לקראת הבחירות: איך הם הצביעו למען הנכים?


לכבוד הבחירות הקרבות, אתר "שווים" יצא בפרויקט הבוחן מפלגה-מפלגה ובודק באיזה אופן ראשיה וחבריה פעלו לאורך השנים למען ציבור הנכים, מי הצביע בעד חוקים המיטיבים עמם ומי הסתפק רק בדיבורים.

מערכת abiliko 13.03.21

לקראת הבחירות לכנסת ה-24, נראה שראשי המפלגות מתחילים להפנים שקהילת הנכים והאנשים עם מוגבלות בישראל היא כוח אלקטורלי משמעותי. חלק מהמפלגות אפילו הקימו מטות מיוחדים שנועדו לשכנע מצביעים עם מוגבלות לתמוך בהן. אז למי מהרשימות אפשר להאמין, ומי סתם מנסה לקושש קולות תוך מתן הבטחות סרק?

 

לקראת בחירות 2021 אתר "שווים" והכתב אביחי חיים בוחנים מפלגה-מפלגה כדי לראות מה הן עשו בעבר למען אנשים עם מוגבלות, עבור אלו חוקים נציגיהן הצביעו בעד ועבור אלו נגד, מי באמת חברתי ומי רק מדבר זאת כדי שביום הבוחר יהיו מולנו כל הנתונים. כמובן שזה לא אמור להיות המדד היחיד לבחירה. ענייני דת ומדינה, מדיניות כלכלית וסוגיות הקשורות ביחסי ישראל ופלסטינים הם גם חלק ממכלול השיקולים, אך ענייני המודעות החברתית, הנגישות, הקצבאות והאופן שבו נתפסים אנשים עם מוגבלות הם חשובים לא פחות.

השורה התחתונה לא מפתיעה: מפלגות ופוליטיקאים בממשלה המתיימרים להיות חברתיים מצביעים לעתים עם הקואליציה ומפילים הצעות חוק המיטיבות עם ציבור הנכים. מאידך חשוב לזכור שלפעמים זה קל ונוח להצביע עבור הצעות חוק כשאתה באופוזיציה ולא צריך להתמודד עם יישום החוק בפועל ועם מציאת המקורות התקציביים.

 

 

קולאז' של 4 ראשי מפלגות: מיכאלי, ליברמן, סער ובנט

הנתונים בפניכם, וכעת הבחירה היא שלכם לבוא ולהצביע (בתנאי, כמובן, שהקלפי שלכם נגישה, וזה ממש לא מובן מאליו).
תגובות

יש להתחבר לאתר על מנת להוסיף תגובה חדשה

אין תגובות לכתבה
למעלה