יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה

הבלוג של לוי חיהעל הרצאה בנושא שמעניין כל משפחה לילדים עם צרכים מיוחדים (עורך האתר)

שלום

כתבתי בעבר בענין הרצאה שעלי לשאת שכותרתה "של מי הילדים האלה- מטריה טיפולית לילדים בעלי צ"מ ומשפחותיהם- האמנם?" במטרה לבחון את היחסים שבין הקהיליה הרפואית והסעודית בקהילה ובין הילדים והמשפחות הנ"ל. לא מפתיע שהנושא עורר תגובות רבות, חלקן באתר משפחות עם פיגור שבתפוז. אכן הנושא טעון טיפול וברור. שמחתי לשמוע כי ארגון "בזכות" מקיים השתלמויות במרכזים רפואיים לרופאים המתעתדים לטפל באוכלוסיה הנ"ל.הועלו נושאים רבים העוסקים בזכויות ובחקיקה אבל התכוונתי לעסוק ביחסים הבינאישיים והידע הקיים בקרב הצוותים הרפואיים השונים אשר טעון טיפול כאמור.

ההרצאה הועברה בקרב מדריכות קליניות לסטודנטיות לסיעוד בבי"ח שערי צדק בירושלים. בית ספר לאחיות זה מזמין אותי כל שנה להציג בפני תלמידות השנה השניה ללימודי סיעוד את עולם הפיגור השכלי. זה אמנם מעט אבל טוב מכלום.

אני חושבת שכל מי שעוסק בתחום יכול להוות סוכן שנוי עם הסברה טובה ותוך גלוי הבנה לחוסר הנוחות על שלל סיבותיו, שמגלה הצד השני....

בעבר, לראשונה בתולדות פרס זה קבלתי את פרס רות רון להדרכה קלינית בסיעוד מטעעם משרד הבריאות  על פועלי בתחום ההדרכה בקרב אנשי מקצוע בתחום הטיפול בבעלי נכויות התפתחותיות. עד אז קבלו את הפרס בעיקר אחיות קופ"ח על הדרכות בתחומים ספציפיים כמו סכרת, יתר לחץ דם... היתה זו שמחה וגאווה גדולה על ההכרה בחשיבות העיסוק בנושא והעלאתו לקדת הבמה באותה שנה.

כאמור, כל אחד יכול לעשות זאת במקומות אליהם הוא קשור ובא במגע.אפשר גם להדריך הורים איך לעמוד על זכויותיהם מבלי להפגע ולפגע ואיך לתקשר נכון ויעיל עם צוותות שונים.

בהצלחה לכולנו.


תגובות
1.
שלום חיה (לת)
טלי מאיר   04.08.10 | 10:29
ברכות על קבלת הפרס!!!
אני מסכימה שכולנו -העוסקים בתחום-יכולים להיות סוכני שינוי והסברה ולחולל שינוי הן בעמדות החברתיות והאישיות כלפי אנשים עם פיגור שכלי והן להביא להבנה טובה יותר של הצרכים והרגישויות של אוכלוסיה מיוחדת זו.
האם תוכלי לשתף אותנו בתכנים שעלו בהרצאתך? מה היו התגובות ומה היו השאלות העיקריות שעלו בקרב אותן סטודנטיות?
בתודה,
טלי

למעלה