יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה

פארק חברים- פארק שעשועים נגיש לילדים עם צרכים מיוחדים


טלי  מאיר מתוך הבלוג של טלי מאירעל פארק מיוחד לילדים עם מוגבלויות (עורך האתר)

הימים כבר התארכו והקיץ בפתח. הילדים רוצים לבלות בחוץ ואתם, ההורים, מחפשים בילוי מהנה שיתאים לכל המשפחה. העניין הופך מורכב יותר כאשר אחד מילדי המשפחה הוא ילד עם מוגבלות פיזית, קוגניטיבית או לקות אחרת.

 

פארק חברים הוא מתחם בתוך פארק רעננה, שבו יש מתקנים מותאמים לילדים עם צרכים מיוחדים. הפארק הוקם בשיתוף פעולה בין בית איזי שפירא ועירית רעננה.

 

המתקנים נגישים לכסאות גלגלים ובנויים כך שכל קבוצה של מתקנים מפעילה גרייה חושית ומיומנויות מוטוריות וקוגניטיביות שונות: למשל: נדנדות, מגלשות וקרוסלות לפעילות מוטורית, מתקני מוסיקה גדולים כמו כלי הקשה וקלידים לדריכת רגליים, אזור מישוש וליטוף, מראות, לוח תקשורת חליפית ומתקן המשלב מים זורמים המספקים חוויה של זרימה וצלילים שונים.

 

מרכיב חשוב מאד שהושם עליו דגש בבניית הפארק הוא שילוב חברתי של ילדים עם צרכים מיוחדים. הפארק פתוח לכולם והמבקרים שוטפים את הפארק בזרם בלתי פוסק של מבקרים. כך יש הזדמנות למפגש פתוח וספונטני בין ילדים עם מוגבלות לבין ילדים רגילים במתחם הפארק.

 

מעבר לפעילות הספונטנית בתחום זה, בית איזי שפירא ומחלקת החינוך בעירית רעננה עורכים סדנאות בנושא "לקבל את השונה" לגנים רגילים בעיר, לילדים בגילאי 4-5. כששיאה של הסדנה פעילות של הילדים והוריהם בפארק.

 

הפארק נמצא בתוך פארק רעננה במתחם סגור. הכניסה לפארק בתשלום (סמלי) למי שאינם תושבי רעננה. משפחות בהם ילד עם צרכים מיוחדים יכולים לפנות לבית איזי שפירא ולקבל כרטיס חבר המקנה כניסה חינם לכל המשפחה.

 

..וחדשות טובות: גם בבאר-שבע ובכפר סבא קיימים פארקים עם מתקנים נגישים.פארקים דומים מתוכננים לקום בערים נוספות בארץ.

 

.


תגובות
1.
פארק מיוחד (לת)
דלאל דלאשה   27.05.10 | 16:03
רעיון מהמם ,מאד נעים לקבל תחושה לשייכות אפילו נפשית , הלוואי והיה פארק כזה במגזרנו הערבי , רעננה מאד רחוקה בשבילנו .

למעלה