שרית כהן חכם


 
דפנה  אזרזר
תמרה
יונית ברק
סיגל שרעבי
anatig
מימי
ultra9
טלי  מאיר

קצת עלי

עמותת אקים נוסדה בשנת 1951 על ידי קבוצת הורים לילדים עם פיגור שכלי.

לנוכח ההשקפות הרווחות באותה תקופה, התאחדו ההורים סביב חזונם המשותף להביא לשיפור איכות חיי ילדיהם באמצעות שינוי תפיסות הממסד והחברה הישראלית כלפי אנשים עם פיגור שכלי.
שנים של נחישות ועשייה בלתי מתפשרת הפכו את אקים לגוף הגדול והמוביל בארץ הפועל למען מטרה זו בכל תחומי החיים: בחינוך, דיור, תעסוקה, פנאי, תרבות, רפואת שיניים, נופש, גיוס לצה"ל ועוד.
החזון שחרטה העמותה על דגלה הביא לשינויי מהפכני והעלה את קהילת האנשים עם הפיגור השכלי משולי החברה אל מרכז ההוויה והתודעה של החברה הישראלית.
כיום מייצגת העמותה כ - 34,000 אנשים עם פיגור שכלי ואת בני משפחותיהם בארץ והן בפורומים בינלאומיים בתחום הפיגור השכלי.

אקים פועלת באמצעות 62 סניפים מקומיים ואזוריים בכל רחבי הארץ ובכל המגזרים. גופים אלה מופעלים בעיקר על-ידי מתנדבים: הורים לילדים עם פיגור שכלי ואחרים. הסניפים מונחים באמצעות עובדים סוציאליים, הפועלים במסגרת המחלקה לסנגור קהילתי.
אקים מפעילה ברחבי הארץ שירותים בתחום הדיור בקהילה בתוך שכונות מגורים מרכזי יום לתעסוקה לאנשים עם פיגור שכלי סיעודיים, מרפאות שיניים יחודיות לאוכלוסייה, פרוייקט נופש ארצי, גיוס לצה"ל, קו סיוע בעברית ובערבית הפנאי (מועדונים), פרוייקט תעסוקה בדרך אחרת להשמת אנשים עם מוגבלויות במקומות עבודה בשוק החופשי, (בשיתוף עם הביטוח הלאומי), קבוצות תמיכה להורים, ערבי זכויות ועוד.

עמותת אקים הינה מלכ"ר (ללא כוונות רווח) המתקיימת מתרומות המתקבלות מהארץ ומהעולם ונעזר לשם כך באגודת ידידים בארץ ובאגודות ידידים ברחבי העולם, וכן מפעילה אקים שירותים לאנשים עם פיגור שכלי מכספי המדינה.


תחומי התעניינות

פיגור שכלי


פוסטים אחרונים

"מי אתה בשבילי" - הזמנה להקרנה חגיגית

זהו סיפורה של אניה, בחורה בת עשרים עם פיגור שכלי, המקיימת חיים עצמאיים. מה קורה כשהיא פוגשת בבחור? סרטו של הבמאי דרור רשף.   הקרנה חגיגית תתקיים ב 11.5.2011 בסינמטק תל אביב.  הכניסה ללא עלות מותנה בהזמנת מקום. לפרטים נוספים ולהזמנת כרטיסיםניתן לפנות לאגף תרבות אמנות וספורט באקים... המשך
26/04/2011


הזמנה לשיח גלריה מעניין בתערוכת האמנות "נכון לעכשיו"

אנו שמחים להזמינכםלשיח גלריה מיוחד בתערוכה הקבוצתית "נכון לעכשיו" בתערוכה זו מציגים שלושה אמנים עם פיגור שכלי לצידם של שבעה יוצרים משדה האמנותתערוכה זו מהווה פריצת דרך של יוצרים עם פיגור שכליאל מרחב האמנות הישראלי בגלריה קיימא ברח' דוסא 26, יפובתאריך 29.10.10 בשעה 12:00לפרטים נוספים: רונית סנפיר... המשך
25/10/2010


אקים ישראל: המלצה להורים לילדים הזכאים ליום לימודים ארוך

בעקבות עתירתה של אקים ישראל, הורה בית המשפט ביום רביעי (25.8.10) למשרד החינוך ולעיריית לוד לדאוג להסעותיהם של ילדים עם פיגור שכלי, בתום יום שהות ארוך. החל משנת הלימודים התשע"א יבוצעו ההסעות בלוד כסדרן. בעמותת אקים ישראל מודעים לכך שמקרים דומים קיימים גם בערים אחרות וממליצים להורים לפנות לקו הסיוע... המשך
30/08/2010


פוסטים קודמים


פעילות אחרונה באתר

שרית כהן חכם

שלום לכולם, אשמח לשמוע את דעתכם בנוגע לפעילות גופנית בקרב אוכלוסיות אנשים עם פיגור שכלי. האם הם צריכים לעסוק בפעילות גופנית? האם זכותם / חובתם לעסוק בפעילות גופנית? האם יש לטפח את הפן התחרותי באישיותם? אשמח לקרא את דעתכם.   המשך

שרית כהן חכם 25/10/2010 |  7 תשובות


שרית כהן חכם

למעלה