יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה

בבקשה עזרה - נא לאשר את האשכול


.
.
תאריך:11/04/2021
תגיות: 
שלום!. בן 28... מתמודד נפשית 100 אחוז מוכר בביטוח לאומי ויש לי סל שיקום שכרגע הוא על הולד כבר כמה חודשים... הוריי גרושים... הבית הוא של אבי... אבא שלי חולה במחלת הסרטן לצערי... והוא לא גר איתנו בבית אלא עם בת זוגתו.. אמא שלי גם גרה לא איתנו... יש לאחי עם אשתו ו2 ילדיו יחידת דיור... ואני ואחותי מתחזקים תבית... תחזוקת הבית בחודש זה משהו כמו רק על קניות 900 1000 שקל.. לא כללתי גז חשמל מים ארנונה שזה מתחלק בינינו בין כל הבית כולל אחי ואשתו יש לי הרבה משקעים מהבית הזה... מאז שאני ילד הוריי רבו והתווכחו... כל פריט בבית מזכיר לי דברים לא נעימים... קשה לי להיות בבית הזה.. קשה לי לראות את בני הבית... אפילו גם שקיבלתי חדר לפני מספר שנים גם בו קשה לי להיות. היחסים שלי והיחסים בכלל פה בבית תמיד היו מלווים בכאוס... במלחמות... אני לא מסוגל להיות שם.. כרגע כל יום אני מסתובב בחוץ ויושבבפארקים עם תיק ואינטרנט lte... אני רוצה לעזוב את הבית... הבעיה היא שאני חי קצבה של 3200 מביטוח לאומי... בעיה נוספת  זה שמצבי הנפשי רע מאוד ויש לי הרבה מחלות נפשיות כמו פוסט טראומה אוסידי סכיזופרניה סכיזואפקטיב חרדה חברתית ועוד... הפרעת אישיות נמנעת אני כרגע סטודנט במכינה לכיוון הנדסאי - ואני מתקשה במכינה עקב כך שמשאביי הקוגנטיבים לא מאפשרים לי להתרכז.. הראש של כל הזמן עסוק במה שקרה וקורה כאן בבית... אני לא יושן לא אוכל ולא מתפקד.. עצבני כל הזמן שאני בבית אני במוד של מלחמה.. שאני יוצא מהבית חש הקלה מידית .. אני מתקשה לראות עצמי מתמיד בלימודים או מצליח לעבור מכינה עקב מצבי הבריאותי.והנפשי...אני שוקל לפרוש אבל זה בעצם כל מה שיש לי... בבית קשה לי אפילו להיות באזור שלו... או בעיר בה אני גר...אני רוב היום בחוץ.. חשבתי לקנות סטיק של אינטרנט ולשבת בספרייה.. אבל אם אני כל היום בחוץ למה אני צריך לשלם 1500 בחודש כמו שאר בני הבית? שמעתי על עמידר ו500 שקל שכר דירה... בכנות? אני לא יודע עד כמה אני בריא ויכול לטפל בעצמי ולדאוג לעצמי פיזית נפשית וכלכלית שמעתי על סיוע שכד בגובה של 750... אבל גם אם הסיוע הזה אני לא יכול להשכיר דירה עם קצבה כי אני בחודש משלם הרבה על תרופות שמעתי על הוסטל ודיור מוגן... האמת אין לי בעיה אני רק לא יודע מה העלות והקריטריונים לזה... הבעיה היחידה שלי זה שכל חיי במקום בו הייתי עם אנשים היו מלחמות.. לכן אני לא אוכל לגור בבית או הוסטל או דיור מוגן אם אנשים אפילו לא אדם אחד.. זה מפחיד אותי מאוד ואני חשדן ולא סומך כבר עלה לי הכיוון של התאבדות או להיות הומלס... אין לי ברירה אחרת... אני מתקשה להאמין שיתנו לי דירה בדיור מוגן או הוסטל לבד עם תנאים מסוימים... המצב האידאלי עבורי זה להיות בריא לעבוד אפילו משרה מלאה ולפרנס את עצמי ולהתפתח בין לימודים עבודה והתפתחות אישית.. אני לא באמת מתכוון להתאבד ככה שאל תזמינו לי משטרה מספיק יש לי טראומה מזה שמעתי על דיור ציבורי ואין לי שמץ של מושג מה זה אומר... החלום הכי גדול שלי זה היות עצמאי בריא תלוי בעצמי עם דירה ורכב... ומתפקד.. ועבודה מספקת ולסיים את ההנדסאי בהצלחה.. כרגע אין לי שום עזרה משום גורם. בנתיים בימים האלה אני ממתין להחלטה של משרד הבריאות... בכל אופן אני מאוד מקווה שתוכלו לאשר את האשכול הזה... אני באמת צריך ייעוץ והכוונה.  אגב _ אני מאוד רוצה לעבוד משרה מלאה ולהתפרנס... פשוט קשה לי לראות או להיות בקרבת בני אדם... בכל אופן אשמח לסיוע תודה רבה והמשך יום טוב לכולם.

תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

שלום רב, קראתי את הדברים, נשמע שאתה חי במציאות מאד לא פשוטה, ואין פלא לרגשות הקשים שאתה מתאר. אני מאד שמח לראות שיש בידיך סל שיקום, לא ייודע מדוע זה על הולד, אך הייתי מקדם במהרה הנושא, ובודק כל דרך אפשרית לעלות לוועדת סל שיקום. מגיעים לך תמיכות רבות, אינך חייב לעבור את הדברים לבד! מגיעים לך שירות של דיור, תאום טיפול, פנאי, תעסוקה, כל אחד מאלה יעזור לך להפיג את הבדידות, לקבל תוקף לרגשותיך, לנוע לפעולה, ליצור שינוי משמעותי - זה בהחלט אפשרי, גם אם נראה שארוכה הדרך. המלצתי אלייך לפנות דרך המרפאה\העוסית של קופת החולים כדי לעלות במהרה לוועדה ולקבל את התמיכות המגיעות לך. בברכה, אודי

אודי, 11.04.21 09:59
<a href="index2.php?id=10526&lang=HEB">אודי</a>

שלום רב.
נשמע שאתה מתמודד עם קשיים רבים, ובאמת יכול להסתייע בליווי על מנת להמשיך ולתפקד באופן שיהיה משמעותי עבורך. אתה מתאר התמודדויות במגוון תחומי החיים, ולדעתי שירותי סל שיקום יכולים מאוד לסייע בתחומים אלה- דיור, תעסוקה, לימודים. לדוגמא, בתחום הלימודים ייתכן שניתן לקבל חונכות אקדמית שמלווה אותך או להסתיים במרכז התמיכה במוסד האקדמי בו אתה לומד, או להשתלב המכינה מותאמת לצרכים דרך סל שיקום.
מבחינת דיור, יש אפשרויות מגוונות להוסטלים, קהילה תומכת או דיור מוגן,תלוי באישור שלך לסל שיקום וכן באזור מגוריך. לכל מסגרת עלות אחרת, אך המסגרת מאפשרת לך לשלם שכירות מופחתת בדרך כלל ולקבל ליווי, ארוחות לעיתים, סיוע בניהול חיי היומיום.
לגבי סיוע בשכר דירה- אם אתה גר בשכירות כיום אז ניתן לקבל סיוע בשכר דירה של כ750₪ דרך משרד השיכון. לגבי עמידר- אם הבנתי נכון, אז כוונתך היא לדיור ציבורי ומאוד קשה לקבל דירה דרכם. יש תור המתנה ארוך מאוד.
לא ברור לי לאיזו תשובה אתה ממתין ממשרד הבריאות ומדוע שירותי סל השיקום שלך בהולד,ולכן קשה לי לכוון אותך לשירות ספציפי.
אני מאחלת לך שהדברים ישתפרו, ותקבל סיוע שיתאים לך.
מקווה שהצלחתי קצת לעזור. הילה כהן, מרפאה בעיסוק , מדריכה ומלווה צוותים.


הילה כהן, 11.04.21 09:55

למעלה