יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה

הבלוג של טלי מאירWIN WIN SITUATION (עורך האתר)

העבודה תופסת חלק מרכזי ומשמעותי בחיים של אדם בוגר. ערכי העבודה שלנו הינם תלויי תרבות, זמן ומקום כאשר כיום, העבודה מהווה נדבך, לעיתים מאד משמעותי בזהותנו, מאפשרת לנו לממש את היכולות שלנו, לפרנס את עצמנו, להרגיש שאנו תורמים ונחוצים, ושאנו חלק מהמרקם החברתי שאנו חיים בו. אצל אנשים עם מוגבלות העבודה מהווה "פיצוי על אובדן ערך, דרך לשייכות חברתית, מאפשרת לנתב את האנרגיות להשקעה ביצרנות, ולהשקעה  ב"יש" במקום ב"אין", ומעבר מהיות האדם נתרם לתורם (מתוך מצגת של אורלי צדוק ליום הנכה הבינלאומי).

 

עם זאת, מדו"ח של עמותת אקים עולה כי כ-77% מהאנשים עם פיגור שכלי בגילאי עבודה שמתגוררים בביתם אינם משולבים בתוכנית התעסוקה של משרד הרווחה.

 

לאנשים עם פיגור שכלי זכות להשתלב בעולם התעסוקה, לממש את יכולותיהם, להשתייך לחברה ואף להשתכר כפי יכולתם.

על מנת לאפשר לכל אדם עם פיגור שכלי להשתלב בתעסוקה ע"פ יכולתו (מאדם המתפקד ברמת פיגור קל ועד קשה) נבנה רצף תעסוקתי. כשבקצה הרצף מרכז יום טיפולי המיועד לאנשים עם יכולות תעסוקתיות נמוכות שבו תעסוקה היא חלק מהתוכנית הטיפולית של האדם, מפעל עבודה שיקומי (מע"ש) המהווה מסגרת עבודה מוגנת לאותם אנשים שזקוקים לתמיכות סביבתיות על מנת שיוכלו לתפקד על פי יכולותהם האישיות. במסגרת זו גם נעשה תהליך הכשרה והכנה של אנשים בוגרים ללעבודה בשוק החופשי, במידת האפשר. מע"ש תעשייתי הינו שלב נוסף ברצף. מדובר במפעל מוגן שמתנהל בתוך חברה עסקית באוירה נורמטיבית ומיועד לאותם אנשים עם פיגור שכלי היכולים בעזרת ליווי להשתלב בעולם העבודה.

 

ולבסוף בקצהו האחר של הרצף מצוייה התעסוקה הנתמכת-עבודה בשוק החופשי. בתוכנית זו מתבצעת השמה של אנשים עם פיגור שכלי (ומוגבלויות אחרות ) מעל גיל 21, בהתאם לכישוריהם, תוך ליווי בתהליך הקליטה של העובד עד להשמה המוצלחת.

קליטה של עובד עם פיגור שכלי דורשת מהמעביד פתיחות ונכונות אולם כאשר ההשמה מוצלחת שני הצדדים מרווחים. בגדול.

 

בקישור הבא תוכלו לקרוא סיפור על שרה, אישה עם מוגבליות אשר התאימו עבודה בשבילה.  כאן יש מצב של WIN WIN, שרה יכולה לעבוד בעבודה רגילה ובעלי העסק זוכים לעובדת נאמנה וחרוצה.


תגובות
אין תגובות לפוסט

מצ"ב קישור לתוכניית הכנס אשר יתקיים בגני התערוכה, מרכז הירידים

בתאריכים 14-15/6/11

ההרשמה עכשיו!!!

להתראות בכנס

טלי,

מנהלת קהילת פיגור שכלי 
תגובות
אין תגובות לפוסט

שלום לכולם,

מצרפת קישור לסרטון מרגש שהופק על ידי עמותת נגישות ישראל לקמפיין שלהם,

קישור לסירטון "עצמאות לכולם"

ושיהייה יום עצמאות שמח ונגיש לכוווווווולם!!!!!

טלי


תגובות
אין תגובות לפוסט
ברכות על הקמת היחידה החשובה! (עורך האתר)

מהי אבחנה כפולה (או תחלואה כפולה)? אבחנה כפולה הוא מושג מעולם הפסיכיאטריה המתאר אדם הסובל משתי מחלות בו זמנית. במקרה הנדון, מדובר באבחנה של פיגור שכלי עם אבחנה של הפרעה נפשית, קשיים רגשיים או התנהגותייים. בספרות המקצועית ישנם מחקרים שמביאים עדויות לכך ששיעור האנשים עם פיגור שכלי הסובלים גם ממחלה נפשית הם גבוהים משיעור האנשים הסובלים ממחלה נפשית באוכלוסיה הרגילה. ביחד עם זאת, אין מספיק אנשי מקצוע (פסיכיאטרים ופסיכולוגים) שיש להם ידע וניסיון מקצועי מספק כדי לטפל עם אנשים עם פיגור שכלי הסובלים גם ממחלת נפש. על מנת לענות על צורך זה בית איזי שפירא הקימו יחידה לטיפול באנשים עם אבחנה כפולה בקהילה.

ייחודה של התוכנית נובע משילוב בין ההתמקצעות והידע מתחום הפיגור לבין ההתמחות והידע מתחום ההפרעות הנפשיות. לקריאה על היחידה בברושור המצורף.

 

המעוניינים לקבל מידע, שירות או להפנות מטופלים ליחידה

מוזמנים ליצור קשר עם יהודית בטלפון:  09-7701242

השירות ממוקם בבית איזי שפירא, רח' איזי שפירא, ת.ד. 29, רעננה.

אימייל: yuditn@beitissie.org.il

פקס: 09-7710465

 


תגובות
אין תגובות לפוסט

בכתבה שלהלן מובא סיפורה של שרה (שם בדוי), דיירת מעון - פנימיה, היוצאת לעבודה מחוץ לכתלי המעון.

"גם לאישה עם מוגבלות יש זכות לצאת לעבודה"- אתר אישה עובדת

מיוחד בסיפורה הוא ההצלחה בשילובה בתעסוקה מחוץ לכתלי המעון. רוב דיירי המעונות מועסקים בתוך המעונות כאשר כמוה ישנם דיירים ודיירות נוספים אשר יש בכוחם להשתלב בתעסוקה "בשוק החופשי".

מעסיקים פוטנציאלים-תחשבו על זה!!


תגובות
אין תגובות לפוסט
שווה זה שונה? (עורך האתר)

בתאריכים 14-15 ליוני 2011 יתקיים הכנס הארצי השביעי של האגף לטיפול באדם עם פיגור שכלי.

השנה הכנס בנושא: שווה זה שונה?!

מצ"ב קול קורא:


תגובות
1.
לאחר עיון (לת)
לוי חיה   28.02.11 | 00:40
שלום טלי, מאז שיחתנו מרותקת לעולם המגוון שנמצא באתר ובבלוג. חבל שאין עיתותי בידי יותר לעיין לעיתים תכופות... צריך לארגן הרצאות שתהיה סיבה. יישר כח
בעבר היית שולחת לי קישור כשהיה משהו חדש ומענין. לא להתיאש!
לילה טוב
התמודדות כפולה ומכופלת (עורך האתר)
נכות התפתחותית סומאטית מוגדרת כנכות הנגרמת כתוצאה ממחלה או מתהליך הפוגע במערכת העצבים המרכזית וההיקפית או במערכת שרירי השלד או באיברי החוש הגורם לנכות תפקודית מתמשכת. הגדרה זו מתייחסת לליקויים כגון: שיתוק מוחין CP , טאי זקס, פיגור שכלי ניכר, מחלות מטבוליות, עיוורון וחירשות, מומי עמוד שדרה ושלד, מחלות כרומוזומליות וגנטיות הפוגעות בהתפתחות, ניוון שרירים ודומיהם וכן ילדים עם עיוורון וחירשות הזקוקים לטיפול התפתחותי.

ילדים אלו זקוקים לטיפולים שיקומיים ומשמרים רבים העולים אלפי שקלים בחודש.

כתבת התחקיר של תוכנית התחקירים 360 של ערוץ 2 מתארת את מאבקם של הורים לילדים "סומאטיים" בקופת החולים על מנת להשיג לילדיהם את הטיפולים שלהם הם זקוקים.

היחס לילדים במערכת הבריאות- תחקיר של לינוי בר-גפן -360


תגובות
אין תגובות לפוסט
לזכרו של רונן פורת שמחובר לחייהם של הרבה אנשים בזכות עשייתו (עורך האתר)

השבוע התבשרנו ב-YNET כי רונן פורת הלך לעולמו. למי שלא מכיר, רונן פורת חלה לפני 11 שנים במחלת ניוון שרירים בשם ALS. רונן חלה במחלה בשיא החיים, בהיותו בן 30, מעצב תעשייתי בתחילת דרכו, נשוי טרי, עדיין ללא ילדים. תוך זמן קצר הוא החל לאבד תפקודים מוטורים בזה אחר זה ומצא את עצמו מרותק למיטה ללא יכולת להניע גפיים ולדבר. באופן די מופלא,רונן לא שקע במרה שחורה על מר גורלו. הוא מצא דרך לתת משמעות חדשה לחייו. בספטמבר 2003 התפרסם הפרק הראשון ביומן שלו, סך הכל 30 פרקים. את הפרקים הוא כתב בעזרת אביזר ראש מיוחד שבאמצעותו תקשר דרך המחשב. יומנו של רונן איפשר לאנשים רבים להציץ לעולמו של חולה ALS ובעיקר היווה השראה ודוגמא להתמודדות יוצאת דופן. באופטימיות ובהומור רונן תאר את שגרת יומו, את חלומותיו ואף התאבל על מה שלא יחווה עוד- מגע החול בכפות רגליו, טעמו של תפוח עץ רענן. בשנת 2008 רונן אף נישא מחדש ויצא ספר המאגד את פרקי היומן ומתאר את מאבקו לחיים.

מחובר לחיים-הבלוג של רונן פורת

רונן נגע בלבבותיהם של אלפי אנשים. חלקם התקבצו בפורום של רונן ועטפו אותו דרך הרשת וגם בחיים באהבה רבה.

נוח על משכבך בשלום, רונן, ותודה על כל מה שנתת.

 


תגובות
אין תגובות לפוסט
משפחה ישראלית (עורך האתר)

החלק השני של הכתבה של אבנר אברהמי ורלי אברהמי על משפחת אלוש-לישנסקי שפורסמה ב-21.1.2011 במוסף סוף השבוע של עיתון הארץ.

 


תגובות
אין תגובות לפוסט

במוסף סוף השבוע של עיתון הארץ, בכפולת העמודים האחרונה, יש מדור החביב עלי במיוחד- "מצב משפחתי" שמו. כותבים אותו אבנר אברהמי ורלי אברהמי ("הוא כותב, היא מצלמת"). בכל שבוע הם מתעדים משפחה ישראלית.

 

 שמחתי לגלות כי במוסף סוף השבוע האחרון (21.1.11) הם בחרו לכתוב ולצלם את משפחת אלוש- לישנסקי. בני הזוג, ניצן ושגיא, מתגוררים בהוסטל חפציבה לבוגרים עם תסמונת דאון שהוקם על ידי בית אקשטיין. ניצן ושגיא נשואים, עובדים (הוא בדיר של הקיבוץ, היא בקניונית של הקיבוץ), מנהלים משק בית משותף (עם תמיכה), יוצאים לחוגים ומבלים.

 

מצ"ב קישור לכתבה המלאה על משפחת אלוש-לישנסקי של אבנר אברהמי ורלי אברהמי © שפורסמה בעיתון הארץ בתאריך21.1.11

 (הכתבה פורסמה באישור הכותבים ועיתון הארץ)


תגובות
1.
אהבתי (לת)
לימור רייז   26.01.11 | 08:09
וגם רציתי לשלוח לך לפרסום, אך לא מצאתי אותה במהדורה האינטרנטית של העיתון

לימור רייז

למעלה