האם מתחוללת מגיפת אוטיזם?


החל מאפריל 1999, בעקבות דו"ח שפורסם ע"י מכון MIND של אוניברסיטת קליפורניה, עוסקת ארה"ב בשאלה האם מתרחשת מגיפה של אוטיזם ועד כמה מימדי התופעה עלו.

מערכת abiliko אוטיזם 28.03.10


האם מתחוללת מגיפת אוטיזם בארה"ב?


לפני מספר שבועות קמה שערורייה בארה"ב סביב הערה של הקומיקאי דניס לירי המתייחסת בזלזול לעלייה החדה במספר מקרי האוטיזם בארה"ב ככזו שנובעת מהורים תחרותיים המעדיפים לשלם כסף לפסיכולוגים במקום לתת לילדיהם חינוך ותשומת לב.

שערורייה זו העלתה שוב לכותרות את נושא העלייה המדאיגה בשיעור מקרי האוטיזם בארה"ב, עלייה אשר יש כאלו המתארים אותה כמגיפה.

החל מאפריל 1999, ארה"ב עוסקת בשאלה האם אכן מתרחשת מגיפת אוטיזם. השאלה עלתה בעקבות דו"ח שפורסם במועד זה ע"י מכון M.I.N.D של אוניברסיטת קליפורניה, ותוצאותיו מצביעות על עלייה של 273% במקרי האוטיזם שמתגלים, ביחס ל- 11 השנים הקודמות. ביחס לשנה קודמת, נרשמה עלייה של 16.3% במספר המקרים.

ריכוזי אוטיזם:
נתונים קודמים על שיעור מקרי האוטיזם בארה"ב עומדים על 4.5 מקרים לכל 10,000 לידות אך בקליפורניה שיעור המקרים עומד על 15-20 מקרים לכל 10,000 לידות.

מתקיימת חקירה של שני גופים מרכזיים בארה"ב, ה CDC וה ATSDR סביב ריכוזים נוספים של אוטיזם:
בעיירה בריק טאונשיפ, ניו ג'רזי נתגלו 40 מקרים של אוטיזם בקרב 6,000 ילדים.
בעיירה גראניטי ביי, מזרחית לסקרמנטו נתגלו 22 מקרים של אוטיזם מתוך 2,930 ילדים, 10% יותר מאשר בבריק טאונשיפ.

"קפיצה קוואנטית" כמעט, היא ההנחה כי שיעור מקרי האוטיזם באזורים מסוימים עומד על 1 ל 150 ילדים, מספר שאף הוא מקורו במחקר שערך ה CDC ב 2007 

מחקר שבוצע ע"י מכון M.I.N.D ופורסם בינואר 2009 שולל את האפשרות שהעלייה נובעת מהבדלים בשיטות האבחון או בספירת המקרים. פרסום זה מציע להסיט את שדה המחקר מהתחום הגנטי לתחום הסביבתי ולחפש את ההסבר לעלייה בשיעור המקרים בכימיקלים או בחיידקים מדבקים.

לדו"ח M.I.N.D

תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

אין תגובות לכתבה
למעלה