המרכז הישראלי לטיפול בפסיכוטראומה


 
אמיר  טל

קצת עלי

המרכז הישראלי לטיפול בפסיכוטראומה הוקם בשנת 1989 כפרוייקט של בית חולים הרצוג - מרכז לטנר בירושלים. המרכז הוקם כדי לתת מענה לאוכלוסיה גדלה של נפגעי פסיכוטראומה בישראל (המוערכת בכ-9% מהאוכלוסיה הסובלים מ-PTSD, פי שלוש מאשר בארה"ב ובמדינות מערביות). כיום, המרכז הישראלי לטיפול בפסיכוטראומה הוא מרכז בעל שם עולמי במחקר וטיפול בטראומה בארץ ובעולם.

מומחים לטראומה
ההיסטוריה הכואבת של מדינת ישראל הפכה את תושביה לפגיעים באופן מיוחד לטראומה על היבטיה המרובים. ניסיוננו רב השנים לימדנו כי חברה חסונה יותר מתפקדת טוב יותר בעיתות משבר. במרכז הישראלי לטיפול בפסיכוטראומה הפך הניסיון למומחיות, והמרכז הינו הגורם המוביל בארץ בתחום המחקר, ההכשרה והטיפול בפסיכוטראומה.

פועלים בעת טראומה
המרכז הישראלי לטיפול בפסיכוטראומה נוקט פעולה לפני אירועים טראומתיים, במהלכם ולאחריהם. המרכז מספק לאנשי מקצוע מתחום בריאות הנפש, החינוך והרווחה את המשאבים, האסטרטגיות והכלים הדרושים כדי להעריך נכונה את רמת המצוקה של הפרט ולהתערב כאשר מאובחנים גורמי סיכון.

חוקרים טראומה
המרכז עורך מחקרים בנושאי התמודדות עם אירועים טראומטיים, חוסן וצמיחה פוסט-טראומטית בשיתוף פעולה עם מוסדות אקדמיים שונים בארץ ובחו"ל.

מטפלים בטראומה
הטיפול במרכז מבוצע על ידי צוות מטפלים מומחים ומנוסים בשיטות טיפול ממוקדות לנפגעי טראומה והתערבויות במצבי משבר. מוצעים מגוון שירותים כגון ייעוץ והדרכה, הערכה, התערבות ראשונית, טיפול במבוגרים, טיפול בילדים, הדרכת הורים, טיפולים בדרמה-תראפיה ובתנועה לילדים ולמבוגרים וייעוץ פסיכיאטרי.

תחומי התעניינות

בריאות הנפשהמרכז הישראלי לטיפול בפסיכוטראומה

למעלה