קהילת בריאות הנפש - ממ"נ


נושאים נבחרים בקהילה

יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה


ראיונות וכתבות


מערכת ממ“נ
בני אדם הסובלים מהפרעת אישיות גבולית מהווים אתגר עבור עצמם, עבור המערכת המשפחתית שלהם וגם עבור המערכת שאמורה לטפל בהם. ה"טיפול המלא" חייב לכלול התערבות פרטנית וקבוצתית ובמידת הצורך התערבות תרופתית. כמובן שלצד הלווי הפסיכיאטרי, נדרש לווי של צוות מטפלים שצריך להתקיים ביניהם שיח ורצף טיפולי.
מערכת ממ"נ 24/05/2019  

מערכת ממ“נ
התוכנית ששואלת כל מה שתמיד רציתם לדעת אבל חששתם או לא יכולתם לשאול. הצצה כנה ואינטימית לחייהן של קבוצות שמתמודדות עם סטיגמות חברתיות באמצעות שאלות שנשאלו על ידי הצופים. הפעם: מתמודדים עם מחלות נפש.
מערכת ממ"נ 13/09/2018  

מערכת ממ“נ
תעשיית התרופות מגלגלת מדי שנה למעלה ב-40 מיליארד דולר אך לתפוצה הנרחבת של תרופות כמו ציפרלקס, סרוקסט, קלונקס ורבות אחרות - שניתנות היום על-ידי רופאי משפחה עם יד קלה על המרשם למאות אלפי ישראלים - יש לעתים מחיר כבד.
מערכת ממ"נ 17/12/2017   | 1 תגובות

מערכת ממ“נ
דלתיים סגורות: אי שוויון במערכת הבריאות הציבורית האם הדרישה לזכות בחירה במקום האשפוז לכל חולה היא מוגזמת ? מאבק ארוך וניסיונות רבים לשינוי מדיניות בחירת מקום האשפוז עבור חולים בבריאות הנפש הובילו לנוהל חדש. בפועל, הנוהל החדש קשה ליישום, התנאים נותרו זהים והמציאות - עגומה ומאכזבת
מערכת ממ"נ 3/08/2017  

מערכת ממ“נ
ההשקעה בתוכניות לשילוב צעירים המתמודדים עם מגבלה נפשית בשוק העבודה: מעקב אחר אסטרטגיית התערבות ותוצאותיהם של שני מודלים חלופיים בשתי תוכניות שיקום והחלמה לקידום אוכלוסייה זו בתחום העבודה.המעקב מומן ע"י הקרן למפעלים מיוחדים של הביטוח הלאומי ומשרד הבריאות.
מערכת ממ"נ 6/07/2017  

שיחות בבריאות הנפש
לאחר היעדרות ממושכת, מראיין מנחם סופר את דר' שמעון כץ, העו"ס של בית סוטריה. בראיון שמעון מפרט את ממצאי עבודת הדוקטורט שלו "התנתקות משרותי בריאות הנפש כתהליך של בניית חיים מחוץ לעולם החולי". ראיון מעניין שמן הסתם יעורר תגובות רבות. התכנית שלנו מדגישה לא לעשות צעדים פזיזים ללא התייעצות ובתאום עם הפסיכיאטר המטפל.
שיחות בבריאות... 16/06/2017  

מערכת ממ“נ
ברוב מדינות ה־OECD ההשקעה בתחום כפולה. לאחר שנים כה רבות של קיפוח והזנחה, הגיע הזמן שממשלת ישראל תתקצב באופן ראוי את שירותי בריאות הנפש. כך תתאפשר הקצאת משאבים להקמת מעונות יום וחלופות אשפוז הומניות יותר, ונעלה על דרך שיש בה חמלה ואנושיות.
מערכת ממ"נ 15/06/2017  

מערכת ממ“נ
על דוח הועדה לצמצום קשירות בבתי חולים פסיכיאטריים.המלצה על הקמת ועדה ציבורית לבחינת היבטים מערכתיים רחבים. בנוסף לניתוח הגורמים המיידים הנדרשים לצמצום ההגבלות, הוועדה הצביעה על חוסרים מערכתיים בתחום בריאות הנפש, ועל ליקויים וכשלים שורשיים וארוכי שנים, אשר ההגבלות הן 'קצה הקרחון' שלהם. הוועדה ממליצה על מינוי וועדת המשך ציבורית רב-תחומית שתדון בהיבטים המערכתיים של מערכת בריאות הנפש
מערכת ממ"נ 31/05/2017  

שיחות בבריאות הנפש
ראיון עם פרופ' יולי ברסודסקי, פסיכיאטר (MD-P.h.d), מנהל השירות לטיפול בנזעי חשמל ומנהל המרפאה להפרעות אפקטיביות במרכז בריאות הנפש בבאר שבע. השיחה עוסקת במועמדים לעבור טיפול נזעי חשמל, בתופעות הלוואי, בביקורת על הטיפול ואופן התנהלותו.
שיחות בבריאות... 9/02/2017  

מערכת ממ“נ
אתמול, 17-01-2017, התקיימה ישיבה של הוועדה לביקורת המדינה בנושא שיקום מתמודדי נפש בקהילה - דוח מבקר המדינה 66ג.בדיון הביאו 2 מתמודדות לוועדה עדויות מהשטח על מה באמת קורה בעמותות השיקום בארץ.
מערכת ממ"נ 19/01/2017  

למעלה