קהילת בריאות הנפש - ממ"נ


נושאים נבחרים בקהילה

יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה


ראיונות וכתבות


מערכת ממ“נ
זרקור החודש הנוכחי בנושא "מקולטנים לרשתות עצביות – עידן הגרייה המוחית בפסיכיאטריה" נכתב ע"י ד"ר איל דהן, פסיכיאטר מומחה ופסיכותרפיסט. בנוסף לזרקור החודש, תוכלו להתעדכן בחדשות בתחום המוגבלויות, ליהנות מפינת הצנ"ש ולקרוא על הקשר בין קשר זוגי אינטימי והחלמה בבריאות הנפש במדור החברה והפנאי.
מערכת ממ"נ 1/01/2017  

מערכת ממ“נ
החל מ-1.1.2017 תשודר במהדורת החדשות של ערוץ 10 סדרת כתבות של הילה אלרואי על קריסת מערכת הפסיכיאטריה בישראל.
מערכת ממ"נ 1/01/2017  


שיחות בבריאות הנפש
ראיון עם דר' רחל דהן, רופאת משפחה, מנחת סדנאות לגמילה מעישון ויושבת ראש החברה הרפואית למניעה וגמילה מעישון על נושא הגמילה מעישון בקרב המתמודדים עם בעיות נפשיות.
שיחות בבריאות... 1/11/2016  

מערכת ממ“נ
מערכת דה מרקר מציגה נתונים שנמסרו ע"י משרד הבריאות : יותר מטופלים, לא מספיק טיפולים לאדם.
מערכת ממ"נ 1/11/2016  

שיחות בבריאות הנפש
גב' דליה וירצברג-רופא, מתמודדת נפש, דוקטורנטית בביה"ס למדעי התרבות באוניברסיטת תל-אביב, עורכת לשון ותוכן ופעילה למען זכויות מתמודדי נפש מספרת על עצמה, על החיים לצד צביאל, על חלופות אשפוז ובפרט על מאבקם המשפטי של בני הזוג לאפשר למתמודדי נפש לבחור את מקום אשפוזם.
שיחות בבריאות... 8/10/2016  

שיחות בבריאות הנפש
דר' ציפי דולב, פסיכיאטרית מומחית לנושא בריאות האישה (Reproductive Psychiatry) העוסקת בקשר שבין שינויים הורמונליים לשינויים נפשיים במהלך חיי האישה. הראיון עסק בתחנות בחיי נשים: שינויים במצב רוח בעת המחזור החודשי, הריון, התקופה שלאחר לידה, גיל המעבר והתמודדויות נפשיות שונות במהלך החיים.
שיחות בבריאות... 24/09/2016  

מערכת ממ“נ
שימוש בטלפונים ניידים, גלישה באינטרנט, בחירת מקום האשפוז ואף קיום יחסי מין. רשימה חלקית זו עומדת במוקד המלצותיה של המועצה הלאומית לבריאות הנפש לרפורמה במחלקות בתי החולים הפסיכיאטריים בישראל. כתבה בעיתון הארץ.
מערכת ממ"נ 12/09/2016  

שיחות בבריאות הנפש
ראיון עם עו"ס גיתית הרלב, מנהלת ארצית של תוכניות לשילוב בצבא ותעסוקה נתמכת בעמותת גוונים. הראיון מתמקד במסלולי תרומה למדינה דרך שירות צבאי או שירות לאומי עבור צעירים המתמודדים עם מוגבלות נפשית כחלק ממערך סל השיקום.
שיחות בבריאות... 10/09/2016  

מערכת ממ“נ
בזרקור החודש של גיליון זה , שכותרתו " הנגשת שירותי ההשכלה הגבוהה לסטודנטים המתמודדים עם מוגבלות נפשית – התכנית להשכלה אקדמית נתמכת באוניברסיטת תל- אביב כחקר מקרה " מאת אייל בן עמי אובלוזינר. בהמשך תוכלו לקרוא את החדשות בתחום מהארץ ומהעולם, לקרוא את פינת החברה והפנאי, לעיין בפינת הצרכן נותן שירות השירות ועוד.
מערכת ממ"נ 31/08/2016  

למעלה