יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה

רשמים מחגיגות פורים במעון בית דוד-על שכנות טובה ושילוב בקהילה


 בית דוד מתוך הבלוג של בית דודשנכנס פורים מרבין בשמחה (עורך האתר)

בס"ד

פורים ב"מעון בית דוד"

כבכל שנה נחוגו ימי הפורים במעון בית דוד בששון ובשמחה.

כזכור לכם בודאי, מהווה מעון בית דוד אחד מגולות הכותרת החברתיות של היישוב, בהיותו מעון קהילתי המשמש בית לחיים לדיירות בעלות פיגור שכלי המתגוררות במספר בתים בשכונת מעוז ציון.

 

התפיסה המקצועית של המעון מושתתת על שילוב בקהילה ועל נורמליזציה וכפול יוצא על יחסי גומלין מיוחדים במינם שנרקמו בין דיירות המעון לתושבי היישוב ולאנשי מפתח בו.

 

מסיבת פורים נחוגה בשבוע שקדם לפורים. מאפרת מתנדבת מבית הספר לאיפור איל מקיאז' הגיעה לאפר את הדיירות לקראת המסיבה! במהלכה קיימו דיירות המעון כולל כולן תהלוכת תחפושות אשר יצאה ממרכז התעסוקה של המעון ברח' החוצבים בבנין בזק דרך רחוב מעלה הקסטל ועבור דרך משרדי המועצה, שם יצאו לקראתן עובדי המועצה ותושבים מבקרים בשירה, ריקודים ונלוו להם גם נשיקות וחבוקים הדדיים אשר יש בהם כדי להעיד על המקום החם והאוהב שקנו להן דיירות המעון בקרב אנשי המקום .

 

במוצאי שבת הוזמנה קבוצת דיירות על ידי הקהילה הדתית של מבשרת בראשות הרב יעקב כהן  ובאמצעות הגב' עליזה הלל להשתתף במסיבת פורים שהתקיימה בבית הכנסת "מבשר שלום".דיירות המעון, ככל אדם מהיישוב הופיעו למסיבה חגיגיות ונרגשות והסבו עם כולם ליד שולחנות ערוכים, אליהם התקבלו בכבוד ובשמחה.

 

ולגולת הכותרת ביום הפורים עצמו שנחוג במעוז ציון ביום א' , קבלו דיירות המעון, אישה בביתה  "משלוח מנות" אישי ומיוחד אשר נשלח אליהן כמחווה של אהבה ורעות כחלק מפרויקט משותף למעון ול"קדם", המפלגה הדתית לאומית במבשרת, פרויקט אשר הובל וקודם בעזרתו של מר מוטי חזיזה חבר המועצה אשר בקר לאחרונה במעון והתגייס לעזרת דיירות המעון תוך שהוא משתמש בקשריו לרתימת האנשים לאמץ להם בית או דיירת.

ביום הפורים הגיעו כ10 מילדי הישוב המשולבים בפרויקט פר"ח בלווית הסטודנטים המלווים שלהם וחלקו משלוחי מנות בדירות המעון השונות וגם קבלו חזרה כמובן. קשר זה מהוובה גרעין וצמיחת קשר חדש וקבוע בין הילדים, לפעמים בהמשך גם משפחותיהם ודיירות המעון השמחות תמיד למראה ולקשר עם ילדים במיוחד.

כמו כן הגיעו כ40 בנות תלמידות מדרשת הרובע לרקוד ולשמח את דיירות המעון- מהווה חוליה נוספת בקשר הקבוע שלנו עם המדרשה אשר תלמידותיה מתנדבות אצלנו בקביעות.
 
בנוסף קרא במגילה בכמה מדירות המעון מר שבו, תושה הקסטל ובעלה של עובדת וותיקה אשר בכל עת מסייע לקיום מצוות היום במעגל השנה- בין השאר מקדש בלילות שבת, תוקע בשופר, במצע בדיקת חמץ ואף מארח בביתו לליל הסדר דיירות. הדיירות המתאימות יוצאו ת לבתי הכנסיות לקיום מצוות היום ומתקבלות שם בברכה כולל מדי שבת לתפילות ולקראית התורה.
 אכן כל הכבוד לתושבי הקסטל!!

 

פעילות ענפה זו היא תוצאה של עבודתה המסורה ומאומצת של גב' אריאלה קן, אחראית קשרי הקהילה במעון אשר שמה לה למטרה להפוך את דיירות מעון בית דוד לחלק בלתי נפרד ומהותי מהנוף הקהילתי ביישוב.

הגיעו הדברים לידי כך,כפי כתבה אחת מעובדות המעון שהנה גם תושבת הקסטל בתכנית שהפיקה למסיבת פורים שנחוגה לעובדות המעון-ש"כל מבשרת ציון מעון אחד גדול נהפכה, באוטובוסים עם הדיירות נוסעים,במכולת אותן פוגשים,בעבודה אותן רואים, בבית כנסת אתן מתפללים ובקופת חולים דם מחליפים..."

 

כי אכן, זכו תושבי מבשרת ומעוז ציון לשכנות טובה ומעשירה התורמת לשתי הצדדים, בבחינת "טוב לצדיק וטוב לשכנו"


תגובות
אין תגובות לפוסט

למעלה