עמותת "זה בנפשי" לשיפור איכות חייהם של ילדים ונוער באשפוז פסיכיאטרי ובני משפחותיהם


העמותה "זה בנפשי" הוקמה לשיפור ושדרוג איכות חייהם של ילדים ובני נוער המתמודדים עם אשפוז בעקבות בעיות נפשיות, ולספק להם ולבני משפחותיהם רגעים מתוקים שיהוו נקודות אור ויאפשרו להם חיבור וחזרה לחיים בריאים ושלווים.

מערכת ממ“נ 10.06.21

עמותת זה בנפשי הוקמה במחצית השניה של 2020, בשלהי הסגר השני.

התזמון המקרי בהחלט, התאים בדיוק לחזון ומטרת העמותה: שיפור ושדרוג איכות חייהם של ילדים ובני נוער המתמודדים עם אשפוז בעקבות בעיות נפשיות, ולספק להם ולבני משפחותיהם רגעים מתוקים שיהוו נקודות אור ויאפשרו להם חיבור וחזרה לחיים בריאים ושלווים.

במדינת ישראל אחד עשר מרכזים / בתי חולים המטפלים בילדים ונוער עם מצוקה נפשית. נכון לאוקטובר 2020 מאושפזים במחלקות אלה כ-1000 ילדים בגילאים שונים. הפרעה נפשית יכולה להיות זמנית או כרונית, והעמותה מבקשת ללוות את הילדים ואת המשפחות לכל אורך תקופת האשפוז.

הרעיון להקמת העמותה נולד לפני כשבע שנים, כאשר היזמית והרוח החיה שמאחורי העמותה, עירית, נחשפה לראשונה למצוקתם של הילדים המאושפזים ולצידם בני המשפחות, כשביתה אושפזה באחד מבתי החולים הפסיכיאטריים, בעוד ביתה השניה נלחמת בסרטן בבית חולים אחר.

 

בניגוד למחלות בעלות תסמינים חיצוניים ונכויות, בעיות נפשיות אינן מוחצנות. הן אינן מצטלמות טוב, או מצטלמות בכלל.

התמיכה החברתית לה זכו עירית וביתה חולת הסרטן היתה נהדרת, מחממת ותומכת אך קיצונית ביחס לריק שליווה את הבת המאושפזת בבית החולים הפסיכיאטרי והליווי למשפחה המודאגת.

ילדים מאושפזים לתקופות ארוכות או קצובות במחלקות בריאות הנפש ואינם זוכים לביקורי ידוענים, לתקציבים, לאירועים מצד עמותות וגופים פרטיים.

בעוד המשפחות נקרעות בין ביקורי הילד המאושפז לבין השגרה והילדים שבבית, הן אינן מבקשות תמיכה מהמעגל המשפחתי הרחב או מחברי משפחה או ממחלקת הרווחה בעירם בגלל הבושה הגדולה האופפת את האשפוז הפסיכיאטרי.

עמותת זה בנפשי מבקשת לתמוך בילדים ובבני משפחותיהם וקוראת לחשיפה, שיתוף והתמודדות עם הקושי כדי למגר את היחס המסויג של החברה כלפיהם.

לאתר העמותה :

https://www.zebenafshi.com/

 

לדף הפייסבוק של העמותה :
https://www.facebook.com/zebenafshi

 
תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

אין תגובות לכתבה
למעלה