ואם יש יתרונות האם בטיפול הם יאבדו ?

ג"קי, 19/05/2019 , לא ניתנו תשובות לשאלה

ג“קי
זכויות לגביי קורסים מביטוח לאומי

האם אני כנכה 100 אחוז אשר סיימתי תואר ראשון בעזרת השתתפות של ביטוח לאומי זכאי לקורס אותו אני רוצה ושהם נותנים? האם במהלך הקורס אקבל קיצבה נוספת?

עידן סלומי, 18/05/2019 , לא ניתנו תשובות לשאלה

עידן סלומי


שיתוק מוחין וקאנביס?

האם קאנביס רפואי מומלץ לספאזם של שיתוק מוחין ואם כן כיצד אני יכול להגיש בקשה לקאנביס ומה התהליך

עידן סלומי, 18/05/2019 , לא ניתנו תשובות לשאלה

עידן סלומי


פעילות ספורט/פיזיותרפיה עבור נער בן 16 עם שיתוק מוחין קל

שלום, אני מחפשת פעילות ספוטיבית קבוצתית או אישית עבור אחי בן ה-16. הוא כבר לא רוצה ללכת לפיזיותרפיה כי הוא טוען שזה משעמם ואני יכולה להבין אותו. הוא כרגע עושה פילאטיס בשיעור פרטי אבל אין כל כך תוצאות כי הוא לא משקיע. בינתיים השרירים שלו מתקצרים, הכאבים מתגברים ואיכות ההליכה יורדת. היינו תקופה בספיבק אבל זה גם היה רחוק והוא גם לא מצא את עצמו שם מבחינה חברתית (בסוף שיחק טניס עם מתאמן מבוגר). הידרותרפיה ופעילות במים בעייתיות בגלל רגישות באוזניים. אם יש למישהו רעיון לפעילות עבורו באזור גבעת שמאל נשמח לשמוע. תודה, חוי

חוי, 30/04/2019 , 5 תשובות

חוי


עזרה בפנייה לביטוח לאומי וסל שיקום

המערכת כל כך מסורבלת בעיקר בעבור אדם נמצא במצוקה האם קיים מערך מתנדבים שיכולים ללון לכוון ולעזור להתחיל את מערכת הפניות לביטוח לאומי לסל שיקום ובכלל לכל מה שצריך לעשות בכדי להצליח לחזור לחיי קהילה פוריים וטובים נראה שעם מערכת כזו קשה מאוד להתמודד בעיקר שהיא לוקחת הרבה זמן ואדם במצוקה גם ככה קשה לו לבד. (מדובר על עזרה באזור הצפון גליל מערבי)

אמא, 22/04/2019 , 4 תשובות

אמא


מחלות ותסמונות שיש לסובלים מהן דרישות תזונתיות מיוחדות שהינן בעייתיות בחג פסח

אני מעוניין להכין רשימה של מחלות ותסמונות שהסובלים מהן צריכים תזונה מיוחדת, כזו שגירסה כשרה לפסח אינה זמינה (או יקרה מאוד), לצורך הויכוח על הכנסת חמץ לבתי חולים במהלך חג הפסח. האם המומחים ובעלי הנסיון כאן יכולים לתת דוגמאות, נוסף על המחלות והתסמונות הבאות: קרוהן צליאק (דווקא לא בעייתי בפסח, מופיע להשלמת הרשימה) פנילקטונוריה

שודד הטלכתבים, 18/04/2019 , תשובה אחת

שודד הטלכתבים


עמותות כמו עינבר

האם יש עוד עמותות כמו עינבר שמתעסקות בזוגיות ? ואיפה יש בחורות עם כל מיני סוגי מוגבלויות שאפשר להגיע אליהן בברכה חי

24abcd58, 15/04/2019 , לא ניתנו תשובות לשאלה

24abcd58


היכרויות לבעלי מוגבלויות

שלום, לא יודע עד כמה הפלטפורמה קשורה ורלוונטית לשאלה. אני כותב בשם לירן (עוזר לו בפעולות באינטרנט ובחיפוש קשר זוגי). אולי יש לכם איך לעזור.. ללירן חשוב מאוד למצוא אהבה. אני מנסה ככל יכולתי לעזור, אבל כמות האפשרויות הקיימות שמצאתי באינטרנט לא רבות, ולא מעלות פרי. באמת חבל לי וכואב לי שהוא לא מצליח למצוא מישהי למרות שהוא מחפש הרבה זמן. אולי לא חיפשתי מספיק, ואולי זה פשוט נורא קשה למצוא. ובכל זאת, אני פונה כי אולי זה יכול לעזור ללירן בחיפושיו. אם יש לכם איך לייעץ או להכווין לעזרה, יותר מאשמח. תודה רבה ויום טוב.

לירן_לוגשי, 15/04/2019 , לא ניתנו תשובות לשאלה

לירן_לוגשי


בדיקה גנטית להתאמה טיפול תרופתי

שלום רב אני מעוניין לקבל פרטים ועד כמה הבדיקה מוכיחה את עצמה? תודה מראש

אסף, 6/04/2019 , 6 תשובות

אסף


נכות נפשית וסל שיקום

שלום, בני בן ה 29 קיבל בשבוע שעבר אישור נכות מבטלא. (40% וכן 100% אובדן כושר השתכרות למשך שנה). אנו נתחיל בקרוב בהגשת בקשה לקבלת סל שיקום בנושא תעסוקה ודיור. הבנתי שזה תהליך שיכול לקחת מספר חודשים. האם כדאי לפנות לגורמים פרטיים המציעים שירותי השמה ותעסוקה או לחכות לקבלת סל השיקום ולעבוד עם הגורמים המוסמכים בלבד. לתשבותכם, אודה.

הדס, 25/03/2019 , 5 תשובות

הדס


האם שמעתם על טיפול בגרמניה לילד ASD

האם שמעתם על טיפול בגרמניה לילד ASD.

חנה, 5/03/2019 , תשובה אחת

חנה


מורים לנהיגה על רכב נכים

מלבד רכב הלימוד של ביטוח לאומי, היכן ניתן למצוא מורה לנהיגה על ג'ויסטיק? אני גרה במרכז.

רחל לוי, 21/02/2019 , תשובה אחת

רחל לוי


סל שיקום..ליווי וכל מה שקשור

אני נכה 70 אחוז רפואית נפשית. מב.לאומי. ומאוד כועס ומאוכזב שאף אחד לא נרתם לעזור!!! הגשתי בקשה לבריאות הנפש ואף פסיכיאטר ראה אותי ודבר לא התקדם מאז!!!

Lidor, 11/02/2019 , 3 תשובות

Lidor


קבלת ילדה למעון

היי אני אמא עובדת ובעלי לא עובד והמעון אמר שלא יקבלו את הילדה למעון עכשיו אני גרה אצל חמותי והיא צריכה לעבור ניתוח מה אני צריכ לעשות ?

Liraz120997, 30/01/2019 , לא ניתנו תשובות לשאלה

Liraz120997


החלפת כיסא גלגלים

כיסא הגלגלים הממונע שלי הוא ישן. בכל כמה שנים ניתן להחליף אותו? מה התהליך לרכישת כיסא חדש? תודה. מה עושים עם הכיסא הישן?

יצחק 17, 18/01/2019 , תשובה אחת

יצחק 17


שימוש בשירותים בזמן טיסה

מה עושה אדם שלרוב מתנייד בכיסא גלגלים כשהוא במטוס וצריך להגיע לשירותים (לא פיפי)? יש פתרון?

יובל ש, 17/01/2019 , לא ניתנו תשובות לשאלה

יובל ש


הפחתת קיצבת הנכות בזמן אישפוז פסיכיאטרי

באיזה תנאים יכול הביטוח הלאומי להפחית מסכום קיצבת הנכות החודשית בזמן אישפוזו של מקבל הקיצבה?

אבי אלבום, 9/01/2019 , תשובה אחת

אבי אלבום


למעלה