יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה

על תרופות פסיכיאטריות בבית האח הגדול


צביאל רופא מתוך הבלוג של צביאל רופאלא מבין על מה ולמה קמה צעקה על כך שד"ר אילן רבינוביץ רשם תרופות פסיכיאטריות לאחדים ממתמודדי האח הגדול.

השערורייה שקמה והפוקוס החדשותי על הפרשה הנ"ל נובעים מכך שיש בציבור סטיגמה ענקית על תרופות פסיכיאטריות, פחדים קמאיים ודעות קדומות לאין שיעור.

הרי מה הן בעצם "תרופות"?

הן בעצם חומרים כימיים שרופא מורה לך להכניס לגופך במינון מסוים ובתדירות מסוימת, על מנת להביא מבחינה ביו-כימית את המוח של האדם הסובל כמה שיותר קרוב למוחו של הבריא.

האם "תרופות פסיכיאטריות" שונות מכך?

לכאורה, לא ולא!

אך למעשה, השוני בתרופות פסיכיאטריות הוא בכך שאינן משפיעות על כל החולים באותה צורה. לרבים יהיו תופעות לוואי כאלה, לרבים אחרות, ואחדים אפילו לא יסבלו כלל מתופעות לוואי משמעותיות.

דיירי בית האח הגדול נטלו את התרופות מרצונם, אחרי שביקשו עזרה פסיכיאטרית, ומן הסתם אחרי שעניין זה היה מעוגן בחוזה שבינם לבין הנהלת האח הגדול.

אכן, החברה הישראלית מצויה רובה וכולה בימי הביניים ביחס לתחום בריאות הנפש. אולי תוכנית האח הגדול, ובייחוד הויכוח והדיון שהעלתה לאוויר באופן פרדוכסלי, דווקא יתרמו לקדמה ונאורות שכה נעדרים מתחום זה.

כמובן, שתמיד טיפול פסיכיאטרי אמור להתבצע בהתאם לחוקי האתיקה והחוק השורר (חוק זכויות החולה) שלמשל מחייבים פירוט מראש של כל תופעות הלוואי האפשריות.

 

·        הכותב חלה במאניה דפרסיה ב-1975 במהלך שירותו הצבאי ונוטל תרופות פסיכיאטריות, ללא נזק עד כה, כבר 37 שנה ברציפות.

 

 

 

 

 


תגובות
אין תגובות לפוסט

למעלה