יעוץ פסיכולוגי בצ
המומחים של אביליקו
עבודה נגישה
אהבה בלי מגבלות
המדריך לחופשה נגישה

בדיקת החזר מס


החזרי מס לשכירים מתוך הבלוג של החזרי מס לשכירים08.03.2021 | 15:12

חברת 'החזרי מס' מספקת שירות מתקדם לבדיקת החזרי מס לכלל שכירים העובדים בישראל, הן ישראלים והן מארצות זרות, בחישוב רטרואקטיבי של שש שנים לאחור וקבלת ההחזר ישירות לחשבון הלקוח בטווח של עד 90 יום באמצעות מחשבון החזר מס.

על אף שנושא החזרי המס משויך בעיקרו לעצמאיים ובעלי עסקים, בשנים האחרונות, יותר ויותר שכירים מבינים את הצורך והחשיבות בשירות זה, שעשוי לייצר להם רווח של עשרות ומאות אלפי שקלים. גורמים במשק מעריכים, כי 80% מהשכירים בישראל זכאים להחזרי מס אך רק כ- 13% מממשים בפועל את זכאותם. בנוסף, מרבית העובדים השכירים לא בוחנים לעומק את תלושי השכר שלהם וסומכים על המערכת שתבצע את כלל חישובי המס המדויקים בטרם הם מקבלים את השכר.

ניקח תרחיש לדוגמה עובדת שיצאה לחופשת לידה בתחילת חודש יולי 2017 וחזרה לעבודה בתחילת חודש ינואר 2018 – כשהתחלפה שנת המס. טרם היציאה לחופש הלידה, העובדים השתכרה בסך 11,000 שקלים ברוטו לחודש. במהלך תקופת חופשת הלידה, העובדה קיבלה דמי לידה בשיעור של כ- 30,000 שקלים (ל- 84 ימי זכאות).

המס שנוקה משכרה של העובדת בששת חודשי עבודתה טרם חופשת הלידה עמד על כ- 800 שקלים לחודש – סה"כ 4,800 שקלים מס לכל התקופה. המס שנוקה משכרה של העובדת במהלך חופשת הלידה, עמד על כ- 2,000 שקלים, סך הכל. בשנת 2017, סך כל ההכנסות החייבות במס היו – כ- 96,000 שקלים. המס שהיה עליה לשלם בשנה זו הוא כ-1000 שקלים בהתאם להטבות ולהקלות המס, אך בפועל נוכו משכרה ומדמי חופשת הלידה – 6,800 שקלים. – כך, העובדת זכאית להחזר מס של 5,800 שקלים.

מי הם הזכאים להחזרי מס?
עובדים אשר החליפו מקום עבודה או שהיה חוסר רציפות במקום העבודה, שכירים המשתכרים מעל 6,000 שקלים נטו בחודש, אמהות או אבות במשפחות חד הוריות, שכירים שעבדו תקופה מסוימת בחו"ל, מי שקיבלו דמי אבטלה או דמי חופשת לידה, בוגרים טריים במוסדות לימוד לתואר אקדמי, אנשים אשר שילמו מס שבח על מכירת דירה, תושבים המתגוררים בישובים המזכים בהטבות מס, משקיעים בשוק ההון, הורים לילדים בעלי לקויות למידה הלומדים במסגרת החינוך המיוחד, נושאים בהוצאות טיפול בבני משפחתם במוסדות שונים, תורמים למוסדות מוכרים אשר תורמים מעל 400 שקלים לשנה, אנשים אשר שילמו מס עקב פדיון כספי קופות הגמל או הפנסיה, פדיון קרן השתלמות לפני מועד הפדיון המזכה במס (6 שנים), ואחרים.


תגובות
אין תגובות לפוסט

למעלה