בעלי קרקע בגליל מחפשים יזם להקמת בית למתמודדי נפש


מחפשים ליצור חיבור עם עמותה שפועלת מתוך התפיסה של שיקום נפשי בבתים בקהילה. הכוונה שלנו של בעלי הנכס להקים את הבית החברתי בהתאם לצרכי העמותה שעוסקת, תשכור אותו ותפעיל אותו  כולל שימוש בכלל האדמה שבמקום. בעלי הנכס מעוניינים לסייע לאורך.

מערכת ממ“נ 08.05.21

מעוניינים בשותפים להקמה והפעלה של בית למתמודדי נפש

מי אנחנו?

אנחנו טל ודוד דביר מתגוררים במושב הזורעים שבבקעת יבניאל שבגליל התחתון. לפני כ-7 שנים קנינו נחלה ובנינו עליה את ביתנו.

 מה  אנחנו רוצים?

לפני כשנה עבר במושב תהליך פרצלציה מול מנהל מקרקעי ישראל- סיום התהליך מאפשר לבנות בית נוסף בנחלה. בהתחלה חשבנו לבנות בית נוסף להשכרה או לאחד מילדנו אבל עם הזמן הבנו שקיבלנו מהקב"ה כ"כ הרבה מתנות- בעיקר של מרחבים- והבנו שנכון לנו לעשות עם המשאבים האלו משהו טוב לעוד אנשים- ליצור פרויקט חברתי . בהתחלה התחלנו ללמוד את הנושא ולבקר בבתים שונים לאנשים עם צרכים מיוחדים. ככל שהזמן עבר הבנו שאנחנו מעוניינים לבנות בית לאוכלוסיות שמתמודדות עם קשיים נפשיים .

מה יש לנו להציע?

בחרנו בכיוון הזה מתוך 2 תובנות- כאנשי טיפול (טל) וחינוך (דוד) אנחנו נתקלים בשנים האחרונות ביותר ויותר מקרים של אנשים ממעגלים שונים שלנו שנזקקים למענה נפשי ולא תמיד הפתרונות מתאימים ובנוסף- בסמוך לשטח הבניה- יש 6 דונם של אדמה חקלאית- השטח כיום מעובד אבל מיועד להיות חלק מהפרויקט כשניתן ליצור בו גן ירק אורגני, חווה טיפולית או כל צורך טיפולי שיידרש ודווקא אוכלוסיות כאלו המרחבים יהוו מעטפת חיצונית שתאפשר תהליך ריפוי פנימי.

איך אתם קשורים לעניין?

אנחנו מחפשים ליצור חיבור עם עמותה שפועלת מתוך התפיסה הזו של שיקום נפשי בבתים בקהילה. לנו ברור שאין לנו את ההכשרה וגם לא את הפניות להוביל מקום כזה- דבר שדרוש אליו מקצועיות וידע רב. הכוונה שלנו שאנחנו נבנה את הבית החברתי בהתאם לצרכי העמותה, כשהעמותה תשכור אותו ותפעיל אותו  כולל שימוש בכלל האדמה שבמקום. כמובן שאנחנו מעוניינים לסייע לאורך כל הדרך אבל לא כאחראיים ישירים.

 ולמה כבר עכשיו?

לטעמנו- התקשרות עם עמותה כבר בשלב הנוכחי (שהוא שלב ראשוני) מהווה יתרון ל-2 הצדדים- העמותה תרוויח בניין שנבה בדיוק לפי הרצון והצורך שלה ובנוסף תוכל להבטיח שההתקשרות תהיה רק איתם ואנחנו נוכל לבנות בית בדיוק בהתאמה לצורך הנדרש וכמובן נוכל ללכת למהלך בניה מתוך ודאות שיהיה את הגוף שיפעיל אותו בהמשך.

מה הלאה?

אם הכיוון מעניין אתכם - נשמח להיפגש ולדבר (או שתגיעו אלינו ותוכלו להתרשם גם מהמקום).

בברכת הצלחה בכל!

טל ודוד דביר

מושב הזורעים, גליל תחתון.

טל- 050-7614905

דוד- 052-7906526

taldavidc@gmail.com
תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

אין תגובות לכתבה
למעלה