קהילת בריאות הנפש - ממ"נ


נושאים נבחרים בקהילה

יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה


חלופות אשפוז פסיכיאטרי


מערכת ממ“נ
תמלול הרצאתה המרתקת בנושא "דיאלוג פתוח" של מיה קורטי, שותפה להקמה והטעת הגישה בפינלנד ובמקומות נוספים. ההרצאה התקיימה ב-24.4.2018 בתל אביב ביוזמתו ובארגונו של עו"ס איתי קנדר. בהרצאה נכחו עשרות רבות של מתמודדים, בני משפחות ואנשי מקצוע.
מערכת ממ"נ 11/05/2018  

מערכת ממ“נ
הבית המאזן שנפתח בקרוב בחירם מהווה מסגרת נוספת של חלופת אשפוז - מניעת אשפוז פסיכיאטרי ומצטרף למספר בתים מאזנים נוספים שהוקמו במהלך שנת 2017.
מערכת ממ"נ 29/12/2017  

מערכת ממ“נ
שיחה עם ד"ר שמעון כץ מבית סוטריה בירושלים על נושא גמילה מתרופות פסיכיאטריות. השיחה התקיימה ע"י תמי מסלווי ושירה אלפיה בורשטיין מעמותת לשמ"ה.
מערכת ממ"נ 26/12/2017  

מערכת ממ“נ
הבית ממוקם במושב בשרון ומיועד לקליטה של אנשים במצבי משבר נפשי חמורים, מתוך מטרה לעזור להם לעבור אותו בצורה הטובה ביותר האפשרית, כחלופת אשפוז וללא צורך באשפוז פסיכיאטרי. הבית ערוך לקליטה של עד 10 דיירים, גברים ונשים.
מערכת ממ"נ 5/11/2017  

מערכת ממ“נ
על התהליכים שקדמו להקמת בתי מאזן. מה זה איזון ? מי יצא מאיזון ? ביחס למה נוצר איזון ואת מי צריך לאזן ? .אולי אפשר היה לכנות את המודל, בית קהילתי למניעת אשפוז יעל עדן ברוך משתפת אותנו בתהליך הקמתו של בית התקווה - "בית של תקווה" שמתוכנן להיפתח בדצמבר 2017 בכרמיאל.
מערכת ממ"נ 1/10/2017   | 1 תגובות

מערכת ממ“נ
מטרת מסגרת זו היא לנסות לצמצם את הצורך באשפוז פסיכיאטרי בקרב אנשים המתמודדים עם משבר נפשי חריף על ידי ליווי,טיפול ותמיכה באופן מכיל המסייע להם בניהול המשבר שלא במסגרת אשפוז תוך צמצום מרכיב הנכות הנפשית והצורך באשפוז.
מערכת ממ"נ 21/09/2017  

מערכת ממ“נ
מסגרת חדשה של אשפוז יום פסיכיאטרי במחלקת יום פרטית, שנפתחה במרכז ד"ר טל – "צעד קדימה" - מעניקה לאדם הנמצא במשבר נפשי וחווה לחצים, מתח, פחדים, חרדות או אפיזודות של עצב או דיכאון - אפשרות להיחלץ ממצבו באמצעות טיפול אינטנסיבי שבין חודש לחודש וחצי.
מערכת ממ"נ 1/12/2016  

מערכת ממ“נ
"צעד קדימה", תכנית הטיפול המרוכז במרכז ד"ר טל מסייעת ליציאה ממשבר חיים מהר ככל האפשר. התוכנית נערכת באמצעות טיפול פרטני משפחתי וקבוצתי.התכנית מתקיימת בתל אביב.
מערכת ממ"נ 14/11/2016  

מערכת ממ“נ
ראיון מהתכנית "סדר יום" מ-7.9.2016 בו ראיינה קרן נויבך ,בין השאר, בנושא חלופות אשפוז את פרופ' פסח ליכטנברג על פרויקט "סוטריה" שנפתח לאחרונה בירושלים ואת עמית וולק על "מרחבים" - שירות פסיכיאטרי עד הבית.
מערכת ממ"נ 7/09/2016  

מערכת ממ“נ
בית סוטריה הולך להיפתח בתחילת ספטמבר 2016 . סוטריה הינו מודל המציע מעטפת שלמה לאנשים השרויים במשבר נפשי אקוטי, במטרה למנוע את אשפוזם ולסייע להם לחזור לקהילה במיטבם.סוטריה עומדת להיפתח לאנשים המתמודדים עם משבר נפשי עם פסיכוזה או בלעדיו, אשר זקוקים למסגרת שתתמוך בהם ותעבור איתם את התקופה הקשה בלי להזדקק לאשפוז.
מערכת ממ"נ 2/08/2016  

למעלה