יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה

הבלוג של נורית פלג וולברגכנס מעניין (עורך האתר)

ב 15/3/2011 יחול הכנס השנתי השני של המטה לשילוב אנשים עם מוגבלויות בשוק העבודה. הכנס יהיה בסימן התקדמות ההליך של עידוד תעסוקת אנשים עם מוגבלויות בשוק העבודה, ובמטרה לחזות את הצפי לעתיד בתחום, תוך ניסיון לשגשוג וקידום העובדים הללו.
הכנס הוא במעמד שר התמ"ת, מר שלום שמחון ובהשתתפות חברי כנסת, נציגי משרדי ממשלה, נציגי האוכלוסיה ונציגי ארגון ה OECD.

האירוע יתקיים במרכז "נא לגעת" ביפו. המקום נבחר לא במקרה. המקום נבחר על רקע ייחודיות המקום, ערכיו המוספים והחיבור הברור לנושאי הכנס ופעילויות המטה. מרכז הפעילות מהווה מקום ייחודי שהוקם במטרה לקדם את הצרכים והשאיפות של אנשים חרשים, עיוורים וחרשים-עיוורים ושילובם המלא כאזרחים תורמים לחברה.
במרכז עובדים כיום עשרות אנשים עם מוגבלויות, מכלל הדתות המרכזיות בארץ.
מרכז "נא לגעת" הינו מבוקש במיוחד, לאור הייחודיות בו. המרכז עד כה אירח עשרות אלפי מבקרים הנהנים מצפייה בהצגת התיאטרון "לא על הלחם לבדו", וגם מאירוח במסעדת החושך בלק אאוט ובקפה קפיש.
כמרכז תרבות וחינוך ייחודי, מרכז "נא לגעת" מושך אליו מגוון רחב של קהלים כגון חברות עסקיות, ארגונים חברתיים, קבוצות חיילים, בתי ספר וקבוצות נוער מהארץ ומהעולם כולו.
כל אלו מגיעים למרכז ומתנסים בחוויה תרבותית-ערכית יוצאת דופן.

תוכנית הכנס הינה מעניינת ומגוונת.
בכנס ידבר מר בני פפרמן, מנהל המטה, על הצפי בתחום תעסוקת אנשים עם מוגבלויות, והרצתאתו תכלול מידע פרקטי בנוגע לכלים ולתכניות המופעלים במטרה לסייע להשתלבות התעסוקתית של אנשים עם מוגבלות.
בנוסף, מר רוני שכטר ידבר במהלך הכנס על השלכותיה של שביתת הנכים הגדולה, שחלה בשנת 2001. הוא יסכם עד כמה, ממבט לאחור, היא עזרה ואכן הייתה כדאית.
גם על חוק לרון תוכלו לשמוע במהלך הכנס. להבין בדיוק במה מדובר, ועד כמה הוועדה אכן הגשימה את ציפיותיה, או שמא היא איכזבה?
מעבר, תוכלו לראות עד כמה האינטרנט השפיע בתחום, ועד כמה הטכנולוגיה עוזרת בהנגשת תחומי החיים אצל אנשים עם מוגבלויות, ואף מסייעת באופן שלה בתחום התעסוקה לאנשים עם מוגבלויות.
בהמשך יערך פאנל, רב-שיח בנושא האינטרנט והזדמנויות תעסוקתיות. ידברו בפאנל אנשים, המהווים יזמים ומקדמים בתחום התעסוקה לאנשים עם מוגבלויות, שפיתחו אתרים והזדמנויות לאנשים עם מוגבלויות.

גולת הערב, תהייה אבל, הרצאת נציגי ה OCED, שגם תדון על מצב התעסוקה של אנשים עם מוגבלויות, וגם על שיתופי פעולה אפשריים בתחום.
בהחלט מומלץ להשתתף בכנס, ולהיות חלק מההתהוות של הרעיון וקידומו.

למרות זאת, חשוב לציין שהכנס הופץ כבר במקומות שונים, ובעיקר באינטרנט.
הביקוש להשתתפות בכנס היא רבה במיוחד. בכל מקרה, רק יוכלו להשתתף בארוע 350 אנשים, בשל מגבלת תכולת המקום עצמו.
בין המגיעים יהיו אנשים עם מוגבלות ובני משפחותיהם, נציגי משרדים, נציגי מגזר שלישי. אנשי אקדמיה ואנשי מקצוע בתחום.

הכנס יתקיים בהמשך לערב השקה חגיגי של פורום המעסיקים, אשר יתקיים גם באותו מרכז.

ההזמנה ופירוט תכני הכנס

האתר של המטה לשילוב אנשים עם מוגבלויות בשוק העבודה


תגובות
אין תגובות לפוסט

בימים אלה מתחיל לפעול בישראל פורום ייחודי של עסקים לטובת קידום העסקתם של אנשים עם מוגבלות.
החברים בפורום זה פועלים מתוך ההבנה שהעסקתם של אנשים עם מוגבלות טומנת בחובה פוטנציאל עסקי וערך כלכלי רב, זאת לצד הערכים המוספים לאדם, לארגון העסקי ולחברה ככלל.

הפורום הינו מיזם חשוב נוסף של המטה לשילוב אנשים עם מוגבלויות בתמ"ת, ומטרתו היא עידוד התעסוקה נשל אנשים עם מוגבלויות.

אז מה היתרונות בפורום, מה הוא מהווה ולמה כדאי לעסקים להצטרף?
הפורום בעצם מאפשר החלפת מידע בין העסקים השותפים בו, ובכך מעלים את הרף בתומים השונים.

בין התחומים, בו יעסוק הפורום: מנהיגות ארגונית, הסברה, גיוס, שימור וקידום עובדים עם מוגבלויות, התאמות במקום העבודה, פיתוח וקידום מוצרים לאנשים עם מוגבלויות, הדרכת העובדים לקשרים עם העובדים עם המוגבלויות וסביבה מונגשת הן מבחינת מקום, והן מבחינת טכנולוגיה.

למה בכלל כדאי להתמקד באנשים עם מוגבלויות? האם לא עדיף להמשיך לעבוד עם עובדים ללא מוגבלות, אשר מנוסים, ולא צריך להשקיע בם כמעט בכלל?

אז דבר ראשון – חשוב מאוד שתדעו שישנם בארץ מעל מיליון אנשים עם מוגבלויות, אשר משמשים לקוחות, עובדים ומחזיקי עיניין – אי אפשר להתעלם מהם.

בנוסף, אולי באמת צריך להשקיע קצת יותר בעובדים עם מוגבלויות, אבל הרווח בהחלט שווה. מדובר ב"אוצר בלתי ממומש", אשר מהווה מקור לעובדים מחוייבים ומסורים, אשר יכולים לתרום לעסק לא פחות מעובדים ללא מוגבלות, ואף יותר.

חשוב גם לציין שאחוז העובדים עם המוגבלויות גדל כל הזמן, ואל תשכחו שגם העובדים ללא המגבלות, יכולים להפצע, לחלות, לעבור תאונות ובכך להפוך לאנשים עם מוגבלויות. הצטרפות לפורום תקנה לכם את כל הכלים הנדרשים להתמודד במצבים כאלו.

חשוב גם לציין, שהחברים בפורום המעסיקים הישראלי ייהנו מהחלפת ידע ומיצירת קשרים עם עסקים מהעולם השותפים, כמו מיקרוסופט, BBC , UBS ,סיסקו, SAP , מקדונלדס, ועוד רבים אחרים.

אז איך מצטרפים?
כדבר ראשון, צריך לחתום על האמנה לקידום שילובם בעבודה של אנשים עם מוגבלות ובכך להצטרף לפורום.
בהמשך, יש למנות נציגות לפורום מקרב ההנהלה הבכירה בחברה. הנציגים ישתתפו ב 2 אירועי הובלה של הפורום בשנה, וכך יקדמו את הנושא בחברות אותן הם מייצגים בהתאם למדיניות ההנהלה. האירוע הראשון יתקיים כאמור בתאריך 14/3/2011 ובו יושק הפורום.
ממלץ לעודד את המנהלים והעובדים בארגון להשתתף בפעילויות ובהדרכות, שמטרתן לקבל כלים מעשיים כיצד להעסיק ולקדם עובדים עם מוגבלות.

אז אילו הטבות תקבלו?
מיד עם הצטרפותכם, אתם תשתלבו בתכנית ליווי ותמיכה למעסיק, כך שתוכלו להעזר בכל הכלים שהמטה לשילוב אנשים עם מוגבלויות שבתמ"ת מציע.
בנוסף, תהיו זכאים לקבלת מענקים לרכישת ההתאמות הנדרשות לעובדים עם מוגבלות. מעבר לכך, הממשלה תשתתף בשכרם של עובדים עם מוגבלות למשך שלוש שנות ההעסקה.
כל עסק שיצטרף לפורום גם יקבל ליווי בהדרכה, במדידה ובניתוח ביצועי העסק בכל תחומים בהם מתמקד הפורום.
אתם לא רק תקבלו הטבות, אלא גם תקחו חלק בכל החלטות ותוכניות הפורום.
למשל, אתם תשתתפו בקביעת תכנית הפעילויות ובפיתוח חומרי הדרכה לחברי הפורום, ותוכלו גם לחנך עסקים אחרים המעוניינים לפעול בתחום.

כעת, כל מה שנותר לכם, זה להינות מפרסום שותפותכם לדרך וחברותכם בפורום.

מתי? באירוע השקה ייחודי.
בערב ההשקה החגיגי יוצג לראשונה, פורום העסקים הישראלי, המתייחס לקידום הנושא של שילוב האנשים עם מוגבלויות במשק.
בנוסף, נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, מר אחיה קמארה, ויוזם ויו"ר השותפות התלת – מגזרית לתעסוקת אנשים עם מוגבלות, מר רענן דינור, ישאו דברם.
האירוע עצמו יינעל במעמד חגיגי של חתימה על אמנת הפורום על ידי שר התמ"ת ומנכ"ל המשרד, מנהל המטה ונציגים מבכירי המשק. אמנה זאת בעצם תסכם את כל העשייה, ותתן ערך חברתי לשוק העסקים בישראל.
ערב ההשקה של פורום המעסיקים יתקיים בתאריך 14.3.11 במעמד שר התמ"ת ומנכ"ל המשרד ובהשתתפות נשיא התאחדות התעשיינים מר שרגא ברוש ונציגי ארגון ה OECD.
צפויים לקחת בו חלק למעלה מ- 300 מנכ"לים ואנשי הנהלה בכירה מחברות מובילות במשק, אישי ציבור, אנשי תקשורת, אנשי אקדמיה וכן אנשים עם מוגבלות בעלי ניסיון מוצלח בהשתלבות בשוק העבודה.

להזמנה לאירוע השקה - למעסיקים


תגובות
אין תגובות לפוסט

אני לא דתייה, לא. אפילו לא שומרת לגמרי, אבל יום כיפור זה יום חשוב בשבילי. למה? לא בטוחה אפילו. כנראה שכן גם קשור לדת ולה', קשור גם למסורת ולמשפחה, קשור לחשבון נפש וקשור לרוחניות. חשוב לי לציין שאני לא צמה (מסיבות בריאותיות בלבד) אבל מעבר אני לא רואה טלויזיה, לא מדליקה מחשב ובכלל לא חשמל. אני משאירה את יום כיפור לקריאה, משחקי קלפים עם המשפחה והרבה הרבה מחשבות.אז מה? מה בעצם העת הזאת אומרת לי? מה בדיוק החשבון נפש שאני עוברת? הזמן עובר,  אפילו מהר מידי. דברים טובים קורים, אבל יחד עם זאת גם חולי, עגמומיות ואבל.עוד שנה עברה, בה זכיתי להתחתן עם אהבת חיי, להכיר אנשים רבים ומקסימים ואפילו למצוא עבודה נהדרת, בה אני לא רק מרוויחה כסף, אלא גם עוזרת לאנשים שבאמת מגיע להם למצוא עבודה.זהו, כשזה נראה ככה, נראה שהשנה שחלפה הייתה נהדרת בשבילי, אבל זה לא ממש מדוייק.אז מה עוד קרה? הייתי חולה הרבה. דבר עקב דבר. בדיקות, תרופות, אישפוז, חולי, בריאות ושוב עם אנטיביוטיקה.וזה רק לגבי.

סבי היקר, שאני אוהבת כל כך, מתחיל לאיטו להתחלש ולדעוך. עד גיל 90 הוא היה כל כך בסדר, ואז גילו אצלו אלצהיימר, עבר אירוע מוחי קל ומבן אדם מאושדר ובריא, הפך לאדם מבוגר, שמתקשה ללכת, חלש מאוד ומסוגר בעצמו. עצוב לי, ואני חוששת לגורלו.בנוסף, קרה לי משהו שהכניס בי תחושת עגמומיות מתמדת. כלבתי, שהייתה איתי כמעט 16 שנה, הורדמה. לקחתי זאת מאוד קשה, ובינתיים הזמן לא עושה את שלו.טוב, חוזרת במהרה לדברים הטובים, כי בעיקרי אני אדם אופטימי.אז מה עכשיו? האמת שאני אפילו לא בטוחה. השנה החולפת אכן היתה מלאת שינויים, טובים בעיקר. עכשיו אני יותר בשגרה, שגם זה טוב כמובן, אבל כנראה שאני עוד מצפה לדברים מדהימים, ארועים ודברים שאני עצמי אגרום להם לקרות.טוב, עכשיו אעבור אליכם. תודה רבה לכולכם שאתם חברים כאלו מקסימים ונתתם לי משמעות חדשה לחיים.אני מאוד מאוד אוהבת אתכם, מבקשת סליחה מכולם ומאחלת לכם הכל: שנה טובה, גמר חתימה טובה, צום קל, למי שצם, והרבה אהבה ובריאות

שלכם תמיד

נורית


תגובות
אין תגובות לפוסט

הי

בצער רב אני מודיעה על הפסקת התפקיד שלי כאן כמנהלת קהילת פיזיות

בתקופה האחרונה אני לא מרגישה טוב, ואין לי את הזמן הראוי להקדיש לקהילה.

תחסרו לי מאוד, אך אני מבטיחה לקרוא ולהגיב.

בנוגע לקורותי והמשך הסיפור שהתחלתי כאן תוכלו לקרוא באתר שלי ובדף הכתיבה שלי בפייסבוק

תודה לכל הצוות הנפלא פה ולכם שהגבתם וליוויתם אותי בתחילת דרכי החדשה

שלכם תמיד
נורית


תגובות
7.
בריאות! (לת)
ריטה כהן-וולף   27.07.10 | 00:18
נורית,
מאחלת את כל הטוב בעולם!
ריטה
6.
לנורית (לת)
צביאל רופא   26.07.10 | 15:44
אהבתי לקרוא את הפוסטים הכל כך פשוטים ומיוחדים כאחד.
מאחל לך בריאות, ומי יודע אולי עוד תחזרי אלינו בגדול?

כל טוב,
צביאל
5.
לנורית וולברג (לת)
סילביה   26.07.10 | 13:56
רציתי לאחל לך רפואה שלימה ומקווה מאוד שתחזרי לנהל את הפורום.
בזכותך ובזכות אנשים כמוך יש לנו למי לפנות ועם מי לדבר.
4.
תודה כולם (לת)
נורית פלג וולברג   26.07.10 | 11:09
מובן שאדאג להמשיך לעכוב אחרי הקהילה והאתר
בהצלחה לכם
3.
מילה ממני (לת)
לימור רייז   25.07.10 | 23:03
הצלחת להכניס לכאן המון אנרגיה טובה, חיוך, נימה אישית, משהו קרוב, מקרב ומתקרב.
והכנות שלך והאומץ מרשימים וכובשים לבבות כאחד.
מקווה שזו החלטה זמנית ושתחזרי.
תחסרי לי ואשמח לקרוא אודותייך באתר שלך.
לימור
2.
תרגישי טוב (לת)
אלי בנטאטה   25.07.10 | 17:44
היה כיף לקרא את הבלוג שלך ומקווה שתמשיכי בנוכחותך בדרך שתמצאי לנכון
1.
ראשית, (לת)
ריקי כהן   25.07.10 | 14:42
מאחלת לך שתרגישי טוב, וכל הזמן. תודה על מה שנתת לקהילה הזו בתקופה מאז הקמתה. בהצלחה בכל פועלך. תודה
ריקי

כל הזמן תובעים אנשים על שטויות. דברים קטני ולא ממש חשובים. ססוף סוף תביעה באמת חשובה

"בית המשפט המחוזי בירושלים אישר היום (א') תביעה ייצוגית נגד דן ואגד, המפרות לכאורה את חובת ההנגשה לבעלי מוגבלות ראיה. השופט יצחק ענבר: "הוכח שהמשיבות מפרות חובות הנגשה שונות. שוכנעתי כי יש אפשרות סבירה שההכרעה בסוגיות אלו תהיה לטובתם"

להמשך


תגובות
אין תגובות לפוסט

זהו, כבר יש תקנה, נראה שסוף סוף מתחילים להקשיב לנו ועכשיו הכנסת פונה לכיוון נגישות. לאט... ובטוח? לא במאה אחוז

"ועדת הרווחה בכנסת אישרה תקנות המחייבות הנגשת מבנים בהדרגתיות עד 2011 ודחתה את הצעת משרד הפנים לתת פטור לרשויות החלשות. השר ישי עדיין יכול לטרפד ההחלטה..."

להמשך 

 


תגובות
אין תגובות לפוסט

היום הזה התחיל לי באופן שגרתי לחלוטין, יותר מידי שגרתי. שגרתי כל כך עד שזה משעמם פחד. קמתי לי יותר מאוחר מהרגיל. ההנאה היחידה מהעובדה שאני מובטלת, אז חייבים לנצל אותה. חיים, בן זוגי ואהוב ליבי, כבר יצא לעבודה ואני הלכתי לאכול ארוחת בוקר. בבוקר כרגיל אין לי תיאבון, אבל אני מתפנקת לי עם קפה ועוגת שמרים קנויה. זמזמתי לעצמי תוך כדי הארוחה. היה שקט ובודד, ואני התחלתי לחשוב לעצמי איך אני מעבירה לעצמי את כל הבוקר הזה, כשכמעט כל מכרי עובדים ובשגרה שלהם. יכלתי לטלפן לרותי, זה כן. רותי היא חברה טובה שלי עוד מילדות, והיא בדיוק בחופשת לידה עם הילד השני שלה. העברתי במהרה סרטון קצר, איך יהפוך יומי אם אכן אדבר עם רותי, והחלטתי לוותר. יהיה נחמד, זה בטוח, אבל לא פרודקטיבי מידי. אני חייבת להיות פרודקטיבית. אני מכירה כמה וכמה מובטלים שהתמכרו לטעם של החופש, ולא ממש הצליחו לרצות למצוא עבודה. אסור שלי זה יקרה. אני צריכה כמה שיותר מהר לחמצוא עבודה, ולא לפתוח בשגרה לא שגרה, שיכולה לשגע.
טוב... אז מה אני כן עושה. זאת שאלת המיליון. פרודקטיבית. מה זה בעצם אומר? לחפש עבודה? כבר ביום הראשון של האבטלה? לבהות בטיוי להשלים סדרות?
"כן, יעלי", גיכחתי לעצמי "מאוד פרודקטיבי. לראות את הפרק האחרון של האנטומיה של גריי ישנה לי את החיים"
טוב, פסילה נוספת. אז מה לעזעזל אעשה?!
טוב, כנראה פרודקטיביות אכן אומרת לחפש עבודה. זה בינתיים היום הראשיון, אבל מידע, יום ראשון עובר מאוד ליום שני, ויום שלישי, ואז שבוע, ולפני שמרגישים, השבוע הופך לחודש, והחודש הופך לשנה.
ניגשתי לחדר עבודה, כשכמעט נפלתי. אוף, למה חיים משאיר ככה את נעלי הבית שלו? הוא שוכח שאני עם קביים ונתקלת בדברים? נו, העיקר שלא נפלתי. אעזוב אותו. גם ככה זה דווקא טוב - הוא שוכח שיש לי מגבלה, וזה הדבר הכי משמח שיכול לקרות לי.
אנחנו כבר גרים יחד כמעט שנה והתרגלנו אחד לשני, יחד עם המגבלות. כן, גם לחיים שלי יש מגבלה, אבל שונה מזו שלי. חיים שלי הוא לקוי שמיעה. לא שומע טוב הבן אדם. אפילו שלפעמים נראה לי שזו יותר הצגה, שלא יצטרך להתייחס לכל השגעונות שלי. אני אדם טוב, בחיי, אבל קורה שמתעצבנים, נכון? לכם לא קרה?
אוף, אני עם מחשבות שלי... השעה כבר כמעט אחת עשרה ובינתיים הפרדקטיביות שלי הגיעה ל.. נו, כלום.
טוב, זהו, הנה אני מדליקה את המחשב. מקישה אצבעותי על השולחן. כבר זמן רב אני אומרת שצריך מחשב חדש. זה זוחל, עד שהוא עולה ואז עד שכל תוכנה רצה ו... הי, הוא כבר עלה?
טוב. הנה אני ניגשת למלאכה.
נכנסתי לאתר דרושים והגעתי לקטגוריה של תוכן. בהוצאה לעור עבדתי בצד יותר ניהולי. המשכורת אמנם היתה גבוהה ומספקת, אבל לא היה שום הנאה. שום דבר יצירתי. חיים שלי עכשיו גם במשרה גבוהה, וכבר אנחנו יודעים שבקרוב נתחתן והחשבון שלנו יהיה משותף, אז אולי מותר שארוויח קצת פחות ואעשה משהו שאני באמת אוהב.
הנה תפקיד של עורכת תוכן. לא... מנהלת תוכן - שוב מנהלי? הי, הנה כתב מאמרים לאינטרנט, אבל בזה באמת מרוויחים גרושים.
הי רגע, הנה, עבודה כעיתונאית. זה כבר יותר טוב.
צלצול הטלפון קטע מחשבותי. לחצתי על שלח קורות חיים והרמתי את הטלפון.
"הלו," עניתי "מי כאן?"
"יעלי?"
"כן..."
"יעלי של שאול ונחמה?"
"כן..." שאולי ונחמה היו ההורים שלי
"יעלי הכתבת? שעבדה בהוצאה?"
אוקי, זה כבר מתחיל לעצבן. מי זה, ואיך לעזעזל הוא יודע עלי כל-כך הרבה דברים?
"אני לא מאמין!" צעק "סוף סוף"
"מי אתה?"
"את יושבת?"
"נו," כבר באמת התעצבנתי "מה אתה רוצה ממני?"
"להציע לך את עבודת החלומות שלך!"
וככה, פתאום, אחד הבקרים הכי משעממים בחיי, הפך ליום מיוחד במינו. כזה שמשנה חיים! 


תגובות
אין תגובות לפוסט

הרבה זמן כבר רציתי לספר את הסיפור שלי, הסיפור של החיים שלי. אמת? דימיון? הכל מעורבב.

חלק מכירים אותי בתור יעל, השכנה החדשה. אחרים מכירים אותי כחברה טובה. כולם יודעים שאני אוהבת לכתוב. כולם יודעים שבדיוק פוטרתי ממשרתי בהוצאה לאור. כולם יודעים שאני גרה עם בן זוגי לחיים. כולם יודעים שיש לי מגבלה...

אני אף פעם לא נותנת למגבלה שלי, לקות ראייה וקביים, להשפיע יותר מידי על החיים שלי. לפחות מנסה שכך יהיה.

טוב, כאן אני עוד לא רוצה להכנס לנושא, יש עוד זמן, עוד מספיק עמודים לפרט. המגבלה זה גם לא מה שעושה את הסיפור שלי למיוחד. גם לא העובדה שיש לי קשר טוב, וגם אל תמהרו לרחם עלי כי אני מובטלת.

מה הסיפור שלי? למה הוא מיוחד? טוב, כנראה כאן זה הזמן להבהיר.

אני תמיד מרגישה את חיי כמו סרט. ולא סתם סרט, אלא סרט דרמתי, אבל גם לא מדכא (כמעט), אפילו משעשע.

לצד מכאובי החיים שלי, ולצד האובדן של דודתי האהובה לא מזמן. לצד כל זה, אני תמיד דואגת לראות את חיי בהומור. אני אוהבת לצחוק מבדיחות טובות שחברי מספרים לי, לצחוק כל פעם שקורה משהו לא מתוכנן, גם אם קצת מביך, להשתכר לפעמים ולצחוק עם כל החבר'ה וגם עם זרים, לדאוג שבן זוג יראה אותי דבר ראשון כבן אדם קליל ומשעשע, לתת לכולם לצחוק איתי ועלי ואת המאכובים והעצב להשאיר עמוק בפנים. עמוק בפנים ועל הדף, על הדף פה שכלכם תוכלו לקרוא. תוכלו לקרוא ולהכיער אותי באמת, את האדם האמיתי מעבר לצחוק, מעבר לנראה לעין, מעבר למגבלה...

הערת המחברת (נורית): אני מפרסמת כאן ספר שאני כותבת. הספר כמובן בדיוני, אבל יש בו הרבה צדדים ממני. אשמח אם תעכבו אחריו, ואם תרצו לשנות, להשפיע או סתם לחוות דיעה - אתם יכולים תמיד להגיב


תגובות
אין תגובות לפוסט

לאחרונה פניתי גם למשטרה בניסיון לראות אם יש תפקידים שניתן לאייש עובדים עם מוגבלויות.

ענו לי במהרה שלא.

יש להם רק תפקידים בשטח, ולדעתם ברור שאנשים עם מוגבלויות פיזיות או אחרות לא מתאימים.

האמת, לא יודעת אם יש אמת בדברים, ולכן זו לא תוכחה, אלא סתם שאלה.

אז מה דעתכם? האם שוטר שטח חייב להיות אדם ללא שום מגבלה?

 


תגובות
1.
צריך לדעת להבדיל (לת)
אלי בנטאטה   18.07.10 | 17:25
יש הבדל בין מגבלה תעסוקתית למגבלה בריאותית, לא תמיד יש חפיפה בינהם.
לדוגמא: אדם היושב על כיסא גלגלים הינו 100% בעל מגבלה במידה והעבודה שלו היא לעשות סנפלינג כדי לשטוף חלונות בגורד שחקים, עם זאת הוא יכול להיות 100% כשיר לעבוד על מחשב.
כך שהשאלה צריכה להיות מה נדרש מהעובד לעשות במקצוע הספציפי ומכאן יהיה ניתן לגזור האם המוגבלות הבריאותית שלו מאפשרת לו או לא מאפשרת לו למלא את התפקיד הספציפי

למזלי, העניין כבר לא רלוונטי, כי אני עכשיו נשואה באושר

אבל מה דעתכם...

עדיף לצאת עם אדם ללא מוגבלות, או בן זוג עם מגבלה זו או אחרת? ואם כן, האם דרגת/סוג המגבלה משנה?

לדעתי האישית, זה לא משנה - העיקר שהקשר טוב ויש הבנה כמו שצריך


תגובות
2.
אם המגבלה מפריעה אין אהבה (לת)
shy23   20.07.10 | 19:52
האהבה תמיד תנצח. אם המגבלה מעיבה עליה אז אין אהבה, וחבל על הזמן והעצבים
1.
ברור שהקשר הכי חשוב (לת)
ע.ס   19.07.10 | 23:10
והכי חשוב שתשלימו אחד את השניה ולחיות השמחה ובשלום אחד עם ה/שניה והכי חשוב באמת לחיות עם המון המון אהבה

למעלה