קהילת בריאות הנפש - ממ"נ


נושאים נבחרים בקהילה

יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה


חלופות אשפוז פסיכיאטרי


מערכת ממ“נ
משבר נפשי משפיע על האדם על כל תחומי חייו ובפרט על התפקוד היומיומי. השפעתו של המשבר נפשי אינה חלה רק על האדם אלא גם על משפחתו. לא תמיד קיימת האפשרות להתנתק מהסביבה הביתית על מנת לקבל טיפול ולאזן את המצב הנפשי. לכן בבית מאזן תאנה נפתחה יחידה (מסגרת) לטיפול יום שתפעל במקביל לטיפול המקיף יותר הכולל לינה.
מערכת ממ"נ 12/12/2018  

מערכת ממ“נ
בית מאזן "תאנה" - בית מאזן המיועד לאנשים החווים משבר נפשי וזקוקים לתמיכה מידית ואינטנסיבית בסביבה ביתית חמה ותומכת ובליווי אנשי מקצוע. בית מאזן "תאנה" נמצא במושב שדה צבי בנגב.
מערכת ממ"נ 14/11/2018   | 1 תגובות

מערכת ממ“נ
בחיפוש אחר חלופה לאשפוז בבית חולים פסיכיאטרי, אפשר לגלות את "בית של תקווה" – בית מאזן שמציע טיפול בתוך הקהילה. המחיר נמוך מהאשפוז שהמדינה מספקת, אז למה דווקא היא מערימה קשיים ? כתבתה של מיכל וסרמן, מתוך חדשות השבת 25.8.18.
מערכת ממ"נ 1/09/2018  

מערכת ממ“נ
תמלול הרצאתה המרתקת בנושא "דיאלוג פתוח" של מיה קורטי, שותפה להקמה והטעת הגישה בפינלנד ובמקומות נוספים. ההרצאה התקיימה ב-24.4.2018 בתל אביב ביוזמתו ובארגונו של עו"ס איתי קנדר. בהרצאה נכחו עשרות רבות של מתמודדים, בני משפחות ואנשי מקצוע.
מערכת ממ"נ 11/05/2018  

מערכת ממ“נ
הבית המאזן שנפתח בקרוב בחירם מהווה מסגרת נוספת של חלופת אשפוז - מניעת אשפוז פסיכיאטרי ומצטרף למספר בתים מאזנים נוספים שהוקמו במהלך שנת 2017.
מערכת ממ"נ 29/12/2017  

מערכת ממ“נ
שיחה עם ד"ר שמעון כץ מבית סוטריה בירושלים על נושא גמילה מתרופות פסיכיאטריות. השיחה התקיימה ע"י תמי מסלווי ושירה אלפיה בורשטיין מעמותת לשמ"ה.
מערכת ממ"נ 26/12/2017  

מערכת ממ“נ
הבית ממוקם במושב בשרון ומיועד לקליטה של אנשים במצבי משבר נפשי חמורים, מתוך מטרה לעזור להם לעבור אותו בצורה הטובה ביותר האפשרית, כחלופת אשפוז וללא צורך באשפוז פסיכיאטרי. הבית ערוך לקליטה של עד 10 דיירים, גברים ונשים.
מערכת ממ"נ 5/11/2017  

מערכת ממ“נ
על התהליכים שקדמו להקמת בתי מאזן. מה זה איזון ? מי יצא מאיזון ? ביחס למה נוצר איזון ואת מי צריך לאזן ? .אולי אפשר היה לכנות את המודל, בית קהילתי למניעת אשפוז יעל עדן ברוך משתפת אותנו בתהליך הקמתו של בית התקווה - "בית של תקווה" שמתוכנן להיפתח בדצמבר 2017 בכרמיאל.
מערכת ממ"נ 1/10/2017   | 1 תגובות

מערכת ממ“נ
מטרת מסגרת זו היא לנסות לצמצם את הצורך באשפוז פסיכיאטרי בקרב אנשים המתמודדים עם משבר נפשי חריף על ידי ליווי,טיפול ותמיכה באופן מכיל המסייע להם בניהול המשבר שלא במסגרת אשפוז תוך צמצום מרכיב הנכות הנפשית והצורך באשפוז.
מערכת ממ"נ 21/09/2017  

מערכת ממ“נ
מסגרת חדשה של אשפוז יום פסיכיאטרי במחלקת יום פרטית, שנפתחה במרכז ד"ר טל – "צעד קדימה" - מעניקה לאדם הנמצא במשבר נפשי וחווה לחצים, מתח, פחדים, חרדות או אפיזודות של עצב או דיכאון - אפשרות להיחלץ ממצבו באמצעות טיפול אינטנסיבי שבין חודש לחודש וחצי.
מערכת ממ"נ 1/12/2016  

למעלה