יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה

הבלוג של אמיר טלד"ר אמיר טל, המדען הראשי של ארגון בית אקשטיין מקבוצת דנאל

יום הגאווה האוטיסטי (Autistic Pride Day) נחגג בכל שנה ברחבי העולם ב-18 ליוני, במטרה לציין את החשיבות שבהכללת אנשים על הספקטרום האוטיסטי בתחומי החיים השונים, תוך הכרה בפוטנציאל האישי והחברתי הרב הטמון בהם. יום זה מקדם את התפיסה לפיה הספקטרום האוטיסטי אינו מחלה אלא התבטאות אנושית שונה הנגזרת מגיוון עצבי (נוירולוגי).

המונח גיוון עצבי מתייחס לתפיסה לפיה קיים חיווט עצבי בלתי טיפוסי בקרב אנשים על הספקטרום האוטיסטי (או מצבים נוירולוגיים בלתי טיפוסים אחרים כגון הפרעות קשב וריכוז, קשיי למידה, קשיים רגשיים ועוד) וכי גיוון זה מהווה חלק מן השונות האנושית. חסידי גישה זאת גורסים כי יש לגלות כלפי אנשים עם גיוון עצבי סובלנות וכבוד, להכיר בתרומה הייחודית שלהם לאנושות ולחברה ולא לנסות להגדיר אותם כ"לקויים" או כילדים/בני נוער/בוגרים אשר צריכים שיתקנו אותם.

היום המיוחד מדגיש את החשיבות של מתן קול לאנשים על הספקטרום האוטיסטי ואת החשיבות בקידום עמדות חיוביות והתנהגותיות מכלילות כלפיהם. לכן רוב הפעילויות המתקיימות ביום זה ברחבי העולם מועברות על ידי אנשים על הספקטרום האוטיסטי.  

הספקטרום האוטיסטי, אשר שכיחותו נעה בין 1-1.5% באוכלוסיה, כולל מגוון של מצבים נוירו-התפתחותיים אשר מתאפיינים בקשיים ביחסי-גומלין חברתיים ובקשיים התנהגותיים.  בנוסף לכך, ידוע כי אנשים על הספקטרום האוטיסטי מתמודדים יותר עם מצבי בריאות שונים (למשל, אפילפסיה, הפרעות במערכת העיכול, הפרעות שינה, הפרעות אכילה, הפרעת קשב וריכוז, חרדה, דיכאון, סכיזופרניה והפרעה דו-קוטבית) בהשוואה לאנשים שאינם על הספקטרום. מתוך דו"ח[1] שפורסם לאחרונה על ידי הארגון האמריקאי המוביל בתחום האוטיזם Autism Speaks עולה כי הספקטרום האוטיסטי משפיע, לעתים קרובות, על כל תפקודי הגוף. בנוסף, מן הספרות המקצועית עולה כי מצבים בריאותיים והתנהגותיים מובילים למוות מוקדם בקרב אנשים על הספקטרום האוטיסטי. כך למשל, מחקר שפורסם לאחרונה (Guan, 2017) מצא כי תוחלת החיים הממוצעת של אנשים על הספקטרום האוטיסטי אשר נדגמו במחקר הייתה כמחצית בהשוואה לאנשים שאינם על הספקטרום (36 שנים לעומת 72 באוכלוסייה הכללית). חשוב לציין כי אוטיזם אינו הסיבה למוות המוקדם אלא מצבי הבריאות הנלווים והתנהגויות סיכון המסתיימים בתאונות (בעיקר טביעה). לנוכח העובדה כי רוב המצבים הבריאותיים וההתנהגותיים עמם מתמודדים אנשים על הספקטרום האוטיסטי הנם ניתנים לטיפול ולעתים למניעה, ישנו צורך לחזק את הידע של העוסקים בתחום ולפתח כלים שיסייעו לאדם ולאנשי המקצוע לצמצם את ההשלכות של מצבים אלה, תוך הגברת השוויון ואיכות השירותים הרפואיים הניתנים להם.

חברה אשר מכירה ומקבלת את תפיסת הגיוון העצבי של אנשים על הספקטרום האוטיסטי צריכה לעשות זאת באמצעות שיתוף פעולה בין בעלי העניין השונים ובכללם אנשים עם הספקטרום האוטיסטי, בני המשפחה, מורים, חוקרים, מעסיקים, בעלי דירות, קובעי מדיניות ואמצעי התקשורת. קבלה והכללה של השונות והגיוון בין בני האדם צריכה להיעשות גם באמצעות תכניות לצמצום סטיגמה ואפליה כלפי אנשים עם גיוון עצבי, כיוון שחוסר בהבנה ואמפתיה עלולים להוביל לגישות טיפוליות שבאות "לתקן" את האדם ולהפוך אותו ל"נורמאלי" וקונפורמיסטי, דבר אשר אינו יעיל ואינו נכון מוסרית.

על מנת לקדם את ההבנה, הקבלה והכללה החברתית של  אנשים עם גיוון עצבי יש צורך בהעמקת המחקר הקיים אשר עשוי לסייע בפיתוח כלים ומודלים טיפוליים ושיקומיים מדויקים ויעילים יותר. יש לחזק את ההקשבה לקהילה האוטיסטית ולקדם מעורבות וקבלת החלטות משותפת של אנשים עם גיוון עצבי בכל תחומי החיים בבחינת "שום דבר עלינו, בלעדנו", לשפר את תהליכי האבחון, הטיפול וההשתלבות החברתית שלהם ולאפשר תמיכות רבות ויעילות יותר בכל שלבי חיים ובתחומי החיים. החזון הינו להגיע למצב של חברה אשר מכלילה אנשים עם גיוון עצבי ולצמצם את העמדות השליליות, הדעות הקדומות, האפליה וההדרה החברתית אשר קיימים, פעמים רבות מדי, כלפי אנשים על הספקטרום האוטיסטי ואנשים עם גיוון עצבי באופן כללי. יום גאווה שמח!

 

 


תגובות
אין תגובות לפוסט
שלום לכולם/ן, 

השותפות הבין מגזרית אשר פועלת בג'וינט ישראל הוקמה מתוך חזון הרואה בהשתלבות אנשים עם מוגבלויות בשוק העבודה נורמה חברתית בסיסית, ומיצויי ראוי של משאב האנוש בחברה הישראלית. במסגרת הפעילות של השותפות הבין מגזרית נבנה בימים אלו פורטל דרושים מתקדם, חינמי שישרת את אוכלוסיית האנשים עם מוגבלויות המבקשים להשתלב בשוק העבודה, את המעסיקים המבקשים לגייס, לשמר ולקדם עובדים עם מוגבלויות וכן את גופי הליווי וההשמה המתמחים בתחום התעסוקה הנתמכת. לבניית והפעלת הפורטל נבחרו אתר חברת א.ח. אשנ"באביליקוויד2 דרושים.


במסגרת פיתוח שיתוף הפעולה בין פורטל הדרושים לבין ארגוני ייצוג עצמי וסנגור, אנשי מקצוע, ארגונים המספקים שירותי תעסוקה נתמכת ובעלי עניין נוספים נשמח לקבל תכנים הקשורים לתחום תעסוקת אנשים עם מוגבלויות. תכנים אלו יפורסמו באתר וברשתות החברתיות תוך מתן קרדיט מלא לכותב/ת ו/או לחברה בא הוא/היא עובד/ת.

לפירוט הנושאים כנסו לקול קורא שהוכן על ידי מובילי הפורטל. אתם/ן מוזמנים/ות להפיץ את הקול קורא לכל בעלי העניין הרלוונטיים. 


תגובות
אין תגובות לפוסט

העיר אשדוד, נבחרה להשתתף בפיילוט של תכנית חדשנית, "דיור נתמך", המצויה על רצף שירותים תומכי דיור לאנשים עם מוגבלויות שונות.

התכנית מיועדת לצעירים בגילאי 25-45 עם נכות פיזית קשה או עם לקות ברצף האוטיסטי ברמת תפקוד גבוהה (אספרגר), שמתגוררים בבית ההורים או במסגרות חוץ ביתיות ומעוניינים לבצע מעבר למגורים עצמאיים בקהילה.

תכנית חשובה זו, הינה יוזמה של מסד נכויות (שותפות של ג'וינט ישראל, ממשלת ישראל וקרן משפחת רודרמן) ופועלת בשיתוף מחלקת שיקום מוגבלויות וחברת "שלו".

מטרת התכנית, לאפשר לאנשים עם מוגבלויות שונות להתגורר באופן עצמאי בקהילה, ולממש את רצונם וזכותם לחיים עצמאיים בדיור, בקהילה, בתעסוקה ובחברה. את חברי התכנית מלווה הצוות המקצועי והמסור של חברת שלו שכולל: עו"ס מתאם טיפול, מדריך לקידום חיים עצמאיים ואב בית.

יום חשיפה לתכנית יתקיים ב-5/2/14 בשעה 12:00 במע"ן אשדוד ויכלול בין היתר סיפור אישי של חברה בתכנית ומופע סטנדאפ.

לפרטים נוספים והרשמה אנא כנסו ל: www.mat.co.il/etN


תגובות
אין תגובות לפוסט
נשמח לשיתוף הפעולה שלכם/ן (עורך האתר)

התמודדות עם מחלה כרונית או מוגבלות של בן משפחה טומנת בחובה מחירים אישיים וחברתיים רבים ומורכבים, כמו גם מחירים כלכליים גבוהים. לנוכח העובדה כי הורים לילדים עם מחלה כרונית או מוגבלות צריכים לעמוד בעלות חיים גבוהה כתוצאה מהוצאות רפואיות וטיפוליות (מן הספרות המחקרית עולה כי העלויות הכספיות של הורים לילדים עם מוגבלויות הינם פי שלשה מהעלויות של הורים לילדים ללא מוגבלויות); וכי הורים אלה מתקשים לעיתים לעבוד במשרה מלאה ולפעמים אף חלקית כתוצאה מנטל הטיפול בילדיהם, משפחות רבות של ילדים עם תחלואה כרונית ומוגבלות חוות מצוקה כלכלית משמעותית. כך למשל, ממחקר מקיף שנערך בבריטניה עולה כי 61% ממשפחות לילדים עם מוגבלויות מדווחים על קושי משמעותי לשלם את החשבונות החודשיים שלהם כתוצאה מהוצאות הטיפול הרבות בילדיהם. בישראל המצב אינו שונה. כך למשל, סקר שנערך במכון להתפתחות הילד בבית החולים שיבא, מעלה כי הורים לילדים אוטיסטים נאלצים להוציא בממוצע 28,145 שקל בשנה רק עבור טיפולים לילדיהם. כאשר מוסיפים לכך הוצאות נלוות כגון מטפלת אחר הצהריים, שירותי חינוך ופנאי ועוד, ישנם הורים אשר מגיעים להוצאה חודשית של כ לפחות 10,000 ₪ ולעיתים הרבה יותר.

בהתחשב בחסמים למציאה ושמירה על תעסוקה, משפחות רבות של ילדים עם מוגבלויות נעזרים בקצבאות ובהטבות שניתנות על ידי המדינה. אולם, כיוון שלמשפחות יש מעט מאוד זמן להקדיש לתכנון כלכלי ולבקשת מלוא הזכויות הכספיות או שוות הכסף להן הן זכאיות, משפחות רבות נמצאות בגירעון משמעותי בהכנסה של משק הבית. כך למשל, המחקר מראה כי משפחות עם הכנסה נמוכה לרוב אינן מנצלות את מלוא זכאותן להטבות וכן אינן לרוב מתכננות באופן יעיל את כלכלת המשפחה. בנוסף לכך, המחסור הכלכלי גורם לכך כי למשפחות אלו אין תוכניות חיסכון אשר עשויות לספק רשת ביטחון כלכלית במקרים שבהם יש הוצאות בלתי צפויות. זאת ועוד, נמצא כי משפחות אלה אינן מקבלות מסגרות אשראי מספיקות ומותאמות וכן כי הבנקים מחייבים אותן בעמלות גבוהות ובלתי גמישות בהשוואה למשפחות ללא מוגבלויות.  

כתוצאה ממצב בעייתי זה, צוות אביליקו, בשיתוף עם אישים בכירים בעולם הפיננסיים בישראל, החליטו לקדם פרויקט שתכליתו סיוע להורים לילדים עם מחלות ומוגבלויות בכל הנוגע לניהול משק הבית על רקע ההתמודדות עם המחלה/מוגבלות של ילדם/יהם. 

 

על מנת לאפיין באופן המיטבי והרלוונטי ביותר את השירותים שיינתנו כחלק ממיזם ייחודי זה, הכנו שאלון קצר להורים, אשר יספק לנו את המידע הדרוש לנו בתהליך הפיתוח. השאלון הינו אנונימי. נשמח מאוד אם תוכלו למלא אותו!

בתודה על שיתוף הפעולה ובהצלחה לכולנו!

צוות אביליקו

 

למענה על השאלון לחצו כאן


תגובות
אין תגובות לפוסט

לרגל ציון היום הבינלאומי לאנשים עם מוגבלויות, 3 בדצמבר, בכותרת "הסרת מחסומים על מנת ליצור חברה מכלילה ונגישה לכול", מוקדש גיליון פרלמנט של המכון הישראלי לדמוקרטיה לסוגיית הנגישות של אנשים עם מוגבלות במדינה דמוקרטית יהודית.

המאמרים בגיליון בוחנים את סוגיית זכויותיהם של אנשים עם מוגבלות מכמה נקודות מבט: זכויות אדם; ההלכה היהודית; החוק ומוסדותיו ופעילותם של ארגוני החברה האזרחית לקידום השוויון, הנגישות וההשתתפות של אנשים עם מוגבלות בהוויה החברתית הדמוקרטית; וכן נקודת מבט אישית על חיים עם מוגבלות בישראל.

 

בין השאר משתתפים בגיליון:

 

פרופ' נטע זיו, מנהלת התכניות לחינוך משפטי קליני הפקולטה למשפטים, אונ' תל אביב.

יובל וגנר, יו"ר נגישות ישראל.

שירה רודרמן, מנכ"לית 'קרן משפ' רודרמן'.

עו"ד רחלי שולשטיין, מלגאית בפרויקט "זכויות אדם והיהדות" של המכון הישראלי לדמוקרטיה.

אחיה קמארה וגבי אדמון-ריק, נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, משרד המשפטים.

מומלץ בחום!

 


תגובות
אין תגובות לפוסט

"אות נגישות ישראל" הוענק לסניף מאיר כפר סבא ברביעי ליוני, במעמד ראש העיר, הנהלת ביה"ח מאיר כ"ס, הנהלת ארומה ישראל, יו"ר נגישות ישראל ומכובדים נוספים.

יישר כוח!!!

... להלן תגובה שקיבלנו מארומה:

ארומה-ישראל ממשיכה בפעילותה להנגשת הסניפים וגאה על קבלת אות נגישות-ישראל לסניף ארומה מאיר, הממוקם בכניסה לבית החולים מאיר בכפר סבא. אחת המטרות שרשת ארומה-ישראל הציבה לעצמה בפעילותה בתחום אחריות חברתית בקהילה, הינה קידום ושילוב אנשים עם מוגבלות.
ארומה-ישראל משתפת פעולה עם עמותת נגישות ישראל מעל ל-4 שנים, מתוך השאיפה שכל סניפי הרשת יהיו נגישים לכל סוגי הלקוחות. בהליך זה, ארומה מקבלת ייעוץ  להנגשת הסניפים הקיימים והחדשים במטרה לעמוד בדרישות החוק ותקנות הנגישות ואף מעבר לכך. תכנון והנגשת הסניפים נעשים בהנחיית מורשי נגישות מומחים מטעם העמותה, על מנת לעמוד בתנאי 'אות נגישות ישראל' התואמים לדרישות החוק. בנוסף, נבנתה במשותף תכנית הבוחנת כיצד לתת שירות נגיש לאנשים עם מוגבלות. במסגרת זו מועברת הדרכה מיוחדת לעובדי הסניפים. כמו כן, הרשת הפיקה תפריט נגיש בכתב מוגדל ובכתב ברייל.
על מנת שציבור הלקוחות עם מוגבלות ידע אילו סניפים יהיו להם נגישים, עמותת נגישות ישראל מעניקה את "אות נגישות ישראל".

לדברי נעם גדליהו, מנהל תחום אחריות חברתית בארומה-ישראל:
"כרשת הפרושה בכל רחבי הארץ, ומתוך הכרה במחויבותנו לכלל ציבור לקוחותינו, אנו פועלים לקידום הנגישות בסניפינו השונים. לא מדובר בנגישות פיזית בלבד, אלא גם בנגישות השירות ובקידום מוצרי תזונה מיוחדת, כגון מוצרים ללא גלוטן, או לחם דגנים-קל שלנו שקיבל את תו אגודת הסוכרת בישראל. פעולות אלה הינן ברוח מטרת העל של ארומה-ישראל בכל הקשור לאחריותינו החברתית ועל פי החזון לשילוב וקידום אנשים עם מוגבלות בחברה הישראלית".


תגובות
אין תגובות לפוסט
מומלץ בחום! (עורך האתר)

שלום רב לכולם,

 

להלן הזמנה לכנס מדברים אוטיזם: תמורות בטיפול, חינוך ומחקר.

כנס חשוב ומעניין זה הינו הכנס התשיעי בחסות החוג לריפוי בעיסוק, אוניברסיטת תל-אביב בנושא: על הכול והקול באוטיזם חיבור בין פנים וחוץ, גישות טיפוליות, טיפול וחינוך, ילדות ובגרות

הכנס ייערך בימים ראשון ושני, 15-16.4.2012 , באולם בר־שירה באוניברסיטת תל־אביב.

 


תגובות
אין תגובות לפוסט
מרתק! (עורך האתר) 
 הפורום הישראלי לנוירופסיכואנליזה מתכבד להזמינך ליום עיון בינלאומיExpanding our Understanding of

Regulatory Systems of Bodymindנקודות מבט משלימות בנושא הויסותממשק בין פסיכואנליזה, פיזיולוגיה, מודעות גופנית ופיזיקה

 

יום ב' 2.4.12 – מלון השרון, הרצליה

    

   

   

08:30 – 09:00 התכנסות


   

09:00 – 09:30 גב' אירית רווה, יו"ר הפורום הישראלי
    לנוירופסיכואנליזה.


   

דברי פתיחה – היכרות עם האספקטים הפסיכולוגיים של ויסות.


   

09:30
    – 10:45 פרופ' יאק פאנקספ, נשיא החברה הבינלאומית לנוירופסיכואנליזה.


   

החוויה של ה'פרה מודע' - הקרב של האפקטים החיוביים והשליליים
    הבאים לביטוי במצוקה הפסיכיאטרית


   

10:45 – 11:00 הפסקת קפה.


   

11:00 – 12:15 פרופ' אריאן באזאן, זוכת פרס "קליפורד יורק"
    בחברה הנוירופסיכואנליטית.


   

מהפאנטום בשפה להדחקה: על ההשפעה הפיזיולוגית המארגנת של המילה את הלא
    מודע.


   

12:15 – 13:45 ארוחת צהריים.


   

13:45 – 15:00 ד"ר חוה שלהב; מייסדת ומיישמת את "שיטת
    Child's
    Space".


   

מלא מודע לעבר מודעות מושכלת: הבנת האימפקט של התפתחות התנועה על תחושת
    העצמי.


   

15:00 – 15:30 הפסקת קפה.


   

15:30 – 16:45 ד"ר אורון צחר; בעל דוקטורט בפיזיקה
    תיאורטית מאוניברסיטת UCLA.


   

ויסות החום, הפעלה וכשלון של מערכות רגולציה והשלכות אפשריות על מערכות
    רגש.


   

16:45 – 17:15 הפסקת קפה.


   

17.45-17.15 שיח בפאנל המרצים.


   

   


 
במרחב הבינאישי מתנהל דיאלוג שמשרת את ההתפתחות הנפשית בו

משתפרת יכולת הויסות העצמי. ויסות זה ייבחן ביום העיון מאספקטים שונים:

הבנה נוירופסיכואנליטית של ההשפעה המארגנת של המילה את הלא מודע;

הכרת מנגנוני הויסות במוח והבנת מקומם בהנעה האנושית;

הקשר בין המודעות הגופנית להתארגנות התנועה כמקדמים ויסות;

הבנת האספקט הפיזיקלי של ויסות חום הגוף וכיוונים באשר לקשר שלו לעולם הרגשי.

 

על המרצים

פרופ' יאק פאנקספ, פרופ' לווטרינריה באוניברסיטת
Washington state university , פרופ' אמריטוס בנוירוביולוגיה  ובפסיכולוגיה בBowling Green State University 
וראש מחלקת מחקר Affective Neuroscience במרכז פאלק  של טיפול מולקולארי בNorth Western University. מחבר הספר Affective Neuroscience, בו מביא ממצאים על חיי הרגש של בעלי חיים. תגליותיו מתחום מדעי החיים מהוות חוליה מקשרת ותומכת בתובנות פסיכואנליטיות שונות על אופני פעילות נפש האדם. משמש ביחד עם פרופ' מארק סולמס נשיא החברה הבינלאומית לנוירופסיכואנליזה.

פרופ' אריאן באזאן, מרצה בפסיכולוגיה קלינית באוניברסיטה הפתוחה בבריסל, בלגיה. לפרופ' באזאן פרסומים רבים (למעלה מ-90) בתחום המבנה של הלא מודע. היא תלמידתו של הווארד שברין, חוקר המוח הראשון והמעמיק ביותר בתחום הפסיכואנליזה. קבלה את פרס "קליפורד יורק" בחברה הנוירופסיכואנליטית. ספרה האחרוןLes Phantoms dela Voix מהווה היפותיזה פסיכואנליטית מרתקת בקשר למבנה הלא מודע.

 

ד"ר חוה שלהב, היתה
תלמידתו של ד"ר משה פלדנקרייז ושימשה כאסיסטנטית שלו במשך שנים רבות. בעלת תואר  Ph.Dמאוניברסיטת היידלברג בסוציולוגיה ובמדעי החיים (1998). כיום ד"ר חוה שלהב הינה מנהלת חינוכית בקורסים למורים בשיטת פלדנקרייז ברחבי העולם. מייסדת ומיישמת את "שיטת Child'Space", העוסקת בעבודה התפתחותית עם תינוקות והוריהם. מכשירה מורים בשיטת Child' Space בישראל, בגרמניה, בהולנד וארצות הברית. מוזמנת לכנסים בינלאומיים בארץ ובעולם בהם היא מציגה את עבודתה.

חיברה
את הספרים:  "Working with Brain Damaged Children
Using the Feldenkrais Method" (1989), "התנועה כמודל לימודי" (1999),
"מודעות באמצעות התנועה" (2004) אשר תורגמו לאנגלית ולגרמנית.                                                              
                                                                             

ד"ר אורון צחר, פיזיקאי, מדען
בינתחומי ויזם, בעל תואר Ph.D בפיזיקה
תאורטית מאוניברסיטת UCLA .

לאחר קריירה אקדמית קצרה, פיתח יוזמות חדשניות פרקטיות בתחומים: טכנולוגיות אנרגיה,
זיכרון אופטי ומכשור רפואי. חברת הסטארט אפ הנוכחית שבבעלותו מפתחת מכשור לטיפול
נמרץ על מנת למנוע זיהום דלקתי של הריאות.  

הרשמה

עלות ההשתתפות:
340 ₪, הנחה לנרשמים עד 15/3: 310 ₪

מחיר לסטודנטים, למתמחים
ולחברי הפורום הישראלי לנוירופסיכואנליזה: 250 ₪

כתובת למשלוח
המחאות:

לפקודת הפורום הישראלי לנוירופסיכואנליזה

 

רנה לוי, שמעוני
39 ה ירושלים 92623


 

טלפון לברורים:
02-6781753יום
העיון ייערך באנגלית, יוצמד מתורגמן דובר עברית מבין אנשי הפורום, במידת הצורך
 ועדה מארגנת: אירית רווה, ד"ר חוה שלהב, טלי לביא, טלי מרון, עדנה סטיר, רנה לוי.

 


תגובות
אין תגובות לפוסט
תוכנית חשובה מאוד (עורך האתר)

מטרת תוכנית חשובה זאת היא לסייע למתמודדים להשתלב בהצלחה כעובדי שיקום  בשכר
מלא , בתפקידים שונים
כמו : חונכים, מדריכי שיקום ועוד.

ביום ראשון , 4.3.12 , בשעה16.30 יתקיים מפגש פתוח להכרת תוכנית זאת בבית אנוש חדרה (רח'
ארלוזורוב 10)

** דרכי הגעה:  מתחנה מרכזית בחדרה - קווי אוטובוס 70 או 730
(של נתיב אקספרס) (לרדת בתחנה האחרונה
ברח' הנשיא , מול  "מחקר")


במפגש תוכל/י :

    
לשמוע מרכזת השיקום המחוזית של משרד הבריאות, הגב' גיתית רינות, על שילוב מתמודדים כעובדי שיקום.

   
לשמוע בהרחבה על מגוון השירותים שהתוכנית מציעה על מנת לקדם את תהליך ההתמקצעות וההשתלבות של מתמודדים בתפקידי
שיקום.

    
להכיר ולשמוע צרכנים נותני שירות שעובדים בשטח.

    
לקבל מענה לכל שאלה בנושא.

הרשמה למפגש בטלפון: 
09-7656475  (לירז)


או אצל רכזות המועדונים החברתיים של אנוש חדרה
תגובות
אין תגובות לפוסט

אס"י - קהילת אנשי הספקטרום האוטיסטי בישראל
רשת הייצוג העצמי האוטיסטית - ASAN - The Autistic Self Advocacy Network
מתכבדים להזמינכם להרצאתו של:

ארי נאמן, נשיא רשת הייצוג העצמי האוטיסטית
...
Ideas of Self-Determination Across Disability Experiences

יום רביעי, 15 בפברואר, בשעה 18:30
בית קהילת ידידה, רחוב ליפשיץ 12, בקעה, ירושליםההרצאה, שתתקיים בשפה האנגלית, תעסוק ברעיונות לחיים עצמאיים לנכים בעלי נכויות מגוונות.

המרצה, ארי נאמן, הוא מייסדה ונשיאה של רשת הייצוג העצמי האוטיסטית, שהיא מארגוני האוטיסטים הגדולים בארצות הברית. הוא מרצה ברחבי ארצות הברית בנושאי זכויות האוטיסטים וזכויות הנכים.
נאמן הוא האוטיסט הראשון המכהן במועצה הלאומית האמריקאית לנכויות.

הקהל הרחב מוזמן, הכניסה חופשית. מומלץ להודיע מראש על הגעה לאס”י, בכתובת autistics.il@gmail.com


תגובות
אין תגובות לפוסט

למעלה