יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה

כל מה שצריך לדעת על פורום המעסיקים, ולמה כדאי לכם להצטרף?


נורית פלג וולברג מתוך הבלוג של נורית פלג וולברגבימים אלה מתחיל לפעול בישראל פורום ייחודי של עסקים לטובת קידום העסקתם של אנשים עם מוגבלות.
החברים בפורום זה פועלים מתוך ההבנה שהעסקתם של אנשים עם מוגבלות טומנת בחובה פוטנציאל עסקי וערך כלכלי רב, זאת לצד הערכים המוספים לאדם, לארגון העסקי ולחברה ככלל.

הפורום הינו מיזם חשוב נוסף של המטה לשילוב אנשים עם מוגבלויות בתמ"ת, ומטרתו היא עידוד התעסוקה נשל אנשים עם מוגבלויות.

אז מה היתרונות בפורום, מה הוא מהווה ולמה כדאי לעסקים להצטרף?
הפורום בעצם מאפשר החלפת מידע בין העסקים השותפים בו, ובכך מעלים את הרף בתומים השונים.

בין התחומים, בו יעסוק הפורום: מנהיגות ארגונית, הסברה, גיוס, שימור וקידום עובדים עם מוגבלויות, התאמות במקום העבודה, פיתוח וקידום מוצרים לאנשים עם מוגבלויות, הדרכת העובדים לקשרים עם העובדים עם המוגבלויות וסביבה מונגשת הן מבחינת מקום, והן מבחינת טכנולוגיה.

למה בכלל כדאי להתמקד באנשים עם מוגבלויות? האם לא עדיף להמשיך לעבוד עם עובדים ללא מוגבלות, אשר מנוסים, ולא צריך להשקיע בם כמעט בכלל?

אז דבר ראשון – חשוב מאוד שתדעו שישנם בארץ מעל מיליון אנשים עם מוגבלויות, אשר משמשים לקוחות, עובדים ומחזיקי עיניין – אי אפשר להתעלם מהם.

בנוסף, אולי באמת צריך להשקיע קצת יותר בעובדים עם מוגבלויות, אבל הרווח בהחלט שווה. מדובר ב"אוצר בלתי ממומש", אשר מהווה מקור לעובדים מחוייבים ומסורים, אשר יכולים לתרום לעסק לא פחות מעובדים ללא מוגבלות, ואף יותר.

חשוב גם לציין שאחוז העובדים עם המוגבלויות גדל כל הזמן, ואל תשכחו שגם העובדים ללא המגבלות, יכולים להפצע, לחלות, לעבור תאונות ובכך להפוך לאנשים עם מוגבלויות. הצטרפות לפורום תקנה לכם את כל הכלים הנדרשים להתמודד במצבים כאלו.

חשוב גם לציין, שהחברים בפורום המעסיקים הישראלי ייהנו מהחלפת ידע ומיצירת קשרים עם עסקים מהעולם השותפים, כמו מיקרוסופט, BBC , UBS ,סיסקו, SAP , מקדונלדס, ועוד רבים אחרים.

אז איך מצטרפים?
כדבר ראשון, צריך לחתום על האמנה לקידום שילובם בעבודה של אנשים עם מוגבלות ובכך להצטרף לפורום.
בהמשך, יש למנות נציגות לפורום מקרב ההנהלה הבכירה בחברה. הנציגים ישתתפו ב 2 אירועי הובלה של הפורום בשנה, וכך יקדמו את הנושא בחברות אותן הם מייצגים בהתאם למדיניות ההנהלה. האירוע הראשון יתקיים כאמור בתאריך 14/3/2011 ובו יושק הפורום.
ממלץ לעודד את המנהלים והעובדים בארגון להשתתף בפעילויות ובהדרכות, שמטרתן לקבל כלים מעשיים כיצד להעסיק ולקדם עובדים עם מוגבלות.

אז אילו הטבות תקבלו?
מיד עם הצטרפותכם, אתם תשתלבו בתכנית ליווי ותמיכה למעסיק, כך שתוכלו להעזר בכל הכלים שהמטה לשילוב אנשים עם מוגבלויות שבתמ"ת מציע.
בנוסף, תהיו זכאים לקבלת מענקים לרכישת ההתאמות הנדרשות לעובדים עם מוגבלות. מעבר לכך, הממשלה תשתתף בשכרם של עובדים עם מוגבלות למשך שלוש שנות ההעסקה.
כל עסק שיצטרף לפורום גם יקבל ליווי בהדרכה, במדידה ובניתוח ביצועי העסק בכל תחומים בהם מתמקד הפורום.
אתם לא רק תקבלו הטבות, אלא גם תקחו חלק בכל החלטות ותוכניות הפורום.
למשל, אתם תשתתפו בקביעת תכנית הפעילויות ובפיתוח חומרי הדרכה לחברי הפורום, ותוכלו גם לחנך עסקים אחרים המעוניינים לפעול בתחום.

כעת, כל מה שנותר לכם, זה להינות מפרסום שותפותכם לדרך וחברותכם בפורום.

מתי? באירוע השקה ייחודי.
בערב ההשקה החגיגי יוצג לראשונה, פורום העסקים הישראלי, המתייחס לקידום הנושא של שילוב האנשים עם מוגבלויות במשק.
בנוסף, נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, מר אחיה קמארה, ויוזם ויו"ר השותפות התלת – מגזרית לתעסוקת אנשים עם מוגבלות, מר רענן דינור, ישאו דברם.
האירוע עצמו יינעל במעמד חגיגי של חתימה על אמנת הפורום על ידי שר התמ"ת ומנכ"ל המשרד, מנהל המטה ונציגים מבכירי המשק. אמנה זאת בעצם תסכם את כל העשייה, ותתן ערך חברתי לשוק העסקים בישראל.
ערב ההשקה של פורום המעסיקים יתקיים בתאריך 14.3.11 במעמד שר התמ"ת ומנכ"ל המשרד ובהשתתפות נשיא התאחדות התעשיינים מר שרגא ברוש ונציגי ארגון ה OECD.
צפויים לקחת בו חלק למעלה מ- 300 מנכ"לים ואנשי הנהלה בכירה מחברות מובילות במשק, אישי ציבור, אנשי תקשורת, אנשי אקדמיה וכן אנשים עם מוגבלות בעלי ניסיון מוצלח בהשתלבות בשוק העבודה.

להזמנה לאירוע השקה - למעסיקים


תגובות
אין תגובות לפוסט

למעלה