יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה

פוסט, טראומה!


מיקי (מאיר) מתוך הבלוג של מיקי (מאיר)26.07.2010 | 14:30
עדות אישית (עורך האתר)

תאונה... אני מתעורר לאט לאט שומע את ציפצופי המוניטור מרגיש את מכונת ההנשמה תקועה לי בפה. החזה עולה ויורד, הצפצופים מתחילים להרגיז... "מאיר תתעורר... תתעורר...תתעורר" עיניי משוטטות על פני החדר לימיני ולשמאלי מיטות ריקות "טיפול נמרץ" קשה לנשום... לפתע שוב אותו קול " תשמע אהה.... אתה משותק... אז אני מכניס לך קטטר..." קשה לנשום, אני משותק הוא אמר? נדמה לי ששמעתי שאני משותק, אופס אני לא מרגיש את יד שמאל והרגליים... מה יהיה עכשיו... אכלתי אותה בגדול! טראומה!!!

עברו מאז שנה וחודשיים ושבוע וחצי שעה.ההתעוררות שלי בטיפול הנמרץ והטראומה הנפשית שחוויתי עת הודע לי "אתה משותק אז נכניס לך קטטר", מתגמדת, באמת, כנגד ספקטרום החוויות שחויתי מאז אותו רגע מכונן בחיי, ובמיוחד אל מול חוויית הגילוי לפיה בראש הנכים עומדים כ-830 אירגונים, כל אירגון מנכס לעצמו לפחות את ייצור לוחות הברית, אשר ירדו עם משה מהר סיני.

מאחר ואני אדם ישיר , אומר לך קורא יקר, את האמת המרה והקשה שהתגלתה לי כשנכנסתי למחלקת השיקום. האמת היא שהבנתי שלאנשים בעלי מוגבלות אין סיכוי, פשוט אין סיכוי. לא, אני לא מיואש מהחיים, שלא תבין לא נכון. אין לבעלי המוגבלות סיכוי כקבוצה, אין להם סיכוי כמיעוט חלש. לא, לא בגלל החברה, לא בגלל התקציבים ולא בגלל מדיניות הממשלה. אין לנו סיכוי בגלל אלה שמינו את עצמם לייצג אותנו, בגלל אלה שהחליטו שהם ראשי הנכים. בגלל "מנהיגי" הציבור שלנו. קבוצה של אנשים אגואיסטים, מגלומנים ויחד עם כל זה פחדנים. משענת הקנה הרצוץ.

"מנהיגנו" שלחו את "המתאבדים השיעים" אל הקרב, בכבישי קריית הממשלה בירושלים. ולאחר מכן נכנסו מלאי חשיבות עצמית לפגישה עם נציגי האוצר והממשלה. נו ו... מה יצא מזה. אומר לך מה יצא מזה:

202,000 נכי 100% -75% המקבלים קצבת נכות בסיסית של כ2,100 ש"ח, קצבת לעג, קצבה שלא ניתן לחיות ממנה בכבוד.

אוי לנו, על כך שאלה מנהיגינו, שמעולם לא נבחרו לייצג אותנו, שלא מסוגלים להתאחד, שלא מסוגלים להוריד את האף, שלא לוקחים כדורים נגד מגלומניה. שרבים על הנושא "מי יהיה חבר במשלחת לפגישה עם שר הרווחה".

אז אנא ממך, קורא שלי אמור נא לי מדוע ולמה, אנו ממשיכים לתת יד לאירגוני סרק שכל בר בי רב הקים לעצמו .

פוסט טראומה.


תגובות
1.
מדוע ולמה אנו ממשיכים אנו ממשיכיםלתת יד לאירגוני סרק שכל בר בי.............. (לת)
yossi   27.07.10 | 22:30
"נגי שופס""
להנגיש את חמי געש
בינינו בעלי מוגבלויות
עידוד חברתי ברייל הכתב של המדינה

למעלה