יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה

לקות ראיה - בעיית אבחון והכרה לילד בעל קושי מוטרי


שלו
שמי רונית שלו ואני אמא לשלושה ילדים, שאחד מהם יש לו קושי רב מערכתי הבא לידי ביטוי בקושי מוטורי בארבעת הגפיים ובעיית נשימה (מוגדר...
תאריך:25/06/2010
תגיות: 
שלום, אני אמא לילד בעל שיתוק מוחין. לבני ישנה לקות ראיה על רקע פגיעה מוחית, שבעקבותיה שדה הראיה שלו נפגע (אבל מסוגל לראות) ויש לו בעיית מיקוד ראייה על רקע המגבלה הפיזית ובמיוחד עקב הפגיעה המוחית (קורטיקלית). הילד הוא ללא ספק בעל לקות ראיה וגם הרופאים באמצעים העומדים לרשותם סוברים כך, אך הבעיה היא שבגלל הקושי המוטורי ובעיית המיקוד הרופאים אינם יכולים לאשר זאת באופן רשמי על גבי הטופס של משרד הרווחה. הם אישרו זאת על גבי טופס ובאמצעים העומדים לרשותם/ן. ד\"ר קסלר מבי\"ח איכלוב הפנתה אותנו לפרופ\' בנין מירושלים (כי בלי שום קשר לטופס צריך לבדוק את הלקות עצמה, כדי לתת לו את הטיפול המירבי, שללא ספק יקל עליו בתפקוד היומיומי), אך רק בחודש אוגוסט, אם בכלל, הם יוכלו לתאם לו תור. האם יש למישהו עצה, כיצד לשלוח את הטופס (כאמור יש לי מסמכים רפואיים המעידים על הלקות), כדי שהוא יוכר באופן רשמי? האם משהו מכיר עוד מומחה בתחום, אשר יוכל לתת לו את המענה המרבי? אציין, שבלי קשר, הוא אמור לעבור אבחון במרכז לקידום העיוור, כדי לתת לו מענה לצד השיקומי, אך אני חוששת שאם אין איבחון מדויק, אולי יש בכך טעם לפגם. תודה רבה והמשך יום נעים רונית

תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

מומחה

שלום
ישנו מומחה בשם ד"ר חיים וירצר
אני לא רוצה לטעות בהגדרה המקצועית שלו , אך אם הוא לא יוכל לעזור לך בעצמו אני בטוחה שהוא יוכל להפנות אותך לכתובת המתאימה
אדם מאד נחמד ואוהב לעזור
0523280479
בהצלחה

אור לביא, 28.07.10 01:47

לקות ראייה על רקע קורטיקאלי

רונית שלום, המומחית לבעיות ראייה על רקע קורטיקאלי היא פרופ. ענתבי מבי"ח הדסה, שישובת במכון לראייה ירודה ע"ש מייכלסון בירושלים.
צרי קשר איתי במייל האישי ואני אפנה אותך לטיפול המתאים.
ד"ר אילנה גלייטמן
סגנית מנהל השירות לעיוור

ד"ר אילנה גלייטמן, 29.06.10 07:59

תשובתה של פנינה שלוש עמר מארגון "קשר"

שלום רב
מדבריך אני מבינה שאת רוצה הכרה בשירות לעיוור של אגף השיקום במשרד הרווחה וכרגע אין ברשותך את האישורים המתאימים לקבלת ההכרה .
כדאי לקחת בחשבון שלא כל ילד עם לקות ראיה מקבל הכרה במשרד הרווחה כזכאי לתעודת עיוור ולשירותים הנגזרים מכך .
מאחר ואת עומדת בפני בדיקה של מומחה עיניים וכן לפני אבחון במרכז לעיוור , כדאי לחכות שיהיו את שני האבחונים האלה. גם בבתי חולים וגם במרכזים לעוור, יש רופאים מומחים שמודעים לנושא של תעודת עיוור ואשר החתימה שלהם על טופס בקשה לתעודת עיוור קבילה במשרד הרווחה .
כדאי לנסות בשתי הבדיקות לבקש שימלאו עבורכם טופס בקשה לתעודת עיוור, אני מקווה שיוכלו למלא בהתאם לנתונים שכן יצליחו לקבל מהילד.
עם הטופס עליכם יהיה לפנות בהמשך לעובדת הסוציאלית ברווחה .לעיתים משרד הרווחה מזמן לבדיקה של רופא עיניים מטעמם כדי לאשר את הבקשה.
בכל מקרה, האבחון של הילד והטיפול בו בשלב זה, אינם בהכרח תלויים בהכרה של משרד הרווחה ולכן חשוב שתמשיכו את התהליך של בירור הבעיה כדי שתוכלו לתת לו את הטיפול המתאים לו ביותר.
כל טוב,

פנינה שלוש עמאר
מנהלת יחידת המידע
קשר-הבית של המשפחות המיוחדות
טלפון: 02-6236116 / 02-6248852
דוא"ל: ac.il.makom-m@cet
אתר מקום מיוחד http://makom-m.cet.ac.il
סניפים פעילים: ירושלים, תל אביב, חיפה ובאר שבע
קו פניות ארצי: 1-700-501-601
קו פתוח בשפה הרוסית: 1-800-30-18-30
הצטרפות למשפחות קשר:קבלת עדכונים לדוא"ל ולנייד

קשר, 27.06.10 17:18
<a href="index2.php?id=3285&lang=HEB">קשר</a>

הצטרפות ל"אהדה"

קבלתי את בקשתך להצטרפות ל "אהדה" . אנא התקשרי אלי.
אפרים שטרן. מזכיר "אהדה"

אהדה, 25.06.10 15:08

למעלה