יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה

המלצה על תערוכה: רגעים של בית


טלי  מאיר מתוך הבלוג של טלי מאיר 

תערוכה הצילומים "רגעים של בית", בחסות חברת בזק, מתקיימת זו השנה השלישית. תערוכת הצילומים השנה הינה פרויקט צילום חברתי אקטיבי, אשר במסגרתו חברו שמונה צלמים מובילים לשמונה עמותות במטרה להציג את תפיסת הבית בדרך ייחודית.

לדברי אוצרי התערוכה, אייל לנדסמן ויוסי צבקר,"מדובר בפרויקט צילום חברתי אקטיבי. כוחו של הצילום החברתי, מעבר ליכולתו לחשוף דברים שלרוב איננו מודעים אליהם, הוא לשמש כלי בתהליך של תיקון ושינוי חברתי. בזק יזמה פרויקט צילום המציג בדרך ייחודית את המונח בית ואת חיי היום יום בבתים המשמשים מקלט או מעון טיפולי לאוכלוסיות חלשות".

הצלמים שצוותו לעמותות העבירו את דיירי העמותות סדנאות צילום דוקומנטרי ואמנותי, בהן הם מתארים את דרכי עבודתם מזוויות שונות. כחלק מתהליך הלמידה, צילמו המשתתפים בפרויקט תמונות המספרות את סיפור חייהם בבית. במקביל, הצלמים יצרו סדרת צילומים משלהם בנושא הבית, בהשפעת הקשר שנוצר עם העמותה.

בתערוכה מוצגות כ-50 צילומים לצד עבודות נבחרות של צלמים חובבנים, דיירי הבתים, המתעדות את החיים בבית. התערוכה תוצג בשמונה חללים, כאשר האפיון הוויז'ואלי שלהם ייצג את כל אחד מ"הבתים" שהשתתפו בפרויקט.

העמותות והצלמים המשתתפים בתערוכה:

מעון מוריה של עמותת עלה בגדרה-ורדי כהנא

 פורום לדו קיום בנגב-מיקי קרצמן

כפר הילדים והנוער "אהבה" בקריית ביאליק-מיכל חלבין

המרכז החינוכי שיקומי בעין כרם ירושלים-עודד בלילטי

בית הספר ביאליק רוגוזין בדרום תל אביב- אלדד רפאלי

בית איזי שפירא ברעננה-אנגליקה שור

בית נט"ל בתל אביב-פליקס לופה

מע"ש עוספיא-סמירה והבי

 

 

התערוכה תהיה פתוחה לציבור הרחב למשך חודש ותוצג בנמל תל אביב החל מה-6.7 ועד ל-5.8 ללא תשלום, ובמשך 24 שעות ביממה.


תגובות
אין תגובות לפוסט

למעלה