יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה

עבודה נתמכת


אקדמאית
אקדמאית, חולה בסכיזופרניה, לאחר אשפוז פסיכיאטרי ראשון. מעוניינת להכיר אנשים במצב דומה.
תאריך:20/08/2010
תגיות: 
יש פה אולי מישהו שעובד דרך עבודה נתמכת? והאם הוא מרוצה, כלומר אם מצא עבודה לפי כישוריו?

תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

תשובה מהמטה לשילוב

שלום רב,
המטה לשילוב אנשים עם מוגבלות נחשף בעבודתו היומיומית למאות אנשים עם מוגבלות נפשית, חלקם לוקים בסכיזופרניה המועסקים במסגרת של עבודה נתמכת. ככלל, דרך החשיבה שלך היא נכונה ושילוב בעבודה הינו פתרון נאות. עם זאת, את ככל הנראי תזדקקי לעבודה נתמכת שמידת האינטנסיביות שלה תיקבע על ידי אנשי מקצוע במסגרת סל השיקום. אנשי המקצוע הללו ינסו לדאוג לך גם לעבודה וחשוב שהיא תהיה הולמת את כישוריך הגבוהים. אל תתפשרי על עבודה הנמוכה מיכולותיך, אך בכל מקרה חשוב שזו תהיה עבודה מותאמת עבורך. כאשר יציעו לך עבודה, זכרי שעמודת לרשות המעסיק שלך האפשרות לנפות אל המטה לקבלת השתתפות במימון התאמות במקום העבודה. אילו הן התאמות שנועדו לסייע לך להשתלב במקום העבודה. למלש, נוכל להדריך את המעסיק שלך לגבי שילובך או להשתתף בשכרם של מנהלים המדריכים אותך במקום העבודה וכיוצא בכך.
אם תרצי לשתף אותנו בהצעות שאת מקבלת ולברר פרטים נוספים, נשמח לעמוד לרשותך באמצעות אתר זה או באמצעות אתר האינטרנט של המטה, שבו מפורטים כל כלי הסיוע וכן דברים נוספים הרלוונטיים לשוק העבודה:
www.moital.gov.il/mugbalut
בברכת שנה טובה,
בני פפרמן
מנהל המטה

המטה לשילוב אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה, 07.09.10 16:46
<a href="index2.php?id=4066&lang=HEB">המטה לשילוב אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה</a>

תעסוקה נתמכת

לא ראיתי פירוט בנוגע ללימודייך הקודמים, אבל חשוב לדעת כי מלבד תעסוקה נתמכת יש פרוייקטים נוספים מעניינים שכוללים עבודה בשוק החופשי כמו צרכנים נותני שירות ושמעתי על משהו גם בפלאפון שמעסיק אנשים עם מוגבלות וכדאי לבדוק את האפשרויות השונות עם המלווה השיקומית שתהיה לך לאחר הוועדה.

נהורה סהר, 01.09.10 23:06

תעסוקה ניתמכת

לאקדמאית היקרה

אני חושב שכתבה זו תעניין אותך

תעסוקה נתמכתמטרת תוכנית התעסוקה הנתמכת היא שילוב עובדים עם צרכים מיוחדים במפעלים ועסקים פרטיים וממשלתיים באמצעות תכנית שיקום של השמה פרטנית או קבוצתית. היום התוכנית כוללת כ- 30 השמות במקומות עבודה בת"א, כפר סבא, אריאל וראש העין בתחומי עיסוק שונים כגון: אריזה, סיעוד לקשישים, דיוור, בתי קפה וכדומה. התוכנית מותאמת לכל אדם באופן אינדיווידואלי בהתאם ליכולותיו האישיות ולתפקיד אותו הוא אמור לבצע.

את ההשמה בתעסוקה בקהילה מלווה רכז תעסוקה נתמכת – מר מקסים טפירו בעזרתה של מדריכת ההשמה בתעסוקה הנתמכת, אביגיל לחמנוביץ', והללו מהווים עוגן למשתקם ולמעסיק גם יחד. יעד ההשמה הוא שילובם של אנשים מוגבלים במפעלים בשוק החופשי, בקבוצות קטנות או באופן אינדיבידואלי.

התכנית התגבשה בארה"ב כדגם לתעסוקה חלופית לתכניות המסורתיות וצ'יימס החלה להפעילה מראשית דרכה . תכנית זו היא למעשה חוליה נוספת ברצף התעסוקתי המאפשר מעבר מתכנית אחת לתכנית אחרת.למעסיקים המעוניינים ליצור קשר ולתרום לקהילה באמצעות העסקת בעלי מוגבלות ניתן לפנות ל:

- מקסים טפירו, רכז עבודה נתמכת: 050-6668467, דוא"ל: taasuka@chimesisrael.org.il

- לאביגיל לחמנוביץ', מדריכת ההשמה: 09-7656500; 050-6668211
דוא"ל: taasuka1@chimesisrael.org.il


מיכאל

מיכאל רנסקי, 24.08.10 18:31

לחפצי

אני דווקא מקווה שזאת תהיה עבודה לתקופה ארוכה.

אקדמאית, 23.08.10 13:29

אל ייאוש

בעבר עבדתי בעבודה נתמכת ואפילו נהניתי ממנה כי בסה"כ זו עבודה זמנית לא לכל החיים

חפצי, 23.08.10 12:11

תשובה

אני עובד במאפיית כיכר הלחם בתור מלקט ובנוסףאני מלמד שיעורים פרטיים במחשבים ומחפש לפי כישורי עבודה קבועה בתחום

זיו לפיד, 22.08.10 13:30
<a href="index2.php?id=3322&lang=HEB">זיו לפיד</a>

ל-1

אפשר אולי לדעת במה את עובדת?

אקדמאית, 21.08.10 13:29

עבודה נתמכת

יש במדינת ישראל אלפי אנשים העובדים בעבודה נתמכת. עבודה נתמכת היא עבודה ככול העבודות ובמגוון הנמצא בשוק העבודה, ההבדל היחיד הוא שיש גורם מלווה לאורך הזמן. מכאן שכמו בכל שוק, חלק מרוצים יותר וחלק פחות וזה נכון לגבי כולם

אלי בנטאטה, 20.08.10 19:37
<a href="index2.php?id=3651&lang=HEB">אלי בנטאטה</a>

כן, אני ואני מרוצהGALOR, 20.08.10 18:51

למעלה