יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה

הבלוג של אבי בן ז'נו·       סיפורי יציאה מחיים במוסד לחיים בקהילה.

·       התמצאות במסכת הביורוקרטיה לקבלת אישור העסקה ותקציב הולם.

·       התמצאות בבחירת חברת כוח אדם.

·       התמצאות בבחירת עובד זר סיעודי.

·       התמודדות מול סיפורים ודרישות מצד העובד הסיעודי.

·       התמודדות בהפחתת השליטה מצד העובד כלפי המעסיק.

·       התמודדות עם כתיבת הגדרת תפקיד מצד המעסיק כלפי העובד.

·       התמודדות עם כתיבת חוזה העסקה משפטי להעסקה.

·       התמודדות מול הגשת תביעה משפטית מצד העובד מול המעסיק.

·       התמודדות מול זכויות וחובות.

·       ועוד...

אבי בן ז'נו

 


תגובות
אין תגובות לפוסט
  1. עובד שותה אלכוהול שמתלווה באלימות פיזית ופגיעה נפשית. זה מאוד מפריע אבל אני תלוי בו וחושש להישאר ללא סיוע. מה עושים?
  2. אני מגלה שהעובד משתלט על החיים שלי ומחליט במקומי דברים בניגוד לרצוני וצרכי.  מה לעשות?
  3. קיים פער בין סכום הקצבה להעסקת העובד הזר, לבין התשלום שמגיע לעובד על פי זכויותיו. האם לשלם לו פחות ממה שמגיע לו ולהסתכן בתביעות משפטיות מצד העובד דרך ארגונים כמו "קו לעובד" (כאשר לנו אין בינתיים גוף משפטי שיגן עלינו ויעמוד מאחורינו מול תביעות אלו)? ואם לא, אז מאיפה מגייסים את הסכום הנוסף?

אבי בן ז'נו


תגובות
אין תגובות לפוסט
מדברים מנסיון - מעסיקים סיעודיים (עורך האתר)

אני אדם עם מגבלה פיזית מלידה,  שמדצמבר 2004 גר לבד עם סיוע אישי מלא.  חלק ניכר בלחיות ולנהל חיים עצמאיים בקהילה עבור אדם כמוני הוא גם לדעת להעסיק עובד זר סיעודי.  בפרק הזמן הזה נחשפתי לסיטואציות ולמורכבויות סביב נושא זה, ותוך כדי ההתמודדות אתן למדתי בחלקו לדעת לעמוד על קבלת חובות וזכויות לשני הצדדים; לדעת להציב גבולות ברורים; לפעול ברגישות תוך שמירה על האינטרס של שני הצדדים עד כמה שאפשר.

 

לפורום זה אני מזמין אתכם, כל אותם אנשים עם מוגבלויות כמוני שאינם מוכנים לחזור לגור במוסדות שמחליטים ומנהל עבורנו את החיים, אבל מבלי להעסיק עובד סיעודי זר לא נוכל לחיות חיים עצמאיים בקהילה.

 

אתם מוזמנים לשתף בניסיון החיים שלכם ולחשוב ביחד על האתגרים המשותפים לנו.  אני מקווה שנוכל ביחד בעזרת הפורום למצוא דרכים לפעול להגברת המודעות לצרכנו ולאגד את זכויותינו המעסיקים הסיעודיים, ולפיתוח מענים נוספים על מה שקיים כיום.

 

אבי בן ז'נו


תגובות
1.
אני רוצה להעסיק מטפל, לאן אליי לפנות? (לת)
דר86   09.03.11 | 20:42
המלצה (עורך האתר)

משנת 2002 עברתי מספר קורסים למיניהם אשר קדמו ועיצבו אותי בלשאוף ולממש אתגרים נוספים ומחודשים יותר. אחד מהקורסים האחרונים, בשנת 2007 – 2008, שתפס אותי בצורה משמעותית ואישית היה: הקורס המשולב לשינוי חברתי בתחום המוגבלויות במכללת "דוד ילין". תוך כדי הקורס הבנתי שחסר משהו בעשייה שלי מהעבר במסגרת הועדות שבהן פעלתי, להפוך, את הוועדות לשינוי חברתי, כך שיפעלו מרעיונות למיזמים חברתיים עם תקצוב לכך.

 

מאז הקורס אני פועל לקדם את הקמתו של "מוקד מעסיקים סיעודיים שמעסיקים עובדים זרים סיעודיים". מוקד זה יהווה מרכז סיוע, ליווי, תמיכה וייעוץ משפטי למעסיקים סיעודיים שמעסיקים עובדים זרים סיעודיים.

 

פה באתר אביליקו פתחתי פורום חדש על מעסיקים סיעודיים, ובו אשמח לסייע לכם בתשובות על נושא העסקה של עובד סיעודי, חובות, זכויות ויחסי אנוש.

 

אבי בן ז'נו 

 

 


תגובות
אין תגובות לפוסט
סיפור אישי (עורך האתר)

משנת 1999 נחשפתי להפגנת הנכים הראשונה אשר העמידה את הנכים בחשיפתה אל עצמה כלפי, עצמה, הממסד, הממשלה, התקשורת ועוד. חלק מחשיפה זו כלל את חלק מהתמודדות וצרכי היום יום של הנכים.

בשנת 2001 - 2002 שוב יצאו הנכים להפגין מטעם מטה המאבק של הנכים. באותו זמן של ההפגנה דיברו על שפה של זכויות חברתיות וצרכי הנכים בחיי היום יום.  תוך כדי שנוכחתי לסירוגים בהפגנה זו. נחשפתי והוקסמתי מאוד, שמי שמוביל, שמי שמציב את אג'נדה של הנכים? הנכים עצמם. במשך ימי ההפגנה עצמה נחשפתי בין היתר לעמותת "נכים עכשיו" - התנועה לזכויות אנשים עם מגבלות, מאז אני פעיל בעמותה, שם שמשתי בתפקידים שונים כמו: רכז "ועדת מעונות", רכז "ועדת עובדים זרים", חבר ועד מנהל, יו"ר ועד מנהל ועוד.

בשנת 2003 עמותת "נכים עכשיו" פעלה, יזמה, ייסדה, הקימה, ומפעילה את "המרכז לחיים עצמאיים" בירושלים. בנקודה זו התפרצה בי מספר שאלות מרכזיות: מה המקום שלי בחיים? מדוע ולמה אני עדיין עוד גר וחיי בתוך מסגרת המעון? במה אני שונה באחרים? מה אני יכול, מוכן, מסוגל, לעושה כדי לעבור מהמעון ולגור בדירה בקהילה? שאלות מסוג זה ועוד. הביא אותי לרצון העז לעבור מחיים "בשכירות" במוסד, ולעבור לחיים "עצמאיים" בקהילה. 

לאור כך, בשנים 2002-2003 פניתי אל גורמים מחוץ למסגרת המעון ולאנשים אשר האמינו בכוחותיי, בפוטנציאל, וביכולתי כן לגור בדירה לבד ולנהל אורח חיים עצמאי בעזרת העסקת עובד סיעודי זר. תוך כדי כך, הכרתי ופניתי אל עמותת "שלהבת" – שילוב נכים בסביבה תומכת, עמותה זו הציבה לעצמה לאפשר ולממש לנכים רבים את הזכות לחיות בקהילה. כך גם, אשר תמכה, ליוותה וסייעה לי, מראשית דרכי בכיוון יציאה לקהילה.

 עם כל החששות, הפחדים, הצעד לבלתי נודע שנהפך עם הזמן לנודע ולמודע. לא היה קל להפוך ולתרגם את האידיאולוגיה לפרקטיקה. כך שבמרץ 2004 נכנסתי לדירה במסגרת עמותת "שלהבת" ומטעם משרד השיכון.

 אבי בן ז'נו

 


תגובות
אין תגובות לפוסט
סיפור של מאבק לנצח את המוגבלות (עורך האתר)

עד אוקטובר 1991 חייתי בחיק המשפחה האוהבת ומכבדת.  ב-1991 עברתי מרצון ומתמימות לחיות מחוץ לבית  ככל אדם נורמטיבי שחי מחוץ לבית הוריו.   המעבר למעון גילה ירושלים היה מתוך הנחה לרכוש כלים נוספים ולהסתגל לחיים מחוץ לבית הוריי כך גם למצות את הפוטנציאל שבתוך תוכי.  במהלך הסתגלותי בשנתיים הראשונות במעון הבנתי שמיציתי את מה שהמעון היה מוכן לתת הן התפתחות חברתית והן התפתחות מקצועית. 

תפיסת המעון למעשה חרץ את חיי בצורה סמויה בקביעת גורלי לחיות בתוך המעון. כך הבנתי שעתיד חיי לא במסגרת הזאת. לכן, אני לא נחתי בלחפש ולהציב בפניי עשייה באתגרים חדשים לכיוונים חשיבתיים, יצירתיים ביכולת לנתח דברים בראייה נוספת ורוחבית.

כחלק מעשייה זו משנת 1996 יצרתי למעלה מ-20 סרטים דוקומנטאריים במסגרת פרוייקט שיאים של עמותת שק"ל. סרטים אלו הוצגו ומוקרנים בטלוויזיה הקהילתית, בסינמטקים ועוד. בנוסף לכך, באופן אישי אני גם מגיל קטנות עסקתי ביצירה אומנותית בציורים בחומרים מגוונים.

עם הזמן, ניסיתי מפעם לפעם לקבל סיוע מהמעון כדי לצאת ולגור בתוך הקהילה באופן עצמאי. דבר זה נכשל פעם אחר פעם בגלל חוסר ההיענות של המעון לבקשותיי להכוונה ולסייע לי בכך. כך גם, החוסר ידע, כלים שעמדו לרשותי דאז.

כאשר הבנתי שאין מה לחכות ולצפות שהמעון יסייע בידי בלקדם אותי אישית ומקצועית. נחשפתי לנכים שחיו כבר בדירה משלהם עם עובד סיעודי זר. ונכים שחיו במעון ויצאו לחיות בקהילה גם עם נכות פיזית יותר קשה משלי.

המשך יבוא....


תגובות
2.
הצגת סרטים (לת)
אבי בן ז'נו   25.08.10 | 19:19
אני אשמח לציג את הסרטים בשלב מאוחר יותר.
בברכה,
אבי בן ז'נו
1.
כל הכבוד (לת)
אמיר נתן   23.08.10 | 16:11
הי
כל הכבוד על החשיפה וכל הכבוד על העשייה שלך
כיצד ניתן לצפות בסרטים אותם יצרת?
אני בטוח שזה יעניין גולשים רבים באתר ואשמח לתת להם במה ראויה במסגרת אביליקו
עשיתי מנוי על הבלוג שלך ומחכה לבאות
אמיר

למעלה