ציון יום בריאות הנפש הבינלאומי בכנסת ב-12.10.21


כנסת ישראל תציין במגוון אירועים את יום בריאות הנפש הבינלאומי. ביום שלישי 12.10.21 תציין כנסת ישראל את יום בריאות הנפש הבינלאומי שחל יומיים קודם לכן, ב-10.10.21 ומצויין ברחבי העולם על ידי מוסדות וגופי שלטון. במהלך היום, יתקיים דיון סיעתי במליאת הכנסת על בריאות הנפש ומתמודדי הנפש. שעות ספורות לפני כן, חמש מוועדות הכנסת יקיימו דיונים שונים ממגוון היבטים.

מערכת ממ“נ 06.10.21

לראשונה בכנסת ישראל!

ביוזמת יו"ר השדולה לבריאות הנפש, ח"כ מיכל וולדיגר: כנסת ישראל תציין במגוון אירועים את יום בריאות הנפש הבינלאומי

ביום שלישי הבא (12.10) תציין כנסת ישראל את יום בריאות הנפש הבינלאומי שחל יומיים קודם לכן, ב-10.10 ומצויין ברחבי העולם על ידי מוסדות וגופי שלטון.

במהלך היום, יתקיים דיון סיעתי במליאת הכנסת על בריאות הנפש ומתמודדי הנפש. שעות ספורות לפני כן, חמש מוועדות הכנסת יקיימו דיונים שונים ממגוון היבטים.

בוועדת הבריאות יקיימו דיון במעמד שר הבריאות ניצן הורביץ בנושא הורדת הסטיגמה ונתינת תקווה. במהלך הדיון, יציג השר את תכנית העבודה של משרד הבריאות בתחום בריאות הנפש.

בוועדת חוקה יקיימו דיון בנושא חיסיון טיפול נפשי בנפגעות עבירות מין.

בוועדת חוץ וביטחון יקיימו דיון בנושא תקציב לנפש אחת ושיקום נכים.

בוועדת החינוך יקיימו דיון בנושא תכנית לחוסן נפשי ורגשי במשרד החינוך.

בוועדה המיוחדת לענייני התמכרות, סמים ואתגרי הצעירים יקיימו דיון בנושא טיפול המדינה בתחלואה כפולה.

במקביל, יתקיים באולם ירושלים בכנסת, מפגש בנושא "הסרת הסטיגמות והדעות הקדומות" בהשתתפות רעיית הנשיא, הגב' מיכל הרצוג ומנהלי בתי החולים הפסיכיאטריים.

לאורך היום הכנסת תארח את תערוכת "קול המשפחות המתמודדות" באגף הוועדות. מדובר בתערוכה דיגיטלית המשמיעה את קולם הייחודי של בני משפחה למתמודדי נפש.

יום לאחר מכן, ביום רביעי, תעלה למליאת הכנסת הצעת החוק של ח"כ מיכל וולדיגר לקביעה וציון של יום בריאות הנפש הבינלאומי בכנסת ובגופים רשמיים נוספים.

יוזמת היום המיוחד לבריאות הנפש בכנסת ויו"ר השדולה לבריאות הנפש ח"כ מיכל וולדיגר:
"הגיע הזמן שיום בריאות הנפש יצויין באופן רשמי בכנסת ישראל ובמוסדות הציבוריים של מדינת ישראל. באמצעות יום כזה, שיוחד להעלאת המודעות והידע בתחום, נוכל למגר את הסטיגמות ולהציף אתגרים רבים. עד היום, במשך 73 שנה, מערך בריאות הנפש נדחק לקרן זווית והפך לחצר האחורית של החצר האחורית של מדינת ישראל. הגיע זמן שינוי".

לפרטים נוספים ולתיאומי ראיונות:
אפרים דוד, דובר ח"כ מיכל וולדיגר
054-2327036
תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

אין תגובות לכתבה
למעלה